Şimdi Ara

Adım Adım Sakal Kıran Ve tedavisi-Resimli (şuan devam eden tedavim) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
5
Favori
129.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: basartenk

quote:

Orijinalden alıntı: ferdy

quote:

quote:

üstteki mesajda reklamını yapan "Aronex " ile facebook aracılığı ile iletişim kurarak numune talebinde bulundum(ücretsiz ürün değil deneme testerlarından) talebimi olumlu karşılamadıkları için. bu başlık altında ürünlerinden bahsetmem doğru olmaz.

son olarak sakalımda azalan açıklar çok yavaş olsada kapanıyor.

Son olarak aldığım altentin etkisi olduğunu söyleyemem. sanırım sakal için içeriği yumuşatılmış.
    demekki etkiside aynı oranda etkisizleşmiş. cengiz beyle görüşmelerimde kendisi ürünün artık bu kadar etkili olduğunu belirtti.

sonrasında Tahriş ve sarımsak yöntemi ile saçıma sıçrayan kısmı kapatmaya başladım.

bu olaydan şunu anlıyorum ki Eskiler boşa söylememişler bu derdin çaresi sarımsak diye.
    Birde kesinlikle Açık kısımları dezenfekte edin. saf alkol ve pamuk ile hasta kısmı arada temizleyin.
    ve son olarak hastalıkla aynı oranda değişik ilaçlar çıktı piyasaya,
    açık kısımları yeniden kıllandırmak için kıl diplerini uyarmak şart.
    yani tende yanma hissi vermeyen ilaçlara bence itimat etmeyiniz.
    bana göre boy uzatıcı ilaçlar ne kadar işe yarıyorsa asidik olmayan ilaçlarda o kadar işe yarıyor.:)

Hepimizin sağlığımıza kavuşmamız dileklerim ile...

Ferdi bey merhaba,
    5-6 ay evvel malesef bu illet ile tanıştım. Sakalımın çene altı kısmında 2 adet boşluk oluştu ve zamanla büyüdü. Bir tanesi avuç ayası kadar oldu. Bir kaç kez sarımsak uyguladım, sarı tüyler çıktı ve tekrar kayboldu. Dün akşam bir baktım, yüzümün bir kaç yerinde ve favorimde tırnak kadar dökülmeler olmuş. Galiba yayılmaya başladı ve bende paniklemiş durumdayım. 2 haftadır Minoxil kullanıyorum. Damdan düşenin halinden ancak damdan düşen anlar.

Bu Altent adlı ilacın etkisinin azaltıldığını yazmışsınız. Artık tavsiye etmiyor musunuz? Bana tavsiyeniz nedir? Tecrübeleriniz benim için önemli. Acil şifalar dilerim.

kardeşim maalesef seninkide bendeki gibi dişisi,
    yani ani bir korkma panikleme ve streste bir yerlerden atacak, öncelikle tedaviye psikolog ile başlamanı tavsiye ederim,zihni boşaltınca dökülenlerin yerine gelmesi bir kaç ayı geçmez,
    eğerki döküntüler sarımsağa sarı tüy olarak tepki verdiyse şanslısın, sarı tüyler yeniden dökülecek ve yerine zayıf siyah kıllar çıkmaya başlayacaktır. sarımsağı tuz veya başka bir eklenti ile kullanma, bir bez parçası ile kanatmadan biraz tahriş et kızart, arkasından sarımsağı bastırarak dairesel olarak uygula, bazen kabuk bağlayabilir tam iyileşmeden tekrarlama, kabuğu elinle koparma kıllarda kopar, kendi dökülmesini bekle, tamamen iyileşince taaki tam sonuç alana kadar bu olayı tekrarla 3 ay kadar uygula, değişiklik görmez isen altent deneyebilirsin.

şuan sakalım iyi gibi saçımda 6 cm boyunda dökülme oldu şuan içi siyah dolu ama tabi tam yerleşmesi zaman alıyor.
    sürekli hastalığın tekrarlamasını istemiyorsan buna sebep olan sorunu ortadan kaldırmanı tabsiye ederim.

tekrar geçmiş olsun

Ferdi Akyıldızoğlu

2 hafta sonra minoxil kullanmayı yan etki yaptığı için bıraktım. Minoxil yüzde kullanmak tehlikeli imiş.
    Bu hastalığın nedeni dediğiniz gibi kesinlikle stres. Bedelli askerlik parasını denkleştirirken çok stres yaşamıştım ondan sonra oldu. Çok şükür hallettik ama sanırım bu durum bende hastalık haline geldi. Şimdi gereksiz yere sürekli bir stres var. Sanırım antidepresan kullanmam gerekecek.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bir kaç sorum daha olacak müsade ederseniz.

Forumlardan gördüğüm kadarıyla doktora gidenlerin %70'ine Betnovate verilmiş. Bu ilaç tabi kortizon içerikli. Kortizonlu ilaçlar düşünmediniz mi? Bir de son çare açık bölgeye kortizon enjekte ediliyormuş, Bu iğne kullanımını neden düşünmediniz?

Bu soruları tecrübelerinizden yararlanmak için soruyorum. Gördüğüm kadarı ile 2 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorsunuz. Allah size sabır ve şifa versin.

Alıntıları Göster
    Ben de stresten saçkıran olmuştum. Geçmiş olsun size
  • quote:

quote:

quote:

quote:

üstteki mesajda reklamını yapan "Aronex " ile facebook aracılığı ile iletişim kurarak numune talebinde bulundum(ücretsiz ürün değil deneme testerlarından) talebimi olumlu karşılamadıkları için. bu başlık altında ürünlerinden bahsetmem doğru olmaz.

Son olarak aldığım altentin etkisi olduğunu söyleyemem. sanırım sakal için içeriği yumuşatılmış.
    demekki etkiside aynı oranda etkisizleşmiş. cengiz beyle görüşmelerimde kendisi ürünün artık bu kadar etkili olduğunu belirtti.

sonrasında Tahriş ve sarımsak yöntemi ile saçıma sıçrayan kısmı kapatmaya başladım.

bu olaydan şunu anlıyorum ki Eskiler boşa söylememişler bu derdin çaresi sarımsak diye.
    Birde kesinlikle Açık kısımları dezenfekte edin. saf alkol ve pamuk ile hasta kısmı arada temizleyin.
    bana göre boy uzatıcı ilaçlar ne kadar işe yarıyorsa asidik olmayan ilaçlarda o kadar işe yarıyor.:)

Ferdi bey merhaba,
    5-6 ay evvel malesef bu illet ile tanıştım. Sakalımın çene altı kısmında 2 adet boşluk oluştu ve zamanla büyüdü. Bir tanesi avuç ayası kadar oldu. Bir kaç kez sarımsak uyguladım, sarı tüyler çıktı ve tekrar kayboldu. Dün akşam bir baktım, yüzümün bir kaç yerinde ve favorimde tırnak kadar dökülmeler olmuş. Galiba yayılmaya başladı ve bende paniklemiş durumdayım. 2 haftadır Minoxil kullanıyorum. Damdan düşenin halinden ancak damdan düşen anlar.

Bu Altent adlı ilacın etkisinin azaltıldığını yazmışsınız. Artık tavsiye etmiyor musunuz? Bana tavsiyeniz nedir? Tecrübeleriniz benim için önemli. Acil şifalar dilerim.

yani ani bir korkma panikleme ve streste bir yerlerden atacak, öncelikle tedaviye psikolog ile başlamanı tavsiye ederim,zihni boşaltınca dökülenlerin yerine gelmesi bir kaç ayı geçmez,
    eğerki döküntüler sarımsağa sarı tüy olarak tepki verdiyse şanslısın, sarı tüyler yeniden dökülecek ve yerine zayıf siyah kıllar çıkmaya başlayacaktır. sarımsağı tuz veya başka bir eklenti ile kullanma, bir bez parçası ile kanatmadan biraz tahriş et kızart, arkasından sarımsağı bastırarak dairesel olarak uygula, bazen kabuk bağlayabilir tam iyileşmeden tekrarlama, kabuğu elinle koparma kıllarda kopar, kendi dökülmesini bekle, tamamen iyileşince taaki tam sonuç alana kadar bu olayı tekrarla 3 ay kadar uygula, değişiklik görmez isen altent deneyebilirsin.

şuan sakalım iyi gibi saçımda 6 cm boyunda dökülme oldu şuan içi siyah dolu ama tabi tam yerleşmesi zaman alıyor.
    sürekli hastalığın tekrarlamasını istemiyorsan buna sebep olan sorunu ortadan kaldırmanı tabsiye ederim.

tekrar geçmiş olsun

Ferdi Akyıldızoğlu

2 hafta sonra minoxil kullanmayı yan etki yaptığı için bıraktım. Minoxil yüzde kullanmak tehlikeli imiş.
    Bu hastalığın nedeni dediğiniz gibi kesinlikle stres. Bedelli askerlik parasını denkleştirirken çok stres yaşamıştım ondan sonra oldu. Çok şükür hallettik ama sanırım bu durum bende hastalık haline geldi. Şimdi gereksiz yere sürekli bir stres var. Sanırım antidepresan kullanmam gerekecek.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bir kaç sorum daha olacak müsade ederseniz.

Forumlardan gördüğüm kadarıyla doktora gidenlerin %70'ine Betnovate verilmiş. Bu ilaç tabi kortizon içerikli. Kortizonlu ilaçlar düşünmediniz mi? Bir de son çare açık bölgeye kortizon enjekte ediliyormuş, Bu iğne kullanımını neden düşünmediniz?

Bu soruları tecrübelerinizden yararlanmak için soruyorum. Gördüğüm kadarı ile 2 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorsunuz. Allah size sabır ve şifa versin.

Alıntıları Göster
    arkadaslar varmı gelışme
  • quote:

Orijinalden alıntı: amac

arkadaslar varmı gelışme

şuan şükürler olsun sakalım düzeldi, saçıma sıçramış ve yaklaşık 3x3 cm açılmıştı oda geçti ama yin 3-4 kök dokulme var oraya elimi bile sürmedim 1 aydır hiç ilerlemedi beklemedeyim.
  • sevindim. denenmeyen ilaç vb. kalmamış. faydasını gördüğünüz şey ne oldu. ne tavsiye ediyorsunuz.
  • quote:

sevindim. denenmeyen ilaç vb. kalmamış. faydasını gördüğünüz şey ne oldu. ne tavsiye ediyorsunuz.

stresten uzak durmanızı, döküntü saçta ise saç uzatarak göz önünden kaldırmanızı ve unutmanızı tavsiye ederim.
    olmaz derseniz sağlam depresyon ilaçları olabilir:)
  • quote:

quote:

sevindim. denenmeyen ilaç vb. kalmamış. faydasını gördüğünüz şey ne oldu. ne tavsiye ediyorsunuz.

stresten uzak durmanızı, döküntü saçta ise saç uzatarak göz önünden kaldırmanızı ve unutmanızı tavsiye ederim.
    olmaz derseniz sağlam depresyon ilaçları olabilir:)

Alıntıları Göster
    ilaç kullanımını yada sarmusak tavsiye etmiyormusunuz
  • quote:

ilaç kullanımını yada sarmusak tavsiye etmiyormusunuz

Alıntıları Göster
    sarımsağın zararı yok kullanabilirsin, faydasını görenler mevcut kişiye göre değişiyor
  • quote:

sarımsağın zararı yok kullanabilirsin, faydasını görenler mevcut kişiye göre değişiyor

Alıntıları Göster
    Ferdy merhaba arkadaşım, 5-6 aydır sakalkıran ile uğraşıyorum ve sakalım alt kısmı baya döküldü, en son dermovate krem kullandım ve eczaneden doktorun verdiği karışımı kullanmaktayım, ancak bir gelişme göremiyorum aksine yayılıyor.

Sende bunu yaşayan biri olarak nasıl bir yol izlemem lazım. Ben şöyle düşündüm, sen ne dersin ?

Dermatoloji doktorunun verdiği ilaçlara devam
    Akşamları sarımsak süreyim ( Nasıl süreceğiz iyice tahriş edipmi yoksa normal yüzeyemi ?
    Birde psikolojik ilaç için doktora gideyim ?

Birde bu Altenti tavsiye ediyormusun tam olarak yazılarında ne demek istediğini anlamadım ??

Nacizane fikrini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tayfiri -- 11 Haziran 2014; 10:05:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayfiri

Ferdy merhaba arkadaşım, 5-6 aydır sakalkıran ile uğraşıyorum ve sakalım alt kısmı baya döküldü, en son dermovate krem kullandım ve eczaneden doktorun verdiği karışımı kullanmaktayım, ancak bir gelişme göremiyorum aksine yayılıyor.

Sende bunu yaşayan biri olarak nasıl bir yol izlemem lazım. Ben şöyle düşündüm, sen ne dersin ?

Dermatoloji doktorunun verdiği ilaçlara devam
    Akşamları sarımsak süreyim ( Nasıl süreceğiz iyice tahriş edipmi yoksa normal yüzeyemi ?
    Birde psikolojik ilaç için doktora gideyim ?

Birde bu Altenti tavsiye ediyormusun tam olarak yazılarında ne demek istediğini anlamadım ??

Nacizane fikrini bekliyorum.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun, Altent bu mücadelede iyi bir yardımcı fakat öncelikle psikolojik olarak rahatlamalısın, yoksa tamamen geçse bile tekrarlar,
    Gamsız olmayı denemelisin, Ne kadar kafaya takarsan tak hiç birşeyin değişmediğini anlamalısın, Doktorun kremi asidik ise kullanmamanı tavsiye ederim,
    tedaviyi körleyebiliyor, Altent için Cengiz bey ile iletişime geç ismimide verebilirsin. Faydasını göreceksin
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ferdi bey merhaba,

tekrar geçmiş olsun

Ferdi Akyıldızoğlu

Alıntıları Göster
    Çenemde genelde sivilcelerden ötürü sakallarım güçsüzleşti tek çekişte sakalım kopuyor.

Sakalkıran olabilir mi ?
  • Konazol sacım için kullandım kepek nedeniyle onu çıkarın diğer üçünü 30 dakika ara ile uygulayın günde iki deda. Siyah ahsap tırnak törpüsü ile çok hafif cildinizi tahriş edin öyle uygulayın. İlaçların hepsimi yoksa birimi etkili oldu bilemiyorum ama 3 ayda sakalım eskisi gibi oldu. Benimde çenemin altında çıktı ve yavas yavas büyüyordu. Kesinlikle stresten uzak durun 1 ay rapor alın kafa dinleyin yada iş değiştirin. En önemlisi bu.
     Adım Adım Sakal Kıran Ve tedavisi-Resimli (şuan devam eden tedavim)
  • Birde sarmusak herakşam tahriş olmuş cilt üzerine uyguluyordum. Çok can ykıyor çok😀
  • quote:

Birde sarmusak herakşam tahriş olmuş cilt üzerine uyguluyordum. Çok can ykıyor çok😀

sarımsak her cilde olmayabilir, kaç sene oldu stresi bitiremediğimden dolayı ensemden çıkmış haberim yok saçlarım uzun olduğundan kapatıyor, taaki berberde saçımı toplatınca tesadüfen gördüm.
    ilaçlar yardımcı ama stress bitmedikçe zamanla yavaşlar ama bitmez...
    geçmiş olsun cümlemize
  • quote:

quote:

Birde sarmusak herakşam tahriş olmuş cilt üzerine uyguluyordum. Çok can ykıyor çok😀

sarımsak her cilde olmayabilir, kaç sene oldu stresi bitiremediğimden dolayı ensemden çıkmış haberim yok saçlarım uzun olduğundan kapatıyor, taaki berberde saçımı toplatınca tesadüfen gördüm.
    ilaçlar yardımcı ama stress bitmedikçe zamanla yavaşlar ama bitmez...
    geçmiş olsun cümlemize

Alıntıları Göster
    hocam selam. bende saçta 1 tl büyüklüğünde oldu. Kortizonla geçti, şu an çıkıyor bayağıda çıktı. Fakat sakallarda olanlar durmuyor günden güne boyun kısmında yayılıyor. Kremler, karışımlar hiç biri fayda etmedi. Bu yayılmanın durmasının bir çaresi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawyer6

hocam selam. bende saçta 1 tl büyüklüğünde oldu. Kortizonla geçti, şu an çıkıyor bayağıda çıktı. Fakat sakallarda olanlar durmuyor günden güne boyun kısmında yayılıyor. Kremler, karışımlar hiç biri fayda etmedi. Bu yayılmanın durmasının bir çaresi var mı?

tamamen psikolojik bir olay, ben ilk günden beri mücadele ediyorum artık çok nadir atıyor ve büyümüyor ama geri gelmesi çok yavaş hatta durdu diyebilirim. biraz kafanızı rahatlatmanın yollarını bulmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C4A52FB82

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Saraçoğlu, maranki ve dumankayanın sakal kıran için önerilerini bir araya getirdik.
    Ardıç katranı, limon suyu ve vazelin ile yapılan bu doğal kremi mutlaka deneyin arkadaşlar.
    Denenmiş ve başarılı bir formüldür.

http://www.fiskosta.com/sakal-kiran-dogal-tedavisi-maranki-ve-saracoglu-kurleri.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: papatya83

Saraçoğlu, maranki ve dumankayanın sakal kıran için önerilerini bir araya getirdik.
    Ardıç katranı, limon suyu ve vazelin ile yapılan bu doğal kremi mutlaka deneyin arkadaşlar.
    Denenmiş ve başarılı bir formüldür.

http://www.fiskosta.com/sakal-kiran-dogal-tedavisi-maranki-ve-saracoglu-kurleri.html

Alıntıları Göster
    stresten uzak olacaksın günümüz şartlarında ne kadar mümkünse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elweda

stresten uzak olacaksın günümüz şartlarında ne kadar mümkünse.

Alıntıları Göster
    yaklaşık 10 ay önce yeni bir işe girdim ve stresten bende ufak başladı ve büyüdü kafamın arkasında 3 parmak kadar genişledi. saçım uzun olduğu için pek umursamadım taki kafamın arkasının bayağ açıldığını farkedene kadar. Kuaför bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine eski bir kuaförün kendi yaptığı ilacı 1 defa kafama sürdürdüm ücreti mukabilinde başta inanmadım çıkmaz falan dedim. çünkü forumlarda herkes aynı fikirdeydi. Adam 1 hafta sonra kabuk bağlayacak 15 gün sonra sarı sarı saç çıkacak dedi :D bende içimden haasssktr ordan dedim :D demez olaydım adam ne dediyse oldu. 2 defa kontrole gittim. ama para vermedim ilk seferde vermiştim çünkü. 2 kontrolde de hafif hafif ilacı sürdü. aşama aşama resimlerini çektim. inanmayanlara gönderebilirim :D Çok şükür yavaş yavaş iyelişiyor. yaklaşık 1.5 ay önce başlamıştım. çapı 10 cm olan saçkıranın şuan ki çapı 2 cm kaldı. yavaş yavaş iyileşiyor çok şükür. Derdi olanlara yadımcı olmak isterim. Herşey Allah rızası için... Menfaat beklentim yoktur.
  • Öncelikle herkese geçmiş olsun arkadaşlar. 2 ay önce sakal kıran oldum. Pek onemsemedim. Yayılmaya basladi. Sanırım dişiymiş bana öyle dendi. Dermotologa gitmeden ilac surmek istemedim. Kendim sarımsak surdum( cevrem ve internet tecrübesi ile) minik 1-2 tüy çıktı ama tam tahriş edememistim. Berbere gittim( cevremdekiler gittigim berberi önerdi) toplu igne ile bolgeyi tahriş ederek hafif kanatti ve sarimsak surdu. 3 gün boyunca surecekmis sonrasinda kabuk olup o bolgeden tuyler cikacak ve sonrasinda yavaş yavaş sakal cikacakmis. Bekliyoruz 2 seans icin. Sonuclari yazarim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ergin.

Öncelikle herkese geçmiş olsun arkadaşlar. 2 ay önce sakal kıran oldum. Pek onemsemedim. Yayılmaya basladi. Sanırım dişiymiş bana öyle dendi. Dermotologa gitmeden ilac surmek istemedim. Kendim sarımsak surdum( cevrem ve internet tecrübesi ile) minik 1-2 tüy çıktı ama tam tahriş edememistim. Berbere gittim( cevremdekiler gittigim berberi önerdi) toplu igne ile bolgeyi tahriş ederek hafif kanatti ve sarimsak surdu. 3 gün boyunca surecekmis sonrasinda kabuk olup o bolgeden tuyler cikacak ve sonrasinda yavaş yavaş sakal cikacakmis. Bekliyoruz 2 seans icin. Sonuclari yazarim

Arkadaşlar sarımsak tedavisinde herhangi bir sonuç alamayarak cildiye bölümüne tedavi için randevu aldım . Kenacort-A isimli iğne yapıldı sakal kıran olan bölgeye. şuan herşey olumlu
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.