Şimdi Ara

HTC HD2 yeni işletim sistemine kavuştu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
14.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="HTC HD2 yeni işletim sistemine kavuştu"

Window Mobile 6.5 işletim sistemiyle piyasaya sunulduğunda hem 4.3 inç'lik ekran boyutu hem de sahip olduğu teknik detaylarıyla akıllı telefon dünyasının en iyi telefonları arasında yer alan HTC HD2 için yapılan çalışmalar durmak bilmiyor.

Akıllı telefon dünyasına Windows Mobile 6.5 işletim sistemiyle giriş yapan HTC HD2 için beklenen Windows Phone 7 desteğinin resmi olarak sunulmayacak olması teknoloji severlerin ve HD2 sahiplerinin tepkisini çekmişti.

BU tepkiler ve gelişmeler sonrasında yazılım geliştiricilerin gözdesi haline gelen HD2'ye Windows Mobile 6.5'in dışında işletim sistemi yapan Dark Forces Team adlı yazılım geliştirme ekibi, öncelikle Google'ın mobil işletim sistemi Android'i HTC HD2'ye uyarladı. Bununla yetinmeyen Dark Forces Team ekibi, Microsoft'un yeni mobil işletim sistemi Windows Phone 7 için yaptığı çalışmaları başarıyla sonuçlandırdı ve Windows Phone 7'i çalıştırmaz denilen HTC HD2 için bu işletim sistemini hazırladı.

HTC HD2 için hazırlanan Windows Phone 7'nin arama, mesaj, eposta ve kamera gibi birçok işlevi sorunsuz şekilde yerine getirdiği ifade edilirken, Microsoft'un güvenlik önlemleri nedeniyle şimdilik Windowslive ve Market hizmetlerinin çalışmadığı belirtiliyor.

Görünüşe göre HTC HD2 sahipleri, piyasaya damgasını vuran bütün işletim sistemlerini tek bir telefon üzerinde tecrübe etme fırsatını yakalayacak.

• aklıma nedense motorola mpx200 geldi :D
  • Gerçekten tebrik ederim DFT Teami. Bir de plam pre'deki webos 2.0'ı çıkartsalar tam olacak
    Yakında live services patch'i de çıkacaktır. Geçen hafta bu sıkıntıyı aştıklarına dair haber vardı çünkü
    http://pocketnow.com/windows-phone/wp7-live-services-security-reportedly-cracked-full-hd2-port-imminent
  • telefonun dili olsa her halde isyan edecek,gerçekten DFT yi kutlamak gerek,özellikle androidi uyarlamaları çok guzel oldu telefona ikinci bir hız kattı diyebilirim
  • HDde canavar gibi android kullanmak varken kim bunu kullanır ki .. belki bir sefer deneme amaçlı kurulabilir... androidin şu an yazılım ve uygulama desteği oldukça iyi... gün geçtikçede artıyor.. bu yeni yetme işletim sistemi için uygulama çıkana kadar daha çok var....
  • Yalnız ses,görüntü,video kayıt daha iyi olabilir belki tabiki Android şuan için daha oturmuş bir sistem ama ilerisi için wp7 ninde cepte olması iyi birşey microsoft'un bu rekabet içerisinde olması iyidir en şanslı kullanıclar HD2 kullanıcıları iki devin kapışmasını yaşayacak :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commodore_64_ -- 13 Ocak 2011; 15:01:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dragon_

Yalnız ses,görüntü,video kayıt daha iyi olabilir belki tabiki Android şuan için daha oturmuş bir sistem ama ilerisi için wp7 ninde cepte olması iyi birşey microsoft'un bu rekabet içerisinde olması iyidir en şanslı kullanıclar HD2 kullanıcıları iki devin kapışmasını yaşayacak :P

zamanında HD2 alanlar için ne kadar şanssızlarmış diyordum ama android geldikten sonra ve bu kadar seçenek karşılarına çıkınca düşüncem değişti.. birde üstüne wp gelince iyice tuz biber oldu.. telefon resmen joker bir telefon oldu... valla o kadar rom yükledim ki şimdiye kadar bir süre ara verdim artık.. bu telefon için hazırlanan romların hızına yetişilmiyor... resmen joker telefon.. yalnız videoda dikkatimi çekti ara ara telefonda donmalar oluyor ama yeni bir romla tüm sorunları yakında giderirler.. gerçi DFT iki günde bir rom çıkaran bir ekip değil ama yinede daha yenisini ve iyisini çıkarırlar diye düşünüyorum.. yani donmayan ve tüm özellikleri çalışan bir versiyonunu...

• Her türlü işletim sisteminin denenebilmesi güzel bir şey ama.
  • Denemek amacıyla yükledim işletim sistemi bataryayı çıkarıp taktığınızda 22 saniyede tamamen açılıyor çok hızlı. Çok akışkan çalışıyor ancak windows live login olamıyorum bir türlü. Ayrıca klavyesinin bile çok tatlı çalıştığını söylemek istiyorum androide göre. Diğer taraftan 720p video çekebiliyor :) Foto çekimi şimdilik kötü sanırım bi süre sonra ayarlayacaklardır. Ekranı açtığımda android 0.5-1 saniye arası nazlanırken bu anında açılıyor. Tabii bu haliyle kullanmak pek pratik değil zira program yükleyemiyorsunuz turkcellden internete girmek için yeni apn oluşturun en üste sadece internet yazın ve diğerlerini boş bırakıp tamam deyin internete hem operatörden hem wi-fiden da bağlanıyor sorun yok. Windows 7'de zune programını çalıştıramadım 32 bit diyor 64 bitte çalışmadı.

Sonuç olarak sadece deneme amaçlı kullanılabilir ancak windows phone 7 için şunu söyleyebilirim daha bu ilk denememde dahi çok stabil ve hızlı buldum. Donma falan yok. Aksine andrioddeki takılmalar yok. Çok hafif ve pratik bilenen eksiklikleri giderilirse muhteşem bir işletim sistemi olabilir ama bu haliyle denüz tam performans çalışamaz. Flash desteği gelirse, diğer eksikler kapanırsa bu performansına göre ben wp7 kullanırım androidi bırakırım uygulamaları falan umurumda değil zaten bütün gün iş yerinde laptopum var pekte uygulama gerekmiyor ama bu bi başka çalışıyor çok tatlı.

Sadece deneme amaçlı yüklemenizi tavsiye ediyorum bir görün ancak kurcalayın tanıyın. Bataryayı çıkarıp yeniden başlatın hızı görün adeta ben yepyeniyim diyor tabii içi şimdilik boş sayılabilecek bir yenilik :) Hızlı ama o hızı yaşayacağınız bir ortam yaratamıyor şu an için..

Denemelerim sırasında birşey daha farkettim web tarayıcıda telefonu yan çevirdiğinizde yine androide göre daha tatlı ve hızlı bir dönüş yapıyor. Abartmıyorum denedim gördüm şimdi abartıyorsun diyenler çıkacaktır hiç denemeden. Windows live hala login olamadım bi yöntem buldum ama çok karmaşık uğraşmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanxml -- 13 Ocak 2011; 18:58:54 >

• Sıkıysa ios kursunlar.
  • İndiragandi yapıp kuralım deneyip görelim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mav1li

Sıkıysa ios kursunlar.

ios bölümüne alalım o zaman seni..
  • harika çalışıyor.. kurdum simdi sadece reg ayarlarını yapıp aktivasyonu yapmak kaldı.. WP7 SDK indireyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendimce -- 14 Ocak 2011; 0:20:54 >
  • quote:

Sıkıysa ios kursunlar.

kıskanılır da bu kadar belli edilmezki yav
  • quote:

Sıkıysa ios kursunlar.

Kursunlar da ondan sonra cihazın karizma gitsin dimi ??
    Buyurun işte bir iPhone fanatiği daha.....
  • Video HTC desire hd ile çekiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EstrEmO

Video HTC desire hd ile çekiliyor.

benim eklediğim youtube videosu için diyorsan IPOD Touch 4G ile çektim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendimce

harika çalışıyor.. kurdum simdi sadece reg ayarlarını yapıp aktivasyonu yapmak kaldı.. WP7 SDK indireyim..

Video yu açamadım...

Bu arada Türkçe dil desteği olacak mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanxml

Denemek amacıyla yükledim işletim sistemi bataryayı çıkarıp taktığınızda 22 saniyede tamamen açılıyor çok hızlı. Çok akışkan çalışıyor ancak windows live login olamıyorum bir türlü. Ayrıca klavyesinin bile çok tatlı çalıştığını söylemek istiyorum androide göre. Diğer taraftan 720p video çekebiliyor :) Foto çekimi şimdilik kötü sanırım bi süre sonra ayarlayacaklardır. Ekranı açtığımda android 0.5-1 saniye arası nazlanırken bu anında açılıyor. Tabii bu haliyle kullanmak pek pratik değil zira program yükleyemiyorsunuz turkcellden internete girmek için yeni apn oluşturun en üste sadece internet yazın ve diğerlerini boş bırakıp tamam deyin internete hem operatörden hem wi-fiden da bağlanıyor sorun yok. Windows 7'de zune programını çalıştıramadım 32 bit diyor 64 bitte çalışmadı.

Sonuç olarak sadece deneme amaçlı kullanılabilir ancak windows phone 7 için şunu söyleyebilirim daha bu ilk denememde dahi çok stabil ve hızlı buldum. Donma falan yok. Aksine andrioddeki takılmalar yok. Çok hafif ve pratik bilenen eksiklikleri giderilirse muhteşem bir işletim sistemi olabilir ama bu haliyle denüz tam performans çalışamaz. Flash desteği gelirse, diğer eksikler kapanırsa bu performansına göre ben wp7 kullanırım androidi bırakırım uygulamaları falan umurumda değil zaten bütün gün iş yerinde laptopum var pekte uygulama gerekmiyor ama bu bi başka çalışıyor çok tatlı.

Sadece deneme amaçlı yüklemenizi tavsiye ediyorum bir görün ancak kurcalayın tanıyın. Bataryayı çıkarıp yeniden başlatın hızı görün adeta ben yepyeniyim diyor tabii içi şimdilik boş sayılabilecek bir yenilik :) Hızlı ama o hızı yaşayacağınız bir ortam yaratamıyor şu an için..

Denemelerim sırasında birşey daha farkettim web tarayıcıda telefonu yan çevirdiğinizde yine androide göre daha tatlı ve hızlı bir dönüş yapıyor. Abartmıyorum denedim gördüm şimdi abartıyorsun diyenler çıkacaktır hiç denemeden. Windows live hala login olamadım bi yöntem buldum ama çok karmaşık uğraşmak lazım.

öyle ballandıra ballandıra atlatmışsın ki valla hiç niyetim yoktu şimdi link buliyimda bir deniyim...

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.