Şimdi Ara

HP G62 fan sürekli çalışıyor.(Çözüldü)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
5.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HP G62 B16ST kullanıyorum. İlk açılışta 15 sn boyunca fan son devirde çalışır daha sonra yavaşlar bende ses duymazdım. Bugün harici bir DVD ile 7 Ultimate kurdum. Bundan sonra fan sürekli son devirde çalışıyor ve gürültü çıkarıyor doğal olarak. Driverları tek tek kurdum, windows güncelledim ama hala düzelmedi. BIOS'dan fan kontrolü devrede gözüküyor ki zaten bir tek BIOS'dayken fan normale dönüyor.

İşlem yükü ve sıcaklıklar normal olduğu halde vantilatör niyetine çalışan bu fanı normal yoldan nasıl yavaşlatabilirim. Hani FanSpeed tarzı programlar olmadan, sistem ilk geldiğinde nasıl yavaşsa o haline çevirerek? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekleme: Formattan sonra da BIOS'u güncellediğimi belirteyim.

Sorunu Ati'nin ekran kartı sürücüsü yükleyerek çözmüş bulunmaktayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 15 Ocak 2011; 20:29:08 >

• çözüldüğüne sevindim dostum çok sinir bozucu bir durum
  • merhaba benim kayınbiraderin dell 5010nunda da aynı sorun var sen hangi ekran kartına sahipsin ve hangi driveri yükledin paylaşırsan yardımın dokunabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn20

merhaba benim kayınbiraderin dell 5010nunda da aynı sorun var sen hangi ekran kartına sahipsin ve hangi driveri yükledin paylaşırsan yardımın dokunabilir...

Ati HD5470 ekran kartı var ve HP'nin web sitesindeki driverı inidrdim ki sanırım en günceli.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.