Şimdi Ara

renault megane 1.5 dci extreme nasıl kullananlar yardım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
17.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bir tanıdığım aracını satıyor.araç 46.800 km 2010 model sadece surtmeden kapıda lokal boya var kaskodan boyanmış.başka bir sıkıntısı yok yanlız araçta arka camlar manuel ve aynalar da manuel çok saçma . fiyat olarak piyasadan biraz aşağıda alcam.aracın yakıt tüketimi nasıl ?

• 2006 dynamique paketli 150bin kmde ki aracin yakit tuketimi 5lt idi ortalama.

Fiyati uygunsa kacirmadan al derim
  • valla fiyatı 26 bin gibi olcak şehir içi yakıt tüketimi ne kadar ve kronik arızası varmı ?
  • Fiyat çok iyi. 27 ye bana satabilirsin. :)

quote:

Orijinalden alıntı: maybel

valla fiyatı 26 bin gibi olcak şehir içi yakıt tüketimi ne kadar ve kronik arızası varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Antalya

Fiyat çok iyi. 27 ye bana satabilirsin. :)

quote:

valla fiyatı 26 bin gibi olcak şehir içi yakıt tüketimi ne kadar ve kronik arızası varmı ?

valla tanıdık diye bu fiyata vercekler piyasasına baktım gerçi sahibinden'e çok güven olmuyor ama 30 bin civarında satmak için değil uzun süre kulancam

• Fiyat uygun duruyor ama yine de siz ekspertize sokun aracı sonra bir sorun çıkarsa iki tarafında kafası rahat olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djinn_inc

Fiyat uygun duruyor ama yine de siz ekspertize sokun aracı sonra bir sorun çıkarsa iki tarafında kafası rahat olur.

çok yakın tanıdığımız bi abimiz ilk sahibi sıfır alındı kocelinden suan istda ve eşi kullanıyor son olarak kapı altını hafif sürtmüşs gittim baktım bişe yok hafif boya atmış.yani kesinlikle sahtekarlık falan olmaz adam ne varsa onu söyler bakalım bu hafta içi halletfem aracın kasko değer bedeli 35.000 bin sizce kasko kaça mal olur ?
  • Fiyat çok iyi, geçen ay bir abimiz 2007 model 150000 km de olanından, galerici arkadaşım var onu arayıp sorduk acilse 22000 birkaç hafta beklersen 24000-25000 civarı satarız dedi.
  • o zaman aracı kacırmamak lazım işallah banka onayı da bi sorun olmazsa ki bankacı olamaz dedi yakında alcam
  • Araç Sedan ise ve sizin dediğinizden başka araçta boya ve sorun yoksa iyi fiyat. Hayırlı olsun.
  • Fiyat çok iyi araç zaten bilinen az yakan geniş,rahat bir araba.Bence kaçırma.
  • Burayı atlamışım. Sedansa fiyat uygun.

quote:

Orijinalden alıntı: ExTReMee

Araç Sedan ise ve sizin dediğinizden başka araçta boya ve sorun yoksa iyi fiyat. Hayırlı olsun.
  • fiyat gerçekten iyi arabada dediğin gibiyse gönül rahatlığı ile al zaten yakıt konusunu takma kafana seni üzmez hiç
  • evet arkadaşlar araç sedan modeli fark ediyormu fiyat acısından hb sedan ?
  • quote:

evet arkadaşlar araç sedan modeli fark ediyormu fiyat acısından hb sedan ?

Hemde çok ediyor:) Megane II'lerde HB tutulmadı, 2. eli değersiz...
  • bende keske hb olsaydı dıyorum benım hoşuma gidiyor arka kısmı bu araçta aynalar manuel ve arka camlarda manuel çok ilginç 2010 model araç hyundai de bile 4 cam otomatiği standart renaulta
  • Bende 1.5 dci extrem kullanıyorum,

aynalar manuel, arkacamlar manuel ama 16'' çelik jant, sis farı, mercekli kısa far bulunmakta

keşke aynalar elektrikli ve arka camlar otomatik olsaymışda diğerleri olmasaymış,

Araca gelince,

yakıt konusunda seni hiç üzmez,

Uzun yolda aracın ortalamasının 3.2 lere kadar düştüğünü çok kez gördüm, ama uzun ve düz yolda 90 km yi geçmezsen bu ortalamayı yakalarsın,

uzun yol rampaların olduğu hızlanmanın ve yavaşlamanın gerektiği ve 110-130 km arasında kullandığım şehirler arası bugüne kadar max 4.5 ortalamaya çıktı,

bir depoyla genelde 1.100 - 1.200 km arası yol yapıyorum,

bunu 300 km si şehirler arası yol,

yaklaşık 200 km si tamamen şehir içi yol

gerş kalanıda çevre yolunda ev iş yeri arasında geçiyor.

Konfor olarak,

mucurlu asfalt yollarda aracın ön konsolundan kapı iç kısımlarından gıcırtı vb sesler eksik olmaz,
    sıcak asfaltta bu seslerin neredeyse tamamı yok oluyor ama bazen ön konsol plastik aksamdan küçük gıcırtı sesleri geliyor,

Sıcak asfaltta yada çok düzgün atılmış stabilize asfaltta şehirler arası uzun yolda seni çok yormaz, rahat bir yolculuk geçirirsin.

Yol tutuşunu hiç beğenmiyorum, 60-70 km civarı giderken orta sertlikte virajda araç aniden önden kaydı ve toplamaya fırsatım olmadan şarampole yuvarlanıp bir kez takla attım. ( Reno fanatikleri virajı alamadığımdan aracı kaydırdığımı idda edecekler ama arac ile aynı yerden 50 ile tekrar geçerken araç bariz bir şekilde yana yatıp kayma eğilimi gösteriyor, yine 60-70 km ile viraja girsem arac kesin tekrar kayar. )

Direksiyonu çok yumuşak, çok rahat çevriliyor ama nasıl anlatsam bilmiyorum, örneğin evin önündeki ilk köşeden dönerken direksiyonu 1.5 tura yakın çevirmem gerekiyor ama aynı köşeden doblo ile dönerken direksiyonu 1 tura yakın çeviriyorum,

Bozuk yollarda, özellikle çukurlardan sert geçersen jantlar çok çabuk eğiliyor,

Aracın rot balans ayarını bir türlü yaptıramadım, servise her gittiğimde rot balans bozulmuş oluyor ve servis suçu tamamen yolların bozukluğuna atıyor.
    Ön düzeni çok hassas, rot kollarını bir kez değiştirdim, 1 ay kadar iyi gitti sonra onlarda bozuldu, servis sorunun yine yoldan kaynaklandığını idda etti.

• quote:

evet arkadaşlar araç sedan modeli fark ediyormu fiyat acısından hb sedan ?

En az 3.000 TL farkeder. Yani siz HB fiyatına alıyorsunuz Sedanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExTReMee -- 18 Ocak 2011; 9:05:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_eylül

Bende 1.5 dci extrem kullanıyorum,

aynalar manuel, arkacamlar manuel ama 16'' çelik jant, sis farı, mercekli kısa far bulunmakta

keşke aynalar elektrikli ve arka camlar otomatik olsaymışda diğerleri olmasaymış,

Araca gelince,

yakıt konusunda seni hiç üzmez,

Uzun yolda aracın ortalamasının 3.2 lere kadar düştüğünü çok kez gördüm, ama uzun ve düz yolda 90 km yi geçmezsen bu ortalamayı yakalarsın,

uzun yol rampaların olduğu hızlanmanın ve yavaşlamanın gerektiği ve 110-130 km arasında kullandığım şehirler arası bugüne kadar max 4.5 ortalamaya çıktı,

bir depoyla genelde 1.100 - 1.200 km arası yol yapıyorum,

bunu 300 km si şehirler arası yol,

yaklaşık 200 km si tamamen şehir içi yol

gerş kalanıda çevre yolunda ev iş yeri arasında geçiyor.

Konfor olarak,

mucurlu asfalt yollarda aracın ön konsolundan kapı iç kısımlarından gıcırtı vb sesler eksik olmaz,
    sıcak asfaltta bu seslerin neredeyse tamamı yok oluyor ama bazen ön konsol plastik aksamdan küçük gıcırtı sesleri geliyor,

Sıcak asfaltta yada çok düzgün atılmış stabilize asfaltta şehirler arası uzun yolda seni çok yormaz, rahat bir yolculuk geçirirsin.

Yol tutuşunu hiç beğenmiyorum, 60-70 km civarı giderken orta sertlikte virajda araç aniden önden kaydı ve toplamaya fırsatım olmadan şarampole yuvarlanıp bir kez takla attım. ( Reno fanatikleri virajı alamadığımdan aracı kaydırdığımı idda edecekler ama arac ile aynı yerden 50 ile tekrar geçerken araç bariz bir şekilde yana yatıp kayma eğilimi gösteriyor, yine 60-70 km ile viraja girsem arac kesin tekrar kayar. )

Direksiyonu çok yumuşak, çok rahat çevriliyor ama nasıl anlatsam bilmiyorum, örneğin evin önündeki ilk köşeden dönerken direksiyonu 1.5 tura yakın çevirmem gerekiyor ama aynı köşeden doblo ile dönerken direksiyonu 1 tura yakın çeviriyorum,

Bozuk yollarda, özellikle çukurlardan sert geçersen jantlar çok çabuk eğiliyor,

Aracın rot balans ayarını bir türlü yaptıramadım, servise her gittiğimde rot balans bozulmuş oluyor ve servis suçu tamamen yolların bozukluğuna atıyor.
    Ön düzeni çok hassas, rot kollarını bir kez değiştirdim, 1 ay kadar iyi gitti sonra onlarda bozuldu, servis sorunun yine yoldan kaynaklandığını idda etti.

detaylı cevaplarınız için çok teşekkurler.bişey daha sorayım aracın kronik sorunu varmı? rot kolarında sorun olunca garantiden mi değişir yoksa kulanıcı hatası mı deniliyor ? birde bu kayma sorununu bi yerde daha okudum virajlarda araç güvensizmi ?

• konu guncel yorum beklıyorum kronık sorunu varmı ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.