Muhabbet Kuşu Fiyatları
48 Cevap9881 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Ocak 2011; 23:14:54 

Muhabbet Kuşu Fiyatları ne kadardır arkadaşlar ?

674 Mesaj
10 Ocak 2011; 23:15:43 

gidip para verme boşuna ya. bir arkadaşından yavru al yada sahiplendirme ile al. ille para verip alıcam diyorsan 25-45 arası fiyatları.

bu hariç bütün genellemeler yanlıştır.

Uzaklaştırılmış
10 Ocak 2011; 23:19:34 

Sahiplendirme ile nasıl oluyor ?

3972 Mesaj
10 Ocak 2011; 23:21:40 

Hocam çok iyi oluyorlar hele alıştırdın mı peşinden ayrılmaz omzuna konar güzel sözler söylersen çok daha akıllı olurlar konuşmayı severler 20 liradan başlar fiyatları.

2010®

Uzaklaştırılmış
10 Ocak 2011; 23:23:54 

Düşünüyorum bakalım.
Fakat @trk. arkadaşın sahiplendirme deki demek istediğini anlamadım.

28 Mesaj
10 Ocak 2011; 23:24:28 

Hocam ben tek aldım bitane 25 liraya oldukça iyi baktım maraşa geldik hayvancağıza bamadım morali falan bozuluyor bende dayanmadım gittim birde dişi aldım onları seyretmesi çok tatlı oluyor

insanların yarattığı sahte paralar olduğu gibi , paranın ve mevkinin yarattığı sahte insanlarda vardır...

3972 Mesaj
10 Ocak 2011; 23:29:12 

Benimde iki tane vardı erkek olanı 10 ay önce öldü

Dişi olan çok üzülmüştü. Ölümleri cidden kötü oluyor.

2010®

674 Mesaj
10 Ocak 2011; 23:31:06 

sahiplendirme gg sahibinden gibi sitelerde falan var örnek vericek olursak.

adamın fazladan kuşu oluyor ilgilenemiyor (muhabbet kuşuna ilgi çok gerekir) bu yüzden parasız bir şekilde veriyor bakacak birine.

http://www.sahibinden.c...abbetler-38830537/detay

http://www.sahibinden.c...lendirme-38283175/detay

http://www.sahibinden.c...lendirme-38306641/detay

http://www.sahibinden.c...lendirme-38237072/detay

bunlar gibi.

hatta bakabilecekseniz ücretsiz jako bile var.

ayrıca alırken 0-3 aylık arası bir şey alman daha yararına olur.

vede yeni başlıyorsan bu işe kafes falan yeni alacaksan bir kaç bir şey oku ona göre al. bir kaç çeşit yem al mesela. kafesin tellerinin yatay olmasına dikkat et. hayvan daha rahat hareket eder. ızgara koy altına kafesin (dışkısını yememesi açısından) alabildiğin kadar yüksek bir kafes al. ayna asla koyma. ayrıca odayı tanıt kuşuna. sal aldıktan 3-5 gün sonra tanısın bi . ilk çıktığında kolay kolay girmez ama endişelenme acıkınca kendi girer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trk. -- 10 Ocak 2011; 23:33:41 >

2400 Mesaj
10 Ocak 2011; 23:47:09 

30 liradan aşağı bulamazsın..

Hergün vuruyom guru guru gubara - CeyhanPrensiGenco

2141 Mesaj
10 Ocak 2011; 23:57:28 

Sahiplendirme olayına inanmıyorum ben

Adam jako ücretsiz veriecektir yazıyor inandınız mı ?

Asosyallik Üzerine

Nedir bu dünyadaki yahudi egemenliği ?

674 Mesaj
11 Ocak 2011; 0:04:08 

quote:

Orijinalden alıntı: @Majesty

Sahiplendirme olayına inanmıyorum ben

Adam jako ücretsiz veriecektir yazıyor inandınız mı ?

bir şey biliyorsanız söyleyin bizde bilelim. pek bir bilgim yok açıkçası? hiç denediniz mi?

şimdi gaza gelip denicem vermicekler diye yollıcaklar kuşu bende salıcam gidicek. yazık olucak

http://www.sahibinden.c...cil-jako-38184199/detay

http://www.sahibinden.com/data/images/blank.gif

05317159445

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trk. -- 11 Ocak 2011; 0:05:42 >

Uzaklaştırılmış
11 Ocak 2011; 9:50:11 

Şimdi bana öneri verir misiniz ?

Nasıl kuş alayım ? Cinsi ve ırkı ne olsun ?
Kafesin boyutu var mı ?
Süs vs hangi eşyalar bulunsun kafeste ?

3598 Mesaj
11 Ocak 2011; 10:06:51 

Mesajım bulunsun. Ben de almayı planlıyorum

Don't make me sad
Don't make me cry
Sometimes love is not enough
and the road gets tough

I don't know why

28 Mesaj
11 Ocak 2011; 10:10:16 

Arkadaşlar Sahiplendirme diye birşey yok yani bu tür evcil kuş vs. ilanlarını verirken sahibinden.com ücretli ilanları kabul etmiyor ilan sahipleride mecburen sahiplendirme adı altında ilan açıyor yani ilan sahipleriyle irtibata geçince size fiyat söylüyorlar.

7831 Mesaj
11 Ocak 2011; 10:32:29 

Aydın 10 tl

Uzaklaştırılmış
11 Ocak 2011; 10:33:23 

quote:

Orijinalden alıntı: manisa451902

Kafesin boyutu var mı ?

Uzaklaştırılmış
11 Ocak 2011; 10:34:22 

quote:

Orijinalden alıntı: trk.

bir şey biliyorsanız söyleyin bizde bilelim. pek bir bilgim yok açıkçası? hiç denediniz mi?

şimdi gaza gelip denicem vermicekler diye yollıcaklar kuşu bende salıcam gidicek. yazık olucak

http://www.sahibinden.c...cil-jako-38184199/detay

http://www.sahibinden.com/data/images/blank.gif

05317159445

adamın numarayı sabahtan beri aşındırıyorum....kapalı tırt anlıyacağınız

Uzaklaştırılmış
11 Ocak 2011; 10:39:47 

Az önce adama ulaşabildim sonunda...Adam resmen çökmüş bu hayvandan dolayı...Evde veya ofis ortamında asla bakamayacağınız bir kuş diyor...5 gündür petşopdaymış adam dayanamayıp geri getirmiş kuşu ...Sürekli bağrıyor ısırıyormuş..İlan tırt değil ama kuş yabani ...Adam veririm ama 2 gün içerisinde geri getirmezseniz benim adım da serdar değil diyor ..

herneyse...önümüzdeki ilanlara bakıcaz

Uzaklaştırılmış
11 Ocak 2011; 10:44:30 

Burdan anlayacağınız demekki adamın adı Serdar değil

2298 Mesaj
11 Ocak 2011; 11:28:56 

Vay be ankaradaki hayvanlara baktim bende guzel hayvanlar var ama bence yavru alip kendin beslemek daha guzel olur ama emek ister. benim birtane vardi sofra kuruldugu an bagirmaya basliyordu kafesi acinca direk masaya ucup oturcagim yere yakin biyere konuyodu ekmek filan veriyodum doyunca omzuma cikip birazda uctuktan sonra kafesine ucuyodu off cok zekiydi ya ozledim kusumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gopgop -- 11 Ocak 2011; 11:31:21 >

674 Mesaj
11 Ocak 2011; 16:10:46 

quote:

Kafesin boyutu var mı ?

daha yeni alacaksan minik bir muhabbet kuşu al. küçük olmasını tercih et sana kolay alışması için. kafesini tutabildiğin kadar büyük tut ki hayvan rahat hareket edebilsin. süs konusunda ise ilk kafese koyulmalı mı bilmiyorum ama hayvan kafesine alıştıktan sonra süsü ilk önce dışarda gösterin sonra takın diyorlardı.

2493 Mesaj
11 Ocak 2011; 16:26:50 

20 TL.

1881-193∞

439 Mesaj
11 Ocak 2011; 16:38:11 

Kafesin içine ne tür şeyler takılabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

674 Mesaj
11 Ocak 2011; 16:43:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ertuy37

merdivendir salıncaktır küçük halkalar halinde oyuncaklar var içinden falan geçiyor.

1172 Mesaj
11 Ocak 2011; 17:08:42 

quote:

ayna takma da ne takarsan tak

İS.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH./İZMİR NARLIDERE
28'İNCİ MKNZ.P.TÜM. 28'İNCİ TOP.A. 1'İNCİ TOP.TB. 2'NCİ 105/24,5 MM.LİK ÇEK.OB.BT./MAGOSA

4466 Mesaj
11 Ocak 2011; 17:16:36 

Mesajım bulunsun.

Ayna takılmamasının sebebi nedir ? Aynadakini başka kuş sanıp kendi kendine konuşup sapıtıyor felan mı

674 Mesaj
11 Ocak 2011; 17:26:10 

quote:

Orijinalden alıntı: xFeeL

Mesajım bulunsun.

Ayna takılmamasının sebebi nedir ? Aynadakini başka kuş sanıp kendi kendine konuşup sapıtıyor felan mı

aynen öyle. sonra seni benimsemiyor. sonra bir de ötüyor ötüyor cevap alamayınca da psikolojisi bozuluyor.

509 Mesaj
11 Ocak 2011; 17:28:16 

quote:

Orijinalden alıntı: xFeeL

aynaya 1 kere bile baksa konuşma yeteneği sıfırlanır diye okumuştum ama doğrumu yanlışmı bilemem ...

zaman içinde yapa yapa ,en iyisini öğrendim...

4466 Mesaj
11 Ocak 2011; 17:30:11 

quote:

Orijinalden alıntı: trk.

aynen öyle. sonra seni benimsemiyor. sonra bir de ötüyor ötüyor cevap alamayınca da psikolojisi bozuluyor.

Vay hayvan psikolojisi vaay

1172 Mesaj
11 Ocak 2011; 17:33:46 

bir de kuşu aldıktan sonra sakın avuçlama kuş korkup sana bir daha hiç yanaşmayabilir

İS.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH./İZMİR NARLIDERE
28'İNCİ MKNZ.P.TÜM. 28'İNCİ TOP.A. 1'İNCİ TOP.TB. 2'NCİ 105/24,5 MM.LİK ÇEK.OB.BT./MAGOSA

2011 Mesaj
11 Ocak 2011; 18:16:04 

kuşu alırken canlı durmasına,tüylerinin görünüşüne dikkat et.
birde kuş satanlar, kuştan çok malzemeden kazanırlar.5 tl. ucuz diye bir dükkanı tercih edersin ama toplamda daha pahalıya gelebilir.o yüzden özellikle kafes cins ve fiyatlarına bir kaç yerden bak.
toplamda normal yavru kuş= 25 tl
kafes =15-25 tl.
merdiven vs = 5 tl
1 kg yem =4 tl
bit ilacı+kemik =4 tl

439 Mesaj
11 Ocak 2011; 18:36:31 

quote:

Orijinalden alıntı: necmi42
kuşu alırken canlı durmasına,tüylerinin görünüşüne dikkat et.
birde kuş satanlar, kuştan çok malzemeden kazanırlar.5 tl. ucuz diye bir dükkanı tercih edersin ama toplamda daha pahalıya gelebilir.o yüzden özellikle kafes cins ve fiyatlarına bir kaç yerden bak.
toplamda normal yavru kuş= 25 tl
kafes =15-25 tl.
merdiven vs = 5 tl
1 kg yem =4 tl
bit ilacı+kemik =4 tl

Kadıköy'de önerebileceğin bi petshop var mı Hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2011 Mesaj
11 Ocak 2011; 23:41:50 

quote:

Kadıköy'de önerebileceğin bi petshop var mı Hocam?

kardeşimin misafiri olarak kadıköyde çok gezdim,ama yer vs. leri bilmem.ben konya dayım

Uzaklaştırılmış
12 Ocak 2011; 10:51:40 

Alırken Nelere Dikkat etmeliyiz ?

23 Mesaj
12 Ocak 2011; 11:22:16 

Muhabbet kuşunu alırken kuşun fazla küçük olmaması gerekir. Çünkü ölebilir.

2369 Mesaj
12 Ocak 2011; 11:49:16 

Hatay = 20 TL
Kafesi 15, tünek, yemlik, suluk vs hepsi içerisinde.
Bence yavru alıp kendine alıştırmalısın. Ben öyle yaptım, 1 yılı aşkın süredir bakıyorum. 3 ay öncede muhabbet kuşu satan yere götürdüm bir tanede dişi aldım. Dişisini kendisi seçti. Cuma gününden bu yana çiftleşiyorlar. Artık yavrulamasını bekliyoruz.

Düzenleme / Ekleme:

quote:

Alırken Nelere Dikkat etmeliyiz ?

Karar verdiysen bölgende bulunan tüm kuşçuları gezmeni, en sağlıklı, yerinde duramayan ve en canlı kuşu seçmeni tavsiye ederim.
Eğer kuşu tek başına büyütecek yani bir eş almadan besleyeceksen olabildiğince küçük olmalı ki zamanla sana daha iyi alışsın.
Tek olacaksa kafesine asla ayna alma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frenzy -- 12 Ocak 2011; 11:52:17 >

ρѕη: αcмzѕlи

333 Mesaj
12 Ocak 2011; 12:05:54 

Sultan papağanı almanı öneririm.Fiyatları senin aklına yatmazsa o ayrı.Fiyatları ise 70 tl ile 150 tl arası.Fakat muhabbet kuşundan çok çok çok daha mutlu olabilceğine emin olabilirsin.10 yıldır besliyorum.Ömrümde böyle hayvan görmedim.Aslında en iyisi jakodur.Fakat jakonun bağırmasında çıglık atmasından ve gagasının buyuklugunden dolayı alıştırması zor.Ondan sonra ise bana göre sultan papağanı favorimdir ;).Biraz araştır isterim.Kendi sitesi bile var.Alırsan erkek al.Evcilleştirdikten sonra dişi de alabilirsin ;)

Sakın CTRL+W Yapma.İstersen Yap:)

4533 Mesaj
12 Ocak 2011; 12:13:16 

Ya ilgi istiyorlar yok zor falan yalan arkadaşım. Ben 6 yıldır muhabbet kuşu besliyorum. Hayvanı yılda 1 o da belki kafesten çıkarıyorum. Hiç ilgilenmiyorum. Belli bir odaya da koymuyorum, bazen çok ses yapınca arka odalara falan koyuyorum. Yemini suyunu veriyorum başka hiç bir şey yapmıyorum hayvan maşallah sağlıklı turp gibi hiç bir sorunu da yok. Ha bi de ayrıca 30-40 tane kelime biliyor sürekli konuşuyor. İlgelenmeme rağmen.

340 Mesaj
12 Ocak 2011; 12:20:48 

Ya dostum sakın alayım deme bizim peder aldı çift hersabah vallahi etmediğim küfür yok adama bir damla uyku vermiyorlar bırak git balık akvaryum kaplumbağa ne biliyim sesi çıkmayan hayvan al küfür dağarcığım gelişsin istiyorsan on numara seçim

333 Mesaj
12 Ocak 2011; 12:26:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Kürşat.

Ya ilgi istiyorlar yok zor falan yalan arkadaşım. Ben 6 yıldır muhabbet kuşu besliyorum. Hayvanı yılda 1 o da belki kafesten çıkarıyorum. Hiç ilgilenmiyorum. Belli bir odaya da koymuyorum, bazen çok ses yapınca arka odalara falan koyuyorum. Yemini suyunu veriyorum başka hiç bir şey yapmıyorum hayvan maşallah sağlıklı turp gibi hiç bir sorunu da yok. Ha bi de ayrıca 30-40 tane kelime biliyor sürekli konuşuyor. İlgelenmeme rağmen.

Koskoca jako papağanın hafızası bile 50 kelime iken ne güzel bir muhabbet kuşun varmış öyle.40 kelime konuşuyor .Vay anasını
Bu nasıl bir eğitim tarzınızdır öyle 40 kelime konuşan muhabbet kuşunuza karşı
Sizin muhabbet kuşunuz 40 kelime konuşuyorsa hemen ona peygamberliği ilan ettirelim

Bakma sen konuyu açan kardeşim bunun gibi atıp tutan heriflere.Bir muhabbet kuşu asla ve asla padişahın kuşu bile olsa 40 kelime konuşamaz.Kaldı kı ıyı bır egıtımlı jakonun hafızası bıle bununla sınırlı.Bende sultan papaganı var.Benım kı bıle 5 kelime konuşuyor türleri.Muhabbet kuşu 40 kelime konuşuyormuş.

Getir o muhabbet kuşunu.40 kelime konuşuyor ise hemen toyota corolla 1d4 aracımla takas ediceğim 2011 model.Hiç tereddütsüz.40 kelime konuşuyor ise

4533 Mesaj
12 Ocak 2011; 14:32:50 

bu üstteki ufaklık ne diyo la
yalan söyleyip kendimi mi tatmin edicem burda, bir de 5 kelime konuşuyormuş. bari anlamıyosun susacaksın.

Uzaklaştırılmış
12 Ocak 2011; 15:18:31 

arkadaslar ben de kardesimin israri uzerine gecen gun bir muhabbet kusu aldim (pek sevmem zaten kanaryam var otusu durusu muptela ediyor kendine).

muhabbet kusunu aldigimiz yer les gibi biyerdi aceleye getirdik biraz. 12 gunluk dedi satici. getirdik kafese koyduk. yemleri kiramiyor daha. yumurta irmik ile mama yaptik yemedi. yemleri butun butun yiyor. arada kirabildiklerini kiriyor. devamli kasiniyor ve kepek gibi seyler dokuyor beyaz pul seklinde. suan ishal zaten. ama cok hareketli ele geliyor omzumuzda geziyor kafeste binbir taklalar atiyor. ama devamli kasiniyor iste bir de su gibi kaka yapiyor sanirim cok yasamayacak. suyuna avisol koyuyoruz ama elden fazla birsey gelmiyor daha.

tavsiyede bulunursaniz cok sevinirim hem onu hayata dondururuz. belki de normaldir yavru diye bilemiyorum

2141 Mesaj
12 Ocak 2011; 15:22:02 

25 günde zaten yuvadan cıkıyor 12 gün olması imkansız zaten 10 gnluk gozleri acılıyor yeni yeni

Yem yiyemiyorsa

İyice haşlanmış bir yumurtanın sarısını ezip verin havuç rendesi de eklerseniz daha vitaminli olur

Cok yapıs yapıs olursa bakkaldan etimek alın icine ezilmis bir sekilde karıstırın

Her gün yenileyin bu karısımı yoksa bozulur bozuk mama da kusu öldürür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @Majesty -- 12 Ocak 2011; 15:22:48 >

Asosyallik Üzerine

Uzaklaştırılmış
12 Ocak 2011; 16:27:58 

tesekkurler. adamin yalancisiyiz ben de anlamam cok 12 gunluk dedi.. kasinmasi normal mi
quote:

25 günde zaten yuvadan cıkıyor 12 gün olması imkansız zaten 10 gnluk gozleri acılıyor yeni yeni

Yem yiyemiyorsa

İyice haşlanmış bir yumurtanın sarısını ezip verin havuç rendesi de eklerseniz daha vitaminli olur

Cok yapıs yapıs olursa bakkaldan etimek alın icine ezilmis bir sekilde karıstırın

Her gün yenileyin bu karısımı yoksa bozulur bozuk mama da kusu öldürür

333 Mesaj
12 Ocak 2011; 16:29:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Kürşat.

bu üstteki ufaklık ne diyo la
yalan söyleyip kendimi mi tatmin edicem burda, bir de 5 kelime konuşuyormuş. bari anlamıyosun susacaksın.

Sen kimsin ki ukala diyorsun ezme herif ? Koy videonu dediğim gibi sana aracımı vericem.40 kelime konuşan muhabbet kuşu.Tarihe geçer evrim geçirir o kuş.Bilip bilmeden konuşma.Öyle atıp tutmakla olmaz bu işler.19 yaşımdayım.16 yaşında jakom ve 10 yaşında sultan papağanım var.Bilgim var ki konuşuyorum bu konuyu.Senin gibi atıp tutan liseli panpalarından değilim.

2141 Mesaj
12 Ocak 2011; 16:30:04 

quote:

Orijinalden alıntı: tarch_inn

tesekkurler. adamin yalancisiyiz ben de anlamam cok 12 gunluk dedi.. kasinmasi normal mi

Googleye Sultancık yaz ve cıkan siteye üye ol orada hertürlü yardım ederim,ederiz..

İshal ise patetes haşlayıp vereceksin yumurta maması daha da icini bozabilir

Eğer patatesi yemezse biraz yem karıstır icine

Asosyallik Üzerine

Uzaklaştırılmış
12 Ocak 2011; 17:03:50 

uye oldum tesekkurler
quote:

Googleye Sultancık yaz ve cıkan siteye üye ol orada hertürlü yardım ederim,ederiz..

İshal ise patetes haşlayıp vereceksin yumurta maması daha da icini bozabilir

Eğer patatesi yemezse biraz yem karıstır icine

Uzaklaştırılmış
12 Ocak 2011; 18:46:58 

quote:

aktivasyonda sorun yasadim siteye uye oldum foruma da uye oldum sonra mail gelmedi giriyorum k.adi sifre ile. mesaj atmaya yetkin yok diyor. 1 saattir ugrasiyorum. yoneticilere ulasma caresi yok mesaj atilmiyor. fotolari bile hazirladim.

kus bu. bir de adamin verdigi yemde bir ben yokum. kiramiyor zaten cogunu fotolar burada, yorumlarsan sevinirim.

http://img361.yukle.tc/image.php?id=7458Goruntu018.jpg
[simage]http://img367.yukle.tc/image.php?id=8138Goruntu019.jpg[/simage]
[simage]http://img360.yukle.tc/image.php?id=2591Goruntu020.jpg[/simage]
[simage]http://img364.yukle.tc/image.php?id=2033Goruntu021.jpg[/simage]
[simage]http://img368.yukle.tc/image.php?id=4166Goruntu022.jpg[/simage]

Uzaklaştırılmış
12 Ocak 2011; 18:49:05 

fotolar da cikmadi. bende var birseyler bugun. neyse hocam. her iste hayir vardir. ben ilerleyen saatlerde bir daha denerim hem siteyi hem fotolari

selamlar
quote:

Orijinalden alıntı: tarch_inn

aktivasyonda sorun yasadim siteye uye oldum foruma da uye oldum sonra mail gelmedi giriyorum k.adi sifre ile. mesaj atmaya yetkin yok diyor. 1 saattir ugrasiyorum. yoneticilere ulasma caresi yok mesaj atilmiyor. fotolari bile hazirladim.

kus bu. bir de adamin verdigi yemde bir ben yokum. kiramiyor zaten cogunu fotolar burada, yorumlarsan sevinirim.

http://img361.yukle.tc/image.php?id=7458Goruntu018.jpg
[simage]http://img367.yukle.tc/image.php?id=8138Goruntu019.jpg[/simage]
[simage]http://img360.yukle.tc/image.php?id=2591Goruntu020.jpg[/simage]
[simage]http://img364.yukle.tc/image.php?id=2033Goruntu021.jpg[/simage]
[simage]http://img368.yukle.tc/image.php?id=4166Goruntu022.jpg[/simage]

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Muhabbet Kuşu Fiyatları
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344