iPhone Telefon Rehberi Düzenleme ExcelContacts
27 Cevap29124 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

92 Mesaj
11 Ocak 2011; 9:20:39 

Herkese günaydın.
Son dönem yaşadığım bir problemi ve sonrasında nasıl çözdüğümü sizlerle paylaşmak istedim. Nedense tüm telefon rehberimdeki numaralar 2 kere çıkar oldu. Yüzlerce telefon numarasını tek tek silmek ciddi bir zaman kaybı. Sanırım bu durum türkcell in yedekleme app sinden kaynaklıda olabilir.

bu problemi çözmeye çalışırken excelcontacts ile tanıştım. Bu uygulama ile mevcut telefon rehberinizi excell e atabiliyorsunuz. Daha sonra excell de istediğiniz kadar değiştirin ekleyin çıkarın. (resim, e-mail adresi, numara, gruplama vs .vs. ). Daha sonra excell i iphone a aktardığınızda istediğiniz gibi bir telefon rehberiniz olacaktır.

not: düzeltilmiş excell i iphone ye atmadan önce Erase Contacts (cydia dan indirilebilir) ile telefon rehberinizi temizleyin ki, daha sağlıklı olsun.

5098 Mesaj
11 Ocak 2011; 9:25:55 

beleş mi?Birde JB siz yüklenebiliyor mu;?

Farcry 3 uplay 20 tl ==> P.M

92 Mesaj
11 Ocak 2011; 9:33:08 

AppStore da 1,90 USD. Beleş dersen tabi ki mutlaka JB gerekli.

477 Mesaj
11 Ocak 2011; 9:43:59 

Teşekkürler. Faydalı olabilir.

MeHmEt

91 Mesaj
11 Ocak 2011; 9:52:53 

deneyip görelim. sağol bilgi için.

404 Mesaj
11 Ocak 2011; 16:25:35 

Rehber icin daha kolay bir yontem var, hemde ucretsiz. Itunes uzerinden Gmail veya Yahoo hesabinizla bagdastirabilirsiniz.

Ben gmail ile bagdastirdim. Gerekli rehber duzenlemeleri gmailden yapip iTunes uzerinden sync ettiginizde Iphone-Gmail (Iphone a yeni kayit ettiginiz numara gmaile gecer) , Gmail - Iphone (Sifir iphone a gmailde kayitli numaralar gecer). Online ulasilabilmesi oldukca kullanisli. (Ayni zamanda mail adresleride kayit edebilirsiniz)

Tabi numara silmek icin, hem Iphone uzerinden hemde Gmail uzerinden silmeniz gerekiyor.

Ayrica Mac kullaniyorsaniz maildeki rehberiniz ayni zamanda Address Book programina da gecer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YunTi -- 11 Ocak 2011; 16:28:51 >

Okumam yazmam yok, parmak bassam olurmu?

1798 Mesaj
15 Ocak 2011; 0:02:31 

quote:

Orijinalden alıntı: iron_maden

Herkese günaydın.
Son dönem yaşadığım bir problemi ve sonrasında nasıl çözdüğümü sizlerle paylaşmak istedim. Nedense tüm telefon rehberimdeki numaralar 2 kere çıkar oldu. Yüzlerce telefon numarasını tek tek silmek ciddi bir zaman kaybı. Sanırım bu durum türkcell in yedekleme app sinden kaynaklıda olabilir.

bu problemi çözmeye çalışırken excelcontacts ile tanıştım. Bu uygulama ile mevcut telefon rehberinizi excell e atabiliyorsunuz. Daha sonra excell de istediğiniz kadar değiştirin ekleyin çıkarın. (resim, e-mail adresi, numara, gruplama vs .vs. ). Daha sonra excell i iphone a aktardığınızda istediğiniz gibi bir telefon rehberiniz olacaktır.

not: düzeltilmiş excell i iphone ye atmadan önce Erase Contacts (cydia dan indirilebilir) ile telefon rehberinizi temizleyin ki, daha sağlıklı olsun.

saolasın hocam nefis faydalı bir olay

188 Mesaj
15 Ocak 2011; 1:02:06 

quote:

Herkese günaydın.

Üstad cidden ellerine sağlık.
Tarif ettiğin bu yöntem harika...
910 kayıtlık bir rehberim var ve ben bunu nasıl düzenleyebilirim acaba diye düşünürken tavsiyen imdadıma yetişti.
Çok teşekkürler...

2401 Mesaj
21 Ocak 2011; 9:09:54 

paylaşımın için teşekkürler arkadaş.

1009 Mesaj
21 Ocak 2011; 9:40:02 

Boyle bir yazilimia ihtiyac niye olsunki?! . Telefon rehberinizi outlook a senksonize edin, oradan duzenleyin. Excell e gore cok daha rahat ve basarili bir sekilde duzenleyebilirsiniz, illa excell de duzenlemek isterim derseniz de outlook da kontaklari csv olarak export edip excell de dilediginiz gibi duzenleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zengier -- 21 Ocak 2011; 9:40:38 >

Bu da mı kural dışı hakim bey?

55 Mesaj
23 Nisan 2011; 23:29:00 

üstadlar ben yeni aldım phone 4 ümü öğrenmeye çalışıyorum bu noktada size bir sorum olacak, excelcontacsı indirdim telefondan exele attım ama o exceli bulamıyorum nereye atıyor onu

c-sar

5098 Mesaj
23 Nisan 2011; 23:33:31 

quote:

Orijinalden alıntı: csar
üstadlar ben yeni aldım phone 4 ümü öğrenmeye çalışıyorum bu noktada size bir sorum olacak, excelcontacsı indirdim telefondan exele attım ama o exceli bulamıyorum nereye atıyor onu

ituneste app listesinin alt tarafında eccelcontacts var oradan yedekledigin dosyayı görebilirsin save deyip bilgisayarına atarsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

55 Mesaj
23 Nisan 2011; 23:40:54 

quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

ituneste app listesinin alt tarafında eccelcontacts var oradan yedekledigin dosyayı görebilirsin save deyip bilgisayarına atarsin

hocam apps'ye bastığımda benim cihaza yükleğim app ler görünüyor, zaten bir facebooku birde exceli indirdim 2 si görünüyor fakat ben exeli açmak rehberimi düzenlemek istiyorum, açamıyorum nerden açacağım

c-sar

55 Mesaj
23 Nisan 2011; 23:48:44 

buldum çok teşekkürer

c-sar

1 Mesaj
1 Eylül 2011; 5:21:13 

Excelde düzenleme yaptıkdan sonra ıphone'a geri nasıl yükleme yapacağız.
Kurcaladım ama çıkamadım işin içinden.
bilgi verirseniz memnun olurum

14 Mesaj
5 Şubat 2012; 0:18:08 

Süpermiş walla beni büyük dertten kurtardın Allah senden razı olsun

398 Mesaj
16 Mayıs 2012; 15:21:35 

quote:

Orijinalden alıntı: YunTi

Rehber icin daha kolay bir yontem var, hemde ucretsiz. Itunes uzerinden Gmail veya Yahoo hesabinizla bagdastirabilirsiniz.

Ben gmail ile bagdastirdim. Gerekli rehber duzenlemeleri gmailden yapip iTunes uzerinden sync ettiginizde Iphone-Gmail (Iphone a yeni kayit ettiginiz numara gmaile gecer) , Gmail - Iphone (Sifir iphone a gmailde kayitli numaralar gecer). Online ulasilabilmesi oldukca kullanisli. (Ayni zamanda mail adresleride kayit edebilirsiniz)

Tabi numara silmek icin, hem Iphone uzerinden hemde Gmail uzerinden silmeniz gerekiyor.

Ayrica Mac kullaniyorsaniz maildeki rehberiniz ayni zamanda Address Book programina da gecer.

Yunti arkadaş yaptığın açaıklama hotmail hesabı içinde geçerli mi?

2060 Mesaj
16 Mayıs 2012; 15:46:27 

teşekkürler. akşam deneyeceğim

138 Mesaj
17 Mayıs 2012; 18:31:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Tolunay35

Yunti arkadaş yaptığın açaıklama hotmail hesabı içinde geçerli mi?

Gmail ve Yahoo demiş

Hotmail'de kapsıyordur kesinlikle

398 Mesaj
18 Mayıs 2012; 11:01:03 

Hotmail sağlıklı olmuyor.
İsimler 2-3-4 mükerrer çıkıyor.
Acaba bir ayarını mı yanlış yapıyorum?

58 Mesaj
18 Mayıs 2012; 12:05:21 

İcloud varken neden böyle programlarla uğraşıyorsunuz ki.Hazır Apple ın sunduğu harika bir nimet.

398 Mesaj
19 Mayıs 2012; 9:27:26 

Uğraşa uğraşa çözdüm gibi.
Hotmail için en kolay yol şu; hotmail'de tüm kişilerinizi detaylı bir şekilde güncelleyin,
daha sonra iphone'dan hotmail hesabınızı silin-kaldırın.
Tüm kişiler gidiyor.
Akabinde ipohe'da hotmail hesabınızı yeniden tanımlayın (kişileri al seçeneği işaretli),
tüm kişiler mükerrlik olmaksızın geldi.

404 Mesaj
19 Mayıs 2012; 19:19:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Tolunay35

Uğraşa uğraşa çözdüm gibi.
Hotmail için en kolay yol şu; hotmail'de tüm kişilerinizi detaylı bir şekilde güncelleyin,
daha sonra iphone'dan hotmail hesabınızı silin-kaldırın.
Tüm kişiler gidiyor.
Akabinde ipohe'da hotmail hesabınızı yeniden tanımlayın (kişileri al seçeneği işaretli),
tüm kişiler mükerrlik olmaksızın geldi.

Zamaninda hotmail desteklemiyordu, simdi destekliyor, yeni yeni seyler ekleniyor surekli.

Simdi Apple in kendi sistemi mevcut, iCloud hepimiz duymussuzdur. Rehber duzenleme de oldukca kullanisli ayrica takvim, mail, find my iphone, iwork gibi guzel ozellikleri var, tabi bunlari gene olarak gmail ile de yapilabiliyor ancak kendi sistemi daha kullanisli, ozellikle mac'iniz varsa cok daha verimli oluyor.

Kisisel tavsiyem eger aktif olarak IOS ve Android kullanici iseniz en guzeli gmail'dir. Sadece IOS kullaniyorsaniz kisisel tavsiyem iCloud tur.

Okumam yazmam yok, parmak bassam olurmu?

398 Mesaj
22 Mayıs 2012; 12:09:50 

Çözememişim. Nasıl oluyor anlamıyorum ama telefonuma kaydettiğim kişiler siliniyor. Bir çok telefonu kaydetmeme rağmen rehberde bulamıyorum silinmiş. Bu ne biçim iştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolunay35 -- 22 Mayıs 2012; 12:10:29 >

3669 Mesaj
22 Mayıs 2012; 12:46:03 

iTunes'a iPhone'u bağladığınızda Bilgi sekmesinde Kişileri eşzamanla'nın tikini kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Mayıs 2012; 14:55:22 

quote:

Herkese günaydın.

Bunlari zaten iCloud ile duzenleyip eszamanlayabilirsiniz. Tabi iCloud etkinlestirilmis olsun ve iTunes'ta Info bolumunu kapali tutun boylece cift girislerden kurtulursunuz.

En temiz, en seri, en akilli yontem bu. Ayrica Apple servisi. Ileride hicbir ucuncu parti uygulamalar veya diger email sunuculari ile ugrasmadan iCloud'tan yeni cihaziniza kisilerinizi,m takvim ve notlarinizi eszamanlayabilirsiniz.

Secim sizin.

183 Mesaj
5 Ocak 2013; 18:37:12 

Iphone 5 i bugün kullanmaya başladım. kişilerle ilgili bir problemim var.

eski telefonda. Telefon kişileri, simkart kişileri diye bir ayrım vardı. istediğimi gösterebiliyordum. istersem ikisini birden,istersem sadece telefon, istersem de sadece simkart kişilerini gösteriyordum.

diyeceksiziniz bu ne işe yarar. Kıskanç kız arkadaşınızın telefon rehberi kontrol tacizlerinden kurtulmaya yarıyor.
görmesini istemediğim kişileri simkart kişilerinde tutup, telefonda sadece Telefon kişilerini gösteriyordum. böylece bu görünmesini istemediğim kişiler halen kayıtlı olarak kalıp, arayınca çıkıyor,sms gönderince gözüküyordu. ama önemli olan rehberde gözükmemesi.bu işime çok yarıyordu.

IOS6 iphone 5 de bunu beceremedim. şimdi yeni telefon aldık diye çapkınlığı mı bırakacağız?=(
yok mudur bu işin çaresi? iphone da kişileri ayırıp, simkart kişilerini gizlemenin bir yolu.??

387 Mesaj
14 Şubat 2013; 15:05:02 

konuşu açan arkadaşa teşekkürler

1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Apple - iPhone - iPad » Programlar, Yazılım sorunları » iPhone Telefon Rehberi Düzenleme ExcelContacts
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.282