- x
Adım Adım Sakal Kıran Ve tedavisi-Resimli (şuan devam eden tedavim)
69 Cevap55127 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1524 Mesaj
12 Ocak 2011; 12:05:01 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Benim ve bir çoğumuzun başına bela olan Sakal Kıran (kerion) konusunda yaşadıklarımı ve devam eden tedavimi
resimli olarak olumlu olumsuz yönde takibini yapacağım, başarabilirsem herkes yararlanacak başaramazsam kimse bu
yöntemi denemeyecektir.

Sakal kıran nedir ?

Sakal kıran da genel olarak bir baş tineasıdır. Erişkinlerde daha çok sakal dökülmesi biçiminde ortaya çıktığı için bu adla anılır.
İltihaplı bir hastalıktır. Başlıca etkeni genellikle at, köpek, sığır gibi çeşitli evcil hayvanlarda görülen Trichophyton gipseum'.
Enfeksiyon, meslek olarak bu hayvanlarla uğraşan çiftçi, kasap, mandıracı gibi kişilere kolaylıkla bulaşabilir. Hastalığın ortaya
çıkmasında temizlik kurallarına uyulmaması ya da organizmanın kendisinden kaynaklanan hazırlayıcı etkenler de önem taşır.
Mantar kıl keseciği ağzına tutunur ve keseciğe girer. Ürettiği triko-fitin denen zehirli maddelerle kıl keseciği ve çevresinde iltihap
tepkisine yol açar. Böylece deri yüzeyinde kabartı oluşturan, kırmızımsı, kabukla ya da kanamalı kabukla kaplanmış lezyonlar belirir.
Kıl keseciği yıkıma uğradığından kıllar yok olmuştur

3.AY

ilk ay içinde Cilt Doktoruna başvurdum bana Memosil Losyon ve Acnesyl asidik krem önerdi ilk aylarda işe yaramasına karşın
bir sabah sakal kıranın yüzüme saçıldığını gördüm, bende şok etkisi yarattı.
internetten araştırmalarım sonucunda benzer losyon ve krem kullananların çoğu benim gibi bir fayda görememiş, bu yüzden
araştırmamı daha doğal aromalara ve eski yöntemlere çevirdim, berber yapımı s
rle ruhu ile yapıllan karışımı kullandım ve cildime verdiği hasar aylarca düzelmedi.

BU YÜZDEN SİRKE RUHU İLE YAPILAN İLAÇLARA İTİBAR ETMEYİNİZ.
KULLANIM SONRASI (Keloid) AMELİYAT YARASINA SEBEB OLABİLİR VE UZUNCA BİR SÜRE SİLİKON JEL KULLANMANIZ GEREKEBİLİR.

bu resim 3 aylık ve doktor kremlerinin işe yaramadığı bölge

0

0

buda kendi karışımımı kullandıktan 4-5 gün sonrası yaralarım yeni yeni dökülmeye başladı

0

0

0

0

bunlarda 18 gün sonra yani bu gün çektiğim fotolar, sakallarımı uzattığımda döküntü bölgelerin tamamen sarı tüyler
ile kaplı olduğu görülebiliyor, kıllar dıştan içe doğru yeniden siyah olarak çıkmaya başlıyor. tekrarlama riskini en aza indirmek için kükürt sabunu öneriliyor.

0

0

0

0

YARALAR DÖKÜLÜRKEN TRAŞ OLMANIZDA BİR SIKINTI YOKTUR.

BU İŞLEMLERİN SABIR GEREKTİRDİĞİNİ UNUTMAYALIM

sakallarım toparladıkça gelişmeleri eklemeye çalışacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferdy -- 15 Eylül 2012; 17:26:10 >

653 Mesaj
12 Ocak 2011; 12:24:23 

kustum anlıyor musun kustum

geçmiş olsun...

333 Mesaj
12 Ocak 2011; 12:33:43 

Mesleğiniz nedir veya ne işle uğraşıyorsunuz.Yukarıda hayvancılık ile uğraşanlarda görülür diye belirtmişsinizde.O yuzden merak ettim

Geçmiş olsun

Sakın CTRL+W Yapma.İstersen Yap:)

3233 Mesaj
12 Ocak 2011; 12:35:37 

kanka bu ne ya bu kadar zoom yapmana da gerek yoktu yani

bang! bang!

381 Mesaj
12 Ocak 2011; 12:37:32 

geçmiş olsun acil şifalar

2504 Mesaj
12 Ocak 2011; 13:36:33 

geçmiş olsun öncelikle
ben diğer arkadaşlar gibi kustum yazmayacağım çünkü ortada mide bulandırcak bir durum yok , sakalkıran ve birkaç yara var gayet doğal

bu karışık sürme safhası nasıldı? bildiğim kadarıyla sirke ruhu asetik asit oluyor HA yani dışarda derişimi nasıl satıyorlarki ve o satılan derişim cilde daha fazla zarar mervesi mümkünmüdür? her ciltte etkisi aynı olmayabilir. Örnek vereyim bu protex falan çok iyi temizleyici sabunlar falan varya onların baziklik oranı daha fazla ve narin ciltleri deriyi hidroliz ediyorlar. Sabun yapımı kolaydır zatten yeterince kaynatılmadıysa veya karıştırılmadırsa baz-tuz oranı uygun olmayınca kalıcı deri hasarına yol açabilir. Klasik sabun en iyisi sakın ola aldanmayın o tip şeylere neyse konuya dönelim acaba deriyi yakma sinirlere zarar verme gibi bir şeyle karşılaşılırmı?
birde sarımsak sürme olayı kimisi katılıyor kimisi alakası yok diyor nasıl etki ettiğini merak ediyorum.Saç veya sakalkıranım yok fakat bıyık ve yanak arası sakal seyrek bazı yerlerde düzgün çıkmasını istiyorum

230 Mesaj
12 Ocak 2011; 13:47:53 

919 mesajından birinde bile fotoğraf koymayı öğrenemedin mi ?

geo!! geo!!geo!! http://nelerolmus.net/

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Ocak 2011; 14:02:43 

Midem Bulandı Bu Ne Ya

Allah Yardımcın Olsun

1524 Mesaj
12 Ocak 2011; 14:26:28 

quote:

Orijinalden alıntı: C2H5OH

geçmiş olsun öncelikle
ben diğer arkadaşlar gibi kustum yazmayacağım çünkü ortada mide bulandırcak bir durum yok , sakalkıran ve birkaç yara var gayet doğal

bu karışık sürme safhası nasıldı? bildiğim kadarıyla sirke ruhu asetik asit oluyor HA yani dışarda derişimi nasıl satıyorlarki ve o satılan derişim cilde daha fazla zarar mervesi mümkünmüdür? her ciltte etkisi aynı olmayabilir. Örnek vereyim bu protex falan çok iyi temizleyici sabunlar falan varya onların baziklik oranı daha fazla ve narin ciltleri deriyi hidroliz ediyorlar. Sabun yapımı kolaydır zatten yeterince kaynatılmadıysa veya karıştırılmadırsa baz-tuz oranı uygun olmayınca kalıcı deri hasarına yol açabilir. Klasik sabun en iyisi sakın ola aldanmayın o tip şeylere neyse konuya dönelim acaba deriyi yakma sinirlere zarar verme gibi bir şeyle karşılaşılırmı?
birde sarımsak sürme olayı kimisi katılıyor kimisi alakası yok diyor nasıl etki ettiğini merak ediyorum.Saç veya sakalkıranım yok fakat bıyık ve yanak arası sakal seyrek bazı yerlerde düzgün çıkmasını istiyorum

@on_line o daha çok görülen kesim zannedersem, ben muhasebeciyim, iş stresi başlattı bu olayı...

@C2H5OH ben bu uygulamayı birkaç saç dökülmesinde gördüm ve bulunduğum bölgede bu karışımı yapan eski berberlerden bilgi aldım kimsede kalıcı yanık veya çürüme görülmemiş ki olsa zaten yapacaklarını sanmam... sarımsak olayına gelince sürülsede yenilsede saç ve sakallara faydalı olduğu kanıtlanmış ama seninki sanırım farklı bir durum, genetik olarak çıkmayan sakal ve saçlara faydası olacağını sanmam... bu virus nedeniyle olupta dökülenler için geçerlidir diye düşünüyorum,

@copela yakından görülmesi için büyük bıraktım. sende 205 mesajda adam olamamışsın galiba 222205 msj olsa yine adam olamayacaksın!!!

@ midesi bulanan arkadaşlar bu sorunla karşılaşan arkadaşlar için net ve açık resimler koydum sıkıntı verdiyse affola

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferdy -- 12 Ocak 2011; 14:31:08 >

Uzaklaştırılmış
12 Ocak 2011; 14:31:07 

Yemin ediyorum kustum

Uzaklaştırılmış
12 Ocak 2011; 14:33:32 

bu ne hacı

1970 Mesaj
12 Ocak 2011; 14:35:10 

Geçmiş olsun kardeşim gerçektende fena birşeymiş

Digital Ocean SSD VPS Disk Yazma ve Hız Testleri - saat bazında ücretlendirilen ucuz VPS

288 Mesaj
12 Ocak 2011; 14:37:10 

[IMG]http://i56.tinypic.com/2czq8on.jpg[/IMG]

Bunlarda var

haber

2113 Mesaj
12 Ocak 2011; 14:43:04 

Kusulacak birşey yok arkadaşlar, abartmayın o kadar.

Geçmiş olsun, inşallah sağlığına kavuşursun.

İlginç Siteler

544 Mesaj
12 Ocak 2011; 14:55:34 

daha beter olmuş yahu yüzün bırak sakalsız kalsın daha iyi.

1524 Mesaj
12 Ocak 2011; 16:48:57 

valla dostum insanın başına gelmeyince bende böyle düşünürdüm, 3 ay umursamaz gibi davrandım ama olmadı kirli sakal bırakmayı seven biri olarak zor bir durum ortaya çıkıyor, traş olsanda sakal kesilen yer le Kel kalan yer çok belli oluyor, saçıma sakalıma çok düşkündüm, bakmayın diğer resimlerde berduş gibiyim moral sıfır kendimi yıprattım.

buda eski halim insan özlüyor sakalları:D

0

341 Mesaj
12 Ocak 2011; 16:58:55 

Geçmiş olsun hocam. Benim de yüzümde saçkıran var. Dermatoloğa gittim, yüzüme iğne tedavisi uyguladı. Şimdi çıkmaya başlıyor sanırım. Seviniyorum.

◄Pasta sever misin? O zaman tıkla!►

2504 Mesaj
12 Ocak 2011; 17:41:33 

quote:

Orijinalden alıntı: ferdy

@on_line o daha çok görülen kesim zannedersem, ben muhasebeciyim, iş stresi başlattı bu olayı...

@C2H5OH ben bu uygulamayı birkaç saç dökülmesinde gördüm ve bulunduğum bölgede bu karışımı yapan eski berberlerden bilgi aldım kimsede kalıcı yanık veya çürüme görülmemiş ki olsa zaten yapacaklarını sanmam... sarımsak olayına gelince sürülsede yenilsede saç ve sakallara faydalı olduğu kanıtlanmış ama seninki sanırım farklı bir durum, genetik olarak çıkmayan sakal ve saçlara faydası olacağını sanmam... bu virus nedeniyle olupta dökülenler için geçerlidir diye düşünüyorum,

@copela yakından görülmesi için büyük bıraktım. sende 205 mesajda adam olamamışsın galiba 222205 msj olsa yine adam olamayacaksın!!!

@ midesi bulanan arkadaşlar bu sorunla karşılaşan arkadaşlar için net ve açık resimler koydum sıkıntı verdiyse affola

genetik bir sıkıntı yok ya babamda falan sakal normal tabi çok sık gür değil ama olması gerektiği gibi , bendede normal görünüm var fakat çene ile alt dudak arası seyrek+ boşluk var onun hormonal olduğunu düşünüyorum 2-3 gün tatilim olunca evde sarımsak falan sürsemmi diye düşünüyorum malum kokacak öyle dışarı falan çıkamayacam biraz koca karı işi yapmış gibi hissederim kendimi ama sakal tam istediğim gibi olacaksa değer :)

1524 Mesaj
12 Ocak 2011; 19:28:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Mütercim

Geçmiş olsun hocam. Benim de yüzümde saçkıran var. Dermatoloğa gittim, yüzüme iğne tedavisi uyguladı. Şimdi çıkmaya başlıyor sanırım. Seviniyorum.

dostum bende ayda bir defa kortizon iğne yaptırıyordum, baktım bir anda döküldü ve iğne hakkında iyi şeyler duymadım hemen bıraktım... umarım sana faydası olur

1524 Mesaj
12 Ocak 2011; 19:30:05 

quote:

Orijinalden alıntı: C2H5OH

genetik bir sıkıntı yok ya babamda falan sakal normal tabi çok sık gür değil ama olması gerektiği gibi , bendede normal görünüm var fakat çene ile alt dudak arası seyrek+ boşluk var onun hormonal olduğunu düşünüyorum 2-3 gün tatilim olunca evde sarımsak falan sürsemmi diye düşünüyorum malum kokacak öyle dışarı falan çıkamayacam biraz koca karı işi yapmış gibi hissederim kendimi ama sakal tam istediğim gibi olacaksa değer :)

valla dostum okadar sıkıldım ki bana sarımsağı sapıyla yiyceksin deseler yerim, benim gibi kokusundan rahatsızsan sarımsak dişlerini 2-3 parçaya kes direkt yut kokusu çok kısa sürüyor

341 Mesaj
17 Ocak 2011; 19:25:11 

quote:

dostum bende ayda bir defa kortizon iğne yaptırıyordum, baktım bir anda döküldü ve iğne hakkında iyi şeyler duymadım hemen bıraktım... umarım sana faydası olur

Geçen 2 hafta önce doktorda iğne yaptırmıştım yüzüme ve 2 hafta sonra kontrole gel dedi yani bu gün için kontrol verdi. Gittim bugün doktor baktı ve ben de farkediyordum zaten, yüzümdeki sakalların bir kısmında güzel bir ilerleme var ve çıkıyor. Yani tedavi iyi gidiyor çok şükür. Geçen yaptırdığı losyonu yeniden kullanacağım ve Zinco-C vermişti onu da kullanacağım. 2 hafta sonra yine kontrolüm var.

◄Pasta sever misin? O zaman tıkla!►

1524 Mesaj
19 Mart 2011; 13:01:45 

bu başlığı 66 gün önce açmıştım, o günden bu güne, sakalımdaki sarı tüyle yine döküldü değişik yerlerine serpti
duyumlarıma göre çıkan sarı tüyler dökülecek ve yerine siyahlı sarı tüyler çıkarak kapanacakmış, yeniden sarı tüyler daha güçlü çıkmakta fakat
ters giden bir durum var dökülmeler saçıma sıçradı ve şakağımda 1 TL botunda dökülme oldu, ay sonu Prof a gideceğim bakalım ne olacak

1524 Mesaj
5 Temmuz 2011; 16:11:22 

üzerinden aylar geçmesine rağmen resimlerde gördüğünüz tüm açıklar genişledi artık çenemin kenarlarında sakal yok kenarlar birleşirse oda olmayacak:D
Gaziantepten Altent diye bi ilaç aldım sarımsaklı karışımdan farklı, daha az yakıyor daha az kabuk bağlıyor, ayda 4 kez kullanılması gerekli 2.yi kullandım bakalım sonumuz ne olacak...

309 Mesaj
5 Temmuz 2011; 16:21:07 

quote:

üzerinden aylar geçmesine rağmen resimlerde gördüğünüz tüm açıklar genişledi artık çenemin kenarlarında sakal yok kenarlar birleşirse oda olmayacak:D
Gaziantepten Altent diye bi ilaç aldım sarımsaklı karışımdan farklı, daha az yakıyor daha az kabuk bağlıyor, ayda 4 kez kullanılması gerekli 2.yi kullandım bakalım sonumuz ne olacak...

Allah acil şifalar versin.

Uzaklaştırılmış
5 Temmuz 2011; 16:24:22 

4 ay önce başıma geldi... çenemin altında bozuk para büyüklüğünde boşluk oluşmuştu...(hatta konu dışındada konu açıp bu nedir diye ss koymuştum) ben o sırada üniversite sınavına hazırlanıyordum... bunu gerçekten büyük bir dert yapmıştım birdaha orada sakalım çıkmayacak bunun çaresi yok diye düşünüyordum, hatta toplum içine bile çıkamayacağımı düşünüyordum... ertesi gün bir devlet hastahanesine cildiye uzmanına gittim... bana iğne önerdi (ayda 1 iğne yaptı) ve gerçekten gelişme oldu orada artık sakal çıkmaya başladı.... ama şu varki gelişme çok yavaş oluyor ama mutlaka çıkıyor... şu an o boşluk kapanmak üzere 1 iğne daha yaptıracağım... şu ana kadar 3 iğne yaptırdım... iğne yaptıktan sonraki gün yüzümü yıkamıyorum...

kötü bir durum.. insanın psikolojisinide bozuyor... ama neyseki kurtuluşu var hepimize geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JAMESx -- 5 Temmuz 2011; 16:26:49 >

218 Mesaj
5 Temmuz 2011; 16:26:50 

quote:

Başta iyi gidiyordu neden böyle oldu ki?

Tanrı insanlara istediklerini vermez, istedikleri için fırsatlar verir.

1516 Mesaj
5 Temmuz 2011; 16:54:28 

Çok geçmiş olsun.

Minoxil'i denedin mi?

Baya bir araştırma yapmıştım saç konusunda memnun olmayana rastlamadım internette.

http://www.cilthekimi.c...read.php?t=15319&page=1

Umarım bir çözümünü bulursun ayrıca kendini sakın salma toplaması uzun sürdüğü gibi stres aşırı derecede arttırıyor ve yaşam tarzı halini alıyor.Şimdi en son ihtiyacın sakal kıran yüzünden stres olmak.

485 Mesaj
5 Temmuz 2011; 17:19:34 

Benimde sarı tüyler bir türlü sakal olmuyor

Sinema Hayattır

KAFKAS

1766 Mesaj
5 Temmuz 2011; 20:12:34 

Geçmiş olsun, gerçekten zor bir duruma benziyor.

Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot. That sometimes the hand of fate must be forced!
Now, go forth. Unleash the Tides of Doom, upon all those who would oppose us.

1524 Mesaj
17 Eylül 2011; 15:23:57 

quote:

SEVİNDİRİCİ HABER

Altent in büyük faydasını gördüm.

bu altent kullanım resimlerim.

0

bunlar ilk kullandığım günler,

0

biraz sakal uzatınca dökülen yerleri belirlemek için çektiğim foto... |
0

26.09.2011 foto.
0

son durum kötü değil yalnız çenemde ve sol bıyık ucumda az bi eksilme var gibi. hayırlısı artık:S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferdy -- 26 Eylül 2011; 14:10:06 >

1143 Mesaj
28 Ekim 2011; 12:43:03 

arkadaşım sen napmıssın öyle ya nasıl dökmeye başardın o kadar xS

benim başımdada var aynı olaydan konuyu araştırırken gördüm bi cevapta ben yazayım dedim yaklaşık 6 ay önce nisan mayıs aylarıydı sanırım üniversite finallerim vardı onların stresinden olsa gerek çenemde oluştu böyle bişey ilk başlarda nokta gibiydi sivilceden olmustur dedim önemsemedim ama yaklaşık 2 ay içerisinde 25 ykr büyüklügüne ulaştı ve kaldı.

şimdi yaklaşık 4-5 aydır hastaneyle kontrolle vs ugrasıyorum suan sarı sarı çıkmaya başladı farkediyorum son olarak bugun tekrar gittim ve artık o bölgeye igne tedavisini uygulayacagını söyledi kabul ettim bakalım sonucu görecez.

[α]ωαу [ƒ]яσм [к]єувσαя∂...

1524 Mesaj
11 Kasım 2011; 14:28:24 

quote:

Orijinalden alıntı: elweda

arkadaşım sen napmıssın öyle ya nasıl dökmeye başardın o kadar xS

benim başımdada var aynı olaydan konuyu araştırırken gördüm bi cevapta ben yazayım dedim yaklaşık 6 ay önce nisan mayıs aylarıydı sanırım üniversite finallerim vardı onların stresinden olsa gerek çenemde oluştu böyle bişey ilk başlarda nokta gibiydi sivilceden olmustur dedim önemsemedim ama yaklaşık 2 ay içerisinde 25 ykr büyüklügüne ulaştı ve kaldı.

şimdi yaklaşık 4-5 aydır hastaneyle kontrolle vs ugrasıyorum suan sarı sarı çıkmaya başladı farkediyorum son olarak bugun tekrar gittim ve artık o bölgeye igne tedavisini uygulayacagını söyledi kabul ettim bakalım sonucu görecez.

umarım başarılı olursun, öyle pis bir hastalık ki, kişiye göre değişiklik göstermekte.. bazısı sarımsağı yedi geçti bazısı benim gibi denemediği kalmadı. 2010 ağustos gibi başladı bende bak 3-4 noktada 5 kuruş büyüklüğünde var şuan. içleri zayıf siyah kıllarla dolu ama sertleşmesi zaman alıyor... Altenti 6-7 kez kullandım galiba biraz daha kullanacağım.

1524 Mesaj
14 Kasım 2011; 13:31:14 

8.ay

0

11/11/2011

0

arasındaki farkı görün

1524 Mesaj
12 Ocak 2012; 11:22:55 

ilk mesajımdan tam 1 yıl geçmiş farkı görün!!!

0

0

0

sağ şakağımın iç kısımlarında 50 krş boyunda ani bir dökülme oldu. Altent ile müdahale ettim çıkmalar başladı. Saçlar sakallarıdan daha hızlı toparlıyor kendini.

ama bu illet peşimi bırakmayacak gibi.

Dökülmeler Ya çok korktuğumda ya çok kızdığımda ve Stres dolu kendi kendime düşündüğüm zamanlar artıyor ve sıçrıyor.
Psikolojik tedavi almayı düşünüyorum. Hepimize geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferdy -- 13 Ocak 2012; 9:40:08 >

1524 Mesaj
4 Şubat 2012; 13:44:09 

04/02/2012 sondurum

uzun zamandır hiç dokunmadım altent bile sürmedim.

0

0

0

1524 Mesaj
2 Haziran 2012; 10:51:22 

0

buda son durum

72 Mesaj
2 Haziran 2012; 11:16:54 

geçmiş olsun kurtulmuşsunuz.

117 Mesaj
4 Haziran 2012; 22:00:49 

dostum büyük geçmiş olsun.... bu hastalığa geçen ay bende yakalandım önceleri farketmedim ama sivilce zannettim sonra sivilceler geçtiğinde yerinde küçük tüysüz ve pürüzsüz yerler olduğunu gördüm... sonra babama gösterip onaylattım sonra bu hastalığı aramaya koyuldum aramalarım sonucu baya korkuttu beni bu illet hastalık... bakalım önce bir doktora gideceğim sonra senin verdiğin bilgiler ışığında Altent adında ilacı alıp bi kullanacam tekrar teşekkür ederim başkaları yakalandığında ne yapmaları hususunda rehber olmuşşunuz hadi kalın sağlıcakla...

muratguclu

3986 Mesaj
4 Haziran 2012; 22:06:55 

Sarımsak tek başına yeterli. İçine başka şeyler katıp kocakarı ilacına çevirme, kendine eziyet etme.
Sarımsağı direk sürsen bile etkili oluyor. Suyunu çıkarıp pamukla sürersen daha kolay olur, başka bir getirisi olmaz. Bahsettiğin içeriklerden antibiyotik özelliği olan sarımsak dışında etkili olan bir bileşim yok. Tek başına sarımsak da ancak 2-3 dk yakar. Abartmazsan kabuk falan da bağlamaz, yara olmaz.

Sarımsak sadece saçkıran rahatsızlığında etkilidir. Yani daha önceden kıl kökü bulunan bir bölgede işe yarar.

117 Mesaj
5 Haziran 2012; 13:31:44 

faruk arkadaşım

Sarımsak tek başına ne kadar süre kullanılmalı çünkü 1 aydır kullanıyorum. Herhangi bir gelişme olmadı. Bu arada sakal bıraktağımda daha çabuk yayıldığını farkettim traş olduğumda geçiyor ne zaman sakal bıyık bıraksam tekrar başlıyor sizde de durum aynı mı ? Yani bu güne kadar ilaç doğru düzgün kullanmadım çok şükür genelde bitkisel tedaviyi tercih ediyorum. Halk arasında kocakarı denilip dalga geçilsede antibiyotik ve diğer maddeleri kullanmamaya özen gösteriyorum. Sayfayı takipteyim bakalım kurtulacaz mı bu illetten.

Birde şunu ekleyim berbere danıştım ben onu hemen geçiririm dedi. Malzeme istedi benden 2 adet bir tane Telha bezi(yanlış yazmış olabilirim kusura bakmayın) Terzilerde bulunur dedi. Bu bezle sakal kıran olmuş bölgeler iyice ovulur, ovulurdan kastım baya zımpara gibi düşünün bez kalın bir şeymiş. Sakal kıran bölgesi iyice kanattıktan sonra bölgeye sarımsak tuz karışımı madde sürülür. Kesin geçiririm dedi. Şimdi merak ettiğim daha önce böyle bir şeyi deneyen var mı? tavsiye edermisiniz....

muratguclu

1895 Mesaj
5 Haziran 2012; 14:21:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Baaddin

geçmiş olsun kurtulmuşsunuz.

aynen

Intel Core i5 2500K | Nvidia GTX 560 | 3X4 1666 mhz Geil 12 GB RAM | ASUSTeK P8Z68-V | 500 GB Western Digital WDC | Silverstone Precision Ps06 atx | Samsung B2230 21.5| Logitech x-230 |

1524 Mesaj
19 Haziran 2012; 11:15:26 

quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Sarımsak tek başına yeterli. İçine başka şeyler katıp kocakarı ilacına çevirme, kendine eziyet etme.
Sarımsağı direk sürsen bile etkili oluyor. Suyunu çıkarıp pamukla sürersen daha kolay olur, başka bir getirisi olmaz. Bahsettiğin içeriklerden antibiyotik özelliği olan sarımsak dışında etkili olan bir bileşim yok. Tek başına sarımsak da ancak 2-3 dk yakar. Abartmazsan kabuk falan da bağlamaz, yara olmaz.

Sarımsak sadece saçkıran rahatsızlığında etkilidir. Yani daha önceden kıl kökü bulunan bir bölgede işe yarar.

dostum inan bana bu 1 yıldır denemediğim şey kalmadı. bence sarımsak erkek saçkıranda faydalı çünkü erkek olan tek atış yapıyor ve kesiliyor. dişilerde ise sürekli kıl diplerinde bir çalışma var. sarımsak fayda edene kadar yine dökülüyor. yani oyalayamıyoruz. ama şuan sol şakağımda biraz dökülme var 2 aydır altent sürmedim var yok denecek kadar ilerleme var. yani altenti bire bir test etmiş oldum.

quote:

Orijinalden alıntı: bulevent

faruk arkadaşım

Sarımsak tek başına ne kadar süre kullanılmalı çünkü 1 aydır kullanıyorum. Herhangi bir gelişme olmadı. Bu arada sakal bıraktağımda daha çabuk yayıldığını farkettim traş olduğumda geçiyor ne zaman sakal bıyık bıraksam tekrar başlıyor sizde de durum aynı mı ? Yani bu güne kadar ilaç doğru düzgün kullanmadım çok şükür genelde bitkisel tedaviyi tercih ediyorum. Halk arasında kocakarı denilip dalga geçilsede antibiyotik ve diğer maddeleri kullanmamaya özen gösteriyorum. Sayfayı takipteyim bakalım kurtulacaz mı bu illetten.

Birde şunu ekleyim berbere danıştım ben onu hemen geçiririm dedi. Malzeme istedi benden 2 adet bir tane Telha bezi(yanlış yazmış olabilirim kusura bakmayın) Terzilerde bulunur dedi. Bu bezle sakal kıran olmuş bölgeler iyice ovulur, ovulurdan kastım baya zımpara gibi düşünün bez kalın bir şeymiş. Sakal kıran bölgesi iyice kanattıktan sonra bölgeye sarımsak tuz karışımı madde sürülür. Kesin geçiririm dedi. Şimdi merak ettiğim daha önce böyle bir şeyi deneyen var mı? tavsiye edermisiniz....

dostum o kanatma ve tahriş etme kıl diplerine daha iyi temas için.
ben çok acılar çektim o yüzden. gecelerce tahriş ve ilaçlar yüzünden uyuyamadım. sonrası belli insan içine çıkılmayacak bir ucube oldum. tabiki allahın taktiri bu.
yalnız acısız ve her cilde uygun tedavi derseniz altent den geçmeyin derim.
reklam gibi olacak ama bu altenti veren cengiz beyi 1 yıldır tanırım daha geçen ay Facebook sayfasında gördüm yüzünü:D benim amacım bu illete yakalanan arkadaşlara yol göstermek.
birde şunu unutmayalım ki bu meretin besini stress sakin olamıyorsanız bir psikologa gidin yatıştırıcı ilaç kullanın hızlı gelişimi fark edeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferdy -- 19 Haziran 2012; 11:19:41 >

3986 Mesaj
19 Haziran 2012; 14:56:37 

quote:

Orijinalden alıntı: bulevent

faruk arkadaşım

Saçkıran ile saç dökülmesi farklı şeyler. Aynısı sakal için de geçerli. Daha önceden saç-sakal olan bir bölgede bir anda boşluk oluştuysa orası büyük ihtimalle saçkırandır ve sarımsak ile düzeltilebilir. Ancak daha önce hiç saç-sakal çıkmamış bir bölgeyse veya yanlardan açılma, tepeden seyrelme gibi durumlar söz konusuysa bu saçkıran değildir ve sarımsak sürmenin hiçbir faydası yok. Günaşırı fotoğraf çekerek saçımdaki yanlardan açılan bölgelerde denedim. İlk haftalarda çok zayıf tüylenme oluyor fakat onlar da hemen dökülüyor.

Saçkıran için sarımsak bende 2 hafta içinde etkisini gösteriyordu. Bölgeyi kanatma, zımparalama, usturayla çizme, tuz basma gibi eylemler sadece o bölgenin iyileşmesini yavaşlatır, başka da bir işe yaramaz.

3793 Mesaj
19 Haziran 2012; 15:12:05 

Geçmiş olsun.

Gölge Mavisi Golf 1.4TSI 122HP Man. Highline----2004 Ford EXPLORER 4.0V6 Fully Loaded(Satıldı.. =( )----2005 Ford MUSTANG 4.0V6(O şimdi çok uzaklarda...)
Uygun fiyatlı Steam oyunları için.... https://www.g2a.com/r/ihakan
İstanbul Technical University/Southern Illinois University Edwardsville-Industrial Engineering

1524 Mesaj
15 Ağustos 2012; 9:58:50 

quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Saçkıran ile saç dökülmesi farklı şeyler. Aynısı sakal için de geçerli. Daha önceden saç-sakal olan bir bölgede bir anda boşluk oluştuysa orası büyük ihtimalle saçkırandır ve sarımsak ile düzeltilebilir. Ancak daha önce hiç saç-sakal çıkmamış bir bölgeyse veya yanlardan açılma, tepeden seyrelme gibi durumlar söz konusuysa bu saçkıran değildir ve sarımsak sürmenin hiçbir faydası yok. Günaşırı fotoğraf çekerek saçımdaki yanlardan açılan bölgelerde denedim. İlk haftalarda çok zayıf tüylenme oluyor fakat onlar da hemen dökülüyor.

Saçkıran için sarımsak bende 2 hafta içinde etkisini gösteriyordu. Bölgeyi kanatma, zımparalama, usturayla çizme, tuz basma gibi eylemler sadece o bölgenin iyileşmesini yavaşlatır, başka da bir işe yaramaz.

bu meret yüzünden o kadar araştırma yaptımki, benim bahsettiğim şakak normal yaşlanma ile dökülen değildi. bozukpara şeklinde ve ağırda favorilerime kadar inen bi tam kel kalma etkisiydi.
önceleri sağ tarafımda çıktı altent sürdüm toparladı
sol tarafıma sıçradı bu esnada ev taşıdım altentimin kalanını bulamadım.
şuan yüzümde 2 adet 5 krş şeklinde yine dökülme var, sanırım yeni altent alıcam bu arada şok etkisi yaradan bir ilaç daha buldum. ilaç demeyelim, doğal kükürt suyu hem gerginlik hissi veriyor hemde kıl diplerine etki ediyor. biraz denedikten sonra onun hakkındada bilgi vericem.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 sa. 54 dk. kadarı kaldı.
12 Ekim 2012; 21:33:55 

quote:

bu meret yüzünden o kadar araştırma yaptımki, benim bahsettiğim şakak normal yaşlanma ile dökülen değildi. bozukpara şeklinde ve ağırda favorilerime kadar inen bi tam kel kalma etkisiydi.
önceleri sağ tarafımda çıktı altent sürdüm toparladı
sol tarafıma sıçradı bu esnada ev taşıdım altentimin kalanını bulamadım.
şuan yüzümde 2 adet 5 krş şeklinde yine dökülme var, sanırım yeni altent alıcam bu arada şok etkisi yaradan bir ilaç daha buldum. ilaç demeyelim, doğal kükürt suyu hem gerginlik hissi veriyor hemde kıl diplerine etki ediyor. biraz denedikten sonra onun hakkındada bilgi vericem.

hocam ben de 17 yaşındayım galiba bu hastalığa yakalandım. çenemde ve yanaklarımda tırnak kadar boşluklar oluşmaya başladı bir kaç aydır. sağ yanağımda da klavyedeki O harfi kadar büyüklükte bir boşluk fark ettim. sakallarım genel olarak seyrek oldugu icin pek belli olmuyor ama bu sorunu çözmem lazım. 11 gün sonrasına cildiyeden randevu alabildim umarım, cildiyecinin faydası olur

1524 Mesaj
6 Kasım 2012; 11:10:04 

quote:

Orijinalden alıntı: AudreyTautou

hocam ben de 17 yaşındayım galiba bu hastalığa yakalandım. çenemde ve yanaklarımda tırnak kadar boşluklar oluşmaya başladı bir kaç aydır. sağ yanağımda da klavyedeki O harfi kadar büyüklükte bir boşluk fark ettim. sakallarım genel olarak seyrek oldugu icin pek belli olmuyor ama bu sorunu çözmem lazım. 11 gün sonrasına cildiyeden randevu alabildim umarım, cildiyecinin faydası olur

dostum cildiyeciye görün yanlız sana tavsiyem doktorun mümkünse prof olsun. diğerleri
standart ilaçlar veriyor pek faydası olmaz. acnesyl krem bi losyon belki bir iğne....

olmadı bol bol sarımsak ye sevmiyorsan ikiye böl yut.

birde yüzüne sürtmende fayda verebilir. tabi bu kısım herkeste aynı etkiyi göstermez.

olmadı altent kullanacaksın..

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 sa. 54 dk. kadarı kaldı.
6 Kasım 2012; 11:19:59 

quote:

dostum cildiyeciye görün yanlız sana tavsiyem doktorun mümkünse prof olsun. diğerleri
standart ilaçlar veriyor pek faydası olmaz. acnesyl krem bi losyon belki bir iğne....

olmadı bol bol sarımsak ye sevmiyorsan ikiye böl yut.

birde yüzüne sürtmende fayda verebilir. tabi bu kısım herkeste aynı etkiyi göstermez.

olmadı altent kullanacaksın..

hic bos kalmayan bir doktora gittim bayram oncesi

betnovate sac losyonu
asit,eter,alkol karisimi
sinakort igne yazdi

bayrama kadar gunde 1 losyon gunde 1 karisim sur dedi uyguladim birini sabah birini aksam. az da olsa iyilesme var. igneyi bayram sonrasina gun verdi ama sinaavlarim vardi gidemedim. ilaclar bitene kadar kullanicam bakalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1524 Mesaj
6 Kasım 2012; 15:29:00 

quote:

Orijinalden alıntı: AudreyTautou

hic bos kalmayan bir doktora gittim bayram oncesi

betnovate sac losyonu
asit,eter,alkol karisimi
sinakort igne yazdi

bayrama kadar gunde 1 losyon gunde 1 karisim sur dedi uyguladim birini sabah birini aksam. az da olsa iyilesme var. igneyi bayram sonrasina gun verdi ama sinaavlarim vardi gidemedim. ilaclar bitene kadar kullanicam bakalim

umarı faydasını görürsün.

3830 Mesaj
6 Kasım 2012; 15:31:00 

Konuyu favorilerime ekledim, babamın da ufaktan böyle bir problemi vardı, ona uğrarsam bu konuyu kendisine göstereceğim.

822 Mesaj
6 Kasım 2012; 15:32:45 

sarımsak sürmedinmi

0 Mesaj
6 Şubat 2013; 12:10:54 

Değerli forum idareci ve kullanıcıları , ilgi alanım SAÇKIAN- SAKALKIRAN olarak bilinen Alopecia Areata rahatsızlığına karşı meslek gereği ( erkek berberliği) yaklaşık 30 yıldan bu yana karışım formulü hem uygulamakta hemde tavsiye üstüne yönlendirilen insanlara ulaştırmaya çalışıyoruz. web sayfamız www.sackirantedavisi.com tentürün akılda kalıcı olması açısından isimlendirdik ALTENT ismi ile alopeciaya karşı majestral tabir edile hassas oranlarda yapılma tentürdür. Ferdi bey teşekkür ederim ki gerçek görüş ve deneyimlerini paylaşmış buradan. kısaca şunu da belirtmek istiyorum ki gerçekten % 99-100 oranında sonuç veren bir karışımdır ve uygulaması da bir okadar basit ve sıkıntısızdır. Beni bu konuda çekinmeden arayabilirsiniz. web sayfamda gerek tlf. gerek adres bilgilerim ile yakın olanlar bizzat uğrayıp çay-kahve ikramım ile beraber konu hakkında bilgilerimizi aktarırız. Amacımız insanların böyle bir durumda maalesef tıp 'da cevap alabilecek bir ilaç yokken fayda yerine zarar verebilecek uygulamalardan korumak ve gerçekten cevap alabilecek bir uygulamayla normal hale dönmesini sağlamaktır. Herkese Sağlıklı Güzel günler dilerim Cengiz EREN G.Antep

1524 Mesaj
14 Şubat 2013; 11:41:12 

quote:

Orijinalden alıntı: cengizeren-kuaför

Değerli forum idareci ve kullanıcıları , ilgi alanım SAÇKIAN- SAKALKIRAN olarak bilinen Alopecia Areata rahatsızlığına karşı meslek gereği ( erkek berberliği) yaklaşık 30 yıldan bu yana karışım formulü hem uygulamakta hemde tavsiye üstüne yönlendirilen insanlara ulaştırmaya çalışıyoruz. web sayfamız www.sackirantedavisi.com tentürün akılda kalıcı olması açısından isimlendirdik ALTENT ismi ile alopeciaya karşı majestral tabir edile hassas oranlarda yapılma tentürdür. Ferdi bey teşekkür ederim ki gerçek görüş ve deneyimlerini paylaşmış buradan. kısaca şunu da belirtmek istiyorum ki gerçekten % 99-100 oranında sonuç veren bir karışımdır ve uygulaması da bir okadar basit ve sıkıntısızdır. Beni bu konuda çekinmeden arayabilirsiniz. web sayfamda gerek tlf. gerek adres bilgilerim ile yakın olanlar bizzat uğrayıp çay-kahve ikramım ile beraber konu hakkında bilgilerimizi aktarırız. Amacımız insanların böyle bir durumda maalesef tıp 'da cevap alabilecek bir ilaç yokken fayda yerine zarar verebilecek uygulamalardan korumak ve gerçekten cevap alabilecek bir uygulamayla normal hale dönmesini sağlamaktır. Herkese Sağlıklı Güzel günler dilerim Cengiz EREN G.Antep

Cengiz hocam, daha yüz yüze bile tanışmadığımız halde bu kadar desteğini esirgemedin benden bu yüzden çok teşekkür ederim. ne kadar bu hastalıktan henüz kurtualamamış olsamda insan içine çıkmaz haldeki yüzüm sayende şuan ufak tefek sıkıntılar dışında iyi.
inanıyorum ki elbet bir gün sıçraması duracak bende altent ile kalanları temizleyecek ve bitireceğim.
hocam sağlıcakla kal. kendine iyi bak sen bize lazımsın:)

0 Mesaj
1 Temmuz 2013; 16:58:04 

Nedir Bu Saçkıran ?

SAÇKIRAN | ALOPESİ AREATA NEDİR ?

Saçkıran insan bedeninin kaldıramayacağı ani depresyon ve sarsıntılar sonucunda hızlı bir gelişme gösteren saç hastalığı türüdür. Tıp alanında bu güne kadar tedavisi bir muamma olarak kalan ve çaresi bulunamayan bu hastalık geri dönüşümsüz saç kaybı olarak nitelendirilir. Saç diplerinde sürekli gelişim göstererek saçların dökülmesine sebep olan bu rahatsızlık bir bağışıklık sistemi sorunudur. Kıl oluşumlarının tepkime ile dışlanıp üretimsiz kalma sürecidir. Bulaşıcı değildir. Herhangi bir mikrobiyal oluşum olmadığı için tıbbi analizlerde hiçbir belirti göstermemektedir.
ÇEŞİTLERİ

Oluşum çeşitleri ve gelişim aşamalarına göre farklı şekillerde saç kaybına neden olmaktadır.
ASIL YAPISI 2 TÜRDÜR

A-Erkek Türü :
Sadece bulunduğu bölgede büyüyerek artan veya belli bir aşamadan sonra büyüme yapmayan ve başka noktalara sıçramayan türdür. Her insanda görülebilen bir türdür.

B-Dişi Türü :
Öncelikle sabit bir noktadan açılma yapmayan ve çok hızlı bir şekilde saçın diğer bölgelerine sıçrayarak ilerleme yapan türdür. Önlem alınmaz ise tamamen Saç – Sakal – Kaş – Kirpik kaybına hatta vücutta hiç kıl bırakmayacak kadar şiddete ulaşabilir. Yaklaşık insanların % 5 inde bu rahatsızlık görülebilmektedir.

BU İKİ ANA TÜR İÇERİSİNDE DİŞİ TÜRܒNÜN ÇEŞİTLERİ GÖRÜLMEKTEDİR.

1-Liken:
Saç geneline yayılmış, saç ve sakal genelinde küçük küçük bölgeler halinde ilerleme gösteren türdür. Bu tip sorunun geçmesi uzun bir zaman almaktadır.

2-İltihaplı ve Sivilceli :
Liken Türünün genellikle baş gösterme şeklidir. Saç genelinde iltihap, sivilce ile birlikte ateşli ve ızdırap verici türdür. Liken gibi bu tip sorunun geçmeside uzun bir zaman almaktadır.

3-Bölgesel Açılma :
Büyüklükleri değişken olarak seyreden, ara sıra yerine beyaz gri tonda saç çıkan ve sonradan tekrardan dökülen bir türdür.

4-Tamamen Dökülme : (Alopecia Universalis - Alopecia Totalis)
Bu türde hastalar genellikle saçlarının tamamını kaş ve kirpiklerini hatta vücutlarının genelindeki kıl ve tüyleri bile kaybedebilmektedirler.

NASIL OLUŞUR OLUŞUM SEBEBİ NELERDİR

Saçkıranın en belirgin oluşum şekilleri depresif olaylar ve insanın kaldıramayacağından fazla sıkıntı ve strese girmesidir. Bu olaylar zaman içerisinde hastalığı uzun zaman önce tetiklese bile genellikle aniden oluşur ve saç kaybına neden olur. İnsanın beklemediği anda üzücü bir haber alması bile bu olayın başlangıcını teşkil edebilir. Bahsettiğimiz etmenler tetikleyici etmenlerdir ama saçkıranın asıl sebebi bu tetiklemeler karşısında bağışıklık sisteminin kıl köklerinin üretimini dışlamasıdır. Bulaşıcı değildir. Yapılan tıbbi tedaviler bağışıklık sistemini baskıladığı için saçlarda kazanım yaşanmasına rağmen hormon seviyeleri normale döndüğü zaman sorun tekrarlamaya ve çoğu kez artma eğilimindedir. Hayat şartlarının zorlaşması ve her geçen gün ağırlaşması ile farkında olmadan bu sorunla bizleri her an yüz yüze getirebilmektedir..

TEDAVİSİ MÜMKÜN MÜDÜR?

Tıp alanında tedavisi için kortizon içerikli iğneler kremler ve kapsüller kullanılmakta olup kimi zaman özel asitli karışımlarla müdahale edilmektedir. Kullanıcıların genelinde kullanım bırakılınca tekrar dökülme yapmakta ve artarak dökülmeler devam etmektedir. Kimyasal içerik bazında ele alırsak tedavisi pek mümkün görünmemektedir. Sadece kullanıldıktan birkaç ay süre sonunda saçlarda geri kazanım yaşanmakta ilaç kullanımlarındaki rutin seyir bozulunca kayıplar daha da artarak devam etmektedir. (Aronex tarafından yapılan kişisel görüşmelerden aldığımız yanıtlar doğrultusunda Kortizon hormonu içeren ürünlerin geçici fayda olduğunu bilen kişiler ya yeni bir iş müracatı öncesinde yada evlilik öncesinde bu ürünü bilerek kullanmaktadırlar) Saçkıran problemi çeken insanlarla yaptığımız görüşmeler sonucunda kullandıkları iğne ve kremlerin kimyasal içeriklerinden zarar görünce bıraktıklarını ve bıraktıkları zaman kayıplarının tekrarladığını tespit ettik. Baş ağrısı için alınan 1 adet aspirin ilacının kimyasal atıklarının karaciğerden atılma süresi 6,5 ay olduğunu düşündüğünüz zaman bu tarz güçlü hormonal dengeleri bozacak ilaçların vücuda vereceği zararı tahmin etmelisiniz.

Bahsettiğimiz tıbbi tedavi yöntemlerinin karşısında bu sorundan doğal yöntemlerle kurtulmanız gerçekten mümkündür. Önemli olan doğru ürün ve düzenli kullanım olacaktır. Sorunu çözerken hem yan etkileri olmayan hemde size uygun ürünü bulmanızdır.

NELER YAPMALI, NELER YAPMAMALIYIM?

Hormonal dengeleri oynayacak ve derinizi aşırı derecede tahriş edecek mantık dışı olan bütün uygulamalardan uzak durmalısınız.
Küçük ve yeni başlamış sorunlar için saçkıranlı bölgeye sarımsak uygulayabilirsiniz fakat sarımsak ile tuz karışımını üstelik deriyi tahriş ederek uygulamamalısınız.
Kesinlikle barut gibi tehlikeli maddeleri uygulamamalısınız
Zarar vermeyeceğine inandığınız, yan etkileri olmayan, yara yapmayan, iz bırakmayan acı vermeyen ve ne olursa olsun geçmişinde tekrarlama hareketliliği göstermeyen ürünleri tercih etmelisiniz
https://www.facebook.com/AronexSacBakimUrunleri

Saçkıran hastalığından kurtulamayanlardansanız birde bu açıdan bakın olaya.
www.aronex.net

1524 Mesaj
8 Temmuz 2013; 13:23:40 

üstteki mesajda reklamını yapan "Aronex " ile facebook aracılığı ile iletişim kurarak numune talebinde bulundum(ücretsiz ürün değil deneme testerlarından) talebimi olumlu karşılamadıkları için. bu başlık altında ürünlerinden bahsetmem doğru olmaz.

son olarak sakalımda azalan açıklar çok yavaş olsada kapanıyor.

Son olarak aldığım altentin etkisi olduğunu söyleyemem. sanırım sakal için içeriği yumuşatılmış.
demekki etkiside aynı oranda etkisizleşmiş. cengiz beyle görüşmelerimde kendisi ürünün artık bu kadar etkili olduğunu belirtti.

sonrasında Tahriş ve sarımsak yöntemi ile saçıma sıçrayan kısmı kapatmaya başladım.

bu olaydan şunu anlıyorum ki Eskiler boşa söylememişler bu derdin çaresi sarımsak diye.
Birde kesinlikle Açık kısımları dezenfekte edin. saf alkol ve pamuk ile hasta kısmı arada temizleyin.
ve son olarak hastalıkla aynı oranda değişik ilaçlar çıktı piyasaya,
açık kısımları yeniden kıllandırmak için kıl diplerini uyarmak şart.
yani tende yanma hissi vermeyen ilaçlara bence itimat etmeyiniz.
bana göre boy uzatıcı ilaçlar ne kadar işe yarıyorsa asidik olmayan ilaçlarda o kadar işe yarıyor.:)

Hepimizin sağlığımıza kavuşmamız dileklerim ile...

77 Mesaj
24 Ağustos 2013; 11:21:01