Şimdi Ara

E.C.A Honeywell Oda Termostatı T6360 yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
32.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eca confeo kombime takmak için aldıgım oda termostatını baglantı şemaları hakkında bilgi almak istiyorum
    bu kombinin kıtapcıgındaki şema

bunlarda termostadın şemeları

buda analog termostat

benim anladıgım kombi şemesındaki 1 (X1A) olarak gösterilen yere resim ikideki N , L yerlerine baglanacak

yine konbi şemasındaki 33 (X7A) olarak gösterilen yerede resim ikideki ikaz işarati olan 1-2 baglanacak

resim üç deki baglama sırası biraz gegişik 2-3-4-1 olarak ama ben yine resim iki de gösterilmiş rakan sıralamasını mı takip ediçem?
    1-1e 2-2 ye 3-3 e 4-4 e ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasmoon -- 12 Ocak 2011; 1:55:19 >

• Servisler termostadı bağlamak için yanlış hatırlamıyorsam 15 TL alıyor. Yanlış bağlar da anakartı yakarsanız hem garantiniz bozulur hem de yağmurdan kaçarken doluya tutulursunuz. Bunu hatırlatayım, ben bu işlerden anlarım kendim yapabilirim diyorsanız yardımcı olmaya çalışayım ama sorumluluk size ait.. Aynısını ben kullanıyorum.

Kombinin dış kapağını komple çıkartın. Sonra göstergelerin olduğu kapağı aşağı doğru indirin. Arkasında anakartı kapatan plastik kapak var, bunu sökün. Yaklaşık 2-3 cm kadar uzunluğunda U şeklinde kalın sert bir kablo göreceksiniz. 2 ucu alt ve üsttündeki vidalarla sabitlenmiş. Bu kabloyu çıkartıp yerlerine termostadtan gelen kablonun 2 ucunu bu 2 ayrı girişe bağlayın.

Termostad bağlantısı şemaya göre dediğiniz gibi N ve L. Bunlar 1 ve 3 e denk geliyor. Termostad bağlantı yerlerinde 1 ve 3 yazan yerlere yani en üstte 4 yazan bağlantının sağındaki ve solundaki yerlere bağlanacak sanıyorum. Kesin bilgiyi akşam benim termostada bakarak yazabilirim size.

• quote:

Orijinalden alıntı: Egé

Servisler termostadı bağlamak için yanlış hatırlamıyorsam 15 TL alıyor. Yanlış bağlar da anakartı yakarsanız hem garantiniz bozulur hem de yağmurdan kaçarken doluya tutulursunuz. Bunu hatırlatayım, ben bu işlerden anlarım kendim yapabilirim diyorsanız yardımcı olmaya çalışayım ama sorumluluk size ait.. Aynısını ben kullanıyorum.

Kombinin dış kapağını komple çıkartın. Sonra göstergelerin olduğu kapağı aşağı doğru indirin. Arkasında anakartı kapatan plastik kapak var, bunu sökün. Yaklaşık 2-3 cm kadar uzunluğunda U şeklinde kalın sert bir kablo göreceksiniz. 2 ucu alt ve üsttündeki vidalarla sabitlenmiş. Bu kabloyu çıkartıp yerlerine termostadtan gelen kablonun 2 ucunu bu 2 ayrı girişe bağlayın.

Termostad bağlantısı şemaya göre dediğiniz gibi N ve L. Bunlar 1 ve 3 e denk geliyor. Termostad bağlantı yerlerinde 1 ve 3 yazan yerlere yani en üstte 4 yazan bağlantının sağındaki ve solundaki yerlere bağlanacak sanıyorum. Kesin bilgiyi akşam benim termostada bakarak yazabilirim size.

temostatı 32 TL aldım;servis 30 TL istiyor bu iş için, evimin fanyas, elektirik su tesisatını ve kombi petek montajlarının hepsini kendim yaptım, elim biraz yatkındır bu işler için . bende bir hata yapmayayım kombiye zarar vermemek için sizler gibi bilgisi olan termostatın daha once montajını bilen veya gören arkadaşlardan yardım istedim. akşam heberlerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasmoon -- 12 Ocak 2011; 11:13:38 >

• quote:

...............

Doğru hatırlamışım, aynen yukarıda yazdığım gibi. Aşağıda resimde kırmızı okla gösterilen yerler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 13 Ocak 2011; 8:44:17 >

• quote:

quote:

...............

Doğru hatırlamışım, aynen yukarıda yazdığım gibi. Aşağıda resimde kırmızı okla gösterilen yerler..

ilginden dolayı teşekkür ediyorum, birde N ve L belirtilen yere kombiden gelen kombi şemasındaki 1 (X1A) olan yerden elektirik alacagız degil mi? bildigim kadarıyla termontatlar 24 voltla çalışıyor yoksa yanılıyormuyum? normal evin tesisattan 220 volt verilmiyecek ! birde ters düz baglama olayı varmı yani +- gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasmoon -- 13 Ocak 2011; 12:28:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: batuuhan

ilginden dolayı teşekkür ediyorum, birde N ve L belirtilen yere kombiden gelen kombi şemasındaki 1 (X1A) olan yerden elektirik alacagız degil mi? bildigim kadarıyla termontatlar 24 voltla çalışıyor yoksa yanılıyormuyum? normal evin tesisattan 220 volt verilmiyecek ! birde ters düz baglama olayı varmı yani +- gibi

2x0,75 normal kablonun bir tarafındaki 2 ucu termostada bağlayacaksınız. Diğer taraftaki 2 ucuda aşağıdaki alıntıda bahsettiğim yere bağlayacaksınız, bu kadar. Başka bir yere bağlamak veya başka bir yerden elektrik almak yok, aman ha.. Siz bahsettiğim kombi bağlantısını bulun, iş bitecek..

quote:

....................................
    .....................................

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: batuuhan

2x0,75 normal kablonun bir tarafındaki 2 ucu termostada bağlayacaksınız. Diğer taraftaki 2 ucuda aşağıdaki alıntıda bahsettiğim yere bağlayacaksınız, bu kadar. Başka bir yere bağlamak veya başka bir yerden elektrik almak yok, aman ha.. Siz bahsettiğim kombi bağlantısını bulun, iş bitecek..

quote:

....................................
    .....................................

anladım 1-3 cikışa kobloları takıp kombidende koprulu olan kılenslerin oldugu yere baglıyorum teşekkürler

• selamınaleyküm.Arkadaşlar aynı termostadı dün bende aldım. ama dediklerinizden tam olarak bişey anlamadım. Termostad da 4 adet giriş var.1,2,3,4, diye.
    bunların hepsini kullanıcakmıyız?yani kombiye 4 adet kablomu çekicez? kombideki X1A yazan yere termostadın hangi uçlarını, yine kombideki 33 numralı

girişe termostadın hangi ucunu bağlicaz.Bununla ilgili geniş bir bilgi verirseniz sevinirim.Saygılarımla..Kabloyu çektim bağlantı için bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenzey

selamınaleyküm.Arkadaşlar aynı termostadı dün bende aldım. ama dediklerinizden tam olarak bişey anlamadım. Termostad da 4 adet giriş var.1,2,3,4, diye.
    bunların hepsini kullanıcakmıyız?yani kombiye 4 adet kablomu çekicez? kombideki X1A yazan yere termostadın hangi uçlarını, yine kombideki 33 numralı

girişe termostadın hangi ucunu bağlicaz.Bununla ilgili geniş bir bilgi verirseniz sevinirim.Saygılarımla..Kabloyu çektim bağlantı için bekliyorum.

arkadaşlar bağlantı bize göre gayet basit fakat cihazın kartının üzerin yapacağınız hata kartınızın patlamasına sebep olabilir zaten bu şemaların kullanıcın eline verilmesini seminerde iyi olmadığını biizizat kendim anlattım ama yine yapacaksanız yardımcı olalım saygılar E.C.A TEKNİK SERVİS A.OĞUZCAN
  • kombimin kitabındaki şemaya göre 33 nolu klemensdeki köprüyü söktüm.termostadın 1 ve 3 nolu ucunu bağladım.kombi şimdi termostaddan gelen bilgiye göre çalışıyor.kitabında termostad bağlama bölümünde 33 numaralı klemense bağlanacağını söylüyor.
  • termostAT MANUEL İSE DOĞRU BAĞLANTI YAPMIŞSINIZ 1 NUMARA DA 230 V AKIMLA ÇALIŞANLAR İÇİN
  • Termostad modeli TA 6360A . 10-30 derece elle ayarlamalı .doğrudur herhalde .birde size birşey sorayım.oturma odama taktım termostadı.2 adet petek var.kombinin derecesini kaça getirmem gerekir daha performanslı çalışssın ısıtma çabuk olsun diye.yardımcı olursanız sevinirim.odam 25 ila 30 m2 arası.Saygılarımla.
  • dostum o senin hangi derecede ısınmana bağlı ilkten yüksek aç oda termostatı tasarruf sağlamaz hiç bir zman
  • Arkadaşlar resimlerde görüldüğü gibi ferroli marka klasik kombiye oda termostatı montajını yaptıracağım. Ferroli ( Honeywell T6360A Model Oda Termostatı) ve ECA (Honeywell T6360 model Oda Termostatı) markalı eski tip kombi modellerine göre üretilmiş Oda termostatları. Burada dikkat edilmesi gereken bu oda termostatları birbirlerinin çok benzerleri... ECA T6360 modelinin fiyatı çok uygun ancak ferroli markalı kombilere uyarmı.

Arkadaşlar Ferroli kombi termostat kablolarının montajı nereye ve nasıl yapılacak? Yardımcı olursanız sevinirim...

Arkadaşlar elimdeki kablo ikiye bölünerek boş olan beyaz slotun(1-2-X5 ??? t6360 termostattan gelen kablo) içerisindeki erkek igne uçlarının içerisine girecek şekilde sanırım bakır uçlu kablo montajlanacak. Dikkat!!!: Bu işin uzmanı değilseniz kombinin anakart işlemcisini yakabilirsiniz!!!... Çünkü kart üzerinde boş bir slot var. Sadece oda termostatının oraya takılabileceğini tahmin etmekteyim. Uzman insanların sadece gerçekçi görüşleri önemlidir. Resimlere bakarak yapacağınız hatalı montajlardan sorumlu değilim. Uyarayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gizemli77 -- 13 Nisan 2012; 1:02:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gizemli77

[size=4]Arkadaşlar resimlerde görüldüğü gibi ferroli marka klasik kombiye oda termostatı montajını yaptıracağım. Ferroli ( Honeywell T6360A Model Oda Termostatı) ve ECA (Honeywell T6360 model Oda Termostatı) markalı eski tip kombi modellerine göre üretilmiş Oda termostatları. Burada dikkat edilmesi gereken bu oda termostatları birbirlerinin çok benzerleri... ECA T6360 modelinin fiyatı çok uygun ancak ferroli markalı kombilere uyarmı.

[size=5]Arkadaşlar elimdeki kablo ikiye bölünerek boş olan beyaz slotun(1-2-X5 ??? t6360 termostattan gelen kablo) içerisindeki erkek igne uçlarının içerisine girecek şekilde sanırım bakır uçlu kablo montajlanacak. Dikkat!!!: Bu işin uzmanı değilseniz kombinin anakart işlemcisini yakabilirsiniz!!!... Çünkü kart üzerinde boş bir slot var. Sadece oda termostatının oraya takılabileceğini tahmin etmekteyim. Uzman insanların sadece gerçekçi görüşleri önemlidir. Resimlere bakarak yapacağınız hatalı montajlardan sorumlu değilim. Uyarayım

Bence kesinlikle yanlış yere bağlantı yapıyorsunuz. Buraya yaparsanız anakartı yakabilirsiniz. Hemen hemen tüm kombilerde basit bir yerdedir ve kısa bir kablo ile kısa devre yapılmış bir bağlantıdır. Bağlantı kutusunun önünde beyaz kablolar ve beyaz klemens ile kısa devre yapılmış bir yer var. Kısa devre yapılmış kabloyu çıkarıp yerine termostat kablosu bağlanmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sidekick -- 19 Kasım 2012; 9:36:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rasmoon

eca confeo kombime takmak için aldıgım oda termostatını baglantı şemaları hakkında bilgi almak istiyorum
    bu kombinin kıtapcıgındaki şema

bunlarda termostadın şemeları

buda analog termostat

benim anladıgım kombi şemesındaki 1 (X1A) olarak gösterilen yere resim ikideki N , L yerlerine baglanacak

yine konbi şemasındaki 33 (X7A) olarak gösterilen yerede resim ikideki ikaz işarati olan 1-2 baglanacak

resim üç deki baglama sırası biraz gegişik 2-3-4-1 olarak ama ben yine resim iki de gösterilmiş rakan sıralamasını mı takip ediçem?
    1-1e 2-2 ye 3-3 e 4-4 e ?

Merhabalar,
    ECA Confeo Premix Yoğuşmalı konbime Modülasyonlu dijital programlı oda termostatı taktım.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati-Lago-FB-OT-0--362

termostatın iki ucunu yukarıdaki şemada 33 nollu(X7A) sokete bağladım. Termostatın ekranında derece saat vs görünüyor. Ancak termostat kombiye kumanda etmiyor. Kombi eskisi gibi kendi ayarlarında çalışıyor. Acaba atladığım yada eksik yaptığım bir şey mi var?

• merhaba ben kablosuz oda termostatı taktım 33 nolu köprüye com ve no girişini bağladım. ayrıca termostat alıcısına da şebeke elektriği bağladım buraya kadar sorun yok. dün denemek için termostat tan oda sıcaklığını 30 yaptım kombiyide kalorifer modunu açtım fakat ateşlemiyor bu neden olabilir ? acaba kombinin termostat uçları girişimi hatalıdır ? termostat daki com ve no yerinimi değiştirmeliyim ? yardımcı olabilecek arkadaş varmı ?

E.C.A Honeywell Oda Termostatı T6360 yardım E.C.A Honeywell Oda Termostatı T6360 yardım

• meraba bende bu termostattan almak istiyorum confeo premix
    birdehttp://www.n11.com/eca-modulasyonlu-haftalik-program-saatli-dijital-oda-termostati-P18740006 şu linkteki ürün kaç kablo çekmek gerekiyor iki kablo takmak yeterlimi satıcı açıklamasında üç kablo lazım demiş termostada ayrıca elektrik vermek gerekiyormu
  • s.a arkadaşlar eca confeo plus kombim var oda da ise manuel 10 / 30 derece ayarlanan oda termostatım var ( eskiden 2012 den beri aynı oda termostatını kullandım arıza yaptı ve servis dün değiştirdiler yeni aynısını taktılar sıfır ve orjinal 110 tl ücret ödedim ) arıza yaptı değiştirdiler servis dün akşam 21 / 22 dereceyi ayarladım oda sıcaklığı 26 dereceye ulaşmasına rağmen kombi kapanmıyor çalışıyor kombinin üzerindeki petek ışığı sönmüyor sadece gaz 2 dk kapanıyor ve tekrar kombi çalışıyor

eski kullandığım oda termostatında 21 / 22 dereceye ayarlasam bile 23 / 24 derecede oda termostatı tık yapıp kapanıyor ve ev soğuyanan kadar 2 saat daha çok uzun süre çalışmıyordu bu neden kaynaklanabilir

servis yeni oda termostastı taktı acaba kablo bağlantı ters yapılmuş bağlanmış olabilir mi

bu oda termostastı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derya78 -- 27 Ocak 2015; 12:29:49 >

• Selam arkadaşlar konuyu hortlatmış olucam ama eca eurostar'a oda termostatı bağlayacağım anakarttaki yerlerden emin olmak istedim 220 V elektriği LR ve NS denmi alıcam ve giri sokette köprü bulunanlardan hangisi com hangisi no ?Teşekkürler.
     E.C.A Honeywell Oda Termostatı T6360 yardım E.C.A Honeywell Oda Termostatı T6360 yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur844 -- 17 Şubat 2015; 15:39:49 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.