Şimdi Ara

hidrojen yakıt tasarruf sistemi (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4.197
Cevap
54
Favori
513.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eypde

Kıymetli yeşilenerji (Ozan bey) çalışmalarınızı izledim tebrik ederim sizden çok şey öğrendik..

Sn. wehrmacht ın demek istediği aküyü geçici bir süre (belki 1 dakika felan sürer) alternatörden ayırıp hho 'nun tam olarak verimini görebilmek yani alternatöre yüklenmeden bakalım rölantide dışardan bir enerjiyle hho üretip verdiğimizde rolantide bir değişme oluyormu oluyorsa ne miktarda bunu görebilmek için sadece yoksa tabiki olmaz bir müddet sonra akü biter fln :) bu bana da mantıklı geldi kısa süreli bir deneme yapmak gerek saygılar..

Ayrıca sn. wehrmacht başka yöntemlerlede şarj sağlarız demişsiniz araç üzerinde HHO üretimi için başka hangi fikirleriniz var bizimle paylaşırmısınız şimdiden teşekkürler...

egz0z gazını alternatif düşündüm turb0 tirübününe şarj dinam0su ekleme şeklinde böylece atıktan elektirik üreticez ayrıca az gaz verdiğimizde az elektirik az hh0 üretimi ç0k gaz verdiğimizde ç0k elektirik ç0k üretim kabaca

• Egzos gazı kullanarak bir sistem düşünüyorsanız bir önerim olacak.

Stirling Engine : Isı ile çalışır.Isınan hava ile piston hareket eder ,soğuk yöne doğru oluşan basınç pistonu hareket ettirir.Hareket dişliye veya kasnağa iletilip
    elektirik üretmek için jeneretör yapılabilir.

BMW yeni nesil araçlarında egzos ısısı ile çalışan yeni nesil stirling motorlar ile elektirik üretmeyi düşünüyormuş.Yani bu motorlar egzos ısısı ile elektirik üretip şarj dinamosu görevi görecek.Yine aküyü şarj ederken aracın elektirik ihtiyacını karşılayacak.

Stirlin motor için bir ısı kaynağı olması yeterli . İster mum ile verin ,ister çakmak , ister güneş ışığını üzerine yansıtın ,ister egzos ısısını kullanın.
    Unutmayın ki egzos ısısı 600-800 C derecelere ulaşabilir.

Bu motoru yapmak zor değil.yapılacak düzenekle dc elektirik üretilerek hho sistem beslenebilir.Zor görünsede olmayacak şey değil.Zaten şarj dinamosunun görevide kasnaktan aldığı hareketle dönerken elektirik üretmek değilmi.Araçta ilk kayıp alternatörün mekanik olarak zorlamasıyla motor gücünden bir miktar çalmasıdır.Eğer siz şarj dinamo milini kasnaktan ayırıp sürekli olarak belli bir devirde hareket ettirirseniz aynı görevine devam edecektir.Böylece motorun gücünde düşme olmayacaktır.Sizde isterseniz egzos manifoltuna bağlı bir stirling motor ile şarj dinamo milini döndürebilirsiniz.

Veya şarj dinamosuna hiç dokunmayıp , stirling motor yardımıyla DC bir motora hareket verebilirsiniz.Motor dc olduğu için hidrojen sisteminiz için gerekli dc voltajı oluşturacaktır.12 volt ve yeterli akım üretecek bir motor seçerseniz neden olmasın.İster akü bağlar şarj ederken kullanırsınız.Veya çıkışına uygun kapasitede bağlayacağınız kondansatörlerle hho sistemi beslersiniz.

STIRLING MOTOR'lar hakkında vidyoları inceleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=cKLH3lPn1q8&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=osNluWPOpJ0&feature=related kayıklarda ,araçlarda motor olarak kullanılır.

http://www.youtube.com/watch?v=0ix_rHxU54w&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Ll598PVTHAw

Veya KAPANADZE GENERATOR olayı var. Siz yeterki yapmak isteyin.

http://www.youtube.com/results?search_query=kapanadze+free+energy+generator&oq=kapanadze+&gs_l=youtube.1.5.0l10.72297.72297.0.75494.1.1.0.0.0.0.300.300.3-1.1.0...0.0.Gr2vr_3htvk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeşilenerji -- 12 Temmuz 2012; 0:28:39 >

• Hidrojen Eğlencelidir....

Hidrojen bildiğiniz üzere havadan hafif bir gazdır.Bu akşam sistemi dolaptan çıkarıp yeniden masama koydum.
    Aklıma poşete doldurup kaydetmek geldi.

İşte hidrojenin eğlenceli tarafı.Sen nereye hidrojen poşeti oraya..Oyna oynayabildiğin kadar.
    Elden kaçırıp tavana yapışıncaya kadar oynamak serbest.

http://youtu.be/IHToyVQ5IF8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeşilenerji -- 14 Temmuz 2012; 3:26:11 >
  • evet baya eğlenceliymiş şu hücremi yaparsam büyük çöp poşetine doldurup gökyüzüne salıcam bitane
  • Dostlar bugün Ankara ikinci el pazarından bir soğuk buhar makinası aldım 10 TL ye bakalım HHO deneme yapma imkanı bulabilirsem paylaşırım inş.

Bu ikinci el pazarına girdimmi aynı bir çocuğun oyun parkına girmesi gibi çok mutlu oluyorum. Şöyle cebinde para dolu olucak bi kamyonet tutup ne her beğendini alıcan alıcan alıcan bir sürü jeneratör , envaye çeşit motorlar, aletler.... getirecen evin garajına( tabi yokta hayalen:) yıkıcan içeri

Arkadaşlar şaka biyana gerçektende bu pazarda çok işe yarar ,elektronik, mekanik hiç bi yerde olmayan bir sürü aletler var tabi her zaman denk gelmiyor ama her hafta sonu boş dönmüyorum denk geldimide geliyor.. bizim gibi çılgın mucitler için güzel bir yer her hafta sonu gidiyorum hastalık abi napim :))

hidrojen yakıt tasarruf sistemi

• Arkadaşlar geçenlerde LCD Ampermetre 100A siparişi verdim karaköy bankalar sokağı menefşe han giriş katından 2 kat yukarda no 22 Set Otomasyon .....

Kırmızı ışıklı araç için uygun eğer ihtiyacı olan arkadaş varsa benim yerime alabilir... 35 TL Ampermetre 15 TL Şönt direnci....

Taksimdede 12 V 70A lık oto rolesi bulmak mümkün 4 Bacaklı onada 12,5 TL fiyat çekti + dişi yuvasınıda isterseniz 2,5 TL de o bugün öğrendim....

Hah!! ben bunu buraya niye yazdım diye sorarsanız ampermetreyi alamıyorum zamanım olmuyor bide param yok okadarcık :( sonra inşallah....

İyi Çalışmalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: apnea35

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-devre-montaj-led-gostergeli-digital-voltmetre-ve-ampermetre-79049057/detay
    bu daha uygun gibi

İYİ DE BUNUN ŞÖNT DİRENCİ YOK??
  • 50 ampere kadar ölçüm yapan dijital ampermetre + shunt 14 $'a Ebayden almıştım.. 25 TL filan yapıyor.
    Sonra aynı güç kaynağından beslendiğinde yandığından aynısını tekrar aldım , aynı fiyata
    Ek olarak 6$ daha ödeyerek aynı güç kaynağından besleyebilmek için güç izolasyon modlü aldım.Ortak şaseli ufak bir devre elemanı.(Power Isolator Modul diye geçiyor)
  • Arkadaşlar banada lazım bir ampermetre 50A lik flan Ankarada yada nette varmı bildiğiniz bi yer ankara konya sokakta 50A olana birisi 90TL dedi hemen yanındaki dükkana sordum aynısına 50TL dedi nasıl iş anlamadım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eypde -- 21 Temmuz 2012; 23:38:41 >
  • fazla mesaj yazmıyan fakat büyük harfle yazımın bağırmak olduğunu bilen kişilerdenim
    şönt direnç mi yok ONA GÖRE SENDE ALMAZSIN OK......
  • Ben niçin Ebay'den alıyorum , söyleyeyim.Türkiyede aradığını bulmak devye hendek atlatmaktan farksız.
    İster git dükkanında bul ,ister internetten satışta.Fiyatlar her ne hikmetse yüksek.Sen de ürünün değerini bilince küplere biniyorsun.
    Bu nedenle Ebay'de ürünü buluyorum.Tüm özelliklerini inceliyorum.Fiyatta makul , siparişi veriyorum.
    Aldığım ülkeye göre 7 ile 15 gün arasında geliyor.

Balıkesirde 15 TL'ye analogunu aldım.
    Türkiyede internette fiyatlar belirttiğiniz gibi.
    Balıkesirde elektronikçileri iyi bilirim sürekli malzeme alırım.Dİjital ampermetre bulamadım.Sebebi çok vahimdi.Neymiş bu tür malzemeler bomba düzeneklerinde kullanılıyormuş ,emniyet kontrol ediyormuş ,vesaire vesaire ,saçmalık....
    Ebayde Shunt ile birlikte 25 tl.Kargo ücretide yok.
    Sizin o 50 veya 90 TL buldukalarınızda Ebaydeki bu ürünler.Bizde fiyat sonuna kadar dayanır.

Kısa bir örnek daha vereyim.Aracımın cam silecek fikiye motoru bozuldu.Parçacı tanesine 25 TL dedi.2 tane var araçta , 50 tl dedi.
    Bende almam dedim.
    İnternetten aynı motoru tanesi 13 tl'den aldım.Bununlada kalmadı.

İnternetten
    2 motor = 26 TL
    Orjinal alman hava filitresi = 10 TL
    Hararet müşiri = 5 TL
    Kargo =6 TL
    Yanına 2 adet Wurth cam suyulan katılan temizleme sabunu hediye.
    ------------------------
    TOPLAM : 47 TL

Parçacıdan
    ----------------
    2 motor = 50 TL
    hava filitresi = Muadili , tofaş vesaire 12 TL.
    Hararet müşiri = 10-15 TL
    ----------------------------- Toplam : 72 le 77 TL arası (47 nere orjianl ürünlerle , muadil olup 77 TL nere)

Bizler kekmiyiz de , kekleniyoruz.İnternetten güvendiğiniz yerden alın ,korkmayın.
    Yurt dışı alışveriştende korkmayın.Gümrüğe takılacak meblada alışveriş yapmadıkça sorun yok.Ebay ,Amazon güvenilirdir.
    Önce PAypal adresi alın ,kredi kartınızı buraya tanıtın.KRedi kartınız internet alışverişine açık olsun.
    Sonra Ebay'e üye olun.Rahat rahat alışveriş yapın.Alışverişte kredi kartı sorulmayacak PAYPAL adresinizle ödeme yapıp , ürünü takip edeceksiniz.
    Shipping and payments bölümünden TURKEY seçip Get Rates tılayın.
    KArgo bedeli yazacak. Free Shipping ibaresi olanlar kargo ücreti yok , ücretsiz gönderim.PTT kargoyla gelecek.

Ebayde ampermetre ve shuntleri inceleyin.Çoğu shuntlu veya kendinden shuntlü

http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=digital+ampmeter&_sacat=0&_odkw=digital+meter&_osacat=0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeşilenerji -- 22 Temmuz 2012; 5:11:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: apnea35

fazla mesaj yazmıyan fakat büyük harfle yazımın bağırmak olduğunu bilen kişilerdenim
    şönt direnç mi yok ONA GÖRE SENDE ALMAZSIN OK......

Kusuruma bakmayın sayın apnea35.
    Bu şekilde bir anlaşılmaya meil vermek istememiştim.
    Kesinlikle de o şekilde bir niyetim yoktu.
    Zaten sayın oğuz arkadaşımla birlikte bu araştırmayı yürütmekteyiz.
    hatta beraber gitmiştik. sadece bizim karşılaştığımız sıkıntılardan birtanesi de bu idi.
    Adam var 35 tl dedi.
    bizde kabul ettik. meğer şönt direncini sonradan vede haricen bir fiyatlandırma ile birlikte satmaya kalkınca sizlerin de bu garip ama gerçek bir tuzağa düşmenizi istemedik.
    Değil kızmak artniyet dahi yok bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeşilenerji

Ben niçin Ebay'den alıyorum , söyleyeyim.Türkiyede aradığını bulmak devye hendek atlatmaktan farksız.
    İster git dükkanında bul ,ister internetten satışta.Fiyatlar her ne hikmetse yüksek.Sen de ürünün değerini bilince küplere biniyorsun.
    Bu nedenle Ebay'de ürünü buluyorum.Tüm özelliklerini inceliyorum.Fiyatta makul , siparişi veriyorum.
    Aldığım ülkeye göre 7 ile 15 gün arasında geliyor.

Balıkesirde 15 TL'ye analogunu aldım.
    Türkiyede internette fiyatlar belirttiğiniz gibi.
    Balıkesirde elektronikçileri iyi bilirim sürekli malzeme alırım.Dİjital ampermetre bulamadım.Sebebi çok vahimdi.Neymiş bu tür malzemeler bomba düzeneklerinde kullanılıyormuş ,emniyet kontrol ediyormuş ,vesaire vesaire ,saçmalık....
    Ebayde Shunt ile birlikte 25 tl.Kargo ücretide yok.
    Sizin o 50 veya 90 TL buldukalarınızda Ebaydeki bu ürünler.Bizde fiyat sonuna kadar dayanır.

Kısa bir örnek daha vereyim.Aracımın cam silecek fikiye motoru bozuldu.Parçacı tanesine 25 TL dedi.2 tane var araçta , 50 tl dedi.
    Bende almam dedim.
    İnternetten aynı motoru tanesi 13 tl'den aldım.Bununlada kalmadı.

İnternetten
    2 motor = 26 TL
    Orjinal alman hava filitresi = 10 TL
    Hararet müşiri = 5 TL
    Kargo =6 TL
    Yanına 2 adet Wurth cam suyulan katılan temizleme sabunu hediye.
    ------------------------
    TOPLAM : 47 TL

Parçacıdan
    ----------------
    2 motor = 50 TL
    hava filitresi = Muadili , tofaş vesaire 12 TL.
    Hararet müşiri = 10-15 TL
    ----------------------------- Toplam : 72 le 77 TL arası (47 nere orjianl ürünlerle , muadil olup 77 TL nere)

Bizler kekmiyiz de , kekleniyoruz.İnternetten güvendiğiniz yerden alın ,korkmayın.
    Yurt dışı alışveriştende korkmayın.Gümrüğe takılacak meblada alışveriş yapmadıkça sorun yok.Ebay ,Amazon güvenilirdir.
    Önce PAypal adresi alın ,kredi kartınızı buraya tanıtın.KRedi kartınız internet alışverişine açık olsun.
    Sonra Ebay'e üye olun.Rahat rahat alışveriş yapın.Alışverişte kredi kartı sorulmayacak PAYPAL adresinizle ödeme yapıp , ürünü takip edeceksiniz.
    Shipping and payments bölümünden TURKEY seçip Get Rates tılayın.
    KArgo bedeli yazacak. Free Shipping ibaresi olanlar kargo ücreti yok , ücretsiz gönderim.PTT kargoyla gelecek.

Ebayde ampermetre ve shuntleri inceleyin.Çoğu shuntlu veya kendinden shuntlü

http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=digital+ampmeter&_sacat=0&_odkw=digital+meter&_osacat=0

Evet aynen dediğiniz gibi Türkiyede çoğu alet vb şeyleri almak zulum hele birde şatıcının sattığı ürün hakkında cahil olması yokmu kafayı yiyorum bir şey alırken adama izah edene kadar.. Bazıları gerçektende yardımcı oluyor ama çok azınlıkta malesef...

Benim banka kartım var hesabında parada var bu kartla ebayden alışveriş yapabilirmiyiz acaba ...

• Kredi kartı olması gerek diyebiliyorum .Ama paypal üyeliğinde deneyebilirsin onaylarsa olur.Onaylarsa 1,5 - 2 $ bir mebla çekecekler.Hesapta problem olup olmadığını teyit için.Sonra çekilen mebla geri iade ediliyor hesabına.Banka kartının internetten alışverişe açık olması gerek.

Deneyerek öğrenebilirsin ancak.PAypal hesabı artık kredi kartı yerine kullanılıyor.İnternet alışverişinde tyurtiçi ve yurtdışı kullanabiliyorum.
    Alışveriş esnasında iki de bir kart numarası bilgilerini girmen gerekmiyor.Sadece paypal adresini giriyorsun işlem tamam.

Ben kredi kartıma bağlı sanal bir kart oluşturdum.Onuda paypale tanıttım.Hiçbir riski yok ..
  • Selamun aleykum arkadaşlar sizlere uzun beyin jimnastikleri sonunda yeni tasarladığım youtube ve internet aleminde bulamıyacağınız TAMAMEN BAĞIMSIZ ve AKIM KAÇAKSIZ kendi tasarladığım hücremi tanıtacağım

plaka ebadı14*25 8 plaka 7 hücre hücre içi 13*21 cm yani 273 cm2 13.8V / 7 = 1.97V hücre başına

henüz tamamlamakta olduğum bağımsız elektroliz sıvısı tankları her hücreye ayrı tank yapıcam... Tankları sığdırmak zor olucak ama uzun yüksek ve yanyana bitişik olarak yapabileceğimi düşünüyorum tanklardan çıkıştan sonra gazlar tek bir bublerde birleşebilir...

• başarılar sonuçları merakla bekliyoruz (matkap tezgahıda ayrı bir güzel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apnea35 -- 25 Temmuz 2012; 20:10:55 >
  • TEBRİK EDERİM ÇOK HARİKA BİR FİKİR .
    LAKİN PVC MAZEMEN BİRAZ İNCE GİBİL. VEDE HER GİRİŞ VE ÇIKIŞLARIN BAĞLANTILARINDA EPEYCE ZORLANACAKSIN GİBİME GELİYOR. ( KAÇAKLAR OLABİLİR. )BİR DE LEVHALARIN DELİKLERİ DELERKEN YANLIŞ GÖRMEDİYSEMYAMULMA OLUŞMUŞ ORALAR KAÇAK AKIMA SEBEBİYET VEREBİLİR.??BİR DE DELİKLERİN ETRAFINDAKİ CONTA PAYINI ÇOK KÜÇÜK BIRAKMIŞ OLABİLİRMİSİN??
    AMA TEK BİR ŞEY SÖYLİYECEĞİM BENİM BORU HÜCRESİNİ NASIL KOYACAĞIM DİYE DÜŞÜNÜYORDUM. ( YER ÇOK KAPLIYOR. )
    SEN SORUNU KÖKTEN ÇÖZMÜŞSÜN. HARİKA OLMUŞ. ON NUMARA.. TAVSİYE İSTERSEN PVC MAZEMENİ 10 MM YANİ BİR SANTİM YAP. YAPKİ İYİ SIKABİLESİN....
    SANA KOLAY GELSİN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azdaha_53

TEBRİK EDERİM ÇOK HARİKA BİR FİKİR .
    LAKİN PVC MAZEMEN BİRAZ İNCE GİBİL. VEDE HER GİRİŞ VE ÇIKIŞLARIN BAĞLANTILARINDA EPEYCE ZORLANACAKSIN GİBİME GELİYOR. ( KAÇAKLAR OLABİLİR. )BİR DE LEVHALARIN DELİKLERİ DELERKEN YANLIŞ GÖRMEDİYSEMYAMULMA OLUŞMUŞ ORALAR KAÇAK AKIMA SEBEBİYET VEREBİLİR.??BİR DE DELİKLERİN ETRAFINDAKİ CONTA PAYINI ÇOK KÜÇÜK BIRAKMIŞ OLABİLİRMİSİN??
    AMA TEK BİR ŞEY SÖYLİYECEĞİM BENİM BORU HÜCRESİNİ NASIL KOYACAĞIM DİYE DÜŞÜNÜYORDUM. ( YER ÇOK KAPLIYOR. )
    SEN SORUNU KÖKTEN ÇÖZMÜŞSÜN. HARİKA OLMUŞ. ON NUMARA.. TAVSİYE İSTERSEN PVC MAZEMENİ 10 MM YANİ BİR SANTİM YAP. YAPKİ İYİ SIKABİLESİN....
    SANA KOLAY GELSİN.

Teşekkürederim arkadaşlar evet dediğiniz gibi deliklerin etrafındaki conta payını az tutmuşum ( oruç ve çok sıcaktı toparlayamadım kendimi ]buda sıkınta yarattı bana kaçak oldu denk getiricem diye çok uğraştım nerdeyse pes edicektim ama en sonunda tuttturdum kaçak yok .. ilk yapmanın acemiliği işte benden sonra yapacak arkadaşlar bu hususlara dikkat etsinler Sizinde söylediğiniz gibi delikleri acele etmeden düzgünce, aralıklı , yeterince conta payı bırakarak delsinler ve daha kalın conta kullanarak hiç sıkıntı çekmeden yapabilirler

Sıvı tankı olarak 7 adet 25 kuruşluk adi cola kapları var ondan kullanıcam bunlardan çıkan gazıda pvc borudan yaptığım toplayıcıda birleştirip tek gaz çıkşıyla bir bublerden daha geçirmeyi düşünüyorum ... Kolaygelelsin

• Tebrikler güzel iş ama karmaşık olacak borular yüzünden... Jumelin kinin su deposu dışarda olanı gibi geldi bana...
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.