Canlı Yayın
Apple iPhone 16’yı ve tüm yeni cihazlarını canlı yayında tanıtıyor
Şimdi Ara

'PSP2 ile 3DS Arasındaki Fark, DS ile PSP Kadar'

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  
        Geçtiğimiz gün, MCV, PSP 2'nin PS3 kadar güçlü olacağını belirterek, otoriteleri şoke etmişti. Nintendo'nun yeni el konsolu şu anda bu pazarın en güçlü ve iyi görünen konsol olsa da bunun PSP 2 duyurusuyla yerle bir edilebileceği söylenmekte.

MCV'nin söylentisini destekleyen başka bir kaynak ise Edge oldu. Edge, PSP 2 ile 3DS arasındaki grafik kapasitesi farkının PSP ile DS ile aynı oranda olduğunu belirtti.

Şimdi onaylanmayan bu raporlara göre PSP 2, 3DS'in şu sistem özelliklerinden daha iyi olacak gibi görünüyor;
    • iki 266MHz ARM11 işlemci, 133MHz GPU, 4MB VRAM, 64MB RAM

• bence ds konsollardaki wii gibi yani grafik kötüde olsa kontroller fln sana ayrı bi kontrol sunması ds dede psp den farklı olarak kontroller grafik bahane,ps3 xbox ı olanlar ds yi alır(genel olarak söylüyorum ona göre ha sonra yok ben psp alırım yok ben 2 sini alırım gibi artizlik istemiyorum :D )
  • bende psp vardı cok da guzel bır alet ozellıkle god of war ghost of sparta oyununda ps2 yı gectı

Ama sıkıldım oynıycak oyun kalmadı sattım xbox aldım

2d kratos vs 3d mario seçim sizin :D
  • Sony ne zamn anlıyacak acaba el konsollarında grafiğin kazandırmadığını?
  • @safak951
    Kesinlikle. Zaten fiyatı da PS3 ile neredeyse aynı olacak fiyattan satılacak PSP2'yi niçin satın alayım ? Otururum evimde oynarım kocaman ekranımda. Ama 3DS'i evdeki konsollarıma tercih etmek için mükemmel bir sebebim var: 3D olması. 4000-5000 TL bayılmadan, gözlüksüz bir 3D keyfi sunuyor bana 3DS. PSP2'nin ise PS3'ten ya da Xbox'ımdan farkı nedir ? Kolu ağrıtması ve küçücük ekranda gözü yormasından başka var mı farkı ? 3DS'de kol ağrıması ve göz yormasına katlanabileceğim mükemmel bir özellik var yukarıda da belirttiğim gibi. Üstelik PSP de PS2'den güçlü dediler. Hani, Sony haricinde kullanabilen oldu mu bu gücü ?
  • O zaman satış farkının da pek farklı olacağını düşünmüyorum.
  • PSP'de bariz bir oyun sıkıntısı var, zaten donanım olarak zamanını çoktan doldurmuş bir konsol artık. Ayrıca Go'da dahil olmak üzere tüm modelleri kırılmış ve korsan oyun kullanımı hat safhada... Tüm bunları düşününce çok fazla oyun çıkmaması anlaşılır birşey. Ama yeni bir PSP, yeni bir kopya korumasıyla geldiğinde yapımcılar da PSP için oyun yapımına daha sıcak bakacaklardır, çünkü sattıkları oyundan bekledikleri gibi kar elde edebilirler...

Açıkçası yeni PSP'nin güçlü olması gerekli olan bir şeydi. Her ne kadar grafikler kazandırmıyor deseniz de ben aksini düşünüyorum. PSP'de God of War 3 ya da Uncharted görselliğinde oyunlar oynamayı, henüz gelişimi tamamlayamamış 3D teknolojisine tercih ederim şahsen. Polygon sayısındaki artış bana göre 3D teknolojisine verilen destekten daha önemli. Ayrıca 3D teknolojisinin muhteşem bir derinlik kazandırmadığı ve ekrana bakış açısının da etkiyi değiştirdiği bilinen bir gerçek. Pek ergonomik olmaz tahminimce...

Ayrıca PS3 ya da XBOX alırım bu

• PSP2'nin abartıldığı şekilde PS3'e yaklaşabileceğini sanmıyorum.
    Bir kere ticari açıdan PS3 satışlarını keser böyle bir durum...
    Bu arada 3DS'in özellikleri öyleyse ohoo 450 TL'lik LG Optimus One bu telefondan çok daha iyi...Demekki 1 GHz işlemcili iPhone,Galaxy S gibi telefonların tek sorunu oyunlarının iyi geliştirilmemesi...
    133 Mhz'lik bir gpu'yla çok şeyin değişeceğini sanmıyorum zaten ben.
  • Bu psp 2'yede bi god of war gelir. Sony'nin bi şekilde bu konsolu satması lazım değilmi?
  • Arkadaşlar şunda bir anlaşalım. Portable olması bir aletin taşınabilmesi demektir. Yani evcimen bir adamsan ps3 wii ya da xbox almak daha iyidir. Ama yolculuk seven yattıgı yerden film izleyen bir adamsan el konsolu daha iyidir yani safça ps3 ile aynı fiyat olacak yok ben onu alırım gibi mantık olabildigine saçmadır. Adam sana gittigin her yere oyun götürme lüksünü veriyor yok ekran küçük yok bilmem ne arkadşım cebinde tekken taşıyorsun metal gear solid taşıyorsun kratos taşıyorsun. E azıcık bu lüksde pahalı olsun anlayışla karşılarsınız. Birde telefon ve konsol karşılaştırması var. Iphone ya da digerleri ne kadar iyi olursa olsunlar asıl öncelikleri oyun olmadıgı sürece ds ve psp nin hep gerisinde kalacaklardır. Her oyun bir diyen birisiysen zaten 3ds de psp2 de yeni model bir telefonda senin için birdir. Farkı anlamak ne istedigini bilmek ve ona göre bir alet almak lazım gelir. Grafik ve aksiyon bol oyunlar seviyorsan bunca zaman bize gösterdiki psp alacaksın ama yok ben orjinallikde

• PSP2 UNCHARTED 3'ü çalıştıracak diyince inanmayanlara kapak olsun.
  • Bu haber başından beri FAKE...O kadar güçlü donanımı hadi bir şekilde el konsoluna koydular diyelim (PSP2 için söylüyorum) ; pil ömrü ne kadar olacak ? 3DS bile açıklanan sistemle 3-5 saat arası çalışabilecek...

Ayrıca Sony Fanları çok boş yorumlar atıyorsunuz her konuda...
  • Psp nın en kötüsünü ds nın en ıyısıne tercıh ederım arada kı fark lcd ıle tuplu tv kadar cok sonuna kadar psp dıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.