doktor mu öğretim üyesi mi
28 Cevap1301 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

11 Mesaj
14 Ocak 2011; 20:30:50 

arkadaşlar belki çok gereksiz bir konu ama matematik bölümünde yüksek lisans yapmış bir arkadaşımla uzun uzadıya bir tartışma içerisine girdik. o hangi bölüm olursa olsun bir profesörün tıp doktorundan daha saygın ve daha zeki olduğunu iddia ediyor bense doktorların her alanda becerikli olduklarını ve daha zeki olduklarını düşünüyorum ve biz burada çıkacak sonuçlar hakkında iddiaya girdik sizin görüşünüz nedir? lütfen çok saçma bir konu açtığımı söyleyecek olanlar mesaj yazmasın

20 Mesaj
14 Ocak 2011; 21:06:22 

------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfyazar -- 9 Ekim 2011; 0:05:54 >

0 Mesaj
14 Ocak 2011; 21:12:04 

[simage][/simage][font="Times New Roman"][font="Microsoft Sans Serif"]bence de haklısın doktor olmak için ve olduktan sonra çok çalışmak lazım bir prof. olmak istiyorsa tıp prof. olsun en karizma prof.luk o dur

69 Mesaj
14 Ocak 2011; 21:14:56 

zekilik meslekle değil,iq testiyle ölçülür..

bence öğretim görevlisi daha saygın.. doçentim prof.um demek var doktorum demek var...

386 Mesaj
14 Ocak 2011; 21:15:26 

ama cok sacma

459 Mesaj
14 Ocak 2011; 21:17:22 

Doktor daha zeki veya daha çalışkan. Çünkü biri tıp kazanmış biri matematik. Baştan ayrılmışlar zaten.

0 Mesaj
14 Ocak 2011; 21:18:54 

o da var aslında ikisi de güzel meslekler ama tıp başka...

11 Mesaj
14 Ocak 2011; 21:24:11 

ama adam atıyorum türkçe öğretmenliğini bitirmiş ya da tarihi sonra prof olmuş bir şekilde ama lisedeyken sayısalcılar tarafından adam tiye bile alınmıyor doktorsa tıp doktoru tabi ki en baştan beri hep en zekidir kaldı ki doktorlar sözeli de seçseydi inanıyorum ki o prof olanlardan bile daha prof olurdu sizce?

2150 Mesaj
14 Ocak 2011; 21:27:46 

quote:

Orijinalden alıntı: combat-ant

zekilik meslekle değil,iq testiyle ölçülür..

bence öğretim görevlisi daha saygın.. doçentim prof.um demek var doktorum demek var...

prof. doktorum demek var profum demek var

Some Men Just Want to Watch the World Burn...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Ocak 2011; 21:28:04 

He öyle.

459 Mesaj
14 Ocak 2011; 21:28:30 

quote:

Orijinalden alıntı: simsons

ama adam atıyorum türkçe öğretmenliğini bitirmiş ya da tarihi sonra prof olmuş bir şekilde ama lisedeyken sayısalcılar tarafından adam tiye bile alınmıyor doktorsa tıp doktoru tabi ki en baştan beri hep en zekidir kaldı ki doktorlar sözeli de seçseydi inanıyorum ki o prof olanlardan bile daha prof olurdu sizce?

O kadar kolay değil o dediğin, sayısal ile sözel bir yerden sonra ayrılıyor ezber bir yere kadar. Akademik kariyer için sözel bölümler açısından mesela tarih diyelim sözelin çok kuvvetli olmalı. Her ikiside varsa zaten kişi üstün zekalıdır. Doktora ünvanları öyle haybeye alınmıyor bir çok panel vermen, araştırma yapman, kitap çıkarman gerekiyor.

386 Mesaj
14 Ocak 2011; 21:33:02 

quote:

ne alakası var ya zeka 7ye ayrılır
bunlar arasında sen sözel zeka ile metematilsek zekayı nasıl mukayese edebilirisin ki
1. Sözel-Dilsel Zeka:

2. Matematiksel-Mantıksal Zeka:

3. Görsel-Mekansal Zeka:

4. Kinestetik-Bedensel Zeka:

5. Kişilerarası-Sosyal Zeka:

6. Kişisel-İçsel Zeka:

.

7. Müziksel-Ritmik Zeka:
alıntı

11 Mesaj
14 Ocak 2011; 22:30:56 

peki o zaman şöyle soralım bir tarih profesörü mü daha saygın yoksa bir uzman doktor mu?

trion öyle diyorsun da panel vermek araştırma yapmak kitap yazmak o kadar da zor birşey değil copy paste yaparak yazılıyor tezler bile artık. kim orijinal bir iş yapıyor ki artık türkiyede...

69 Mesaj
14 Ocak 2011; 22:33:25 

quote:

peki o zaman şöyle soralım bir tarih profesörü mü daha saygın yoksa bir uzman doktor mu?

trion öyle diyorsun da panel vermek araştırma yapmak kitap yazmak o kadar da zor birşey değil copy paste yaparak yazılıyor tezler bile artık. kim orijinal bir iş yapıyor ki artık türkiyede...

ya niye insanları bi kalıba sokmak istiyorsun anlayabilmiş değilim..

mesela halil inalcık tarih profesörüdür bence çoğu uzman doktordan saygın..

14 Mesaj
14 Ocak 2011; 22:35:21 

quote:

Orijinalden alıntı: -TRioN-

Doktor daha zeki veya daha çalışkan. Çünkü biri tıp kazanmış biri matematik. Baştan ayrılmışlar zaten.

Bu şekilde ayrım yanlış çalışmakla alakalı o zeka ile degil öteki insan benki bie pc dahisi belki matematik zeka bence degişken birşey

69 Mesaj
14 Ocak 2011; 22:39:40 

quote:

saçmalamışsın,bi zamanlar itü tekstil müh'e derece yaparak giriliyordu bak şimdi nerelerde?

puanlar mesleklerin o günkü durumlarına göre değişir..

mesela yarın obür gün bi düzenleme yapılsa doktorlar döner sermaye alamayacak dense tıpın puanları düşer çünkü o zaman doktor maaşı 2-2.5 milyar olur..

ya da yabancı doktorlar türkiye'de çalışabilecek diye bişey çıksa yine tıpın puanı düşer..

bunlar ayrıca çok ütopik şeyler değil 2. söylediğimi sağlık bakanlığı bi ara yapmaya çalıştı ahmet necdet sezer veto etmişti..

874 Mesaj
14 Ocak 2011; 22:40:23 

quote:

Orijinalden alıntı: mktrnk

ne alakası var ya zeka 7ye ayrılır
bunlar arasında sen sözel zeka ile metematilsek zekayı nasıl mukayese edebilirisin ki
1. Sözel-Dilsel Zeka:

2. Matematiksel-Mantıksal Zeka:

3. Görsel-Mekansal Zeka:

4. Kinestetik-Bedensel Zeka:

5. Kişilerarası-Sosyal Zeka:

6. Kişisel-İçsel Zeka:

.

7. Müziksel-Ritmik Zeka:
alıntı

Zeki olmayanların teselli-avuntusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

459 Mesaj
14 Ocak 2011; 22:44:09 

quote:

saçmalamışsın,bi zamanlar itü tekstil müh'e derece yaparak giriliyordu bak şimdi nerelerde?

mesela yarın obür gün bi düzenleme yapılsa doktorlar döner sermaye alamayacak dense tıpın puanları düşer çünkü o zaman doktor maaşı 2-2.5 milyar olur..

ya da yabancı doktorlar türkiye'de çalışabilecek diye bişey çıksa yine tıpın puanı düşer..

bunlar ayrıca çok ütopik şeyler değil 2. söylediğimi sağlık bakanlığı bi ara yapmaya çalıştı ahmet necdet sezer veto etmişti..

Tıp herzaman matematikten yüksek puan olmuştur. İtü tekstili soran olmadı.

69 Mesaj
14 Ocak 2011; 22:50:33 

quote:

ee yüksek puanlı giriliyor diye daha mı saygın?

Ord.Prof.Dr.Cahit Arf karşısına kimi koyabilirsin?

37 Mesaj
14 Ocak 2011; 23:00:49 

bi tıpçı olaraktabiki uzman doktor diyeceğim

toplumdaki saygınlıktan bahsediyorsak eğer halk matematikçi ne yapar ne eder onu bilmez bile uğraştığı şeyler de zaten somut olmadığı için ipe sapa gelmez şeyler diye düşünür( yani boştur)

bi de puan muhabbeti filan geçiyor bzm sınıfta fizik ya da matematik olimpiyatçısı olmayan yok galiba ??

merak ediyorum acaba matematik bölümüne giden olimpiyatçı var mı ?

hayır ben fen lisesi ve anadolu lisesi yani ii okullardan buralara gideni pek görmedim de ondan

bide para muhabbeti var ki doktor ne zaman parasız kalmış?

tam gün çıktı bu sene tıptaki puan yükselmesi hala devam etti

zaten buraya gelen yani tıbba para kazanmak istese girer ticarete filan para oralarda dönüyor ki bunu yapabilcek ticari zeka seviyesi de mevcut :)

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.

Contramal : second degree cancer pain killer.

109 Mesaj
14 Ocak 2011; 23:04:35 

quote:

Tohum mu ki hekimi disardan aliyosun sadece hükümetin blöflerinden biriydi dünyanın en eski iki mesleğinden birisidir hekimlik hem bedavaya çalışsa bile diğer meslek gruplarindan her
zaman farklıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1019 Mesaj
14 Ocak 2011; 23:12:01 

quote:

Puana göre yorum yapan liseli detected

Arz-talep meselesi.
Bir zamanlar da 90'lardan önce İTÜ uçak müh. 1. 'ydi. Yani İTÜ 1. 'ydi. Teknik okullar her bakımdan (sağlık hariç) diğer okullardan daha üstündür bu bir gerçek. Eskiden de tıp yoktu ona bakarsan kontenjanları mühendislikten yine azdı ama puanı da azdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evil Dead -- 14 Ocak 2011; 23:15:25 >

Tempus fugit, aeternitas manet.
Zaman uçar, sonsuzluk kalır.

921 Mesaj
14 Ocak 2011; 23:28:24 

Toplumda saygınlık olarak doktor daha üstündür çünkü herkesin birgün doktora ihtiyacı düşebilir ama kimin kaç kere matematik profösörüne ihtiyac duyar ki

BJK ŞEREF BEY STADI

484 Mesaj
14 Ocak 2011; 23:31:05 

Arkadaşına kedi ulaşamadığı ciğere ne der diye sor. Ve konu kapansın

386 Mesaj
15 Ocak 2011; 0:50:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Hells Bells

Zeki olmayanların teselli-avuntusu

şu bilim adamı ve arastırmacıları tek kalemde bir dayanağı olmadan çizenlere gelsin
Biliyorsan söyle alim sansınlar,. Bilmiyorsan sus biliyor sansınlar

11 Mesaj
17 Ocak 2011; 17:03:46 

quote:

Orijinalden alıntı: mfyazar

doktorun seviyesini belirtmemişsin uzman mı,öğretim görevlisimi(yard. doç,doç.,prof.) bunuda saygınlık açısından sordum zekaya gelince meslekten anlaşılmaz

profesör olmuşsun doçent olmuşsun ya da doktor akademik olarak çok bi fark yok eğer doktoranı yapmışsan bilim adamı sınıfındasındır. doktorasını yapmayan ama profesör olan biri doktora yapmamışsa prof. dr değil sadece profesör olarak anılır ve hiçbir kıymeti yoktur.

20 Mesaj
18 Ocak 2011; 16:20:45 

-------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfyazar -- 9 Ekim 2011; 0:04:03 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Ocak 2011; 16:28:49 

tıp doktoru ezer

parçalar

fırlatır

11 Mesaj
26 Ocak 2011; 11:30:04 

arkadaşlar bir de şu var kaç tane akademisyen torpilsiz bu mesleği icra ediyor. kpss yi kazanamayan yığınla insan yüksek lisans yapıyor misal. hakederek akademisyen olana hiçbir sözüm yok ama torpille bu işi götürenler zeki falan değil kusura bakmasınlar.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » doktor mu öğretim üyesi mi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.547