Şimdi Ara

Beyaz Eşya Sorunları(GENEL) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
2
Favori
28.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bizim arıza hatun çamaşır makinasının tuz konan yerine deterjan koymuş. bi sorun olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: remarque

slm.
    bizim arıza hatun bulaşık makinasının tuz konan yerine deterjan koymuş. bi sorun olurmu?

Tuz haznesine deterjan doldurulması kutuda bulunan reçinenin hasar görmesine ve tuz kutusunun işlev dışı kalmasına neden olur.

Makinenizi kesinlikle bu halde çalıştırmayın!

Tuz hazne kapağını açarak içindeki suyu halı yıkama makinesi veya süngerle çektirin. Haznenin içini eliniz sığdığı kadarıyla silin. Sonra hazneden taşacak ölçüde ard arda su doldurarak haznenin deterjandan arınmasını sağlayın.

Hazne deterjandan arındıktan sonra 1lt su döküp ardından tuzunuzu ekleyin.
  • teşekkür ederim dostum cevabın için. öyle yapalım artık...
  • soruyu birde bu bölümde sorayım ,sorun devam ediyor

arkadaşımın bulaşık makinası bosch 23E02 bulaşık makinasındaki bardaklar sanki üzerine benzin dökülmüş gibi bir parlaklıkla çıkıyor ve kireç lekeleride cabası kullanmadığı deterjan kalmadı sıvı,tablet,toz... parlatıcı koydu, koymadı olmadı tuz meselesi yine aynı şu an yarım tablet koyduğu halde makinanın içi köpük doluyor tabaklar kaşıklar temiz ama cam eşyalar temizlenmiyor acaba artık cam eşyalar deformemi oldu diyoruz ama aynı eşyalar başka makinada pırıl pırıl çıkıyor daha öncede kendisi 2 tane sıemens makinayı aynı sebeplerle iade etti bir yerde kullanım hatası var ama nerde 3 makinanında aynı şikayeti vermesi kullanım hatası geliyor bana ama nerede servis gelip bakmış ayarlarla oynamış çözüm yok sayın gökoş ve candoğan bey ne yapalım bir çözüm yolu lütfen makinada su yumuşatma teknolojisi varmış özel bir ayarmı yapılmalı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: yağmur34

soruyu birde bu bölümde sorayım ,sorun devam ediyor

arkadaşımın bulaşık makinası bosch 23E02 bulaşık makinasındaki bardaklar sanki üzerine benzin dökülmüş gibi bir parlaklıkla çıkıyor ve kireç lekeleride cabası kullanmadığı deterjan kalmadı sıvı,tablet,toz... parlatıcı koydu, koymadı olmadı tuz meselesi yine aynı şu an yarım tablet koyduğu halde makinanın içi köpük doluyor tabaklar kaşıklar temiz ama cam eşyalar temizlenmiyor acaba artık cam eşyalar deformemi oldu diyoruz ama aynı eşyalar başka makinada pırıl pırıl çıkıyor daha öncede kendisi 2 tane sıemens makinayı aynı sebeplerle iade etti bir yerde kullanım hatası var ama nerde 3 makinanında aynı şikayeti vermesi kullanım hatası geliyor bana ama nerede servis gelip bakmış ayarlarla oynamış çözüm yok sayın gökoş ve candoğan bey ne yapalım bir çözüm yolu lütfen makinada su yumuşatma teknolojisi varmış özel bir ayarmı yapılmalı acaba

Bardakların renkli çıkması fazla parlatıcı dozajından kaynaklıdır.
    Az parlatıcı veya düşük parlatıcı etkili deterjanlarda kurumuş su damlaları lekesi kalır.
    Fazla tuz dozajında bardakda dönüşü olmayan beyazlama ve çizilmeler görülür. Bunların geri dönüşü yoktur(korozyon)
    Bazı kalitesiz veya uygunsuz ortamda saklanan toz deterjanlar da çiziğe neden olur.

Normalde makine içinde köpük kalmaması lazım, kalsa da çok az miktarda kapı açıldığında görülür ve kaybolur.

Benim tavsiyem arkadaşınızın tuz ayarını sıfırlaması, parlatıcı eklemeksizin sadece kombine tablet kullanmasıdır.

Tuz ayarı birden değiştirilemez, makinenin yeni ayara alışması için 1 ile 10 yıkama arası süre geçmesi gerekebilir.

• çoookk teşekkürler yoğunluğunuz içinde vakit ayırıp cevap verdiniz hemen uygulayacağız ben parlatıcıyı kapattırmıştım tuzuda kapatalım inşallah çözüm olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yağmur34 -- 15 Mart 2011; 0:33:56 >
  • Candoğan Bey,

Öncelikle merhaba. Bukaşık makinemi alırkende sizin tavsiyeniz üzerine siemens almıştım. Çok memnunum teşekkür ederim. Buradaki yardımlarınızla valla herkese çok yardımcı oluyorsunuz. Benim size danışmak istediğim 2 konu var. Birincisi sulu sistem delonghi 1800 aqualand süpürgemi eşim ben evde yokken susuz çalıştırmış ve çok ince sıva tozlarını süpürmüş. O günden sonra süpürgenin şamandıralı olan üstündeki filtresi artık sökülmüyor. Ama çalışıyor. Bende o durumda filtreyi tamamen yıkayarak kullanıyorum . İlerde problem yaratırmı?

2. Çamaşır makinesi henüz 8 aylık olmasına rağmen pompa tıkalı uyarısı veriyor. Aşağıdaki filtresine suyu boşaltırak baktım bişey yok. Arkasını kontrol etmeyi düşünüyorum. Bu normal mi? Servis çağırayım mı?

Şimdiden sağolun.
  • Altus 434 bulaşık makinesini ilk kez kullandığımızda tablet deterjanı tercih ettik.Yıkama bittiğinde deterjan kapağı hiç açılmamıştı ve tuz gösterge ışığı ise bitti şekilnde görünüyordu.Yanlış bilmiyorsam tuz göstergesi yeşil yanmalı bittiğinde ise kırmızı olmalı. Şu anda hala kırmızı yanmakta.3. 4. kullanımı da yaptık ama hala tuz göstergesi kırmızı. Deterjan kullanmama problemi ise kendiliğinden düzeldi.Şimdilik sıkıntı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyim

Altus 434 bulaşık makinesini ilk kez kullandığımızda tablet deterjanı tercih ettik.Yıkama bittiğinde deterjan kapağı hiç açılmamıştı ve tuz gösterge ışığı ise bitti şekilnde görünüyordu.Yanlış bilmiyorsam tuz göstergesi yeşil yanmalı bittiğinde ise kırmızı olmalı. Şu anda hala kırmızı yanmakta.3. 4. kullanımı da yaptık ama hala tuz göstergesi kırmızı. Deterjan kullanmama problemi ise kendiliğinden düzeldi.Şimdilik sıkıntı yok.

O tip makinelerde tuzu koyduktan 3-4 yıkama sonra anca tuz ışığı yeşil yanar.Bekleyin hazne dolu ise 3-4 yıkama sonra yanar..
  • Statik Buzdolabı sorunu:
    Çift kapılı indesit marka (no-frost değil) buzdolabının içinde yoğuşan nem tahliye deliğinden akıp gitmek yerine donarak kar haline gelmeye başladı, 5 kademeli ayar 2'de duruyor fakat içi çok soğuk olmuştu. Birkaç gün takip edince kompresörün hiç durmadan çalıştığını fark ettim. Termostat değişti (orjinal yedek parça, ambalajı kendim açtım). Artık karlanma yok, içi soğuk değil hatta ılık, yani alt taraf nerdeyse hiç soğutmuyor, ve kompresör yine hiç durmadan çalışıyor. Lastiklerde sorun yok gayet iyi kapanıyor. Dip friz buz gibi.
    Bunun sorunu nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Orijinalden alıntı: crazyim

Altus 434 bulaşık makinesini ilk kez kullandığımızda tablet deterjanı tercih ettik.Yıkama bittiğinde deterjan kapağı hiç açılmamıştı ve tuz gösterge ışığı ise bitti şekilnde görünüyordu.Yanlış bilmiyorsam tuz göstergesi yeşil yanmalı bittiğinde ise kırmızı olmalı. Şu anda hala kırmızı yanmakta.3. 4. kullanımı da yaptık ama hala tuz göstergesi kırmızı. Deterjan kullanmama problemi ise kendiliğinden düzeldi.Şimdilik sıkıntı yok.

O tip makinelerde tuzu koyduktan 3-4 yıkama sonra anca tuz ışığı yeşil yanar.Bekleyin hazne dolu ise 3-4 yıkama sonra yanar..

Öyle olacağını umuyorum. Teşekkürler.

• arkadaşlar benim bulaşık makinesi arçelik 6230, sorunumuz programın bitmemesi daha doğrusu bitti ışığı olan kırmızı lambanın yanmaması ve yıkama-kurumatma lambası olan yeşil lambanın da sönmemesiydi, ama makine çalışmaya devam etmiyordu. açınca da yıkama yarım kalmış gibi bir görüntü oluşuyordu. Servis geldi kart değişecek dedi değişti sanırım 45 tl aldı, test etti çalıştı. lakin 5-6 yıkama sonra yine aynı durum oldu, bu sefer kazan delinmiş değişecek dediler 100-150 tutar deiler ben de değiştirmedim tabi. bu olaylar 7-8 ay önce oldu ve bu arada elde yıkadık. Şimdi de yenisini mi almalı yapılır mı diye düşündüm.
    "Hanıma arızamız neydi yaw" diye sorunca, "kazan delik olduğu için alt taraf su doluyor, dolunca su almıyor" deyince ben de o zaman o suyu boşaltsak çalışır diye düşündüm. Doldukça boşaltırız diye düşünüyorum.
    Tabi nerede su vardır bilmiyorum ama dalar bulurum diye düşünüyorum.
    Saçmalıyor muyum acaba yoksa alet çantasını alıp müsait bi zamanda dalsam mı makineye?
    ya da başka önerisi olan?

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniosmanli

arkadaşlar benim bulaşık makinesi arçelik 6230, sorunumuz programın bitmemesi daha doğrusu bitti ışığı olan kırmızı lambanın yanmaması ve yıkama-kurumatma lambası olan yeşil lambanın da sönmemesiydi, ama makine çalışmaya devam etmiyordu. açınca da yıkama yarım kalmış gibi bir görüntü oluşuyordu. Servis geldi kart değişecek dedi değişti sanırım 45 tl aldı, test etti çalıştı. lakin 5-6 yıkama sonra yine aynı durum oldu, bu sefer kazan delinmiş değişecek dediler 100-150 tutar deiler ben de değiştirmedim tabi. bu olaylar 7-8 ay önce oldu ve bu arada elde yıkadık. Şimdi de yenisini mi almalı yapılır mı diye düşündüm.
    "Hanıma arızamız neydi yaw" diye sorunca, "kazan delik olduğu için alt taraf su doluyor, dolunca su almıyor" deyince ben de o zaman o suyu boşaltsak çalışır diye düşündüm. Doldukça boşaltırız diye düşünüyorum.
    Tabi nerede su vardır bilmiyorum ama dalar bulurum diye düşünüyorum.
    Saçmalıyor muyum acaba yoksa alet çantasını alıp müsait bi zamanda dalsam mı makineye?
    ya da başka önerisi olan?

Benim önerim kazandaki deliği arayarak bulmanız yönünde. Deliği bulduktan sonra kapatmanın yöntemleri var. Örneğin pul şeklinde contayla deliğin üzerine vida atılıp alttan somunla sıkıştırılabilir. Ya da çelik yapıştırıcı malzemeyle delik kapatılabilir vs.

Kaçak olduğunda su makinenin an altındaki sacda toplanır.

• Merhaba arkadaşlar, kendime ikinci el bir buzdolabı aldım, kendisi AEG marka, derin dondurucusu ayrı olan bir alet. 17-18 senelik dolap.

Şimdi soracağım soru şu, bu dolabın kompesörü 2-3 saati geçik aralıksız çalışıp, sonra duruyor, 3-4 saat sonra yine çalışıp yine 2-3 saat çalışıyor... Bu normal bir durum mudur? Eski dolaplarda böyle mi oluyor?
  • arkadaşlar,15 senedir kullandığım arçelik 475 t buzdolabım ilk günden itibaren elektrik saatini motoru çalışmıyorken dahi çok yavaş olarak döndürüyor. o zamanlar servise sorduğumuzda normal demişti ama komşularımın no frost dolabı bile çalışmayınca döndürmüyor bu gerçekten normal mi
  • Bugün bosch servisi aldığımız setüstü ocağı montaja geldi. Doğlagaz var mı yoksa eğer ne zaman alacaksınız diye sordu. Biz de sonbahar gibi bağlatacağız dedik. Şu an dönüşüm ücretsiz ama yarın isteseniz 60 lira ücreti var dedi. Hem musluklara hem de beklerin içine parça takılıyormuş ayrıca hortum girişine de parça takıyorlarmış işçilik ücreti ile fiyatı bu dedi. Sizce çok değil mi bu ücret? Garanti kapsamı içinde bile olsa ücret alırız diyorlar. Bence saçma...
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Merhaba arkadaşlar, kendime ikinci el bir buzdolabı aldım, kendisi AEG marka, derin dondurucusu ayrı olan bir alet. 17-18 senelik dolap.

Şimdi soracağım soru şu, bu dolabın kompesörü 2-3 saati geçik aralıksız çalışıp, sonra duruyor, 3-4 saat sonra yine çalışıp yine 2-3 saat çalışıyor... Bu normal bir durum mudur? Eski dolaplarda böyle mi oluyor?

Tekrar bir soru, arkadaşın bekosu da 8 dakika çalışıp, 8 dakika duruyor, sonra yine 8 dakika çalışıp 8 dakika duruyor.... Bu böyle sürekli devam ediyor. Bu iki durum da normal mi? Sıcaklardan mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: yağmur34

soruyu birde bu bölümde sorayım ,sorun devam ediyor

Bardakların renkli çıkması fazla parlatıcı dozajından kaynaklıdır.
    Az parlatıcı veya düşük parlatıcı etkili deterjanlarda kurumuş su damlaları lekesi kalır.
    Fazla tuz dozajında bardakda dönüşü olmayan beyazlama ve çizilmeler görülür. Bunların geri dönüşü yoktur(korozyon)
    Bazı kalitesiz veya uygunsuz ortamda saklanan toz deterjanlar da çiziğe neden olur.

Normalde makine içinde köpük kalmaması lazım, kalsa da çok az miktarda kapı açıldığında görülür ve kaybolur.

Benim tavsiyem arkadaşınızın tuz ayarını sıfırlaması, parlatıcı eklemeksizin sadece kombine tablet kullanmasıdır.

Tuz ayarı birden değiştirilemez, makinenin yeni ayara alışması için 1 ile 10 yıkama arası süre geçmesi gerekebilir.

CANDOĞANBEY vestel WMK800T ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR BİZDE.SUYU BUŞALTIRKEN UĞULTU YAPIYO POMPa.çok gürültülü.bide kartı arıza yapınca değişmişti ama yıkama programı süreleri kısaldı.mesela 6.prog.30 derece çok kısa oldu.sizce neden olabilir.

• Media Markt'dan Bosch KGN57P72NE No Frost kombi tipi buzdolabı aldım. Bize oradaki satış elemanı cihazın teslimatının diğer gün yapılacağını ve getirdikleri zaman bize kuracaklarını ve kullanımını anlatacaklarını söylediler. Diğer gün geldi bunlar ama Horoz Lojistikten adamlar. Kutuyu evin ortasına bırakıp gittiler teslim belgesi de imzalattılar ama kurulum yapmıyoruz servis bulacaksınız onlar kuracak dediler. Adana'da oturuyorum buradaki tek yetkili servis var o da yoğun olduğu için anca yarın ve ya öbürsü gün geliriz dediler. Biz buzdolapsız kaldık. Şimdi düşünüyorum eğer kutudan çıkarıp kendim kursam, garantide sorun çıkar mı? Birde kutudan arızalı çıkar da sonra siz çıkarırken arıza yapmışsınız denmesinden korkuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlion70

Media Markt'dan Bosch KGN57P72NE No Frost kombi tipi buzdolabı aldım. Bize oradaki satış elemanı cihazın teslimatının diğer gün yapılacağını ve getirdikleri zaman bize kuracaklarını ve kullanımını anlatacaklarını söylediler. Diğer gün geldi bunlar ama Horoz Lojistikten adamlar. Kutuyu evin ortasına bırakıp gittiler teslim belgesi de imzalattılar ama kurulum yapmıyoruz servis bulacaksınız onlar kuracak dediler. Adana'da oturuyorum buradaki tek yetkili servis var o da yoğun olduğu için anca yarın ve ya öbürsü gün geliriz dediler. Biz buzdolapsız kaldık. Şimdi düşünüyorum eğer kutudan çıkarıp kendim kursam, garantide sorun çıkar mı? Birde kutudan arızalı çıkar da sonra siz çıkarırken arıza yapmışsınız denmesinden korkuyorum.

kesinlikle oyle birsey yapmayin. kurulumu servisin yapmasi ve garanti belgesini imzalamasi lazim. urun bozuk olabilir cizik veya darbe almis olabilir. bu durumda bi hak iddia edemezsiniz.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.