Şimdi Ara

Bor katkısı ve bazı konular katkılar hakkında (ÖNEMLİ) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
286
Cevap
2
Favori
110.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Garanti kapsamında olan bir araca borpower uygular bunuda servisebildirirseniz garantiniz bitebilir.
    benim ilk kullandığım araçın garantisi bittikten sonra borpower ekledim onun için garanti sorun olmadı.ama ikinci araç sıfır 270 km de birtane ekledim 10.000 bakımında 2.ciborpowerı ekledim simdi araç 18.000 de garanti bitene kadar her bakımda uygulamaya devam, garanti bitince kontrollu bir şekilde 20.000 bir uygulamaya geçerim.
    bir arkadaşımız bir test yapılmasını istemiş aslında üretici firmaya yazıp sonucu buraya yazsa bizde faydalanırız ürün dünyada tanınıyor dünya çapında iki milyon eüro sigortalı ayrıca garanti belgesi içinde mevcut bunun haricinde size özel bir uygulama yaparlarmı bilmem ürünü kullanıp kullanmamak sizi takdiriniz .
    ürünü övme yada birileri beni taksın gibi bir düşüncem yok kullanana maddi açıdan faydalı, egzoz emisyon hacmini yüzde 30 lara kadar düşürdüğü için insanlığa faydalı.
    bir aracın bakımda 4 litre yağ kullandıgını varsayarsak 16 mılyon kayıtlı aracın yarısı bir bakım atlasa 8 milyon araç eder 4litre yağ ile çarpın 32 mılyon litre yağ eder bunun ülke ekonomisine katkılarını hesap ettiğim için
    dört yıl içinde vesile olup borpovwer kullanan onlarca araçtan en ufak bir sorun cıkmadığı için, bor katkılı diye ne olduğu belli olmayan sahte ürün kullanıp canı yananlara faydam olsun diye yazıyorum .
    PRESİDENT arkadaşım sizde Ankaradasınız 2000 km sonra 20.000 bakımı yapılacak borpoverı sizle beraber araca uygulayalım psikolojik olmadıgını görün sadece kazanç bakım masraflrı değil sayılamayacak kadar artıları var.saygılar
  • Valla hocam sen ikna olmuşsun ama beni ikna edemedi Bor Motor katkısı firmaları, umarım bor faydalıdır ve umarım aracını uzun yıllar sorunsuz kullanırsın. Ben bir süre daha fabrikanın söylediklerine kulak asıcam. Bir gün Mugen, Spoon gibi firmalar Bor kullanın diyene kadar 10/60 Mobil'e devam edeceğim.
  • neden kullnılmaması ile ilgili teknik yazı koydum ama anlamayan sayısı anlayandan çok herhalde ki halen test falan gibi anlamsız şeyler öneriliyor. Bir şeyin anlamının olması için kontrollü ortam altında hep aynı sonucu vermesi gerekiyor ki sponteneous reaction zaten kendi içinde tüm olumsuz olasılıkların oluşması için yeterlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3 E-MAİL AKTİVASYONU

Garanti kapsamında olan bir araca borpower uygular bunuda servisebildirirseniz garantiniz bitebilir.
    benim ilk kullandığım araçın garantisi bittikten sonra borpower ekledim onun için garanti sorun olmadı.ama ikinci araç sıfır 270 km de birtane ekledim 10.000 bakımında 2.ciborpowerı ekledim simdi araç 18.000 de garanti bitene kadar her bakımda uygulamaya devam, garanti bitince kontrollu bir şekilde 20.000 bir uygulamaya geçerim.
    bir arkadaşımız bir test yapılmasını istemiş aslında üretici firmaya yazıp sonucu buraya yazsa bizde faydalanırız ürün dünyada tanınıyor dünya çapında iki milyon eüro sigortalı ayrıca garanti belgesi içinde mevcut bunun haricinde size özel bir uygulama yaparlarmı bilmem ürünü kullanıp kullanmamak sizi takdiriniz .
    ürünü övme yada birileri beni taksın gibi bir düşüncem yok kullanana maddi açıdan faydalı, egzoz emisyon hacmini yüzde 30 lara kadar düşürdüğü için insanlığa faydalı.
    bir aracın bakımda 4 litre yağ kullandıgını varsayarsak 16 mılyon kayıtlı aracın yarısı bir bakım atlasa 8 milyon araç eder 4litre yağ ile çarpın 32 mılyon litre yağ eder bunun ülke ekonomisine katkılarını hesap ettiğim için
    dört yıl içinde vesile olup borpovwer kullanan onlarca araçtan en ufak bir sorun cıkmadığı için, bor katkılı diye ne olduğu belli olmayan sahte ürün kullanıp canı yananlara faydam olsun diye yazıyorum .
    PRESİDENT arkadaşım sizde Ankaradasınız 2000 km sonra 20.000 bakımı yapılacak borpoverı sizle beraber araca uygulayalım psikolojik olmadıgını görün sadece kazanç bakım masraflrı değil sayılamayacak kadar artıları var.saygılar

ben de aracımda bor katkısı kullanmayı düşünüyorum hatta sipariş verdim aracım 125 binde ve 3kere conta yaktımyani silindirler bir hayli aşınmış durumda bor katkısı benim durumumdaki biriiçin bir hayli olumlu katkılar verirsanırım düşüncelerinizi bekliyorum aracım 99 model megane

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odevinimo -- 9 Ekim 2011; 10:47:22 >
  • Bu hafta garajda sohbet ederken bu konu aklıma geldi ve ustalarıma sordum, dedim Bor kullanmalı mı?

Aldığım cevabı aynen yazıyorum.

"Valla ben kendi aracıma koydum BOR denemek için. 100 km. sonra yağ lambası yandı. Üzerine 2 kere boşaltıp yeni motor yağı koydum, canımı zor kurtardım. Belki diğer araçlarda kullanılabilir ama HONDA da BOR problem."

Test edilen araç vtec sistemi olmayan D16A9 kodlu, DOHC 134 hp. lik motora sahip 1993 Honda Civic Si.

Buyrun test diyen arkadaşlar, buda test.
  • Çaptan düşmüş motorlara faydası yoktur 99 megan aracınızın rektefe zamanı gelmişse ürünün aracınıza katkısı olmaz.
    PRESİDENT arkadaşım siz hala bor diyerek genelleme yapıyorsunuz eğer bu sorunu borpower çıkartmışsa firmaya bildirmeli garantiden faydalanmalı eğer kullandığı bor katkılı herhangi bir ürünse yapacağı birsey yok.
    Özel, ticari veya endüstriyel sektörlerde kullanılan makinelerin ve motorların kullanım ömürleri ve performanslarının düşmesinin temel nedenleri arasında sürtünme, aşınma ve korozyonu sayabiliriz. Hatta, bir makinenin veriminin azalması sonucu ortaya çıkan daha fazla enerji ve sarf malzemesi gereksiniminden de sürtünme sorumludur.

NNT'nin yüksek teknoloji ürünü malzemelerinden BORPOWER ürün serisinde bulunan Boron Elmas Kristalleri (MCDP) ve Nano Bor'un harika özellikleri, hareketli metal yüzeylerdeki sürtünme, aşınma ve korozyonu çok önemli ölçüde ve sürekli olarak azaltmaya yardımcı olur. Bugünün gittikçe zorlaşan enerji harcamalarını, hammadde darlığını ve çevre şartlarını gözönüne aldığımızda, BORPOWER'ın araçlarda yüksek yakıt tasarrufu sağlayarak maliyetleri büyük miktarlarda düşürdüğünü ve çevreyi koruduğunu görürüz.Ayrıca endüstriye yönelik dizayn edilmiş ürünlerimiz, sanayide kullanılan ekipmanların daha az elektrik tüketmesine yardımcı olmaktadır.

BORPOWER nano bor kristal kati yağlayıcı özelligi ile tamamen fiziksel bir etkileşim tarzı ortaya koyarak piyasada bulunan diğer yağlayıcı ürünler ile karsılaştırıldığında birçok farklılık sergiler. Alışagelmiş yağlayıcı katkıları kimyasal etkileşim tarzları ortaya koyarak motoryağı, motor iç yüzeyi ve motorun hareketli parçaları ile kimyasal reaksiyona girer.

BORPOWER katı yağlayıcılar sınıfındaki en etkili Nano yağlayıcı katkı maddesidir. Örneğin içerdiği aktif maddelerden biri olan nanobor katı yağlayıcı maddeler arasında en düşük sürtünme değerine sahiptir: BORPOWER içerdiği parçacıklar nano kristal özelliğindedir yani çok küçük boyutta olmalarından dolayı motorda hiçbir yeri tıkamazlar.
  • quote:

NNT'nin yüksek teknoloji ürünü malzemelerinden BORPOWER ürün serisinde bulunan Boron Elmas Kristalleri (MCDP) ve Nano Bor'un harika özellikleri, hareketli metal yüzeylerdeki sürtünme, aşınma ve korozyonu çok önemli ölçüde ve sürekli olarak azaltmaya yardımcı olur. Bugünün gittikçe zorlaşan enerji harcamalarını, hammadde darlığını ve çevre şartlarını gözönüne aldığımızda, BORPOWER'ın araçlarda yüksek yakıt tasarrufu sağlayarak maliyetleri büyük miktarlarda düşürdüğünü ve çevreyi koruduğunu görürüz.Ayrıca endüstriye yönelik dizayn edilmiş ürünlerimiz, sanayide kullanılan ekipmanların daha az elektrik tüketmesine yardımcı olmaktadır.

BORPOWER nano bor kristal kati yağlayıcı özelligi ile tamamen fiziksel bir etkileşim tarzı ortaya koyarak piyasada bulunan diğer yağlayıcı ürünler ile karsılaştırıldığında birçok farklılık sergiler. Alışagelmiş yağlayıcı katkıları kimyasal etkileşim tarzları ortaya koyarak motoryağı, motor iç yüzeyi ve motorun hareketli parçaları ile kimyasal reaksiyona girer.

BORPOWER katı yağlayıcılar sınıfındaki en etkili Nano yağlayıcı katkı maddesidir. Örneğin içerdiği aktif maddelerden biri olan nanobor katı yağlayıcı maddeler arasında en düşük sürtünme değerine sahiptir: BORPOWER içerdiği parçacıklar nano kristal özelliğindedir yani çok küçük boyutta olmalarından dolayı motorda hiçbir yeri tıkamazlar.

bilimsel geçerliliği olmayan tamamen reklam amaçlı bir yazı .

Fİziksel etkileşim garanti altına alınmadıkça sonuç da değişken olabilmektedir.Bir şeyin nano büyüklükte olması onun sorun oluşturmayacağı anlamına gelmemektedir. Kendisi tıkamayabilir ama tıkanma için gerekli şartları sağlaması bile spontenous reaction kavramı altında farklı ve beklenmeyen oluşumlara yol açabilmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop
    mrünü uzatmak için yıllarca pekçok ürün kullanan biriyim.. bor dan aldığım katkıyı küçümseyemeyeceğim için buraya yazma gereği duydum ve tavsiye ediyorum... bahsedilen vtec motorlarıda araştıracağım.. muhtemelen zarar vermiyordur. zira honda sahibi bir tandığımında kullandığını biliyorum..
    bu arada bor motor katkısı, uçak yıkama şampuanı değil.. kaldıki bu ürün nasa da mekikte kullanılmış ve bunu iddia eden firmayı nasa yalanlamamış..
    saygılar..

bilimsellikten uzak ve kaynaksız yazıyorsun reklam afişi gibi bişeysin günahına girmiyim ama muhtemelen yakın bi tanıdığın falan da bu işi yapıyor olmalı

hiçbir yağ üreticisi ve resmi olarak otomobil üreticisi bu ürünü desteklemiyor, aksine yağ üreticileri bunlardan katmayın diye uyarı koyuyor kocaman

eğer yakının falan bu işte değilse senin tek sorunun; daha önce hiç tam sentetik yağ kullanmamışsın tek mantıklı açıklaması bu olabilir
  • Bor katkısını kesinlikle tavsiye etmiyorum uygulanan 2 araçta ilk başta olumlu sonuç gibi görünsede ikiside 3-4 ay içinde aynı sorunları çıkarttı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERTERAK

Bor katkısını kesinlikle tavsiye etmiyorum uygulanan 2 araçta ilk başta olumlu sonuç gibi görünsede ikiside 3-4 ay içinde aynı sorunları çıkarttı.

Hocam biraz detay verebilir misiniz? Bazı arkadaşlar test sonuçlarına göre karar vermekte iddialılar.

Hangi araçlarda kullandınız?
    Hangi marka ürünü kullandınız?
    Araçlar ürünü kullandığınızda kaç Km deydi?
    Araçlar ne gibi sorunlar çıkarttı?
    Sorunların BOR kaynaklı olduğunu nasıl nereden öğrendiniz?

Bu detayları yazabilirseniz ürünü kullanmayı düşünen arkadaşlara fikir olur en azından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *President*

quote:

Bor katkısını kesinlikle tavsiye etmiyorum uygulanan 2 araçta ilk başta olumlu sonuç gibi görünsede ikiside 3-4 ay içinde aynı sorunları çıkarttı.

Hocam biraz detay verebilir misiniz? Bazı arkadaşlar test sonuçlarına göre karar vermekte iddialılar.

Bu detayları yazabilirseniz ürünü kullanmayı düşünen arkadaşlara fikir olur en azından.

Uygulanan iki araçta Lada Samara karbüratörlü olay yaklaşık 2 sene önce gerçekleşti Bor power isimli ürün kullanılmış. İki araçta 150bin civarı km lerde ikiside aynı zamanda conta problemi çıkarttı motor yağında köpüklenme conta değiştirerek sorun giderildi. Kullananların ve ustanın yorumuna göre bor power böyle bir şeye sebep oldu iki araçta bor eklenmede önce 20/50 castrol yağ konulmuştu. Yağların üzerindede zaten hiçbir katkı maddesi eklemeyin diye uyarılar mevcut ama kimse dinlemiyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *President*

quote:

Uygulanan iki araçta Lada Samara karbüratörlü olay yaklaşık 2 sene önce gerçekleşti Bor power isimli ürün kullanılmış. İki araçta 150bin civarı km lerde ikiside aynı zamanda conta problemi çıkarttı motor yağında köpüklenme conta değiştirerek sorun giderildi. Kullananların ve ustanın yorumuna göre bor power böyle bir şeye sebep oldu iki araçta bor eklenmede önce 20/50 castrol yağ konulmuştu. Yağların üzerindede zaten hiçbir katkı maddesi eklemeyin diye uyarılar mevcut ama kimse dinlemiyor.

Ustalar zaten söylüyorlar böyle bir problem yaşanacağını... Yağ üreticileri önermiyor,araç üreticileri önermiyor,araç servisleri önermiyor. Daha ne diyelim bu konuda!
  • Az önce Honda topiğini karıştırırken gördüm buraya da ekleyeyim istedim. Kendisini Motor Silk firma yetkilisi olarak tanıtan bir arkadaşın (mesaj sayısı 1) yazmış olduğu yazıyı buraya ekliyorum.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Değerli arkadaşlar tüm değerli yorumlarınızı Motor Silk Firma yetkilisi olarak okudum, İzin verirseniz sizleri bazı konularda daha detaylı bilgilendirmek istiyorum.
    Burada bu ürün daha iyidir veya şu ürün daha kötüdür diye kıyaslama asla yapmayacağım. Etik değerlere sadık kalmak kaydıyla sizlerle tecrübelerimi paylaşacağım ve Motor silk ürünleri ve Bor katkısı konusunda tecrübelerimi paylaşacağım.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki motor silk yağ katkısı DEĞİLDİR. Yağınızın hiç bir değerini değiştirmez örnek veriyorum motor silk koymadan önce casrol, mobil, elf, ne kadar kaliteliyse motor silk koyduktan sonrada o kadar kaliteli olacaktır. Mantığımızı şöyle bir yoralım Dünyanın en büyük ar-ge departmanına sahip bu firmalar yağlarını zaten olabildiğince kaliteli üretiyorlar ve bir madeni yağın içerisinde olması gerektiği kadar katkı koyuyorlar. Bu yüzden bu yağa bizim ürünümüzün yapacağı ekstre bir katkısı olması söz konusu değil.
    O zaman motor silk nedir? Neler yapar.
    Motor Silk Metal katkı maddesidir. Motor Silk Aracınızın içerisinde zamanla oluşan kurum ve karbonların temizliğini yapar, temizlemiş olduğu yüzeylerde zamanla oluşan aşınma ve çatlaklara dolgu yaparak kompresör kaçaklarını önler, yağ eksiltmelerini önler, vuruntuları keser ve yan etki olarak ta YAKIT TASARRUFU sağlar %5-%9 arasında bu oran aracın motoruna göre değişir.
    Motor silk etkisini 150 000 km sürdürür. Yağınızın ömrünü uzatır fakat bunu yağınızın değerlerini değiştirmeden motor içinde yağı bozan kurum karbon ve metal aşınmalarını önlediği için yapar.
    Motor Silk Boron Cls Bond formülasyonu Prof. Dr.Ali ERDEMİR tarafından patent altına alınmıştır ve bu buluşu sayesinde RD-100 (uygulamalı bilim nobeli) ödülünü Amerika da 4 defa almaya hak kazanmıştır.
    SIFIR ARAÇLARDA KULLANMAYINIZ.Bunu sebebi sıfır araçta hiç aşınma olmadığı için motor silk yüzeyde tutunamaz ve ilk yağ değişiminde akıp gider bu da israftır biz bunu istemiyoruz.
    YENİ BAKIMDA KULLANINIZ. Çünkü ürünümüz bor katkılı ve tam olarak araç içinde etkisini göstere bilmesi için 3000-3500 km ye ihtiyacı var, eğer siz yağ değişimine 1000,2000 km koyarsanız ve bakımı geldiğinde yağını değiştirirseniz MOTOR SILK işini tam olarak yapamaz buda israftır biz bunu da istemiyoruz.
    HER YAĞ DEĞİŞİMDE KULLANMAYINIZ. Çünkü yapılan testlerde görülmüştür ki motor silk 150 000 km etkili her yağ değişimde kullandığınızda size ekstre bir etkisi olmayacak yalnızca siz bir ürün daha koymuş ve israf etmiş olacaksınız BİZ BUNU İSTEMİYORUZ. BİR KUTU MOTOR SİLK 150 000 KM YETER
    NOT: HER BORLU ÜRÜN MOTOR SILK DEĞİLDİR...

------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu da konunun linki:

http://forum.donanimhaber.com/m_24593693/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

Ben 2004 model benzinli Cliomda bundan kullanmıştım, hem motor daha sessiz ve canlı çalışmaya başlamış hem de yakıt sarfiyatında farkedilir bir düşme sağlanmıştı. İlk 2500-3000 km de fark belli olmuyor ama sonradan oluşan ciddi farkı rahatlıkla hissedebiliyorsunuz.

Bor katkısı ve bazı konular katkılar hakkında (ÖNEMLİ)

Arkadaşlar bence kullanıpta memnun olanda şikayetçi olanda burada kullandığı ürünün ismini ve özelliklerini paylaşsın. Bir düzine bor katkısı üreten firma var, çok ortada geçiyor bence konuşmalar. Kim, ne zaman, hangi aracında, hangi ürünü kullanmış belli değil.

Ben 2008 yılında Renault Clio II 1.4 8V benzinli aracımda kullanmıştım yukarıda bahsettiğim ürünü. Ürün konulduktan sonra araç yaklaşık 25000 km yol gitti ve hiçbir motor problemiyle karşılaşmadık. Aracı bir iş arkadaşıma sattığım için hergün görüyorum.

Ürünü kullandıktan sonra motor sesinde çok rahat şekilde belirlenebilecek düzeyde azalma oldu, motor daha sarsıntısız çalışmaya başladı ve şehirlerarası yollarda yakıt tüketiminde belirgin bir düşüş oldu.

Motor 675 kmlik şehirler arası yolda, katkı kullanımı öncesinde 38 litre yakıt tüketirken, katkı kullanımı sonrasında 33 litre yakıt tüketmeye başlamıştı (3 kez denenmiştir).

Ben açıkçası kullandıktan sonra hiçbir sıkıntı yaşamamıştım. Bugünkü şartlarda yine aynı ürünü tereddütsüz kullanırım. Derseniz ki yeni aracınızda kullandınız mı, hayır kullanmadım çünkü aracım şuan 2500 küsür kmde. 40 bin bakımından sonra kesinlikle bu katkıyı tekrar kullanmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

Az önce Honda topiğini karıştırırken gördüm buraya da ekleyeyim istedim. Kendisini Motor Silk firma yetkilisi olarak tanıtan bir arkadaşın (mesaj sayısı 1) yazmış olduğu yazıyı buraya ekliyorum.

Değerli arkadaşlar tüm değerli yorumlarınızı Motor Silk Firma yetkilisi olarak okudum, İzin verirseniz sizleri bazı konularda daha detaylı bilgilendirmek istiyorum.
    Burada bu ürün daha iyidir veya şu ürün daha kötüdür diye kıyaslama asla yapmayacağım. Etik değerlere sadık kalmak kaydıyla sizlerle tecrübelerimi paylaşacağım ve Motor silk ürünleri ve Bor katkısı konusunda tecrübelerimi paylaşacağım.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki motor silk yağ katkısı DEĞİLDİR. Yağınızın hiç bir değerini değiştirmez örnek veriyorum motor silk koymadan önce casrol, mobil, elf, ne kadar kaliteliyse motor silk koyduktan sonrada o kadar kaliteli olacaktır. Mantığımızı şöyle bir yoralım Dünyanın en büyük ar-ge departmanına sahip bu firmalar yağlarını zaten olabildiğince kaliteli üretiyorlar ve bir madeni yağın içerisinde olması gerektiği kadar katkı koyuyorlar. Bu yüzden bu yağa bizim ürünümüzün yapacağı ekstre bir katkısı olması söz konusu değil.
    O zaman motor silk nedir? Neler yapar.
    Motor Silk Metal katkı maddesidir. Motor Silk Aracınızın içerisinde zamanla oluşan kurum ve karbonların temizliğini yapar, temizlemiş olduğu yüzeylerde zamanla oluşan aşınma ve çatlaklara dolgu yaparak kompresör kaçaklarını önler, yağ eksiltmelerini önler, vuruntuları keser ve yan etki olarak ta YAKIT TASARRUFU sağlar %5-%9 arasında bu oran aracın motoruna göre değişir.
    Motor silk etkisini 150 000 km sürdürür. Yağınızın ömrünü uzatır fakat bunu yağınızın değerlerini değiştirmeden motor içinde yağı bozan kurum karbon ve metal aşınmalarını önlediği için yapar.
    Motor Silk Boron Cls Bond formülasyonu Prof. Dr.Ali ERDEMİR tarafından patent altına alınmıştır ve bu buluşu sayesinde RD-100 (uygulamalı bilim nobeli) ödülünü Amerika da 4 defa almaya hak kazanmıştır.
    SIFIR ARAÇLARDA KULLANMAYINIZ.Bunu sebebi sıfır araçta hiç aşınma olmadığı için motor silk yüzeyde tutunamaz ve ilk yağ değişiminde akıp gider bu da israftır biz bunu istemiyoruz.
    YENİ BAKIMDA KULLANINIZ. Çünkü ürünümüz bor katkılı ve tam olarak araç içinde etkisini göstere bilmesi için 3000-3500 km ye ihtiyacı var, eğer siz yağ değişimine 1000,2000 km koyarsanız ve bakımı geldiğinde yağını değiştirirseniz MOTOR SILK işini tam olarak yapamaz buda israftır biz bunu da istemiyoruz.
    HER YAĞ DEĞİŞİMDE KULLANMAYINIZ. Çünkü yapılan testlerde görülmüştür ki motor silk 150 000 km etkili her yağ değişimde kullandığınızda size ekstre bir etkisi olmayacak yalnızca siz bir ürün daha koymuş ve israf etmiş olacaksınız BİZ BUNU İSTEMİYORUZ. BİR KUTU MOTOR SİLK 150 000 KM YETER
    NOT: HER BORLU ÜRÜN MOTOR SILK DEĞİLDİR...

Bu da konunun linki:

http://forum.donanimhaber.com/m_24593693/tm.htm

hocam yağ değişimini yapalı 2500 km oldu motor silk kullanabilir miyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: odevinimo

hocam yağ değişimini yapalı 2500 km oldu motor silk kullanabilir miyim

Tabi ki, önemli olan aynı yağ ile beraber en az 5000 km kullanılması. Yağ ile hiçbir alakası yok bu katkının, yağ değişimi sadece yağla beraber bulunduğu için önemli, yani kısa zamanda yağı değiştirirsen bu katkıda motor parçalarına etki edemeden dışarı atılmış olacak.

Yalnız üstüne basa basa belirtmek istediğim çok önemli bir husus var, ben sadece Motor Silk markasına ait bor katkısı kullandım ve kullandığım süre zarfında ve sonrasında sorun çıkarmadığını söylüyorum. Almadan ve kullanmadan önce çok araştırdım bu ürünü. Bu marka haricinde hiçbir katkı maddesi için geçerli değil söylediklerim. Burası çok önemli resmini tekrar vereyim bilgiler karışmasın.

Bor katkısı ve bazı konular katkılar hakkında (ÖNEMLİ)
  • quote:

Orijinalden alıntı: vezir

neden kullnılmaması ile ilgili teknik yazı koydum ama anlamayan sayısı anlayandan çok herhalde ki halen test falan gibi anlamsız şeyler öneriliyor. Bir şeyin anlamının olması için kontrollü ortam altında hep aynı sonucu vermesi gerekiyor ki sponteneous reaction zaten kendi içinde tüm olumsuz olasılıkların oluşması için yeterlidir.

Abi koyduğun yazıyı anlamak için bir miktar dil ve birazda bilgi gerekli. Zira anlayan olsaydı hala aynı yorumları yapmazlardı. Ayrıca yazıyı merak eden hiçbirşey bilmiyorsa, biraz uğraşıp çevirmesi çok uzun zamanını almaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84

quote:

neden kullnılmaması ile ilgili teknik yazı koydum ama anlamayan sayısı anlayandan çok herhalde ki halen test falan gibi anlamsız şeyler öneriliyor. Bir şeyin anlamının olması için kontrollü ortam altında hep aynı sonucu vermesi gerekiyor ki sponteneous reaction zaten kendi içinde tüm olumsuz olasılıkların oluşması için yeterlidir.

Abi koyduğun yazıyı anlamak için bir miktar dil ve birazda bilgi gerekli. Zira anlayan olsaydı hala aynı yorumları yapmazlardı. Ayrıca yazıyı merak eden hiçbirşey bilmiyorsa, biraz uğraşıp çevirmesi çok uzun zamanını almaz.

anlamak konusunda olayı basitleştirelim o zaman .
    faz edelim ki bir ilaç kullanma mecburiyetiniz var , kullanacağınız ilaç prspektesünde yan etkileri diye bir başlık bulunur bunları herhalde boş yere yazmıyorlar değilmi.

araştırmaışlar ve ANCAK saptayabildikleri kadarıyla kişiye göre (araca göre ) şunlar şunlar birlikte kullnılırsa şaöyle sonuçlar olur diye yazıyor. Peki bu verileri nasıl elde ediyorlar. Hastaların istatiksel vakalarından öyle değil mi .İşte sponteneous reaction da buna benzer bir durum. Siz yağın içine faydalı olsun diye koyduğunuz şey normal lab veya testlerde çok başarılı testler gösterse bile motora vea insada vucuda giren nesnelerin kimyasal etkileri her zaman beklenen sonuçları veremeyebilmektedir. Bu nedenle bu tür şeyler ilaç adını alamamakta ve alternatif tıp mucizeleri diye sayfa sayfa reklamı yapılmaktadır. Yani her araçta her denemede aynı etkiyi göstermeyen bir şey onay alamıyor .Bütün bunlara ek olarak yıpranmış morlarda süreci aksatabilen etkilerininde aynı başlık altında olması muhtemel. Bu çayın içine şeker atmaya benzemiyor , çözelti değil kimyasal etkileşim söz konusu . Borun mucizevi yanlarını anlatmaya gerek bile duymuyourm ancak bunlar İMALAT aşamasında yapılamsı gereken işlerdir. Dertlerini imalatçıya anlatsınlar. Yüzey kaplaması yapsınlar kaygan yüzey elde etsinler vs. Sonradan bu tür nano parçacıkları çalışmış motora sokulduğunda beklenyen sonuçlar alınmasının en büyük nedeni motrun da insan vucudu kadar kişiye bağlı etkileşim gösterebilmedir. Eğer etkinliği kanıtlanı ise imalatçılar zaten bunu imalat aşamasında en büyük miktarda ve etkili oranda kullaacaklar yüzey kaplaması olarak seve seve mtoro aşınmasını geciktirmek için kullnacaktır.
  • quote:

quote:

Google amca zaten istediğin çeviriyi otomatik yapıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: set

quote:

quote:

Google amca zaten istediğin çeviriyi otomatik yapıyor...

jpg resmi olduğu için çeviri biraz zor olacaktır. Google kitaplıklarında bulunan belgeler download edilemiyor ama okunabiliyor . Bu nedenle screen save yapıp gönderdim. ger.ekten google teknik kütüphane açısından bir cevher , para ile böyle birşey yapamk i.çin billgates kadar zengin olmak lazım herhalde .Bazı kitaplar parayla satılıyor ama onları da çok araştırısanız ****de bulmak mümkün.temel kitapların okunması lazım. combustion, engine mechanics vb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vezir -- 12 Ekim 2011; 18:10:00 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.