Şimdi Ara

Büyük iddia! 'iPad 2 ve iPhone 5'te Home tuşu olmayacak'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
20.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="Büyük iddia! 'iPad 2 ve iPhone 5'te Home tuşu olmayacak'"

Yaptığı her yenilik ve geliştirdiği her yeni teknolojiyle gündeme damgasını vuran Apple, yine adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor.

Apple'a yakın kaynaklar tarafından yurt dışı merkezli BGR sitesine verilen bilgiye göre Apple, iPad 2 ve iPhone 5'te "Home" tuşuna yer vermeyecek.

Apple'ın mobil cihazları iPhone, iPod touch ve iPad ile özdeşleşmiş olan Home tuşunun yeni nesil iPad ve iPhone'ta olmayağı iddiası teknolojiyi yakından takip edenlerin gündeminde kendine bir yer buldu.

Bu konudaki iddialar o kadar büyük ki, şu anda Apple'ın kampüslerinde Home tuşuna sahip olmayan iPhone ve iPad'leri test etmeye başladığı ileri sürülüyor. Peki Home tuşuna sahip olmayan bir iPhone veya iPad düşünülebilir mi?

Bu soruya verilecek cevabın iOS 4.3 Beta'da yer aldığı belirtiliyor.Geliştiricilere dağıtılan iOS 4.3 Beta'da "çoklu dokunmatik destekli çoklu işlem (multitasking)" özelliği sayesinde Home tuşunun gereksinimi ortadan kaldırılabilecekmiş. 4 veya 5 parmaklı dokunma hareketiyle ana ekrana dönüş, parmağınızı yukarı kaydırarak multitasking çubuğu, ve sağ-sol kaydırma hareketleriye uygulamalar arasında geçiş gibi özelliklerin iOS 4.3 ile kullanıcıların beğenisine sunulacağı iddia ediliyor.

Önümüzdeki haftalar içinde bu iddiayla ilgili yeni haberli merakla bekliyoruz.

• HADİ BAKALİM 19 OCAKDA YENİLERİ TANITILACAK

BU ARADA YYAZAN İLK BENİM YEAH
  • Home'suz iPhone'a baktım da bir eksiklik olduğu çok göze batıyor; sanki iPhone'un burnu yok gibi görünüyor.
  • ekranı aşağı kadar büyütürlerse bayaa güzel olur iphoneun boyutları güzel zaten
  • Zaten beklendik bir şeydi, hadi hayırlısı olsun

umarım biz home tuşlularıda düşünmüştür steve jobs. 4.3 te falan 2-3 parmakla dokununca home ekranına falan dönse, yukarı çekince mt açılsa,ne hoş olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARTAKA

HADİ BAKALİM 19 OCAKDA YENİLERİ TANITILACAK

Ben en erken yaza tanıtılır diyordum bilmiyordum bunu teşekkürler
    Fotoşop süper olmuş
  • Gereksiz bir yenilik olmuş bence. Cihazı bir elde tutarken diğer elle 4,5 parmak basmak zor olabilir ve uygulamaların fonksiyonlarıyla da karışabilir bu işlemler. Mevcut tuşa bazen basarken sanki göçecekmiş gibi bir his yaratıyor. Bu hissi kaldıracak şekilde tasarlarlarla gerek yok tuşu kaldırmaya.
  • gayet mantikli,yeni cikacak ios 4.3 e yeni gesturelar eklemisler zaten
    ded
  • Home tuşu da olmayacağına göre ekranı büyütürler mi acaba?
  • apple birkaç sene önce bunun patentini almıştı zaten haber olarakta verilmişti.Kullanımı daha rahat kılacaksa neden olmasın hem ekran da biraz daha geniş olur ne güzel.
  • O.O bence şu tuşu dokunmatik yapsa daha güzel olur her defasında bastığımda içine çökecek gibi geliyor
  • çok yerinde bir karar olmuş bence
    zaten sürekli ios cihazı kullanan biri home tuşunun kullanımı ne kadar yavaşlattığını bilir
    ipad 2 de bunun dışında pek çok yenilik bekliyorum ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARTAKA
    HADİ BAKALİM 19 OCAKDA YENİLERİ TANITILACAK

Ciddi misin tarih konusunda
  • home tuşu çok işe yarıyo kaldırılmasın
    5 parmak fln demişler iPhonenin küçük ekranına 5 parmak sığarmıki yha
    hee ekran 4.0 olcaksa kaldırsınlar
  • İşte o home tuşu Ipad ve Iphone'ları başka aletlerden ayırıyor(İşletim sistemi ve özelliklerini saymazsak)bence home tuşu ayrı bir güzellik katıyor Apple ürünlerine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

İşte o home tuşu Ipad ve Iphone'ları başka aletlerden ayırıyor(İşletim sistemi ve özelliklerini saymazsak)bence home tuşu ayrı bir güzellik katıyor Apple ürünlerine.

doğru aslında zaten ipad/iphone/ipod touch genelde home tuşundan tanınıyor ilk bakınca
  • tuşun olduğu yeri dokunmatik yapabilir en fazla .tuşsuz iphone çok kötü duruyor zaten.ama ipadde olmuyacak home tuşu büyük ihtimal yukarıdaki videoya bakılırsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 13 Ocak 2011; 19:00:34 >
  • Home tuşu olmayan Ipad güzel duruyor ama Iphone bişeye benzememiş.

Düğme bence gerekli bir şey, çünkü yolda giderken diğer elim her zaman boş olmayabiliyor. Iphone 2 elle kullanılması gereken bir cihaz olmamalı.
  • Bu demek oluyor ki Activator denilen ve suan cydia da mevcut olan app iOS la birlikte gelicek.
    Activator yüklü sistemde home tuşuna gerek kalmaz. Çünkü activator ile iPhone'a takla bile attırılır :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonixTR -- 13 Ocak 2011; 20:10:12 >
  • bence hos olmaz ya zaten 4e yeni alıstık değişik kasaya birde home tusunu kaldırırlarsa cok garip olur zaten 4ü aldıgımdan beri iphone kullandıgımı hissetmiyorum 3gs daha iyiydi sanki.Ama alıstım yavas yavas.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.