Şimdi Ara

Intel'in Sandy Bridge grafik birimi 2000MHz'e hız aşırtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Intel'in Sandy Bridge kod adlı ikinci nesil Core işlemci ailesiyle tanıttığı yeni nesil HD G3000 entegre grafik birimi, hız aşırtmacıların yeni gözdelerinden birisi olmayı başardı. Standart olarak 850MHz'de çalışan ve Turbo Boost 2.0 teknolojisi ile otomatik olarak 1350MHz'e kadar çıkabilen DirectX 10.1 destekli grafik birimi, 12 adet işlem birimiyle geliyor.

Rumen hız aşırtma profesyoneli Matose tarafından ekstrem koşullar altında gerçekleştirilen hız aşırtma çalışmasında, çarpan kilidi açık olarak gelen Core i5 2500K işlemcisine entegre HD G3000 grafik birimi 2000MHz'e çıkartıldı. Saat hızı anlamında frekansı en yüksek GPU unvanını elde eden HD G3000, 3DMark 03'de 15981 puanlık skora imza attı.

Yapılan hız aşırtma çalışmasının detaylarına ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

• default kaç puan alıyor acaba 3d mark 2003 ten
  • GÜZEL GİDİYOR Bİ EKRAN KARTI ENTEGRESİ
  • Bu arada çekicin sapı kırık galiba tel ile sarmışlar. Ama ortam pek'de güvenli değil mazallah düşebilir. :):)
  • saçmalık...
  • korkutmak icin cekic koymuslar,"2000MHz'i gormezsen kafani kirarim" dercesine
  • Bu nedir anlayamadım ekran kartsız mı kullanılıyor.ekran kartını göremedim de
  • Şahsen beni PCI-E slotuna takılan ekran kartlarının overclock, rekor, o/c-potansiyeli ilgilendirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 14 Ocak 2011; 19:50:25 >
  • iş olsun torba dolsun babından bir deneme olmuş
  • oyun için değilde hatta bazı oyunlar için bile mükemmel bence x800xt gibi bir kart 3 dmark 2003 ten 12000 civarı bir puan alıyordu tabi sistemde önemli ama olsun en kötü 9800 xt ayarında bişey olmuş buda gayet yeterli oyun oynamayacaklar için
  • @theyapici aynen dostum.İçindeki ekran kartı iyi olsa ne olurki ? htpc için bile alan insan gider giriş seviyesi/media kartı filan alır bunlara bakmaz, ama ne zaman gücü hd 5570 civarı olursa o zaman adam gibi kullanılır ama gerisi boş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

iş olsun torba dolsun babından bir deneme olmuş

çekiçte kırık !
  • Çekiç
  • Zibil gibi paran var intel ver parayı nvidia a birlikte tasarlayın.uğraşma böyle dandik gpularla
  • Kolay da olsa insanları anlamak zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEATH71

Zibil gibi paran var intel ver parayı nvidia a birlikte tasarlayın.uğraşma böyle dandik gpularla

o konuda sana katılıyorum kardeşim ama , intelde nvidia ya parayı veirirse entere grefik birimi,nı kendısı uretmiyecek . böyle bir işe kalkışacağını sanmam. bu oc konuusunada gelirsek, işte yeni i serisini adını duyurmaya çalışıyor, stck olarak hd video oynatabilen bir entegre grafik birimine oc yapıp ısı değerlerini arttırsan ne olur arttırmasan ne olur.
  • Güzel aslında netbooklar için daha çok perpormans daha az güç demek ama normal kullanım için yapılamayacağı için bece sadece zevk için yapılan işten öteye gidemez.
  • 1 senedir asus 785g td-v evo anakart üzerinde gelen hd4200 o.b ekran kartını kullanıyorum, gayette memnunum. çok oyun oynayan biri değilim ama en son call of duty black ops denemiştim, çalıştırdı rahat rahat oynadım.
    tabi insan istiyo ekran kartı alıpta oyun oynamayı ama yaz gelmeden pek ekran kartı almayı düşünmem. finaller minaller.. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kogane

1 senedir asus 785g td-v evo anakart üzerinde gelen hd4200 o.b ekran kartını kullanıyorum, gayette memnunum. çok oyun oynayan biri değilim ama en son call of duty black ops denemiştim, çalıştırdı rahat rahat oynadım.
    tabi insan istiyo ekran kartı alıpta oyun oynamayı ama yaz gelmeden pek ekran kartı almayı düşünmem. finaller minaller.. :D

işlemciye entegre geğilde anakarta entegre kartlar daha iiyi oluyor performans olarak.bncede mantıklı olan bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kogane

1 senedir asus 785g td-v evo anakart üzerinde gelen hd4200 o.b ekran kartını kullanıyorum, gayette memnunum. çok oyun oynayan biri değilim ama en son call of duty black ops denemiştim, çalıştırdı rahat rahat oynadım.

Bende hd4200 ile baya vakit geçirmişliğim var ama çok ayar düşürünce adamın canı sıkılıyordu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.