Şimdi Ara

Samsung, esnek yapıya sahip OLED görüntü çözümlerini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
6.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="Samsung, esnek yapıya sahip OLED görüntü çözümlerini tanıttı"

Elektronik dünyasının öncü isimlerinden Samsung, görüntü çözümlerine yeni bir anlayış getiriyor. Samsung, ürettiği Super AMOLED panellerle görüntü teknolojisinde renk kalitesini üst seviyelere taşırken, güç tüketimi konusunda da önemli gelişmeler sağlamıştı.

Bu çalışmalarla yetinmeyen Samsung, esnek yapıya sahip OLED panellerini geliştirdi ve tanıtımını gerçekleştirdi. Samsung tarafından kullanıcıların beğenisine sunulan OLED yapıdaki görüntüleme çözümleri, esnek yapısıyla dikkat çekiyor. Tamamen plastik maddeden üretilen paneller, yapılarında cam bulundurmadığı için "kırılmaz" olarak nitelendiriliyor. Yüksek renk doygunluğu ve tepkime süresi sunacağı belirtilen esnek OLED panellerin bu özelliği sayesinde yüksek performans sunacağı iddia ediliyor.

Samsung'un 6.5 inç boyuta kadar üretilebilir durumda olduğunu belirttiği esnek OLED panellerin, önümüzdeki yıllarda taşınabilir medya oynatıcı ve özellikle akıllı telefon tasarımlarında yeni bir çağ başlatması bekleniyor.

alt="Samsung, esnek yapıya sahip OLED görüntü çözümlerini tanıttı"

• daha süper amolede alışamadık adamlar neler yapıyor.Bu tür haberleri her gördüğümde almayı düşündüğüm smartphone planını erteliyorum.
  • inanılmaz bişi bu
  • organik led'ler süper bir teknoloji cidden. Yakında direk camın içinde falan olacak ekranlar.
  • Cihazlar yeni ama teknoloji eski :) youtube'ta çok önceden bunun videosunu izlemiştim.

Helal olsun samsung'a, elin oğlu teknolojiyi üretiyor bize de sadece trene bakar gibi bakması düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0tt0m@n -- 13 Ocak 2011; 16:13:10 >
  • en basitinden ekran kırılmaları tarih olacak...
  • Cep telefonlarımızı katlayıp cebimize koyabileceğiz desenize :)
  • mükemmel bişey cidden
  • görüntü kalitesi süper amoled kadar olmaz diye tahmin ediyorum.
  • bu ne abi yaaaa yakında duvar kagıdı gibi arkası yapışkanlı televizyon kagıdı çıkarsa hiç şaşmam bu teknolojiye yetişilmez abi
  • şu ekran işinde samsung gerçekten çok çok başarılı eskiden beri
  • valla denilecek pek birşey bulamıyorum.Adamlar çalışıyor birşeyler üretiyor.Bizim ülkemizdeki gibi boş laflara kafa yormuyorlar.
  • adamlar ne zamandan beri uğraşıyor valla sabır işi geçen senelerde de tanıtıldı hatta dh de haberi vardı şimdi canlı kanlı görmek daha ilğinç geliyor bence enerji tüketimi düşük olduktan sonra cılgınlık derecesinde güzel parlak bir ekran esnek süper.
  • Orada bir yerde türkçesi "bunun cama ihtiyacı yok, sadece plastik ile birlikte" dediğini işittim ve amoled te cam yerine plastik kullanılmış :) bakalım ileride neler göreceğiz.
  • Esnek ekran çok umrumda olmasa da samsung güzel işler başarıyor. Oledleri artık monitörlerde tvlerde görmek istiyorum tabi uygun fiyatlı olarak esnemesede olur
  • Devrim niteliğinde birşey, tüm teknolojide yer edecek bir buluş. Bunlardan en çok kitapların yerini almasını umuyorum
  • Yok abi bu telefon türkiyede tutmaz bizimkilere ele cebe sığmayan takoz gibi telefonlar lazım bunla hava atamazlar
  • işte gelecek.
  • sony yaklaşım 1 sene önce yapmıştı zaten bu olayı samsung da boş durmayım kendi ürünlerini çıkarması iyi olmuş yakında daha çok ürün göreceğiz bu konuda anlaşılan
  • bu ekranla test leri izlemiştim eleman keserlen ekrana vuruyorda birşey olmuyor farklı ekranlarda bozulmalar oluyor tabi bu çok ince kağıt kadar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.