Şimdi Ara

websitesi tasarım firması önerisi ve Global medya şikayet

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Websitesi için Global medya diye bir firma ile anlaştık. (1100$ + KDV'ye) eski websitesini de onlar yapmış , artık yenilemek istedik. %50 ücreti peşin verdik.
    kontrol panelli gerektiğinde güncellenebilecek bir site olmasını istedik.
    Ancak firmanın ilgisinden şu ana kadar pek memnun kalmadım.. Hem çok zaman geçti, düzgün bir bilgi vermiyolar sürekli benim arayıp sormam dürtmem gerekiyor...
    Sonra bu yaptıkları websitesi için de hostingin kendilerinde olması gerektiği, bunun zorunlu olduğunu söylediler, kontrol panelleri başka türlü çalışmıyormuş.
    onun için de 5yıl için 500$+kdv zar zor anlaştık.. onu da peşin verdik. yaklaşık 2ay zaman geçti halen websitesi bitmedi.

eski websitemiz buydu:http://www.rotakimya.com/
    yeni yaptıkları demo site de bu:http://demo.globalmedya.com/rotakimya.com/tr-TR/Default.aspx?c=1

internette Global medya ile ilgili birkaç tane şikayet gördüm.. Siz de bu firma hakkında bilgi sahibi misiniz?
    domanini (www.rotakimya.com'u) kendileri üzerine transfer ettiler. ben domainin kendi üzerime olmasını istedim. ilerde hosting ücreti bitince, geçirmemek için bunu kötü amaçlı kullanabilirler mi??
    Hosting için para verdik ama daha hosting başlamadı , acaba bu parayı geri alabilir miyiz?
    daha başlamadan pek memnun kalmadım bu firmadan, ilerde hosting ile beraber her şeyi geçirince daha büyük problem olmasından korkuyorum.

Acaba bildiğiniz doğru düzgün işini yapan, ilgili websitesi tasarımı yapan firma var mı? Bir de Global medya illa hostingin kendi üzerinde olması gerektiğini belirtti. Baştan tasarımı satarken böyle dememişti, sonra %50 ücreti ödeyince onu da bir nevi zora koştu. Halbuki ben hostinde İHS hosting ile çalışıyorum şu an , Global medya aldığım paketin yetmeyeceğini sınırsız olması gerektiğini vs.. belirtti..bu doğru olabilir mi? Paket yetmezse İHS'deki paketini bütütebilirdim.Sorun olmazdı.
    gerekirse daha fazla verelim ama doğru düzgün bir hizmet servis alalım..
    şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: sbasol1981

Merhaba,
    Websitesi için Global medya diye bir firma ile anlaştık. (1100$ + KDV'ye) eski websitesini de onlar yapmış , artık yenilemek istedik. %50 ücreti peşin verdik.
    kontrol panelli gerektiğinde güncellenebilecek bir site olmasını istedik.
    Ancak firmanın ilgisinden şu ana kadar pek memnun kalmadım.. Hem çok zaman geçti, düzgün bir bilgi vermiyolar sürekli benim arayıp sormam dürtmem gerekiyor...
    Sonra bu yaptıkları websitesi için de hostingin kendilerinde olması gerektiği, bunun zorunlu olduğunu söylediler, kontrol panelleri başka türlü çalışmıyormuş.
    onun için de 5yıl için 500$+kdv zar zor anlaştık.. onu da peşin verdik. yaklaşık 2ay zaman geçti halen websitesi bitmedi.

eski websitemiz buydu:http://www.rotakimya.com/
    yeni yaptıkları demo site de bu:http://demo.globalmedya.com/rotakimya.com/tr-TR/Default.aspx?c=1

internette Global medya ile ilgili birkaç tane şikayet gördüm.. Siz de bu firma hakkında bilgi sahibi misiniz?
    domanini (www.rotakimya.com'u) kendileri üzerine transfer ettiler. ben domainin kendi üzerime olmasını istedim. ilerde hosting ücreti bitince, geçirmemek için bunu kötü amaçlı kullanabilirler mi??
    Hosting için para verdik ama daha hosting başlamadı , acaba bu parayı geri alabilir miyiz?
    daha başlamadan pek memnun kalmadım bu firmadan, ilerde hosting ile beraber her şeyi geçirince daha büyük problem olmasından korkuyorum.

Acaba bildiğiniz doğru düzgün işini yapan, ilgili websitesi tasarımı yapan firma var mı? Bir de Global medya illa hostingin kendi üzerinde olması gerektiğini belirtti. Baştan tasarımı satarken böyle dememişti, sonra %50 ücreti ödeyince onu da bir nevi zora koştu. Halbuki ben hostinde İHS hosting ile çalışıyorum şu an , Global medya aldığım paketin yetmeyeceğini sınırsız olması gerektiğini vs.. belirtti..bu doğru olabilir mi? Paket yetmezse İHS'deki paketini bütütebilirdim.Sorun olmazdı.
    gerekirse daha fazla verelim ama doğru düzgün bir hizmet servis alalım..
    şimdiden teşekkürler

Birincisi eski web siteniz yenisinden daha güzel ona panel yazdırabilirdiniz. Çift taraflı ıslak imzalı sözleşme yaptıysanız belli hukuki süreci vardır .yok fax yolu ile yaptıysanız o sözleşmenin hukuki dayanağı yoktur .hosting işini tam anlamadım belki hostinginiz linuxtur yeni web siteniz aspxle yapılmış site orda çalışmaz ama herhangibi windows serverde çalışır .eski windows serverlerda sıkıntı verebilir hostinginiz yetmez derken ortalama günlük ziyartci sayınız 100 gibiyse 4 gb hosting kurtarır ama illaki 10 gb bandwith vardır ürün eklemeli çıkarma işlemindede taş çatlasa bir yılda eklediğiniz ne olabilir.bence arkadaşların sözleşmesi varsa sözleşmede teslim süresinin bitmesini bekleyin yoksa domaini onlara devrettiyseniz şu anda yapabilecek bir durum yok geçmiş olsun .domain onlardaysa ve sizin bu domaini devrettiğinize dair bir belge yoksa sözleşmenin feshinde dahi tazminat öder domaini alamazsınız .Birincisi sizin başınıza gelen olay diğer tüm insanlara ders olsun hosting önemli değildir yedek alır başka yere taşırsınız ama domaini kaptırdığınızda asla geri alamazsınız taki karşı taraf size verene kadar. Bir web firmasında çalışan biri olarak söylüyorum bence herkes ders almalı web sitesi yaptıracaksanız domaini ya kendiniz alın yada web firması ile kaşeli sözleşme yapın domainin size ait olduğuna dair com.tr ve diğer belgeli tr alan adları hariç .Ankarada nakliyat işi yapan çoğu nakliyeci bilir web sayfası belli kelimeye geldiğinde webciler siteyi başka nakliye firmasına satar adamın ruhu bile duymaz.

• Kusura bakmayın ama 100tl'e yaptırılabilecek bir sayfayı size 1100$+KDV demişler. Birde hosting için 5 yıl 500$+KDV Bu kadar da olmaz yani. Umarım tamamladıklarında parasını hakeder ve en önemlisi sizde memnun kalırsınız.. PM yoluyla ulaşın ben size yardım edeyim..
  • peki bizim domain daha önce de başka bir firmadaydı..ordan bunlara transfer edildi. önceki firmadan bilmem ne şifresi alıp bunlara gönderdim..
    onlar da kendi üstlerine mi aldılar..
    onlar şimdi benim üzerime domaini yapsalar? veya şirket üzerine?
  • Yazık yaaa. Hocam sırf büyük firmaya yaptırayım diye 5 yıllık host için 500 $

O Web Sayfası için 1100$

Hocam git iptal ettir. 2 ay beklemişsin. Yasal olarak domain ve hostingi alabılırsın. Sorun çıkartırlar sonradan. Şimdiden ipleri sıkı tutup al butun hesabını kestır. o web sayfasını ben 300 TL ye yaparım. Adamlar iş bulamayınca sizi yolmaya çalışmış. Piyasa Bitmiş.
  • Yasal olarak alacağınız bişey yok geçmiş olsun adamların ücretini verin domaini kurtarın. domaini onların hesabına neden devrettiğinize dair belgeniz yoksa olay bitmiştir. gerisi fasa fiso vermiyorum dediğinde firma, tmm demekten başka şansınız yok.Türkiyede kayıt yapabilme yetkisi iki firmada var biri türk ticaret biride ismini hatırlamadığım bir firma isim tescilin direk domain kaydetme yetkisi yok diğer firmaların yaptığı gibi başka firma üzerinden kaydediyolar yani domain firmana ulaşsan bile imkansız geri alabilmen Tabi domaini devrettiğin firma iyi niyetliyse sıkıntı olmaz... Zor durumda kaldığınızda domaini transfer ettiğine dair bilirkişi raporu ile noterden ihtar çekirtirin.
  • Domain özel bir şirket ismi taşıdığı için mahkeme açıp alabilir. Heleki domaini bir yerden başka bir yere Taşıdıysa mutalaka kayıtları vardır. Dava açıp adamları donuna kadar alabilir. Bilişim Suçudur.
  • ya arkadaşlar peki iyi güzel de iyi websitesi yapan firmayı nerden bulacaz?
    hangisi iyi yapar bilinmez ki , yüzlerce firma var..
    zaten daha önce başka bir firmadan teklif almıştım 4000eur istemişlerdi, ona göre bu çok ucuz kalmıştı o yüzden seçtik zaten..
  • yazık ya arkadaşım gerçekten çok yazık, adamların yaptıkları site hiç ama hiç güzel bir tasarım değil ben 400 liraya web programlama yapıyorum ya bu adamlar sadece web tasarım yapmış ya en fazla bu siteye verilecek fiyat 100 lira 15 de domain 40 liraya piyasanın önde giden firmalarından 1000 mb host...

Gerçekten çok yazık inşallah paranı verirler...
  • Arkadaşların da dediği gibi yapılan iş ile verilen ücret arasında çok alakasız bir durum var. Açık konuşmak gerekirse bu tasarımın ederi 100 TL'den bir kuruş fazla değil. Hosting olayı ise yine aynı şekilde çok tuhaf. Umarım paranızı geri alabilirsiniz.
  • peki arkadaşlar siz hangi hosting paketini / firmasını kullanıyorsunuz? Ben İHS'den kullanıyorum şu an , 60tl/yıl'a 1000MB alan, 10gb/ay trafik veriyorlar..
    http://www.ihs.com.tr/hosting.html?urun=PHP%20A

Global bana sınırsız alan veriyoruz dediler, o yüzden fiyatları daha pahalıymış (100$+kdv 1 yıl için)
    hosting paketlerinde alan arttıkçı fiyat artıyor..örneğin IHS'de de PHP Pro F paket 1000tl / yıl.
    http://www.ihs.com.tr/hosting.html?urun=PHP%20Pro%20F

• quote:

peki arkadaşlar siz hangi hosting paketini / firmasını kullanıyorsunuz? Ben İHS'den kullanıyorum şu an , 60tl/yıl'a 1000MB alan, 10gb/ay trafik veriyorlar..

Global bana sınırsız alan veriyoruz dediler, o yüzden fiyatları daha pahalıymış (100$+kdv 1 yıl için)
    hosting paketlerinde alan arttıkçı fiyat artıyor..örneğin IHS'de de PHP Pro F paket 1000tl / yıl.

Benim Güvenerek host aldığım iki yer var Biri Turkticaret.net diğeri de isimtescil.net , Turkticaret.net biraz daha pahalı ama isimtescil.net'ten cok memnunum. Sizin en büyük hatanız bence yeteri kadar piyasa araştırması yapmamışsınız...

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtkprc*

quote:

peki arkadaşlar siz hangi hosting paketini / firmasını kullanıyorsunuz? Ben İHS'den kullanıyorum şu an , 60tl/yıl'a 1000MB alan, 10gb/ay trafik veriyorlar..

Benim Güvenerek host aldığım iki yer var Biri Turkticaret.net diğeri de isimtescil.net , Turkticaret.net biraz daha pahalı ama isimtescil.net'ten cok memnunum. Sizin en büyük hatanız bence yeteri kadar piyasa araştırması yapmamışsınız...

TürkTicaret.Net ile kesinlikle çalışılmamasını öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: fuducuk

quote:

quote:

TürkTicaret.Net ile kesinlikle çalışılmamasını öneririm.

neden acaba arkadaşım bilmediğimiz bir kötü yanımı var ?

• quote:

Orada çalıştığım için biliyorum. Host/domain işlemleri müthiş yavaş. Ben tasarımcı idim. Tasarımları çok aceleye getiriyorlardı, gene olarak tavsiye etmiyorum. Ün yapmış ancak kaliteden uzak. Kendimi geliştiremeyeceğimi anlayınca da istifa ettim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuducuk

quote:

Orada çalıştığım için biliyorum. Host/domain işlemleri müthiş yavaş. Ben tasarımcı idim. Tasarımları çok aceleye getiriyorlardı, gene olarak tavsiye etmiyorum. Ün yapmış ancak kaliteden uzak. Kendimi geliştiremeyeceğimi anlayınca da istifa ettim...

teşekkürler paylaştığın bilgiler için :) peki senin bize piyasada önerdiğin host firmaları var mı ?
  • Global Medya ile iş yapmış biri olarak söylüyorum rezil bir yer. Adamlar sitemi 15 saat kapalı tuttular ben kimseye bile ulaşamadım bilgi verecek! Saat 19:00 da sitede neler oluyor diye aradığımda 10 dakika sonra yayına girecek dedikleri site 15 saat sonra yayına girdi! Ve bana tek bir bilgi maili bile geçmediler ertesi gün aradığımda Halkla ilişkiler müdürü Sinem beni saat 19:00 da arayamazsınız dedi ! Üstelik bir de 4000 tl verip yaptırdığım siteye Halkla ilişkilerinden sorumlusu Sinem 3 kuruşluk site yaptırdınız istersek uçururuz diye cevap verdi ! Tavsiye asla etmeyin bende kimseye etmiyorum.
  • Sıkıntı yaşayanlar özelden bana pm atsınlar, ben hukuki olarak bi görüşeyim.
  • downton
    cidden bana biri oyle dese kendime hakim olamazdim. piyasa seviyesi cok dustu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba
    Bizde firma olarak globalmedyazedeyiz. Parası 5 yıllık peşin ödenmiş hosting ve domaini başka firmaya devretmek istediğimde. Haklarımızdan vazgeçtiğimizi belirten imzalı kağıt istediler. Yani bizden ayrılırsanız parası ödenmiş hostinginizi iptal eder paranızı da iade etmeyiz fikrindeler. Doğal şartlarda tamamen bize ait olan anında bize iletmeleri gereken transfer şifrelerini vermiyorlar. Geçmiş zamanda ftp şifresini bile bağırarak almıştık. Hosting işi yapan arkadaşımdan normalde transfer işlemlerinde peşin ödenen hizmetin sonlandırılmadığını yeni firmaya 1 yıl ek ücret ödenerek mevcut süreler bozulmadan devam ettiğini öğrendim. com ve net domainleri kendilerine kaydetmişler. Buna başka bir yol, çare var mıdır? Nereye şikayet edebiliriz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis53 -- 14 Şubat 2013; 22:14:14 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.