Şimdi Ara

Samsung, 2010'da 20 milyon akıllı telefon sattı. Bu yılki hedef: 60 milyon!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Nokia'ın ardından gelerek global cep telefonu pazarında ikincilik koltuğunda oturmaya devam eden Güney Kore'li teknoloji devi Samsung'un, 2010 yılında 20 milyon civarında akıllı telefon satışı yaptığı açıklandı. Android başta olmak üzere Windows Mobile ve Bada mobil platformunu kullanan modeller geliştiren Samsung, geride bıraktığımız 2010 yılında özellikle Galaxy S ve Wave modelleriyle önemli başarı elde etmişti.

Samsung Mobile'ın en önemli isimlerinden Shin Jong-kyun, 2011 yılı akıllı telefon satış hedeflerini 3 katına çıkararak 60 milyon olduğunu ifade etti, global telefon pazarının %10, akıllı telefon pazarının %30 ile %40 arasında büyüyeceğini öngördü. Ayrıca Jong-kyun, Barselona'da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi'nde Galaxy S'nin yeni varisinin lanse edileceğini sözlerine ekledi. Bakalım Samsung, bu yıl belirlediği hedeflere ne kadar yaklaşabilecek? Mobil Dünya Kongresi'ni pek çok kişi gibi merakla bekliyoruz.

• Bende MWC de Bada 2.0 ı tanıtacağı için High-End bir Bada telefon tanıtacağını ve onunla da büyük sükse yapacağı düşüncesindeyim.

Kolay Gelsin
  • Bu satış rakamlarını SAMSUNG GALAXY S ye borçlu tabiki :D
  • galaxy harika bir telefon ve yeni modeli çoğu telefonu geride bırakabilir.
  • para olsa wawe alırdım..tasaımı güzel..galaxy nin ne özelliği var bu arada..bir ara kavga cıkcaktı.. cep telefoncuları galaxy ayfondan iyi diyolar diye bir konu vardı...
  • samsung geliyor apple kendine hakim ol............
  • Kesinlikle katılıyorum fatih :)
    apple elit olmaya çalışıyo fiyatta indirime gitmiyo ama millete fiyat daha cazip gelicek tabiki :) eee bana da öyle :) tel alıcam bu aralar ama sırf bu artarda gelen haberler yüzünden almıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: saijero

Kesinlikle katılıyorum fatih :)
    apple elit olmaya çalışıyo fiyatta indirime gitmiyo ama millete fiyat daha cazip gelicek tabiki :) eee bana da öyle :) tel alıcam bu aralar ama sırf bu artarda gelen haberler yüzünden almıyorum :)

ben ilk çocukken samsung reklamını gördüğümde herhalde daha ilk okula başlamamıştım samsung'u samsun ili ile alakalı bir şey zannetmiştim o zamanlar tabi şimdinin trident'i gibi taklitçi bir firmaydı

şimdi ise varın görünki neredeler samsung firmasının ne kadar maddi ve manevi güçlü olduğunu şöyle hesaplayınız...

bugün samsung telefon piyasasında apple ve nokıa ile çarpışırken diğer taraftan lcd,led,amoled ekranlar üretip lg,phılıps,sony,sharp gibi firmalarla çarpışıyor öbür taraftan notebook yapıyor kısa sürede en çok satan 5 notebook markasından biri beyaz eşyada 2010'da %300 artış yakaladılar zira fotoğraf makineleri vs.akla gelmeyecek şeyler

bugün yeryüzünde böyle bir firma daha yok bazıları beğenmiyor olabilir ama bu kadar işi bir arada götüren başka bir firma daha yok maalesef

2010 yılının en büyük teknoloji firması oldu adamlar

çalışana ekmek var arkadaş.............

• quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

quote:

ben ilk çocukken samsung reklamını gördüğümde herhalde daha ilk okula başlamamıştım samsung'u samsun ili ile alakalı bir şey zannetmiştim o zamanlar tabi şimdinin trident'i gibi taklitçi bir firmaydı

şimdi ise varın görünki neredeler samsung firmasının ne kadar maddi ve manevi güçlü olduğunu şöyle hesaplayınız...

bugün samsung telefon piyasasında apple ve nokıa ile çarpışırken diğer taraftan lcd,led,amoled ekranlar üretip lg,phılıps,sony,sharp gibi firmalarla çarpışıyor öbür taraftan notebook yapıyor kısa sürede en çok satan 5 notebook markasından biri beyaz eşyada 2010'da %300 artış yakaladılar zira fotoğraf makineleri vs.akla gelmeyecek şeyler

bugün yeryüzünde böyle bir firma daha yok bazıları beğenmiyor olabilir ama bu kadar işi bir arada götüren başka bir firma daha yok maalesef

samsung yazdıklarınla da sınırlı değil, adamlar inşaat, otomotivden tutunda gemi inşaa sektörüne kadar her alanda faaaliyet gösteriyorlar.

• 60 milyon çok çok büyük ve zor bi hedef ama samsungun wave ve galaxy ile büyük sükse yaptıqını söyleyebilirim.büyük antipatikliğim geçti samsunga karşı bu aralar gerçekten iyi telefon yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 15 Ocak 2011; 19:01:12 >
  • 10 milyon kişi daha yeni galaxy s almışken anca 1-1.5 milyonu değiştirebilir
    samsung bu yıl 25-30 milyondan fazla telefon satamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cssbaycelebi

quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

quote:

samsung yazdıklarınla da sınırlı değil, adamlar inşaat, otomotivden tutunda gemi inşaa sektörüne kadar her alanda faaaliyet gösteriyorlar.

Hatta don lastiği işine bile girdiler. Gıda sektörüne de girer bunlar. Samsung tereyağ, Samsung peynir, Samsung bisküvi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.