Şimdi Ara

**WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
899
Cevap
117
Favori
1.130.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar olay çok basit.Sırayla anlatıcam herkes yapacak inşallah.Öncelikle aşşağıdaki linkten (MS nin sitesi) Windows 7 USB DVD Download Tool isimli minik programı indirin.Program çok küçük 1 mb civarı ve ücretsizdir.

Windows 7 USB DVD Download Tool

Kısaca bunu yapabilmek için elimizde 1 program ve 1 win7 iso dosyası olması yeterlidir.

Şimdi sırasıyla dediklerimi yapınız.

1-En az 4gb boyutunda (ben 8gb kullandım) bir flash diski formatlayıp pc ye takalım.

2-Daha sonra Win7 USB programımızı açalım ve Browse diyelim.

3-Win7 iso dosyamızı programa gösterelim ve seçelim.

4-Burda "USB Device" diyen kısma tıklayalım.Zaten kendisi otomatik olarak bulacaktır USB'yi.

5-Burda "Begin Copying" diyen kısma tıklayıp beklemeye başlayalım.

6- Ve sonunda böyle olması lazım.

7- Burasıda flash diskin görünümü.

Son olarak biostan boot menüsünden "USBHDD" yazan kısmı seçip kaydedip çıkıyoruz ve kurulum başlıyorİLK RESTARTDAN SONRA TEKRAR BOOT OLARAK HDD SEÇİNİZ.

Aynı işlem win8 ve win8.1 için de geçerlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 13 Temmuz 2014; 0:12:17 >
    omerakz bu mesajı paylaştı

• bence bunlarla uğraşmayın bakın anlatıyorum

başlat çalıştır cmd

diskpart

list disk

flash diski bulup

select disk 1(flash bellek 1 ise)

clean

create partition primary

active

format fs=fat32 quick

assign

son olarakda windows 7 dvdmiz içindeki tüm dosyaları flash diske kopyalamak gerisini biliyorsunuz heralde :D
    quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

Güzel anlatım işe yarayacak bir konu olmuş teşekkürler.

Eyvallah rica ederim.

Alıntıları Göster
    Bu gün bir arkadaşıma bu yöntemi kullanarak format attım gerçekten çok hızlı kurulum gerçekleşiyor. ISO dosyaları hazırsa ultraISO programınada ihtiyacımız olmuyor. Windows 7 DVD niz varsa ve bu yöntemle yükleme yapmak istiyorsanız UltraISO programıyla ISO dosyasını oluşturmak gerekebilir. Yalnız ben yüklerken şöyle bir şey oldu. Formatlayıp yükleme bölümüne geçtikten sonra tüm yüklemeler bittikten sonra bilgisayar resetliyor hiçbir şeye basmazsak veya biosa girip boot ayarını tekrar HDD olarak ayarlamazsak tekrar yüklemeye geçiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Say Goodbye

dostum çok kaliteli anlatmışsın ama ben bu format konularına pek vakıf değilim o yüzden soruyorum

eğerki win 7 setup dosyasını direkt usb'ye atıp, bilgisayarı boot edip masaüstüne geldikten sonra usbdeki setup'la kurabilir miyim win7'yi? (varolan işletim sisteminin yerine) yoksa illa bootable olması mı lazım usb diskin?

+

bu programı xp için de kullanabilir miyiz?

Teşekkürler.Eğer masaüstünden kurcaksanız ki ben tavsiye etmem,direk setup dosyasına tıklayıp kurabilirsiniz.Ama üzerine kurmuş olursunuz.En güzeli boot edilebilir bir araçla kurmak.

Edit: XP içinde denemedim ama olur herhalde.Denemek lazım.Herhangi bir zararı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 11 Ocak 2011; 15:51:37 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Say Goodbye

dostum çok kaliteli anlatmışsın ama ben bu format konularına pek vakıf değilim o yüzden soruyorum

eğerki win 7 setup dosyasını direkt usb'ye atıp, bilgisayarı boot edip masaüstüne geldikten sonra usbdeki setup'la kurabilir miyim win7'yi? (varolan işletim sisteminin yerine) yoksa illa bootable olması mı lazım usb diskin?

+

bu programı xp için de kullanabilir miyiz?

Teşekkürler.Eğer masaüstünden kurcaksanız ki ben tavsiye etmem,direk setup dosyasına tıklayıp kurabilirsiniz.Ama üzerine kurmuş olursunuz.En güzeli boot edilebilir bir araçla kurmak.

Edit: XP içinde denemedim ama olur herhalde.Denemek lazım.Herhangi bir zararı olmaz.

Alıntıları Göster

• quote:

Eyvallah rica ederim.
  • quote:

quote:

Eyvallah rica ederim.

Alıntıları Göster
    Bu gün bir arkadaşıma bu yöntemi kullanarak format attım gerçekten çok hızlı kurulum gerçekleşiyor. ISO dosyaları hazırsa ultraISO programınada ihtiyacımız olmuyor. Windows 7 DVD niz varsa ve bu yöntemle yükleme yapmak istiyorsanız UltraISO programıyla ISO dosyasını oluşturmak gerekebilir. Yalnız ben yüklerken şöyle bir şey oldu. Formatlayıp yükleme bölümüne geçtikten sonra tüm yüklemeler bittikten sonra bilgisayar resetliyor hiçbir şeye basmazsak veya biosa girip boot ayarını tekrar HDD olarak ayarlamazsak tekrar yüklemeye geçiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Evet aynısı bende de olmuştu yazmayı unutmuşum teşekkürler hatırlatma için.İlk resetten sonra biosa girip boot ayarını tekrar HDD yapmak gerekiyor.ISO dosyası hazır olanlar için ultraiso programına gerek yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Evet aynısı bende de olmuştu yazmayı unutmuşum teşekkürler hatırlatma için.İlk resetten sonra biosa girip boot ayarını tekrar HDD yapmak gerekiyor.ISO dosyası hazır olanlar için ultraiso programına gerek yok

Alıntıları Göster
    Güzel anlatım olmuş eline sağlıkFavorilerime ekledim hemen
    Artık dvd derdinden kurtuldum, yok yavaş yazdırayım yok dvd çizilmesin muhabbeti olmadan rahatça kurulum yapmak için süper

• Yada boot menüsü için sanırım F5yada f8 uzun bas aynı menü
  • quote:

Orijinalden alıntı: ACİDBURN45

Yada boot menüsü için sanırım F5yada f8 uzun bas aynı menü
    Çok faydalı bir konu tebrik ve teşekkür ederim... Allah (C.C.) razı olsun.

+Rep
  • quote:

Orijinalden alıntı: _uMaY_

Çok faydalı bir konu tebrik ve teşekkür ederim... Allah (C.C.) razı olsun.

+Rep

Alıntıları Göster
    arkadaşım çok güzel bi paylaşım olmuş ellerine sağlık;)
    yalnız ben bişe sormak istiyorum bu işlemleri tamamladıktan sonra usb belleğimizin içine herhangi bir program yükleyebilecekmiyiz yani setup dosyaları falan ??? yardımcı olurmusun tşkler.

• quote:

Orijinalden alıntı: youandme1903

yalnız ben bişe sormak istiyorum bu işlemleri tamamladıktan sonra usb belleğimizin içine herhangi bir program yükleyebilecekmiyiz yani setup dosyaları falan ??? yardımcı olurmusun tşkler.

Alıntıları Göster
    beyler şimdi bende indirdiğim windows 7 .iso olarak değilde isonun içindekiler şeklinde çıktı ben bunu nasıl .iso ya çevirebilirim
  • quote:

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra yani format olayı bittikden sonra usbye format atarsanız eski haline dönecektir.

quote:

Orijinalden alıntı: crazy_king06

beyler şimdi bende indirdiğim windows 7 .iso olarak değilde isonun içindekiler şeklinde çıktı ben bunu nasıl .iso ya çevirebilirim

Hocam tekrar iso indirmeye çalış yok kota sorunun varsa o zaman elindeki dosyanın boot özelliği varsa UltraISO ile en düşük hızda yazdır.Aşşağıdaki linki incele.

http://www.chip.com.tr/forum/windows-7-dvd-boot-iso-yapmak_t135042.html

• quote:

quote:

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra yani format olayı bittikden sonra usbye format atarsanız eski haline dönecektir.

quote:

Hocam tekrar iso indirmeye çalış yok kota sorunun varsa o zaman elindeki dosyanın boot özelliği varsa UltraISO ile en düşük hızda yazdır.Aşşağıdaki linki incele.

http://www.chip.com.tr/forum/windows-7-dvd-boot-iso-yapmak_t135042.html

Alıntıları Göster
    Programı kurmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum

• quote:

Hocam xp de kurulmaz bu program yanlız.Win7 de çalışır ancak
  • quote:

quote:

Hocam xp de kurulmaz bu program yanlız.Win7 de çalışır ancak

Alıntıları Göster
    hocam win7 usb download tool benim bildiğim sadece windows tan alınma iso lar için çalışıyor. mesela farklı bir iso kullanın this iso is not a valid iso file gibi bir uyarı veriyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

hocam win7 usb download tool benim bildiğim sadece windows tan alınma iso lar için çalışıyor. mesela farklı bir iso kullanın this iso is not a valid iso file gibi bir uyarı veriyor..

Aynen öyle zatenBen mesela 2 tane başka farklı iso denemiştim ama olmamıştı.İllegal olmasa upload edip burda paylaşırdım ama maalesef yasak
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

Aynen öyle zatenBen mesela 2 tane başka farklı iso denemiştim ama olmamıştı.İllegal olmasa upload edip burda paylaşırdım ama maalesef yasak

Alıntıları Göster
    Öyle diyorsunuz ama ben dün xp den windows 7 ye geçtim bu yolla Program gayet güzel kuruldu daha sonra usb ye attım windows 7 ultimate'i daha sonrada yükledim w7 yi. Bu arada w7 korsan torrentten indirmiştim şimdi bide türkçe yaptım oh mis.

• quote:

Orijinalden alıntı: yekilord

Öyle diyorsunuz ama ben dün xp den windows 7 ye geçtim bu yolla Program gayet güzel kuruldu daha sonra usb ye attım windows 7 ultimate'i daha sonrada yükledim w7 yi. Bu arada w7 korsan torrentten indirmiştim şimdi bide türkçe yaptım oh mis.

O zaman diğer arkadaş yanlış bişeyler yaptı fakat ben xpde çalışmaz diye biliyordum.
  • quote:

quote:

O zaman diğer arkadaş yanlış bişeyler yaptı fakat ben xpde çalışmaz diye biliyordum.

Alıntıları Göster
    Oldukça sade ve etkili bir anlatım olmuş.Paylaşım için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: 666

quote:

Çalışıyomuş demekki. Gerçekten teşekkürler çok faydalı bi program ama peki bununla xp falan yükleyebilir miyiz?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.