Şimdi Ara

HIS 1GB GDDR5 bellekli Radeon HD 6950 modelini kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Ekran kartı üretiminde AMD'nin önde gelen iş ortaklarından birisi olan HIS, 1GB GDDR5 bellekli Radeon HD 6950 modelini pazara sunmaya hazırlanıyor. Özel tasarımlı soğutucu ile donatılan ekran kartı, 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Cayman Pro GPU'sundan güç alıyor ve 1408x paralel işlem birimiyle birlikte geliyor.

Grafik işlem birimi 800MHz'de, bellekleri ise 5000MHz'de görev yapan DirectX 11 destekli ikinci nesil ekran kartı, 256-bit bellek veri yolu desteği sunuyor ve yukarıda da belirttiğimzi gibi 1GB GDDR5 bellek ile geliyor. Çoklu ekran kartı kurulumları için Crossfire desteği sunan kart, Eyefinity teknolojisini de destekliyor.

Görüntü aktarımı için çift DVI, HDMI ve Mini DisplayPort konnektörlerini destekleyen kartın yakında satışa sunulması beklenirken, fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    HIS Radeon HD 6950 1GB GDDR5

• fiyatının 275$ olması bekleniyor..
  • bu resme gore bios switch yok, 6970'e modlanmayacak heralde

HIS 1GB GDDR5 bellekli Radeon HD 6950 modelini kullanıma sunuyor
  • GTX560ın fiyatı ne kadar olacak acaba
  • 500 TL den fazla verilmez.
  • 2GB yerine 1GB kullanarak maliyet düşürme hamlesi sanırım GTX560 öncesi bir taktik gibi görünüyor. Ortalama 1 seneye düştü nerdeyse kartların kullanım ömrü zaten. Displayport konnektörünü de çıkarsaydınız malum fiyat 20 TL daha ucuz olsa
    F/P olacak işte.
  • ben 523 liraya 2 gb 6950 aldım bence 500 den aşşa olması lazım fiyatın.
  • Bana da modlanamayacak gibi geliyor , zira switch i yok. Ama soğutucu güzel ve fiyatı da iyi olduğu için 2 x 6950 iyi olur kanımca.
  • Asıl 6950 bu olsa gerek. Bizdeki 6950 6970in kilitlenmiş hali.
  • Yeni nesil HD5870 işte.

İşin ilginci AMD bu kartı acaba cidden isteyerek mi satışa sunuyor o belli değil. Zira performansı birebir HD5870 seviyesinde olacak olan bu kart, maliyet açısından AMD'ye daha pahalıya patlayacak. AMD için sanıyorum ki en mantıklı iş Barts'ları ön plana çıkarmak. Tabi üst seviyede de HD6970'i.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@U -- 14 Ocak 2011; 21:35:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.