- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
66. mekanize piyade tugayı (barış gücü)metris istanbul
47 Cevap35567 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

371 Mesaj
30 Ekim 2005; 18:57:12 

arkadaşlar dağıtımım buraya çıktı çok sevinçliyim ....acemilik istanbul .usta birliğide istanbul çıktı ......nasıl bilen varmı burayı....

En hayırlı genç odurki; ihtiyar gibi ölümü düşünüp ahiretine çalışarak gençlik hevesatına esir olmayıp gaflette boğulmayandır...

2562 Mesaj
30 Ekim 2005; 18:58:39 

muha harbi süper ya hadi yine iyisin darısı 15 - 30 sene sora benim başıma
0

|| Windows7 Kullanıcısı ||
|| İntel Core2Duo E6540 @2,33 GHz
|| His HD4850 1GB GDDR3 || 22" Acer 1920*1080 LeD
|| 2*1 GB Kingstone DDR2 800MHz || CoolerMaster 460W PSU || Askere gittim gelicem 12-2009 || Geldim 03-2011 ||

150 Mesaj
30 Ekim 2005; 19:01:42 

quote:

Orjinalden alıntı: tembeler

muha harbi süper ya hadi yine iyisin darısı 15 - 30 sene sora benim başıma
0

0

371 Mesaj
30 Ekim 2005; 19:04:59 

olum harbi burayı bilen varmı çok merak ediyom? nassıl bi yer....?

En hayırlı genç odurki; ihtiyar gibi ölümü düşünüp ahiretine çalışarak gençlik hevesatına esir olmayıp gaflette boğulmayandır...

1384 Mesaj
30 Ekim 2005; 19:13:56 

cok kötü oldugu rivayet edılıyor

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

3157 Mesaj
30 Ekim 2005; 19:23:49 

quote:

Orjinalden alıntı: tarum82

arkadaşlar dağıtımım buraya çıktı çok sevinçliyim ....acemilik istanbul .usta birliğide istanbul çıktı ......nasıl bilen varmı burayı....

acemiliğe gitmeden nasıul usta birliğin yerini öğrendin?66. güzel yer.dert etme.

Encinaar

371 Mesaj
4 Kasım 2005; 18:28:08 

bilader acemilik bitti alemdağda yaptım hava savunma okulunda burda çavuş oldum .....usta birliği burası çıktı...anladın dimi..?

371 Mesaj
6 Şubat 2008; 21:39:49 

askerlik bitti yerleştim bile be vay beee görünce duygulandım yıllar geçti :)

1311 Mesaj
6 Şubat 2008; 22:09:53 

5 sene sora bende gidecem az kaldı

F is for fighting.
R is for red.
E we elect them.
E we eject them.
D for your dying.
O your overture.
M is for money.

2503 Mesaj
6 Şubat 2008; 22:14:18 

Ben de gidecem, 8 ay falan kaldı.

rörörörööörööröröröörörröröröröörörörörörörörör

371 Mesaj
8 Temmuz 2008; 16:13:14 

İSTANBUL SENİ HAPSETMİŞ
ESKİ BİR BANDI KAYDETMİŞ
YÜZLERCE BİNCELERCE İNSAN HEP BU ŞARKIYI SÖYLEMİŞ

703 Mesaj
10 Aralık 2008; 18:28:54 

arkadaşlar 2008 aralık 325.dönem olarak bende istanbul metris 66.mekanize piyade tugayındayım pek bilgi yok.yardımlaşırsak sevinirim

2012 polo bm

5090 Mesaj
10 Aralık 2008; 18:52:48 

oo iyimiş ya

sig.grumpybumpers.com/host/negreanu88.gif HER TIKTA YENİ BİR RESİM GARANTİSİ!!
A Güncel : Naruto Shippuden [5] , Fairy Tail [5] , Akame Ga Kill! [4]
N Askıda: Rave Master [3],Code Geass: Bōkoku no Akito [3]
I İzlenecek : Guilty Crown [?] , Kokoro Connect [?] , Rurouni Kenshin[?]
M Manga : Naruto[5] , Freezing[4],Death Note [4], Fairy Tail [5]
E Bitti: Captain Tsubasa (ilk sezon)[4] , Elfen lied [4] ,Code Geass R1[4] ve R2 [4] ,Death Note[4] , Basilisk[4] , Freezing[4] ,Hellsing [4], Hellsing Ultimate [4], Naruto SD [4] , Freezing Vibration [4]

703 Mesaj
10 Aralık 2008; 20:27:28 

dostum hayırdır sen gittin mi gidecek misin?

2012 polo bm

84 Mesaj
11 Aralık 2008; 0:02:19 

evet arkadaslar nasıl bi yer bi yardım ediverseniz cok mutlu oluruz :d

1130 Mesaj
11 Aralık 2008; 10:59:17 

quote:

Orjinalden alıntı: Tarum

kısa dönem arkdaşlar tank tabrlarında acemliklerini yapacakjlar topkule kışlasında ...tugay karagah bölüğüne düşmeye çalışsınlar
büyük çoğunluğu orada yazıcı olcaklar
mali şubeye düşenler yaşadı

Selamı var hepinize..

-=[2õ®ßã]=- was here !

тяαη¢ємαηια Loves Money So Much!
SceneReleaser

1 Mesaj
12 Aralık 2008; 2:30:45 

66.meknz piyade tug (barış gücü) metris/ist

bende ordayım pazar görüşürüz arkadaşlar

Dogrular yalanla temsil edilmez..

3882 Mesaj
12 Aralık 2008; 2:35:21 

quote:

Orjinalden alıntı: ZoRBa

Selamı var hepinize..

Aleyküm Selâm.

Hiç bir bardakta dudak payı bırakmadınız bana; bir kaşık sesini bile çok gördünüz, şekersiz içerek çaylarınızı... İki çocuk rahatlıkla oturduğumuz kapının eşiğine, kendi başıma zor sığıyorum bugün... Büyüdükçe insan yalnız mı kalıyor ne?..

| Her gördüğümde beni salaklaştıran o imansız için büyük bir alkış istiyorum!..

78 Mesaj
12 Aralık 2008; 2:50:52 

ben pazartesi gelecem bilet bulamadım

267 Mesaj
12 Aralık 2008; 14:48:57 

arkadaşlar adım cengiz bende metris istanbul kısa dönem olarak pazar günü geleceğim isimlerimizi öğrenelim de orada buluşup birbirimize işlemlerde yardımcı oluruz.

0 Mesaj
12 Aralık 2008; 16:16:04 

bende pazar günü kısadönem olarak geliyorum.hepimize hayırlı tezkereler şimdiden.
ismim aras bu arada.

1 Mesaj
4 Ocak 2009; 14:47:11 

arkadaşlar lütfen yardımcı olun!!!!
66. MEKANİZE TUGAYI BARIŞ GÜCÜ 1 MEKANİZMA TABURU 1 MEKANİZMA BÖLÜĞÜ (zma) tabya metris İSTANBUL NİŞANLIMIN USTA BİRLİĞİ BURAYA ÇIKTI 1 HAFTA SONRA İZMİR GAZİEMİRDEN BURAYA GİDİCEK BURASI HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZZZZ???
3 AY EĞİTİM VERİLİYORMUŞ
3 AY EĞİTİMDEN SONRA NEREYE GİDEBİLİR???
EĞİTİMLER NASIL??? ÇOOOOK ACİL BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRMMMM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM[font="Arial"]

sinem

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ocak 2009; 15:10:32 

Gaziemir şoförlük eğitimi veren bir acemi birliğidir. Yani eğitimi zaten Gaziemir de almış olması gerekir bu arkadaşın. Muhtemelen bundan sonra devam edip askerlik görevini tamalayacağı yer de burasıdır.

Uzaklaştırılmış
4 Ocak 2009; 15:53:21 

Barış gücü taburu olduğu için genelde yurt dışı görevlerine gönderiliyor. Ama Poşetleri bir yere göndermezler. izin kullanmazsa 5,5 ay çavuş olarak eğitim verir...

quote:

Orjinalden alıntı: sinny

arkadaşlar lütfen yardımcı olun!!!!
66. MEKANİZE TUGAYI BARIŞ GÜCÜ 1 MEKANİZMA TABURU 1 MEKANİZMA BÖLÜĞÜ (zma) tabya metris İSTANBUL NİŞANLIMIN USTA BİRLİĞİ BURAYA ÇIKTI 1 HAFTA SONRA İZMİR GAZİEMİRDEN BURAYA GİDİCEK BURASI HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZZZZ???
3 AY EĞİTİM VERİLİYORMUŞ
3 AY EĞİTİMDEN SONRA NEREYE GİDEBİLİR???
EĞİTİMLER NASIL??? ÇOOOOK ACİL BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRMMMM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM[font="Arial"]

1 Mesaj
4 Ocak 2009; 15:57:02 

blackberry öncelikle ilgine teşekkürler poşet ne demek yardımcı olurmusun 5 buçuk ay demişsin uzun dönem askerlik yapıcak ama!!! yurt dışına göndermezlerse istanbul metristemi kalcak

sinem

1 Mesaj
4 Ocak 2009; 16:00:45 

hayır gaziemirden istanbula çıktı

sinem

530 Mesaj
4 Ocak 2009; 16:07:34 

quote:

Orjinalden alıntı: ZoRBa

Selamı var hepinize..

Aleyküm selam...

Oh say, can you see my eyes?
If you can, then my hair's too short.

19643 Mesaj
4 Ocak 2009; 17:29:17 

kac tane baris gucu var yahu?28. mknz piyade mamak baris gucu benim bildigim.ben orada yapmistim 291 kd.poset moset dinlemediler irak'a gidiyorduk git deseydi hukumet.afganistan'a giden kd'ler varmis bizden once.cavus lazim netekim.evrenin askerleri.

0 Mesaj
2 Mayıs 2010; 12:23:31 

66.MKNZ.PİYADE TUGAYI EĞER TOPKULE KARTALTEPE YE DÜŞERSENİZ ASKERLİĞİNİZ BİTTİ SAYIN AMA METRİSE DÜŞTÜYSENİZ YANDINIZ DESEM YERİDİR KOMUTANLAR HEPSİ İYİ AMA HEP VUKAATLI ASKERLERİ BURAYA ATIYORLAR TİNERCİSİ BALİCİSİ İÇERDE 5-6 SENE YATMIŞLAR YANİ HAİSHANEDEN BİR FARKI YOK NE DİYİM METRİSE DÜŞENE ALLAH SABIR VERSİN ..

HAYIRLI TESKERELER...

Uzaklaştırılmış
4 Haziran 2010; 20:05:55 

bizi okul qezisine qoturduler oraya :)

4276 Mesaj
4 Haziran 2010; 20:10:02 

Bizim eve de tramvayla en fazla yarım saat.

Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)

612 Mesaj
4 Haziran 2010; 21:02:12 

1881,Ankara'da askerlik yapmak gibisi var mı

raporlu bulaşmayın
46

62 Mesaj
7 Haziran 2010; 22:12:58 

66 Mekanize Piyade Tugayı 3 kışladan oluşur.
Bunlar: Topkule, Kartaltepe ve Baştabya kışlalarıdır. En iyisi topkule kışlasıdır. En kötüsüde baştabya kışlasıdır. Genelde sivilde yada acemilikte vukuatlı olanların tamamı baştabya kışlasına verilir. Topkule tankçı, kartaltepe topçu, baştabya tam anlamıyla piyadedir.
Burada çok fazla anlatmaya gerek yok, nasıl olsa giden her türlü öğrenecektir. Ancak şunu belirtmeden geçmek istemiyorum ki inanması zordur ama Baştabya kışlasında karavanayı yani yemek getirme ve bulaşık işlerini en üst devre yapar. Neden derseniz orda yaptırılan işlere göre bulaşık yıkamak dinlenme gibi gelirde ondan. Genelde yemek dağıtma yada bulaşık gibi ayak işleri askerde en alt devre tarafından yapılırken Baştabya kışlasında tam tersi olarak evet şaka gibi ama en üst devre tarafından yapılır. Varın gerisini siz düşünün.

4276 Mesaj
11 Haziran 2010; 20:17:25 

quote:

Orijinalden alıntı: kemalton

1881,Ankara'da askerlik yapmak gibisi var mı

Evet Ankara'da askerlik yapan biri olarak gururla söylüyorum ki Ankara'nın soğuğu başkadır

Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)

5118 Mesaj
11 Haziran 2010; 22:36:10 

quote:

Orijinalden alıntı: mbulur

66 Mekanize Piyade Tugayı 3 kışladan oluşur.
Bunlar: Topkule, Kartaltepe ve Baştabya kışlalarıdır. En iyisi topkule kışlasıdır. En kötüsüde baştabya kışlasıdır. Genelde sivilde yada acemilikte vukuatlı olanların tamamı baştabya kışlasına verilir. Topkule tankçı, kartaltepe topçu, baştabya tam anlamıyla piyadedir.
Burada çok fazla anlatmaya gerek yok, nasıl olsa giden her türlü öğrenecektir. Ancak şunu belirtmeden geçmek istemiyorum ki inanması zordur ama Baştabya kışlasında karavanayı yani yemek getirme ve bulaşık işlerini en üst devre yapar. Neden derseniz orda yaptırılan işlere göre bulaşık yıkamak dinlenme gibi gelirde ondan. Genelde yemek dağıtma yada bulaşık gibi ayak işleri askerde en alt devre tarafından yapılırken Baştabya kışlasında tam tersi olarak evet şaka gibi ama en üst devre tarafından yapılır. Varın gerisini siz düşünün.

Ben de askerliğimi 2006 senesinde 1985/4 olarak topici açan Tarum arkadaşımla beraber Topkule de Tugay Karargah Bölüğü'nde yaptım..Ben Tugay Karargah binasında Genel Evrak ta yazıcıydım.Tarum nizamiye girişinde Maliye bölümünde yazıcıydı..Dediğin gibi bizim bölükte karavanaya en alt devre,diğer kışlalarla üst devre giderdi..Ben kendi bölüğümüze bakarak diğer bölüklere üzülmüyor değildim..Bizde herşey serbestti,bakım yoktu..Nizamiye bizde,giriş çıkış serbest,disko bizde,revir b,zdeydi..Oraya düşen arkadaşlar umarım Topkule Tugay Karargah'a düşerler..

2011 Volkswagen PASSAT 1.4 TSI 122 HP Bluemotion Highline DSG Şeker Beyazı

703 Mesaj
8 Aralık 2010; 0:54:31 

Yakında bu başlığı okuyup bizlere bilgi almak için ulaşacak asker adaylarının dikkatine :)

Askerliğimi 2008 senesinde burada yaptım.Bilgi almak isteyenlere herkonuda yardımcı olurum.Bana çıktığında bende ilk bu konudan yardım almak istemiştim üst kısımlarda yazılarımı görebilirsiniz ama bitti askerlik ve şimdi o günleri çok özlüyorum.Darısıda sizlerin başına.

2012 polo bm

3744 Mesaj
8 Aralık 2010; 4:40:51 

bende askerliğimi korede yapmıştım ne savaştı be

siz gençler çok şanslısınız

hayvanlara iyi davranın lan

371 Mesaj
17 Şubat 2011; 1:53:08 

quote:

Orijinalden alıntı: dranov

Ben de askerliğimi 2006 senesinde 1985/4 olarak topici açan Tarum arkadaşımla beraber Topkule de Tugay Karargah Bölüğü'nde yaptım..Ben Tugay Karargah binasında Genel Evrak ta yazıcıydım.Tarum nizamiye girişinde Maliye bölümünde yazıcıydı..Dediğin gibi bizim bölükte karavanaya en alt devre,diğer kışlalarla üst devre giderdi..Ben kendi bölüğümüze bakarak diğer bölüklere üzülmüyor değildim..Bizde herşey serbestti,bakım yoktu..Nizamiye bizde,giriş çıkış serbest,disko bizde,revir b,zdeydi..Oraya düşen arkadaşlar umarım Topkule Tugay Karargah'a düşerler..

;)

2 Mesaj
13 Haziran 2011; 17:27:57 

Bende 87/4 P. Çvş olarak yaptım askerlıgımı Tugay Karargahta Istıhbarat Subedeydım. Karargah bölüğünde kalıyordum Guzel bır yer zor bır kısmı yok sadece ıçtımalar cok fazla ama çok rahat bır yer karargah bolugune dusen arkadaslar ıcın bastan soyleyeyım nobet yerı cok fazla hatta tugayın en fazla nobet yerı karargah bolugundedır. Karargahta yazıcılık yapan askerler keza daha rahattır ama ozellıkle ıstıhbarat harekat ve personel subede calısanlar daha rahattır. tum gununuz orda gecer zaman nasıl gecer bazen farkında olmazsınız cunku cok ıs kıtlerler ben tek basımaydım subede banada oyle gelmıs olabılır :) Karargahta kalanlar cok sanslı cunku Nızamıye, Dısko, Revır gıbı kılıt yerler hep karargah bolugundekı askerler sorumludur. hele bıde cavus olduktan sonra daha rahatlarsınız umarım askerlıgı oraya dusenler Tugay Karargaha duserler ne demek ıstedıgımı daha ıyı anlayacaksınız. Kartaltepe ve Bastabya daha kotudur ama genel olarak 66. Mknz Tug. K.lığı rahattır. Sızde verılen her gorevı yaparsanız emın olun hıc bır sorun cıkmaz oraya gıdecek olan arkadaslara hayırlı teskereler dıyorum ve carsıya cıktıgınızda aksaraydan corba ıcmeden gelmeyın dıyorum ya da menemen zaten carsıya cıkanların ılk yapacagı ıs odur :)

5118 Mesaj
13 Haziran 2011; 17:42:32 

quote:

Orijinalden alıntı: iricam

Bende 87/4 P. Çvş olarak yaptım askerlıgımı Tugay Karargahta Istıhbarat Subedeydım. Karargah bölüğünde kalıyordum Guzel bır yer zor bır kısmı yok sadece ıçtımalar cok fazla ama çok rahat bır yer karargah bolugune dusen arkadaslar ıcın bastan soyleyeyım nobet yerı cok fazla hatta tugayın en fazla nobet yerı karargah bolugundedır. Karargahta yazıcılık yapan askerler keza daha rahattır ama ozellıkle ıstıhbarat harekat ve personel subede calısanlar daha rahattır. tum gununuz orda gecer zaman nasıl gecer bazen farkında olmazsınız cunku cok ıs kıtlerler ben tek basımaydım subede banada oyle gelmıs olabılır :) Karargahta kalanlar cok sanslı cunku Nızamıye, Dısko, Revır gıbı kılıt yerler hep karargah bolugundekı askerler sorumludur. hele bıde cavus olduktan sonra daha rahatlarsınız umarım askerlıgı oraya dusenler Tugay Karargaha duserler ne demek ıstedıgımı daha ıyı anlayacaksınız. Kartaltepe ve Bastabya daha kotudur ama genel olarak 66. Mknz Tug. K.lığı rahattır. Sızde verılen her gorevı yaparsanız emın olun hıc bır sorun cıkmaz oraya gıdecek olan arkadaslara hayırlı teskereler dıyorum ve carsıya cıktıgınızda aksaraydan corba ıcmeden gelmeyın dıyorum ya da menemen zaten carsıya cıkanların ılk yapacagı ıs odur :)

Mustafa Sundu hala bölük komutanı mı?İsth.Şb.de de Levent yrb. vardı..Genel evraktan evrakları sen mi alıyordun

2011 Volkswagen PASSAT 1.4 TSI 122 HP Bluemotion Highline DSG Şeker Beyazı

62 Mesaj
20 Kasım 2011; 16:22:46 

301. Kısa dönem olarak 2004 yılı aralık ayından 2005 yılı mayıs ayına kadar askerliğimi 66. mekanize piyade tugayında, tugay karargah bölüğünde yaptım.
Aradan yıllar geçsede yazılanları okuyunca gördümki hiçbir şey değişmemiş. Ben askerliğimi yaparkende Baştabya kışlasında karavana yani yemek dağıtma ve bulaşık işlerini en üst devre yapardı. Nedenide aynen daha önce yazıldığı gibi o işlerin basit ve yatış işleri olarak algılanmasıydı! Topkule kışlasında ise bu işler en alt devre tarafından yapılır, en üst devre yatar askerliğinin balayı dönemlerini yaşardı. Ben personel şube yazıcısıydım ve sivilden vukuatlı gelen ne kadar asker varsa hepsini Baştabya kışlası 1. mekanize taburu 3. bölüğe verirdik :-) Zaten vukuatlıların hemen hepsi ellerinde gelen dağıtım kağıdında mekanize taburlarına yani Baştabya kışlasına dağıtılmış olarak gelirdi.
Tugay karargah bölüğünde hele de kısa dönem askerlik yapmaksa balayından farksızdır. Çünkü hem çavuşsunuzdur hemde revir, disko, nizamiye, karargah binası, tugay komutanının binası, fotokopi, matbaa vs. gibi herşey tugah karargah bölüğünün sorumluluğundadır. Tugay karargah bölüğü nerdeyse kışladaki tank taburu kadar askere sahiptir. Tank taburlarında bir bölükte 50 asker varken tugay karargah bölüğünde 190 asker vardı! Ayrıca 190 askeri olan tugay karargah bölüğündeki rütbeli sayısı 50 askerlik tank taburlarından daha azdı. Zaten dört subay vardı, bunlar bölük komutanı, revir hekimi askeri tabip yüzbaşı ve iki asteğmendi, uzman çavuş desen yine azdı ve hepsinin yok nizamiyeydi yok kademeydi sorumluluk alanı vardı. Diğer bölüklerde uzman çavuşların işini tugay karargahta kısa dönem çavuşlar yapardı. Yani çavuşluk demek krallık demekti.

598 Mesaj
20 Kasım 2011; 16:53:46 

Askerlik anılarım depreşti :)

Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kâfir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslâmların kâfirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır.

330 Mesaj
20 Kasım 2011; 18:00:46 

askerden geleli 3 sene oldu ama hala çakı gibiyim. şınav 40 mekik 60 barfiks 10 komando dansı 78. heeyy yavrum!

Bir rüyanın içinde sevdam yetim kalmış, Uyanmak nasip olmamış...

598 Mesaj
20 Kasım 2011; 18:04:23 

quote:

Orijinalden alıntı: madro

askerden geleli 3 sene oldu ama hala çakı gibiyim. şınav 40 mekik 60 barfiks 10 komando dansı 78. heeyy yavrum!

Ördek yürüyüşü?

Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kâfir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslâmların kâfirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır.

330 Mesaj
20 Kasım 2011; 18:20:43 

hacı onu karıştırma. onu yapamıyorum.

Bir rüyanın içinde sevdam yetim kalmış, Uyanmak nasip olmamış...

598 Mesaj
20 Kasım 2011; 18:37:00 

quote:

Orijinalden alıntı: madro

hacı onu karıştırma. onu yapamıyorum.

Maşallahın varmış ama diğerleri çok iyi :)

371 Mesaj
11 Ocak 2012; 22:38:45 

quote:

Orijinalden alıntı: mbulur

301. Kısa dönem olarak 2004 yılı aralık ayından 2005 yılı mayıs ayına kadar askerliğimi 66. mekanize piyade tugayında, tugay karargah bölüğünde yaptım.
Aradan yıllar geçsede yazılanları okuyunca gördümki hiçbir şey değişmemiş. Ben askerliğimi yaparkende Baştabya kışlasında karavana yani yemek dağıtma ve bulaşık işlerini en üst devre yapardı. Nedenide aynen daha önce yazıldığı gibi o işlerin basit ve yatış işleri olarak algılanmasıydı! Topkule kışlasında ise bu işler en alt devre tarafından yapılır, en üst devre yatar askerliğinin balayı dönemlerini yaşardı. Ben personel şube yazıcısıydım ve sivilden vukuatlı gelen ne kadar asker varsa hepsini Baştabya kışlası 1. mekanize taburu 3. bölüğe verirdik :-) Zaten vukuatlıların hemen hepsi ellerinde gelen dağıtım kağıdında mekanize taburlarına yani Baştabya kışlasına dağıtılmış olarak gelirdi.
Tugay karargah bölüğünde hele de kısa dönem askerlik yapmaksa balayından farksızdır. Çünkü hem çavuşsunuzdur hemde revir, disko, nizamiye, karargah binası, tugay komutanının binası, fotokopi, matbaa vs. gibi herşey tugah karargah bölüğünün sorumluluğundadır. Tugay karargah bölüğü nerdeyse kışladaki tank taburu kadar askere sahiptir. Tank taburlarında bir bölükte 50 asker varken tugay karargah bölüğünde 190 asker vardı! Ayrıca 190 askeri olan tugay karargah bölüğündeki rütbeli sayısı 50 askerlik tank taburlarından daha azdı. Zaten dört subay vardı, bunlar bölük komutanı, revir hekimi askeri tabip yüzbaşı ve iki asteğmendi, uzman çavuş desen yine azdı ve hepsinin yok nizamiyeydi yok kademeydi sorumluluk alanı vardı. Diğer bölüklerde uzman çavuşların işini tugay karargahta kısa dönem çavuşlar yapardı. Yani çavuşluk demek krallık demekti.

Sizden 1 sene sonra ayni sartlari 15 ay yasadim :-) mali subede gorevliydim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2 Mesaj
4 Mart 2013; 18:36:06 

mesajını anca gordum :) Bızım donemde Resul Cıtanak vardı yenı gelmıstı bınbasıydı Isth subenın komutanı ılk levent yarbaydı sonra ataması oldu en az onun kadar ıyı bırı geldı evrak konusuna gelınce gelen gıden gelmeye yakın gıdecek olan aklına ne gelıyosa hepsı bana kıtlenıyodu kardesım . Ama komutanların hepsı cok ıyı ınsnalardı

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Gereksiz Mesajlar » 66. mekanize piyade tugayı (barış gücü)metris istanbul
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.359