Şimdi Ara

auris dizel yakıt sarfiyatı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
19.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar dizel auris kullanıcılarına birşey soracağım
    ortalama yakıtı sıfırlayıp kontağı çevirdikten sonra 3 km çok aşırı trafikte yol alıp motor ısınmasına yakın stop ettiğinizde ortlama yakıt göstergeniz kaç lt gösterir.
    cevaplar için şimdiden teşekkürler

• tahminen 7.5-8.5 olabilir, ama tamamen atıyorum. İlk 3 km içinde hiç sıkışık trafikte kullanmadım, şu andaki ortalamam (binlece kilometredirsıfırlamadım) 5.4.
  • trafiğe bağlı, 3km yi 1 saatte giderseniz 14-15lt bile gösterebilir. benimde genel ortalamam 5,3lt
  • 30 km yi 2,5 saatte gittiğimde ortalamam 13,6 olmuştu
  • Esimin kullandığı güzergahdan bahsettiniz sanki ortalama 6.8 i gösteriyor bizde. Denerseniz sizde yazarsiniz
  • Veri yok ama tahmin yürütürsem;

1. vites düz yolda kalkışlarda, anlık tüketim 15-25 lt gösteriyor bende. Devamında ise sabit hız, fazla basmadan 1. viteste 10 lt civarı gösteriyor. Ortalaması trafik akışına bağlı olmakla birlikte 15 lt olur herhalde.

Onun dışında karışık tüketim değerim 6 lt tam olarak. Bir fikir verir belki tüketimi hakkında.
  • benim evle işyereim arası 3.2 km hersabah ve herakşam aurisle o yolu gidip geliyorum ortalamam 7.4 lt'den bir türlü aşağıya inmedi.ama uzun yola bir çıktımmı 4.2 lt yigördüğümüde biliyorum işte ozaman dünyalar benim oluyor.şehir içinde biraz gezersem 6.5 lt ye kadar indirebiliyorum minimum
  • quote:

Orijinalden alıntı: yağız volkan

benim evle işyereim arası 3.2 km hersabah ve herakşam aurisle o yolu gidip geliyorum ortalamam 7.4 lt'den bir türlü aşağıya inmedi.ama uzun yola bir çıktımmı 4.2 lt yigördüğümüde biliyorum işte ozaman dünyalar benim oluyor.şehir içinde biraz gezersem 6.5 lt ye kadar indirebiliyorum minimum

Az önce Toyota'dan geldim.
    Auris D-4D M/T olmadığı içn Corolla D-4D M/T kullandım.
    Araç 11000km'de:
    Son 1500kmsinin ortalama yakıt tüketimi 7,4lt
    Anlık tüketimi açarak test sürüşüne çıktım. Toplamda 5km gittim. araç ısındıktan sonraki verilerde 6-8 litre arası değişti çok çok sakin kullanmama rağmen.
    Hızlanmalarda anlık10-14lt gibi değerler, gördüm . vitesler arası geçişlerde de sık sık 10lt üstü değerlerle karşılaştım.3000 devri hiç geçmedim.2500 gibi vites değişiyor zaten.

Corolla 1298kg
    Auris 1310kg
    Ağırlıkları da aynı olduğuna göre corolla ile aynı yakacaktır diye düşünüyorum.
    Sizin verilerinle direkt örtüştü yani
    Ş.içi max6lt'ye alışan bünyem için bana çok fazla geldi

Bu arada M/T şanzımanda hiçbir rahatsızlık hissetmedim. Seri kullanımlarda nasıldır bilmem ama sakin kullanımda problem görmedim. Ve tabiki yokuş deneme şansım olmadı. Tek problem çooook yavaş olması. Tem bağlantısından yoncaya tırmanırken .1200 devirlere kadar düştü, yemedi verdim gazı ama ohooooooo..3-4 saniye sonra tepkiyi aldı vitesi küçülttü de 2000 lere anca geldi. Bir de Astra'ya bakayım o nasıl olacak.

• En son Mersin-Ankara seyahatimde istasyondan depoyu doldurdum ve dönüşte aynı istasyondan yakıt aldım sonuç 1037 km=156.52 TL Ortalama 45 LT şeklinde oldu.Aracım 12.000 km de makyajlı kasa 1.4 dizel. ortalama hızım 90-120 km arasında
  • 2011 model Auris Dizel M/M sahibiyim. araç 4800km cıvarında. hergün işim gereği gayrettepe-hadımköy gidip geliyorum. yaklaşık 90-95 km. bilgisayardaki ortalama haricinde her depoda kendimde ortalama alıyorum ve değerler 5,6-5,7lt/100km arasında değişiyor. Kullanım şekli olarak temde giderken 120-140 arası, ancak akşamları İstanbul'lu arkadaşlar ikitelli ve E-5 trafiğini bilirler. Tam uzun yol sayılmaz yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saydans -- 5 Eylül 2011; 11:00:28 >
  • ben benim auris d4d ile temmuz ayında tekirdağ şarköy'e gittim geldim.fakat cuma günü akşam saat 8 gibi çıktığım için muazzam bir trafiğe denk geldim 2-2,5 saatte ancak gişelere gelebildim düşünün.hızım ortalama 100-120 arasındaydı.üstüne birde tekirdağda trafik olduğu için 20 dk 15-20 km/h hızla rampa çıktım gidiş geliş 500 km sonunda ortalamam 4.5 lt'idi ve depoyu fullediğimde 22.7 lt yakıt aldı.

500 km yol ortalama 4.5 toplam 22.7
    depo 55 lt ise 1200 km civarı yol yapar sanırım
  • toyota dizel otomobiller saatte 90km sabit bir hızla 1lt mazotla 23km yol gidebilir. aynı mazotla yoğun trafikte 15km. otoyolda hız 90 130km arası 1lt mazotla 18km yol gidebilir. gidilemiyorsa kullanıcı kurs görmelidir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.