Şimdi Ara

Tv nin dahili hd uydu alıcısını nasıl kullanırım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
54.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar samsung c7700 ün dahili hd uydu alıcısını kullanmak istiyorum fakat bir sıkıntım var.

http://img715.imageshack.us/img715/9903/adszjlvv.png

yukarı linkte verdiğim resimdeki gibi tv nin arkasında 2 adet anten girişi var

Ant 1 in girişine bağlı 1 adet anten adaptörü var. bu bildiğimiz düz anten girişi. yani uydu alıcısının ki gibi vidalı olan cinsten değil.

Ant 2 in (Satellite) olan ve benim tahminime göre hd yayın için uydu anten kablosunu buraya bağlamam gereken kısım da ise herhangi bir adaptör yok. Acaba eksikmi geldi diye verilmesi gereken aksesuarlara baktım orada da buraya bağlanacak adaptör görünmüyor. Benim çok bilgim olmadığından anteni ne şekilde bağlayacağımı bilemedim. Şu an d smart kullanıyorum anten kablosunun hem uydu alıcına bağlanan kısmı hemde prize bağlana kısmı vidalı bir uç. Şimdi ben bu kabloyu tvye ne şekilde baplayacam yardımcı olursanız sevinirim.

• Tabii ki normal anten fişi kullanarak bağlayacaksın.Onun vidalı veya fişli olması önemli bişey değil,adaptöre ne gerek var zaten,uydu alıcıya bağlı F konektörü söküp yerine aynı normal antene takar gibi fiş takacaksın,artık erkek veya dişi hangi türdeyse ona göre alır takarsın.Sonuçta kablodan gelen sinyali cihaza vermek önemli,uçların ne önemi var?
  • Tamam deneyeceğim bilgi için saol
  • Bende lg 5700 var onunda dahili Hd alıcısı var bağlantısı standart uydu gibi yivli giriş var senin modelin girişi farklı demekki.
  • Merhaba Arkadaşlar;

LG5700 bende de var.
    Benim Merakım ise HD Yayınları Alıyorum Trt HD ve arada belli süreli şifresiz yayın yapan Hd Yayınları...
    Bu Model Lcd de ethernet desteği yok Drembox Gibi server destekli yeni bir uydu cihazı almadan Sorunumu
    giderme şansım nedir?

Ayrıca Bu linkte ki cihaz umut ışığımıdır?

umut ışığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakal1907

Merhaba Arkadaşlar;

LG5700 bende de var.
    Benim Merakım ise HD Yayınları Alıyorum Trt HD ve arada belli süreli şifresiz yayın yapan Hd Yayınları...
    Bu Model Lcd de ethernet desteği yok Drembox Gibi server destekli yeni bir uydu cihazı almadan Sorunumu
    giderme şansım nedir?

Ayrıca Bu linkte ki cihaz umut ışığımıdır?

umut ışığı

eger modul girişi varsa dsmart moduluyle hd kanallı dsmartı izleyebilirsin 150 lira yıllıgı
  • evet modül girişi var cihazda "lg5700" dsmart veya dtürk izlenebiliyormuş ben araştırmıştım ((:
  • arkadaşlar benim sorum olacak bu dahili uydu alıcıda biss key olayı varmı yani maçlarda şifreye giren ntvspor gibi kanalları
    biss girerek izleme imkanı varmı?
  • Bende 42ld750 var. Aslında siparişini verdim;
    1- dahili uydu alıcısı olup olmadığını nasıl bilebilirim?
    2- Varsa Çanak ve lnb almam yeterli olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tramvatik

Bende 42ld750 var. Aslında siparişini verdim;

Lg nin sitesinde bu üründe DVB-S veya DVB-S2 alıcı olduğu yazmıyor ama sen servisini arayıp sor istersen.
    Eğer dahili uydu alıcı varsa çanak ve lnb alsan yeterli olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 42barış83

quote:

Orijinalden alıntı: tramvatik

Bende 42ld750 var. Aslında siparişini verdim;

Lg nin sitesinde bu üründe DVB-S veya DVB-S2 alıcı olduğu yazmıyor ama sen servisini arayıp sor istersen.
    Eğer dahili uydu alıcı varsa çanak ve lnb alsan yeterli olur.

Teşekkürler hocam, mail attım cevap bekliyorum.
  • bende sony cx525 var biss şifresini nasıl girerim ?? yardım edin
  • bnm nextstar uydu alıcım var ama hd kanalları gösterenden değil vestelin dahili hd uydu alıcılı lcd sini alsam NASIL izleyecem hd kanalları nextstarın canak anteni var canak antenin kablosunu tv nin arkasına taksam yeterlimi yoksa dediınız lnb aletinden mi almam gerekiyo

http://www.hizlial.com/u05.011.1390.0140/vestel-satellite-42vf7011-106cm-usbmovie-uydu-alicili-lcd-tv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 21 Eylül 2012; 3:57:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

bnm nextstar uydu alıcım var ama hd kanalları gösterenden değil vestelin dahili hd uydu alıcılı lcd sini alsam NASIL izleyecem hd kanalları nextstarın canak anteni var canak antenin kablosunu tv nin arkasına taksam yeterlimi yoksa dediınız lnb aletinden mi almam gerekiyo

http://www.hizlial.com/u05.011.1390.0140/vestel-satellite-42vf7011-106cm-usbmovie-uydu-alicili-lcd-tv

• quote:

quote:

bnm nextstar uydu alıcım var ama hd kanalları gösterenden değil vestelin dahili hd uydu alıcılı lcd sini alsam NASIL izleyecem hd kanalları nextstarın canak anteni var canak antenin kablosunu tv nin arkasına taksam yeterlimi yoksa dediınız lnb aletinden mi almam gerekiyo

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.