Şimdi Ara

Nvidia Tegra 2'li LG Optimus 2X, Quadrant benchmark'tan 2391 puan aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
5.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Güney Kore'nin en büyük ikinci cep telefonu üreticisi LG Mobile'ın en güçlü akıllı telefonlarından Optimus 2X, 1 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli işlemci (Nvidia Tegra 2 platformu), Android işletim sistemi, 4.0 inç boyutlu 480x800 piksel dokunmatik ekran, 8 GB dahili flash bellek, microSD kart girişi, Wi-Fi 802.11n, Bluetooth, aGPS, 8 megapiksel kamera, 1920x1080 piksel (Full HD) video kaydı ve 1500 mAh batarya gibi özellikleriyle göz dolduruyor.

Kısa bir süre önce TechblogGR, telefonun Quadrant benchmark sonuçlarını internette paylaştı. 2391 puan alan telefonun sonucu rakiplerine kıyasla mükemmel görünmekte. İngiltere'nin en büyük online satış sitelerinden Expansys, LG Optimus 2X için, 500 Pound'dan ön sipariş alıyor. Telefonun stoklara giriş tarihi herhangi bir aksilik olmaması durumunda 21 Mart.

Quadrant Benchmark test videosu

• Bildiğim kadarıyla quadrant henüz çoklu çekirdek desteklemiyor. Bu haliyle bile bu puanı aldıysa bu cihaz hakikaten sağlam bir ürün olmuş.
  • nVIDIA Rulez :D
  • 21 martta satılacak ürüne şimdiden para veriyorlar demek zenginlik böyle birşey demek ki..
  • Artık tegra 2 standart olacak butun piyasa snapdragon gibi tegra dolacak.

SAYGILARLA
  • NVIDIA işte şimdi başladı , bakalım neler olacak.
  • Htc nin tegra 2 ye sahip telefonunu4 gozle bekliyorum. Lg ye kurus para yedirmem. Kazigini kalitesiz malzemesine maruz kalan birsuru tanidigim var. Lcd sini aldim kumanda tuslari basmiyor...
  • Sonuç Nvidia'dan daha çok ARM'ın başarısı. Neden diyecek olursak testteki rakiplerinin hepsi önceki kuşak ARM8 mimarisini kullanan tek çekirdekli işlemciye sahip eski modeller. Nvidia ise çift çekirdekli ARM9 kullanıyor. Yakında TI-Samsung-Qualcom gibi firmalarının da çift çekirdek ve yeni grafik işlemcili çözümleri çıkacak. Nvidia'nın bu noktada en büyük artısı hepsinden önce ürününü pazara sunmuş olması oldu. Mesela o testte yok ama Samsung'un biraz daha yeni diyebileceğimiz ama yine tek çekirdek ve görece eski bir işlemcisinin Tegra ile karşılaştırma sonuçları var.

Kısacası belki Nisan ayında Samsung Galaxy S 2 ile karşılaşacağız ve Samsung yakında çıkacak Orion işlemcisinde önceki seriye kıyasla grafik performansının 5 kat daha fazla olacağını söylüyor. Aynı şekilde Qualcom da yeni çözümlerinin grafik performansının 5 kat fazla olacağını söylüyor. Yukarıdaki testlerde Tegra'nın en fazla %30 fark attığını göz önüne alacak olursak Tegra 2 yakında ancak giriş seviyesi kalacak gibi görünüyor.

• bu puan sistemi telefonlarada geldiya artık egolarını bastırmak için sürekli model yükseltcek insanlar.Ve her zamanki gibi karşılaştırmalar tartışmalar :D
  • 5 kat daha iyi performans olacagi hikayelerine ben inanmiyorum.ayni sey tegra 2 cikmadan once de dendi sonuc ortada.

yalniz lg optimus 2x in 512mb ram e sahip olmasi bende hayal kirikligi yaratti.sonuc olarak en yeni nesil oyunlardan bir dungeon and defenders "minimum" 512mb ram istiyor.e yeni cikmis high end telefon aliyorsunuz fakat diger yeni cikmis bir oyunun anca minimum sistem gereksinimini karsiliyor.insanda kotu bir etki birakiyor. motorola atrix tek alternatif, haziranda avrupa da cikacak fakat onun da yazilim ve rom destegi cok kotu.ayrica sifreli bootloader kullanmasi isi tamamen bitiriyor.custom rom yukleyemeyip root yapamadiktan sonra android in ne anlami kaldi?

yine bu telefona alternatif motorolanin droid bionic modeli var.hemen her ozellik ayni fakat yine de bionic daha ustun.aklimda kalan QHD ekrani var 512 DDR2 ram e sahip ve 16gb da dahili hafizasi var. ama turkiye ye ne zaman gelir artik belli degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

bu puan sistemi telefonlarada geldiya artık egolarını bastırmak için sürekli model yükseltcek insanlar.Ve her zamanki gibi karşılaştırmalar tartışmalar :D

Katılıyorum, bu skorları görünce şu anki Desire'ımı satıp böyle telefonlar alasım geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoguK@N

quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

bu puan sistemi telefonlarada geldiya artık egolarını bastırmak için sürekli model yükseltcek insanlar.Ve her zamanki gibi karşılaştırmalar tartışmalar :D

Katılıyorum, bu skorları görünce şu anki Desire'ımı satıp böyle telefonlar alasım geliyor

evet böyle bir telefon aldigindada onun daha iyisi cikicak 3-4 ay sonra,,, o zamanda degistirmek isteyeceksin kisaca bunun sonu yok, yani teknolojinin sonu yok ve biz hic bir zaman son teknoloji ürün kullanamayacagiz 3 ay önce aldigim ürün ( cep telefonu, tablet ve özellikle grafik kartlari ) eski teknoloji oluyor..

8 ay önce aldigim grafik kartim notebookcheck te siralamada ilk 10daydi simdi 60 larda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilk_ze -- 14 Ocak 2011; 22:38:02 >

• süper telefon acaba tr ye ne zaman gelir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hook1903

süper telefon acaba tr ye ne zaman gelir?

nisanda geliyor söylentilere göre
  • Benim ilgimi benchmarktan çok arka planda çalan müzik çekti. Gerçekten çok hoş.
  • Samsung Glaxy S2 subat 14 de tanıtılacak diye biliyorum...acıkcası ben o cihazı bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

Samsung Glaxy S2 subat 14 de tanıtılacak diye biliyorum...acıkcası ben o cihazı bekliyorum...

optimus 2x i almayi dusunuyordum fakat cikis tarihi mayis a cekildikten sonra barcelona daki fuari beklemek vacip oldu.
  • bunu birde oc yaptın mı nasıl sonuç alır acaba merak ettim..!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirmizibulten

quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

Samsung Glaxy S2 subat 14 de tanıtılacak diye biliyorum...acıkcası ben o cihazı bekliyorum...

optimus 2x i almayi dusunuyordum fakat cikis tarihi mayis a cekildikten sonra barcelona daki fuari beklemek vacip oldu.

mayısta çıkacağı bilgisini nereden aldınız acaba heryerde şubat diyorlardı. Eğer dediğiniz doğruysa farklı bir telefona bakmak gerekecek :(
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.