Şimdi Ara

İşte Apple'ın Verizon için hazırladığı iPhone 4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
15.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="İşte Apple'ın Verizon için hazırladığı iPhone 4"

Amerika'nın en büyük telefon operatörlerinden AT&T'nin iPhone ayrıcalığı sona eriyor. Verizon bugün yaptığı açıklama ile Şubat ayı ile birlikte iPhone 4'ü kullanıcılarına sunacağını duyurdu. Apple ile birlikte yapılan bu açıklama kapsamında telefonun teknik özelliklerinde herhangi bir değişiklik yapılmadığı ancak anten tasarımının CDMA ağı ile uyumlu olacak şekilde gözden geçirildiği ifade ediliyor. Durumu kısaca özetlemek gerekirse, yukarıdaki görselden de anlaşılabileceği üzere Verizon için hazırlanan iPhone 4'ün sol üst tarafında fazladan bir bağlantı noktası daha bulunuyor.

CDMA ağlarına yönelik anten tasarım güncellemesinin dışında yukarıda da belirttiğimiz gibi donanım anlamında herhangi bir değişikliğin yapılmadığı Verizon versiyonu iPhone 4'ün, 10 Şubat'tan itibaren 200$ (16GB) ve 300$ (32GB) olarak açıklanan fiyatlar ve iki yıllık sözleşme ile Verizon abonelerinin beğenisine sunulacak. Verizon'un başkanı ve operasyonlardan sorumlu üst yöneticisi Lowell McAdam açıklamasında, "milyonlarca kablosuz kullanıcısını ülkenin en güvenilir ağı üzerinde endüstri öncüsü iPhone 4 ile tanıştırmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bu endüstri için son derece önemli bir adım, iki müthiş firma, kullanıcılara mobil dünyanın bu yüzyıldaki en önemli teknolojik gelişmelerinden birisini sunmak için güçlerini birleştiriyor" dedi.

alt="İşte Apple'ın Verizon için hazırladığı iPhone 4"

Verizon için hazırlanan iPhone 4 (sağda) fazladan bir bağlantı noktasına sahip.

• 200$ ve 2 yıllık sözleşme.

Bizim Türkiye'de olsa 2000tl + 2 yıllık sözleşme yaparlar
  • zaten cdma imis yani tr de calismaz bu hocam
  • bu değişiklik sinyal seviyesi sorunuyla ilgili olabilir mi?
  • Sözleşmenin koşulları ney acaba? Türkiye'deki gibi aylık 99TL falan mı veriyorlar, toksa farklı koşullar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vecihierz

http://www.youtube.com/watch?v=wwVdRGtSi4s&feature=player_embedded
    sim kart girişi yok sanırım

evet sim girişi yok. Sim kartı içinde :)
  • Bizim üstte olan bağlantı noktasını sola almışlar pek bişey anlamadım.

Bide youtubedaki videoda ayarlardaki personal hotspot nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akmac -- 11 Ocak 2011; 20:07:15 >
  • Vay be. Adamların 200 Dolar'lara sattıkları cihazı bizimkiler 1000 küsür Dolarlara satıyorlar. Vay bizim halimize...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihangir151

bu değişiklik sinyal seviyesi sorunuyla ilgili olabilir mi?

CDMA yazıyor ya ! Ayyuka çıkan o sinyal sorunu HTC'dede var,diğer anteni gömülenlerdede zaten.Anten tasarımı mecbur değişecekti AT&T CDMA kullanıyor
  • ayni zamanda telefonla konusurken internete girememek de var.. GSM hatlarinda oldugu gibi konusma sirasinda konusmayi arkaya alip internetle ilgili birsey yapamiyorsunuz. CDMA sistemi buna destek vermiyor :) bence verizon'a gecmemek icin en buyuk neden

ama ogrendigim kadari ile mobil wifi hotspot'lari iphone'lar ile dagitilacakmis. yani blutooth destekli bu mobil hotspot ile (amerika sinirlari icinde) nerede olursaniz olun telefonunuzu wifi hotspot olarak kullanabileceksiniz.. bunu da CDMA'nin eksigini kapatmak ve at&t'nin kaldirmis oldugu sinirsiz data baglantisina karsi hareket olarak algilayabiliriz. su anda iphone 4'e gecis yapan cogu kullanici yeni paket almaya zorlandigindan, eskiden sinirsiz olan data kullanim hatlarini 2gb aylik sinirli olarak kullanmak zorunda kaliyorlar (tabi ben cogu basit kullanici gibi olmadigimdan sistemin aciklarindan faydalanip sinirsiz data hattimi yeni iphone 4 hatti alsam bile kullanmaya devam ediyorum, bu amerikalilar her zaman haklarini ararlar ama teknoloji konusunda biraz mallar sanirim :) ).. ondan dolayi verizon'un sirf bu hareketi bile bazi insanlari kendisine cekecektir (ki sirkette bir kac kisi sirf bu yuzden verizon'a gececeklerini ve iphone almak istediklerini soylediler)

guncelleme:
    ahahah, verizon iphone 4 kullanicilari icin yeni kapaklar tasarlanmasi gerekecek :)

http://www.engadget.com/2011/01/11/verizon-iphone-has-relocated-buttons-will-require-new-cases/

İşte Apple'ın Verizon için hazırladığı iPhone 4

guncelleme 2:
    cihaz verilmesi yokmus, telefonun kendisi personal hotspot'a donusuyormus. kisaca internet tethering cihazin kendisi uzerinden gerceklesiyormus. bu cidden at&t'nin salakca bir hareketle sinirladigi internet tethering'e kapak gibi bir cevap olacaktir..

http://www.engadget.com/2011/01/11/verizon-iphone-first-hands-on/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flayzeraynx -- 11 Ocak 2011; 20:18:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sorceress
    Vay be. Adamların 200 Dolar'lara sattıkları cihazı bizimkiler 1000 küsür Dolarlara satıyorlar. Vay bizim halimize...

Sen 1000 doları veriyorsun is bitiyor, orada 200 doları verdikten sonra 2 yıl her ay taksit oduyorsun. Yok öyle bir dünya..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoNBuraK -- 11 Ocak 2011; 20:14:05 >
  • Ya şimdi biri resmi görecek,alttaki çakma diyecek.Sonra uğraş babam uğraş,bu konunun sonu gelmez
  • Simdi bu telefonun apple a maliyeti 350$ degilmiydi eger ole ise bu adam ucuza satıyor apple zarar ediyor ve appleda acısını bizim gibi ülkelerden cıkartıyor.Eger bole ise Simdi apple bunu turkcell sattı hani olsun 900TL den satsın vergi koysak 200 tl tmm hadi verginin versi bol keseden ben fazla vereyim 100TL = 1200 TL simdi buna kar koyalım 300 TL = 1500TL hadi yetmedi bendende bi 200 tl kar 1700TL

Simdi turkcell iphone 4 32GB yanında konusma hediye falan filan = 4776 TL
    4 16GB = 4440 TL
    Vadafone 32GB = 2282 TL
    16GB = 2032 TL

Simdi bole bi sistem nerde var arkadasım.elin adamı 200$ veriyo biz en az 2000TL.Kusura bakmayın tutamadım kendimi bukadar haksızlıga cıldırıyorum

SAYGILARLA
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerem1905

Bizim üstte olan bağlantı noktasını sola almışlar pek bişey anlamadım.

Bide youtubedaki videoda ayarlardaki personal hotspot nedir?

Telefon hotspot'a dönüşüyor.
    Yani telefonun internetini wireless üzerinden 5 cihaz daha kullanabiliyor.
    Bir nevi wireless modeme dönüşüyor.
  • hotspot olayı hali hazırda zaten programlarla yapılıyor ama 10 şubat'ta çıkacak olan ios 4.3'de kendi ayarlarına gömülü gelecekmiş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage
    Simdi bu telefonun apple a maliyeti 350$ degilmiydi eger ole ise bu adam ucuza satıyor apple zarar ediyor ve appleda acısını bizim gibi ülkelerden cıkartıyor.Eger bole ise Simdi apple bunu turkcell sattı hani olsun 900TL den satsın vergi koysak 200 tl tmm hadi verginin versi bol keseden ben fazla vereyim 100TL = 1200 TL simdi buna kar koyalım 300 TL = 1500TL hadi yetmedi bendende bi 200 tl kar 1700TL

4 16GB = 4440 TL
    Vadafone 32GB = 2282 TL
    16GB = 2032 TL

Simdi bole bi sistem nerde var arkadasım.elin adamı 200$ veriyo biz en az 2000TL.Kusura bakmayın tutamadım kendimi bukadar haksızlıga cıldırıyorum

SAYGILARLA

200$ verince is bitmiyor. 2 sene boyunca taksit oduyorsun. Senin hesaba bakarsak Turkcell bedavaya veriyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoNBuraK -- 11 Ocak 2011; 20:34:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage

Simdi bu telefonun apple a maliyeti 350$ degilmiydi eger ole ise bu adam ucuza satıyor apple zarar ediyor ve appleda acısını bizim gibi ülkelerden cıkartıyor.Eger bole ise Simdi apple bunu turkcell sattı hani olsun 900TL den satsın vergi koysak 200 tl tmm hadi verginin versi bol keseden ben fazla vereyim 100TL = 1200 TL simdi buna kar koyalım 300 TL = 1500TL hadi yetmedi bendende bi 200 tl kar 1700TL

4 16GB = 4440 TL
    Vadafone 32GB = 2282 TL
    16GB = 2032 TL

SAYGILARLA

Vay be amma kazıklanıyoruz be herşey halkın sırtından çıkarılıyor...İyiki trink para verip almışım...

• Iphone artık iyicene apaçi telefonu oldu
  • 200$ para verince iş bitmiyor, biraz sakin olalım arkadaşlar. O verdiğiniz 200$ ön ödeme sadece. Sonra iki sene boyunca yine, konuşma + telefon parası ödüyorsunuz...

Ayrıca da Turkcell'in en büyük paketine bakıpta sonra kendinden geçen arkadaşlar için,

Turkcell Ufak Paketi de var,

Aylık 95 TL x 24 ay = 2280 TL

Iphone 4 16gb
    24 ay boyunca, aylık 1gb 3G internet,
    24 ay boyunca, haftada iki gün Turkcell'lilerle sınırsız konuşma + mesajlaşma var...

Sadece cihazın fiyatı, aylık interneti çıkartıp, haftada iki günlük konuşma + mesajlaşmayı çıkarmadığım halde bile, 1584 TL ye geliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erai -- 11 Ocak 2011; 20:54:49 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.