Şimdi Ara

**WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM** (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
899
Cevap
117
Favori
1.130.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: peşimist

http://img812.imageshack.us/img812/3198/20130609024232.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/3572/20130609024250.jpg

arkadaşlar denilenlerin hepsini yapıyorum restart ta flashı seçiyorum boot menusunden kuruluma giriyor sonra bu ekranlar çıkıyor ne yapmam gerekli?? lütfen yardım

kardeşim .. usb bellegi temiz bir şekilde biçimlendir . usb bellekte hiç birşey kalmıcak .. sonra program aracılıgıyla iso dosyasını usb bellege yazdır.. sonra boot edip formata başla

• ablam netbookuma format at diye başımın etini yiyordu, teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bu©kethead

quote:

Orijinalden alıntı: dabelebedyu

quote:

quote:

Dediğiniz gibi yapıyorum ama usb böyle görünüyor 3 kere biçimlendirip denedim :(

**WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM**

edit: wintoflash programıyla format attım.

o programla nasıl yaptın kardeş .

Programı kur ondan sonra denilenleri takip et programı açtığında hepsi yazıyor zaten. sende iso bulunması lazım yerini gösterip usb ye kaydediyorsunuz biostan da ayarları yapıyorsunuz.

Aynen yukarıda bir arkadaş anlatmış . Daemon Toolsu da kullanarak yaptım . Sıkıntı olmadı teşekkürler .

kardeşim sen 4gb lık usb bellege win7 iso dosyasını yazdırmışsın.. 4gb ta sıgmaz .. 8gb usb bellege yazdır iso yu

• Teşekkürler. Denendi test edildi sorunsuz kurulum yapıldı :)
  • eğer flash diski bootable yapıpta sistemi kurmak istemessek flash diski formatlayıp normal olarak kullanabilirmiyiz
  • Şimdi sistem yok.
    DVD writer yok.
    Sıfır ana kart aldım.
    Usbye W7 isoyu başka bir pcden usbye atıp, yeni bilgisayara sistem kurabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel anlatım olmuş usb sorunu yaşayan bir çok kişi var anlatım basit ve öz teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TAbutcuREis

quote:

quote:

quote:

quote:

Dediğiniz gibi yapıyorum ama usb böyle görünüyor 3 kere biçimlendirip denedim :(

**WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM**

edit: wintoflash programıyla format attım.

o programla nasıl yaptın kardeş .

Programı kur ondan sonra denilenleri takip et programı açtığında hepsi yazıyor zaten. sende iso bulunması lazım yerini gösterip usb ye kaydediyorsunuz biostan da ayarları yapıyorsunuz.

Aynen yukarıda bir arkadaş anlatmış . Daemon Toolsu da kullanarak yaptım . Sıkıntı olmadı teşekkürler .

kardeşim sen 4gb lık usb bellege win7 iso dosyasını yazdırmışsın.. 4gb ta sıgmaz .. 8gb usb bellege yazdır iso yu

alakası yok gayet de sığyor 4 gb a

• Konuda yazan her şeyi sorunsuz yaptım. Yeni aldığım sisteme flashı takıp çalıştırıyorum ama flashı görmüyor galiba. Önyükleme için bir tuşa basınızın ingilizcesi yazıyor, bir tuşa basıyorum yine aynı yazı geliyor. Ne yaparsam yapıyım aynı yazı geliyor. Yardımcı olur musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekstasis

Konuda yazan her şeyi sorunsuz yaptım. Yeni aldığım sisteme flashı takıp çalıştırıyorum ama flashı görmüyor galiba. Önyükleme için bir tuşa basınızın ingilizcesi yazıyor, bir tuşa basıyorum yine aynı yazı geliyor. Ne yaparsam yapıyım aynı yazı geliyor. Yardımcı olur musunuz ?

Bios ayarlarından USB boot'u ayarladınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: redvelvet

quote:

Orijinalden alıntı: ekstasis

Konuda yazan her şeyi sorunsuz yaptım. Yeni aldığım sisteme flashı takıp çalıştırıyorum ama flashı görmüyor galiba. Önyükleme için bir tuşa basınızın ingilizcesi yazıyor, bir tuşa basıyorum yine aynı yazı geliyor. Ne yaparsam yapıyım aynı yazı geliyor. Yardımcı olur musunuz ?

Bios ayarlarından USB boot'u ayarladınız mı?

Windows 7 Download Tool programıyla iso dosyasını hafıza kartına attım. Yeni topladığım sisteme kart okuyucuyu takıp çalıştırıyorum. F12'den Booth Menüyü açıp USB 2.0 SD/MMC Reader seçiyorum. Daha sonra '' Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key '' diye bir yazı çıkıyor. Yazının türkçesi ise '' Yeniden başlatın ve doğru önyükleme aygıtını seçin veya seçilen Önyükleme aygıtı Boot Media yerleştirin ve bir tuşa basın. '' Herhangi bir tuşa bastığım zaman aynı yazı bir daha geliyor.

Az önce internet cafeye götürdüm adam cd'den yüklemeye çalıştı yine olmadı. 1 tb'lik hard disk 128 gb olarak görünüyor. Adam windowsu c ve d olarak 2 ye ayırmaya çalıştı oda olmadı. Ayırmadan yapalım dedi bu seferde ileri tıkladıktan sonra cd'yi görmedi kurulum yapmadı. Bios pilini çıkarıp taktık yine aynı.. Bios'tan hard diski seçiyorum windows açılıyor yazısına kadar geliyor orda donuyor. Halbuki windowsu kurmadık biz yarıda kalmışta olabilir.

• Konu sayesinde formatımı atıyorum şuanda herşey yolunda gibi. Çok güzel sade anlatmışsın anlatım içln teşekkürler :)

İnş. Bir sorun çıkmadan açıır bilgisayar

Edit : Sorunsuz kuruldu windows teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -AudreA- -- 26 Ağustos 2013; 23:13:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • we were unable to copy your files. please check your usb device and selected iso file and try again
    sorunu bende oluştu.
    Avira Antivirüs programı kurulu. Programın USB Bellek üzerinde autorun.inf dosyası oluşturmasını önlüyor ve dolaysıyla bu hatayı alıyorsunuz.
    Virüs programını devredışı bırakmanız yeterlidir. // Bugün bende oluştu kendim çözdüm.
  • Boot edebilir flash bellek hazırlıyoruz ya program bunu formatlıyor basta ve ntfs dosya sistemine dönüştürüyor.

Ama bana fat32 lazım bunu nasıl yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Boot edebilir flash bellek hazırlıyoruz ya program bunu formatlıyor basta ve ntfs dosya sistemine dönüştürüyor.

Biraz zor çünkü sizin de dediğiniz gibi program kendisi formatlıyor yani programa müdahale etmek mümkün değil ama başka programla belki olabilir diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

quote:

Boot edebilir flash bellek hazırlıyoruz ya program bunu formatlıyor basta ve ntfs dosya sistemine dönüştürüyor.

Biraz zor çünkü sizin de dediğiniz gibi program kendisi formatlıyor yani programa müdahale etmek mümkün değil ama başka programla belki olabilir diyorum.

Neyse hocam son çare hdd den kurdum win7 yi. Biraz daha pratik bir yöntem. Basta sistemde kalıntı bırakıyor sanıyordum ama bırakmıyormus.
  • fat32 olarak mı biçimlendiriyoruz flashı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4EverRobust

fat32 olarak mı biçimlendiriyoruz flashı ?

Sen nasıl biçimlendirirsen biçimlendir program kendisi de ceviriyor ntfs olarak.
  • quote:

quote:

Sen nasıl biçimlendirirsen biçimlendir program kendisi de ceviriyor ntfs olarak.

ben başka programdan fat32 olarak biçimlendirilecek şekilde yazdırıyorum şuan ve bitmek üzere
  • quote:

quote:

quote:

ben başka programdan fat32 olarak biçimlendirilecek şekilde yazdırıyorum şuan ve bitmek üzere

Dedigim gibi sen ne yaparsan yap ntfs ile sıfırdan formatlıyor.

Fat32 ile yaparım diyorsan ms-dos dan yapılan bir yöntem var ama cok zahmetli.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.