Şimdi Ara

Hangi Bankadan Hesap Açtırmalıyım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
11.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, vadesiz banka hesabı açmayı düşünüyorum.Önceden banka hesabı açtırmadığım için hiçbir bilgim ve tecrübem yok.Hangi bankadan hesap atırmalıyım ona da karar veremedim.Bu yüzden bilgi sahibi olan arkadaşlarıma sorularım şunlar;
    -Hesap açtırırken para istiyorlar mı ve yıllık hizmet bedeli alıyorlar mı?
    -İnternet üzerinden para yatırma ve çekme işlemleri yapabilecek miyim?
    -Hesabımdaki paraları kredi kartı gibi alış-verişlerde kullanabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZekaKutbu -- 11 Ocak 2011; 13:04:51 >

• Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar
  • İş bankası bence
  • Peki sorduğum sorularıda cevaplayıp açar mısın arkadaşım?
  • arkadaşım benden sana tavsiye akbank olmasında yüzüne gülüp arkandan vuran cinsten ben çektim sen çekme :)) sadece uyarayım dedim sorularına en uygun bankayı bildiğimden değil :))
  • işbankası ----finansbank (müşteri hizmetlerini çok beğeniyorum )
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheTime

işbankası ----finansbank (müşteri hizmetlerini çok beğeniyorum )

iş bankasını bilemem ama finans bak müşteri hizmetlerinde aynı fikirdeyim.
  • iş bankası kesinlikle
  • ben katılım bankalarıyla çalışıyorum. önceden bilindik bankalardan hesabım, kredi kartlarım vardı. kredi kartı aidat ücretlerinden bıktım. bi de bi yakınımın vadesiz hesabından 6 ay da bir 40-50 lira hesap işletim ücreti kesmeye başladıklarını görünce tüm kredi kartlarını iptal etttirdim, hesaplarımı kapattım ve katılım bankalarına yöneldim.
    katılım bankalarına hesap açtırmak için para yatırma şartı yoktur.
    katılım bankaları dışındaki bankaların çoğu 6 ay da bir hesabından hesap işlem ücreti adı altında 30-40-50 lira tırtıklar. katılım bankaları bu bedeli ya almazlar ya da alırlarsa 5 tl gibi bir rakam alırlar.
    Hiçbir bankadan internet üzerinden para yatıramazsın, çekemezsin:) daha o teknoloji gelişmedi.
    Ama katılım bankalarının internet şubeleri üzerinden, havale, eft, tüm faturalar-ssk-vergi ödemelerini, okul taksitlerini, tüm bankalara ait kredi kartları ödemelerini, yatırım işlemlerini, okul taksiti ödemelerini gerçekleştirebilirsin.
    eğer Kuveyt Türk ten hesap açtırırsan eft ve havale işlemlerini internet üzerinden ücretsiz gerçekleştirebilirsin. bu sadece Kuveyt Türk te var. diğer bankalarda vip müşteri olursan bu işlemleri ücretsiz yapabiliyorsun.
    Hesabımdaki paraları kredi kartı gibi alışverişlerde kullanabilir miyim derken internet üzerinden alışverişi kastediyorsun herhalde. evet havale-eft yönetimiyle yapabilirsin. bunun yanısıra sanal kart uygulaması ile de int üzerinden alışveriş gerçekleştirilebiliniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZekaKutbu

Arkadaşlar, vadesiz banka hesabı açmayı düşünüyorum.Önceden banka hesabı açtırmadığım için hiçbir bilgim ve tecrübem yok.Hangi bankadan hesap atırmalıyım ona da karar veremedim.Bu yüzden bilgi sahibi olan arkadaşlarıma sorularım şunlar;
    -Hesap açtırırken para istiyorlar mı ve yıllık hizmet bedeli alıyorlar mı?
    -İnternet üzerinden para yatırma ve çekme işlemleri yapabilecek miyim?
    -Hesabımdaki paraları kredi kartı gibi alış-verişlerde kullanabilir miyim?

yokmu bir bilen
  • Kesinlikle "Kuveyt Türk" :)
    Ne masraf ne başkabirşey alıyorlar. Tamam bankamatikleri pek bulunmuyor ama eğer hesabım olsun 3,5 kuruş koyuyum ya da annem babam bana para gönderiyor diyorsan kesinlikle Kuveyt Türk kullanacaksın. O diğer bankaların aldığı işlem ücretlerinin haddi hesabı yok. Boşa zarar etme.
    Vadesiz hesap açtığında "nakit para" gibi kullanabilirsin. (Taksit gibi imkanın yok)
  • banka asya 3 ayda bir 5 tl hesap işletim ücreti
    internet üzerinden eft-havale,fatura ödeme var: eft:2,5 lira
    hesabındaki paraları nakit çekim yaparsın anca alışverişlerde, maestro ile

çoğu yerde atm'si var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Macromedia -- 16 Ocak 2011; 23:45:42 >
  • atm sıkıntısı olmasın,bir de hesap işletim ücreti kazık olmasın yeter

bankakartıyla netten alışveriş yapabiliyormuyuz
  • Merkez Bankası
  • Öğrenci misin
  • 2 fatura bağlamazsan büyük bankalar 50 lira hesap ücreti keser her yıl. Heralde öyle bir rakamdı.
  • Kesinlikle garanti.Üzerine banka tanımam aga
  • öğrenci sayılırım iş bankasında karar kıldım ama garantide iyiyidi ama neyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: okndmr34

Kesinlikle garanti.Üzerine banka tanımam aga

garanti ilk hesap açılışında 50 tl alıyor ve yıllık yaklaşık 70 tl hesap işletim ücreti kesiyor.
  • bende garanti vardı hesap işletim ücretinden bıktım kapattırdım. kuveytturk kullanıyorum şuan. internetten eft-havale ücretsiz. hesap işletim ücretide almıyo. bana yetiyor...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.