Şimdi Ara

bilgisayar açılınca masaüstü filan gözükmeden direk program açılsın ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arakdaşlar bilgisayarı açtığımızda windows açılsın fakat masaüstü filan gözüküyorya onlar gözükmesin açılışa ayarlanan program açılsın ekranda sadece program olsun windows olduğu bile belli olmasın hiç bi şekilde program dışında başka bir şey açılmasın araç cubuğu vs bunu nasıl yapabiliriz arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz

• denetim masası/zamanlanmış görevlerden istediğin programı çalıştırabilirsin açılışta.
  • --->Başlat/Programlar/Başlangıç/

bu bölüme koyacağın program windows açılır açılmaz çalıştırılır...
  • beyler ben bunu biliyorum benim dediğim bu değil
    bilgisayar açılacak masaüstünde bilgisayarım belgelerim filan varya onların hepsi gözükmiyecek yani bi program olucak tam ekran açılacak windows olduğu filan belli olmıycak sanki bilgisayar sadece o program için yapılmış gibi olucak böle bir şey
  • fikir vermesi acısından yine zamanlanmıs gorevler kullanılarak ilk once explorer.exeyi sonlandıracak bi dosyayanın baslaması secilebilir. daha sonrada istenilen program. ama sadece masaustunde simgelerin gorunmemesini ve gorev cubuunun gorunmemesini saglamıs oluruz. windows yine calısır. explorer exeyi nası sonlandırırz derseniz onu bilmiyorum ama sanırım bi komut dosyası hazırlanabilir. sadece bole olabilir die dusundum.
    kolay gelsin...

edit: hocam denedim. yani bi metin belgesi acıp uzantısını .cmd yapınca komut dosyası oluyo. belgenin içine de denemek için ipconfig yaptım dos ekranı acıldı ip config komutu işledi. yeter ki birisi bi uygulamayı kapatmak için gerekli komutu solesin.
    saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turquoise -- 3 Kasım 2005, 19:17:17 >
  • kardes pc security diye program var harika bişey tam senin istediğin bişey.Ben bu programı acıköğretim fakültesinde görmüştüm.merak edip arastırdım ve buldum.Tam sana göre bi program istediğin herseyi yasaklıyabiliyorsun...
  • iyi mi böyle sorunu çözebildik mi diye sorsam
  • 1-start up (başlangıç) içine kısayol yerleştirebilirsin
    2-ms config den başlangıç ayarlarından
    3-boot.ini veya system.ini (tam olarak bilmiyorum ama win98 ve me de oluyordu xp de denemedim)
    4-linux kullanmak bence en mantıklısı zira bizim yoğunbakımda laptopa bağlı usb ekg cihazımız vardı bilgisayar açılınca direk ekg programına giriyor ama hangi linux olduğunu hatırlamıyorum linux bunun gibi birçok cihazda ve robotlarda aynı mantıkla kullanılabiliniyor....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.