Şimdi Ara

**WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM** (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
898
Cevap
117
Favori
1.130.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: axelfoly

tşk hocam güvenli modda da çalışmadı

Siz oynanmis iso yazdirmaya calisiyorsunuz. O yuzden yazmiyor. Bir suru baska bootable iso yazdirma programlari var. Onlari deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lexar usb 3.0 a yüklesem sıkıntı olur mu hem veri aktarım hızıda yüksek?

• quote:

4 iso dosyası indirip denedim kiminde 98 de kiminde 95 hata verdi , acaba ntfs diye olabilir mi şimdide fat 32 ile deniyorum sonra güvenli modda denerim artık iso dosyası mini xp bu arada

Birde ISO to USB programı ile deneyin.
  • bu defa iso dosyasını flasha yazabildim fakat flashtan boot ederken ınf dosyası bozuk veya eksik hatası verdi. öneri için tşk hocam , daha uğraşmaya değmez illa olsun diye çabalamak yersiz win7 için hazırladığım flashlar gibi sorunsuz olacağını sanmıştım ama değilmiş öneri veren herkese tşk
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasarr35

Lexar usb 3.0 a yüklesem sıkıntı olur mu hem veri aktarım hızıda yüksek?

usb 3.0 larda olmuyor benim bildiğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

quote:

Orijinalden alıntı: yasarr35

Lexar usb 3.0 a yüklesem sıkıntı olur mu hem veri aktarım hızıda yüksek?

usb 3.0 larda olmuyor benim bildiğim.

Hocam denedim oldu 10 dk gibi kısa bir sürede yükledi.

• Bi saniye.USB 3.0 olan bir flaş diski USB 3.0 destekleyen bir porta mı taktınız yoksa 2.0 porta mı taktınız?
  • Windows7-USB-DVD-tool ile "however, we were unable to run bootsect to make the usb device bootable" hatası aldım ve sonra şuradaki rufus isimli programla işi çözdüm. sanırım Windows7-USB-DVD-tool programının usb 3.0 bellekler ile arası pek iyi değil
  • Tüh yav 4Gb flash belleğe yemiyor :(
    3.7 GB olarak gösteriyor Flash bellek... bunun bir çözümü var mı dır arkadaşlar?
  • Allah Allah normalde olması lazım.Bendeki 32 bit 2,32gb 64 bit ise 3,03gb olarak gözüküyor.Oynanmış bir iso olabilir mi?
  • Eyw buro çok teşekkürler
  • Arkadaşlar bu konuyla ilgili bana lütfen pm atmayın.Sorununuzu buraya yazın ki daha fazla kişi yardımcı olmaya çalışsın.Benim pek vaktim olmuyor.
  • Arkadaşlar iyi günler.Ben bilgisayara flash bellekten format attım ve format işlemi bittikten sonra pc kendini resetledi ve bios ayarlarından hdd yi seçtim.Fakat del tuşuna bastığımız yeri geçince pc açılmıyor.Bir tane _ gidip geliyor.Ne yapmam lazım ? bu arada 2-3 saat kadar sürdü format atması ve ben bilgisayara bakmaya gelince tekrar format atma yerine geçmiş dili seçin yazıyordu.Ben de pc yi resetledim flash belleği çıkarıp boot menüsünden hdd yi seçtim ve restart yaptım.Ama dediğim gibi hdd nin markası ve diğer yazılarla birlikte _ tuşu geliyor ve burayı geçmiyor pc.
    Alakası var mı bilmiyorum ama.Master slave ve secondary slave yazıyor.Benim hdd secondary slave bölümünde.Master slave bölümü boş.Lütfen yardım edin 3-4 gündür uğraşıyorum bir sorun bitiyor başka bir şey çıkıyor bıktım.

• hdd bios da görünüyor mu hdd master-slave konumuna al öyle dene ama format atarken pcnin başında dur 2 saat format için çok uzun bi süre pc reset atıncada flashı çıkarmalısın
  • quote:

hdd bios da görünüyor mu hdd master-slave konumuna al öyle dene ama format atarken pcnin başında dur 2 saat format için çok uzun bi süre pc reset atıncada flashı çıkarmalısın

Hocam öncelikle cevap verdiğin için çok teşekkür ederim.Hdd biosda görünüyor ama master slave konumuna nasıl alacağım bilmiyorum.Öğlen tekrar format atmayı denedim ve bu seferde formatın ortasında mavi ekran çıktı.Kernel falan yazıyordu.Daha sonra windows8.iso dosyası ile denedim yaklaşık 3 saat kadar sonra %28 e gelince hata verdi.Dosyalar okunamıyor diye.Ne yapacağımı şaşırdım doğrusu.2 tane dwd rw var çalışmıyorlar.Arkadaşımın dwd rw sini kendi pc me takmaya çalıştım olmadı.Benim ki sata onun ki ide.Yarın windows7.iso ile tekrar deneyeceğim,olmazsa netten iso indiririm heralde.Kullandığım flash bellek Toshiba.Power iso programıyla yazıyorum ancak yazdıktan sonra winrar şeklinde gösteriyor.

**WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM**

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Türkolog_ -- 21 Temmuz 2014; 0:36:49 >

• hocam sorun m-s ayarlamak gibi değil daha çok hdd arızası gibi duruyor söylediklerinizden anlaşılan format esnasında olması ve uzun zaman almasıda onu gösteriyor ama yinede emin olmak için hdd söküp başka bir pcde hdtune tarama yapıp sorun olup olmadığını anlamak gerek benzer sorunu bende 2. el aldığım bi hdd yaşamıştım
  • quote:

hocam sorun m-s ayarlamak gibi değil daha çok hdd arızası gibi duruyor söylediklerinizden anlaşılan format esnasında olması ve uzun zaman almasıda onu gösteriyor ama yinede emin olmak için hdd söküp başka bir pcde hdtune tarama yapıp sorun olup olmadığını anlamak gerek benzer sorunu bende 2. el aldığım bi hdd yaşamıştım

Hocam hdd eski zaten bayağı.Bir şey soracağım ben de 500 gb taşınabilir hdd var,bunu bozuk olanın yerine kullanabilirmiyim ? windows'u taşınabilir hdd ye yükleyip eski hdd yi çıkarmak mümkün mü ?
  • çıkarıp sata veya ide portlardan birine takabilirsen mümkün
  • quote:

çıkarıp sata veya ide portlardan birine takabilirsen mümkün

Hocam son kez alıntılıyorum.Seni epey rahatsız ettim. Az önce windows7 iso ile tekrar format attım.2-3 saat sürdü format atması ve ilk restartta bios'a girip hdd yi seçtim.Flash belleği çıkardım.Sonuç yine aynı del tuşuna bastığım ekranı geçince siyah ekran da imleç yanıp sönüyor.Taşınabilir hdd yi söktüm ancak ne sata nede ide girişi yok.Bu arada ben taşınabilir hdd yi masaüstü pc ye bağlamak istedim,yalnızca laptop'a bağlanıyor galiba.Ne yaptıysam olmadı 2 ay sonra üniversiteye gideceğim yeni hdd de alamam.Yardımın için teşekkür ederim.Allah razı olsun.

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.