Polis Aracımı Çekmiş Bende Çekildiği Otoparktan Kaçırdım! Yardım :)
60 Cevap3174 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

954 Mesaj
10 Ocak 2011; 18:28:18 

Merhaba arkadaşlar

Bugün şöyle bir olay yaşadım. Ulustaki Ziraat Bankasına pasaport harcı yatırmak için saat tam 12:10da gittim. Alfa romeo spider aracımıda üstü açık biçimde aslında duraklamanın yasak olduğu o kahve dünyasının önüne yinede sıra olarak çekilen araçların arasına koydum, dörtlüleri yaktım. Banka hemen önündedir bilenler anlamıştır. tam 12:20de işim bitti bankadan bir cıktım araç yok. hemen oradaki esnafa sordum abı arkadakı otoparka cekılmıstır dedı. Ben otoparka yurudum ve ulastıgımda aracımı tam ındırıyorlardı. Ben içeri girdiğimde çekici ve poliste cıktılar başka bir ava gittiler. Bende otoparkçıya gittim. Önümde 6 kişi daha vardı sırada bekleuen. Acelem oldugunu soyledım borcum neyse verıyım gıtmem lazım dedım. Adam burda herkes beklıyo para ustu kalmadı 10-15 dk bekleyın dedı. Ben ve bikac kısı daha isyan etti. Ben dedim bu halde üstü acık bıraktıgıma gore hemen donecektım ya sız cektıgınızde yagmur baslasaydı falan dıye azarladım adamı haksızca. halbukı o otoparkcıydı zaten ama o sınırle bende zor yatıstım. Neyse adam gitti 10 dakka gelmedi. Otopark kapısı açıktı, aracımda kapıya donuk ve sanki bana "hadi yeğen işimiz çok atla bana bas gidek" dedi. Bende bastım arabayla son surat gittim hiçbişey almadan ve ödemeden.

şimdi durum ne olur :D

saygılarrr

3650 Mesaj
10 Ocak 2011; 18:35:51 

çekici çektiği araçlarla ilgili form dolduruyor. ayrıca otoparkçıda girişte ve çıkışta bir kağıt imzalıyordu..

elerinde belgeler var.. Eğer uğraşırlarsa ne olacağını hukukçu arkadaşlar daha iyi anlatırlar..

355 Mesaj
10 Ocak 2011; 18:41:13 

eğer bu olanların arasında zaman farkı yoksa daha form doldurmamış olma ihitmalleride var gibi, en iyisini yapmışsın

Gideceğim buralardan artık elveda..
http://www.youtube.com/watch?v=zn-PSH9bbnE
İstanbul Arel Üniversitesi (Tam Burslu)
Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve işletmecilik (Tam Burslu)

3594 Mesaj
10 Ocak 2011; 18:41:15 

ugrasmaya gerek yok, zaten trafik cezasini yediniz. bir de cekici parasiyla otopark odeyecektiniz ya ondan yirtarsiniz ya da bir ceza daha kitlerler. pek sanmasamda vergi borcu olarak islenebilir ama her halukarda otopark parasi 8-10 tlden yirttiniz

2913 Mesaj
10 Ocak 2011; 18:46:27 

Aracı çalındı diye kayda geçerlerse ne yapacaksın ?

İlk çevirmede zıplamasınlar üstüne ?
Tamam durumu anlattın diyelim, ceza da kesilmiş olur tabi, o zaman onu da ödersin.

Twitter ID : https://twitter.com/kckyavuz

954 Mesaj
10 Ocak 2011; 18:54:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Şair-i Maderzat

Tamam durumu anlattın diyelim, ceza da kesilmiş olur tabi, o zaman onu da ödersin.

yanı ozaman ben aracımı cekıym kendı otoparkıma. devlete dava acayım aracımı cekıp caldırdınız dıye. iyi tazminat alırmıyım :D

18966 Mesaj
10 Ocak 2011; 18:58:07 

SOSYAL BAŞKALDIRI (SOCIAL DISOBEDIENCE) bence bu.

Filmlerde kahramanlar yapınca oluyor de sen yapınca mı olmuyor...? Tutanak tutulmamışsa ve seni kamera görüntülerinden özellikle aramıyorlarsa sorun yoktur. Zaten günde yüzlerce araçla uğraşıyorlardır, herhalde sen "top" yekün içinde "tek" yekün olarak aradan sıyırıp kendini The Shawshank Redemption gibi özgürlüğe doğru fırlattın.

Bir süre o mıntıkadan uzak dur, birşey olmaz.

954 Mesaj
10 Ocak 2011; 18:59:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Filmlerde kahramanlar yapınca oluyor de sen yapınca mı olmuyor...? Tutanak tutulmamışsa ve seni kamera görüntülerinden özellikle aramıyorlarsa sorun yoktur. Zaten günde yüzlerce araçla uğraşıyorlardır, herhalde sen "top" yekün içinde "tek" yekün olarak aradan sıyırıp kendini The Shawshank Redemption gibi özgürlüğe doğru fırlattın.

ehehe saol taner abi ya konuya tıklamadan once son cevabı senın attıgını gordum ve tedırgın oldum ne yalan soylıyım. kesin mantıklı bır acıklamayla benım agır bır ceza alabılecek olmus olacagımı soyleyıp bana kafayı yedırtmenden korktum :D

tesekkur ederım evet bıraz durulsun ortalık benle beraber 6 kısı daha vardı aracı cekılmıs bekleyen

14812 Mesaj
10 Ocak 2011; 19:00:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Larkyn

quote:

Orijinalden alıntı: Şair-i Maderzat

yanı ozaman ben aracımı cekıym kendı otoparkıma. devlete dava acayım aracımı cekıp caldırdınız dıye. iyi tazminat alırmıyım :D

bence bu kafayla kasayı yan yatır, ekranda cevaplar elbet belirecek.

Renault almak isteyen benden fiyat alsın

2995 Mesaj
10 Ocak 2011; 19:12:13 

En iyisini yapmışsın ordaki insanlar yamyam gibi 1 sene önce unkapanında benimkini de çekmişlerdi.60 lira mı ne istiyorlardı tam hatırlamıyorum.Araya arkadaşları soktum para vermeden çıkmıştım.Orda ki ofiste memur tutanak falan tutuyordu.Seninkinde tutanak tutlumadıysa anlamazlar bile.Ama birde artık araç kaldırırken fotoğratfa çekiyorlar plakanın gözükeceği ve durduğun yerin yasak olduğunu anlatacak şekilde.Eğer böyle yaptılarsa ne olur.Bilemem.Bence uğraşmazlar.

Düş peşindeyim,Düş peşime.

1262 Mesaj
10 Ocak 2011; 19:12:54 

Müsait bir zamanda uğrayın borcunuz ne kadarsa ödeyin. İhmal etmeyin. Olmadık zamada iş çıkar başınıza.

İmzam kural dışıdır. İmza kurallarına uymayacağım için imza kurallarına da bakmama gerek yoktur...

10218 Mesaj
10 Ocak 2011; 19:13:52 

Bence otoparka arabasiz olarak git. Adamlarla bu konu hakkında konuşmaya çalış. Ne olur diye sor.

"Kimligi belirlenemeyen bir kisi kirmizi alfayi otoparktan izinsiz olarak kaçırmıştir Yada çekmiştir" gibi bir yazı polislere giderse başın cok fazla agriyabilir.

Hatta bunu en kısa sürede yapki sonra 1-2aylik otopark ücreti vermek zorunda kalma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1064 Mesaj
10 Ocak 2011; 19:15:46 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

ehehe saol taner abi ya konuya tıklamadan once son cevabı senın attıgını gordum ve tedırgın oldum ne yalan soylıyım. kesin mantıklı bır acıklamayla benım agır bır ceza alabılecek olmus olacagımı soyleyıp bana kafayı yedırtmenden korktum :D

tesekkur ederım evet bıraz durulsun ortalık benle beraber 6 kısı daha vardı aracı cekılmıs bekleyen

Siz arabayla giderken bekleyenlerin halini merak ettim, ne düşündüler acaba. Geçenlerde çekicini biri aracı çekmek için keyfiyetten yolu kesti, kimi zaman ne yapacakları belli olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -BUR@K- -- 10 Ocak 2011; 19:16:27 >

4094 Mesaj
10 Ocak 2011; 19:16:46 

araç nedir?

4104 Mesaj
10 Ocak 2011; 19:19:55 

Valla cok iyi yapmissin. En son aracim cekildiginde ben de aynisini yapmaya niyetlenmistim. otoparkci onume atladi Kiz arkadasim olmasa gene kacardim da. Bence zaten arabayi alikoymaya haklari yok, ruhsat adresine teblig edersin ne odenecekse biz de oderiz. Otoparka gidiyorsun mafya havalari icinde herkes, ben polisim diyor kimlik soruyorsun dayilaniyor falan. Bu tiplerle muhatap olmak zorunda miyiz ki biz. Yok neymis para ustu bekliyecekmissin. Helal olsun valla cok iyi yapmissiniz.

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

2078 Mesaj
10 Ocak 2011; 19:20:05 

arabanız "hadi yeğen işimiz çok atla bana bas gidek" demiş. Ötesi var mı ?

Bir şey olacağını zannetmiyorum araba sizin sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KINGHUNAL -- 10 Ocak 2011; 19:20:39 >

14812 Mesaj
10 Ocak 2011; 19:29:47 

quote:

Orijinalden alıntı: -BUR@K-
Geçenlerde çekicini biri aracı çekmek için keyfiyetten yolu kesti, kimi zaman ne yapacakları belli olmuyor.

Aynısı benim başıma geldi. Suadiye'deki Alfa Romeo'nun karşısına arabayı bıraktım, girdim içeride arabalara bakıyordum. Arkadaşım uyardı bir baktım araba çekicinin üzerinde. Tabi en sağ şeritte arabalar parketmiş, yanına da çekici gelince en sol iki şerit kaldı trafiğe. Haliyle çekerken ve ben önlerini kesip polisle konuşurken de trafik oluştu arkada. Neyse ben arabayı indirmesine ikna ettim zor da olsa. 2 metre geri gidip parkettiğim yere bırakacaklardı. Çok şükür ki o sırada arkaya bir tane E39 5 geldi, başladı kornaya basmaya. Ama nasıl basıyor. Sürekli kornaya basıp el kol yapıyor. Gittim yanına, devam etmesini söyledim ama yok, çekici gitsin yol açılsın istiyor. Arabayı indireceğini söylüyordum falan filan derken polis geldi bunu uyardı. Kornaya basma devam et dedi dinletemedi. Aldı ehliyetini ceza yazdı, imzalasın diye çağırdı. Adam başladı lanlı lunlu konuşmaya 15 dakika oyaladı bizi. Polis de bir uyardı iki uyardı, benim arabayı indirdi onun arabayı aldı. Ben de polislere 40 lira sıkıştırdım, resmi hiç bir işlem yapmadık.

Allah'tan ruhsatı görmedi. Muayene 6 ay geçmişti.

Renault almak isteyen benden fiyat alsın

84 Mesaj
10 Ocak 2011; 19:31:19 

Sonucu merakla bekliyorum

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

9065 Mesaj
10 Ocak 2011; 19:36:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Vicolo_Cieco

Sonucu merakla bekliyorum

aynen fena merak ettim şu anda =)

855 Mesaj
10 Ocak 2011; 19:53:38 

bencede birşey olmaz gibi geliyor. olmazya yolda polis çevirirse inkar edersin yada otoparkçı bıraktı falan de. birşey çıkmaz

Yüce Türk Milleti
Diline sahip ÇIK
Unutma başka Türkiye YOK

2183 Mesaj
10 Ocak 2011; 20:01:19 

quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

quote:

Orijinalden alıntı: -BUR@K-
Geçenlerde çekicini biri aracı çekmek için keyfiyetten yolu kesti, kimi zaman ne yapacakları belli olmuyor.

Aynısı benim başıma geldi. Suadiye'deki Alfa Romeo'nun karşısına arabayı bıraktım, girdim içeride arabalara bakıyordum. Arkadaşım uyardı bir baktım araba çekicinin üzerinde. Tabi en sağ şeritte arabalar parketmiş, yanına da çekici gelince en sol iki şerit kaldı trafiğe. Haliyle çekerken ve ben önlerini kesip polisle konuşurken de trafik oluştu arkada. Neyse ben arabayı indirmesine ikna ettim zor da olsa. 2 metre geri gidip parkettiğim yere bırakacaklardı. Çok şükür ki o sırada arkaya bir tane E39 5 geldi, başladı kornaya basmaya. Ama nasıl basıyor. Sürekli kornaya basıp el kol yapıyor. Gittim yanına, devam etmesini söyledim ama yok, çekici gitsin yol açılsın istiyor. Arabayı indireceğini söylüyordum falan filan derken polis geldi bunu uyardı. Kornaya basma devam et dedi dinletemedi. Aldı ehliyetini ceza yazdı, imzalasın diye çağırdı. Adam başladı lanlı lunlu konuşmaya 15 dakika oyaladı bizi. Polis de bir uyardı iki uyardı, benim arabayı indirdi onun arabayı aldı. Ben de polislere 40 lira sıkıştırdım, resmi hiç bir işlem yapmadık.

Allah'tan ruhsatı görmedi. Muayene 6 ay geçmişti.

Sizin olay da iyiymiş ya.

444 Mesaj
10 Ocak 2011; 20:03:08 

Cok iyi yapmıssınız, trafik cezası dısında birsey olacagını sanmıyorum,
2 sene önce kursa gitmiştim araba ile, yasak olmayan yere arabamı park ettim, yanında da bir sürü araba var,
Cıkışta bir baktım araba yok, bütün hepsi cekilmiş, Basbakan gelicekmiş o gün bursaya güvenlik icin cekilmiş bütün arabalar,
Ee napıcaz gittik bulduk otoparkta, Trafik cezası yazılmamıs, Sadece 60 tl cekici 5 tl de otopark parası aldılar, Hala sövüyorum,
Cekici özel çekici, otaparkın çekicisi trafik cezası yok cünki park yeri yasal,otoparkta benim gibi onlarca araba vardı, Burası Türkiye dedik ödedik

8760 Mesaj
10 Ocak 2011; 20:14:55 

geçmiş olsun bir problem olcağını sanmam ama takip edin derim birde 2-3 sene sonra borcunuz çıkar faizli o zaman arabayı satmak zorunda kalmayın....

2013 VW Golf 1.6 Tdi 105 Ps Manuel Highline + Panoromik sunroof + U led adaptif bi xenon + Refleks gümüş
Eski aracım 2012 İnsignia 1.4 turbo edition elegance+beyaz+sunroof paketi BEYAZ İNCİ -- 2010 astra h 1.3 cdti
Aldanma zenginliğine bir kıvılcım yeter, aldanma güzelliğine bir sivilce yeter!...
When the lamp is turned off, all women get beauty.

2768 Mesaj
10 Ocak 2011; 20:31:55 

Kendi arabanızı mı çaldınız yani?

Yasal görünüyor. Yapılabilir bu. Ben destekliyorum.

Buradaki yanılsama* parayı ödemeyecek olsanız otoparkların arabayı rehin almalarının kanıksanmış olmasıdır. Asıl problem otoparkın aracı rehin tutabilme hakkının -aslında- olmaması.

Üstelik bu iş başınıza, insan hakları evrensel bildirgesine göre hakkımız olan sözde seyahat özgürlüğünü temin etmek için -nedense- gerekli olan bir pasaport için -her nedense- yatırmanız gereken bir harç yüzünden gelmiş. Sonra sistemin doğurganlığı aynı özgürlüğün küçük bir prototipi olmuş, yine harç olarak karşınıza çıkmış (burada otopark -hizmetinden- faydalanılmadığını varsayıyorum). Bu zinciri kırmasaydınız kim bilir, daha neler olurdu.

*Bir yanılsama: Burada örgün sistemdeki grilik beyaz alanların da gri olduğunu düşündürüyor kortekse. Korteks burada arabulucu gibi sorunsuzluk arıyor, heryer gri olsaydı tembel beyinlerimiz, metro-polis sistem, adliye ve biletçinin işi çok daha kolay olurdu. Ne var ki bazı yerler beyaz. Bu beyaz noktalar yanlış park etmenin arabamız üzerindeki sahiplik haklarımızı etkilememesini temsil ediyor. İçten içe bunu korteks de biliyor zaten. Curcuna bu yüzden. Fazla bakarsanız yorgunluk yapar (korteks de haklı). Pek çok ceza haksız olduğumuzu düşündüğümüz için değil de yorulmamak için ödenmiyor mu?

9115 Mesaj
10 Ocak 2011; 20:32:29 

bence aracı saklayın ve otoparka gidip hesabını sorun

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

2840 Mesaj
10 Ocak 2011; 20:36:23 

Aracı üstü açık mı kullanıyordunuz? Bizim burada totoşlar donuyorda iki gündür...

3332 Mesaj
10 Ocak 2011; 20:39:12 

quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

bence aracı saklayın ve otoparka gidip hesabını sorun

Bu da ayrı bir heyecan olur

1559 Mesaj
10 Ocak 2011; 20:41:51 

Yarın otoparka gidin ve aracınızın çekildiğini, cezası neyse ödeyip almak istediğinizi belirtin.
onlar aracı getirmeye gitsinler...
ve şenlik başlasın...

IMZANIZI BEĞENMEDİK | | İstediğiniz imzayı kullanabilmek için bize reklam vermelisiniz.

4303 Mesaj
10 Ocak 2011; 20:47:48 

En iyisini yapmışsın kardeşim.Senin o anki duygunu yaşamak isterdim,bendemi yasak yere parketsem sonrada alıp gitsem acaba .Araç senin,ruhsat senin.Bişey olmaz.
Kafan rahat olsun.Hadi şimdi git bi keyif çayı demle iç

K.Atatürk

1447 Mesaj
10 Ocak 2011; 20:52:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Matematik

Yarın otoparka gidin ve aracınızın çekildiğini, cezası neyse ödeyip almak istediğinizi belirtin.
ve şenlik başlasın...

Off bence de süper fikir

Volvo For Life.

4303 Mesaj
10 Ocak 2011; 20:55:35 

quote:

Orijinalden alıntı: FB®h Pozitif

quote:

ve şenlik başlasın...

Off bence de süper fikir

Hocam yarın senden bunu yapmanı istiyoruz.Alacağın cevabı çok merak ediyoruz,duyurulur

K.Atatürk

1447 Mesaj
10 Ocak 2011; 20:59:11 

quote:

Orijinalden alıntı: okuryazargezer

quote:

quote:

ve şenlik başlasın...

Off bence de süper fikir

Hocam yarın senden bunu yapmanı istiyoruz.Alacağın cevabı çok merak ediyoruz,duyurulur

Bir de istedikten sonra aracı bulamayınca,bizim adamın yalandan çıldırdığını,adamların üstüne yürüdüğünü filan düşünsene

Volvo For Life.

4303 Mesaj
10 Ocak 2011; 21:09:00 

Hehehe,devlet aracı kaybettim diye tazminat ödemeye mahkum kalır valla

K.Atatürk

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Ocak 2011; 21:09:21 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: okuryazargezer

quote:

quote:

ve şenlik başlasın...

Off bence de süper fikir

Bir de istedikten sonra aracı bulamayınca,bizim adamın yalandan çıldırdığını,adamların üstüne yürüdüğünü filan düşünsene

Sakın böyle birşey yapmayın.

Neden mi ? İşte yanıtı:

Araç otoparkta bulunamayınca doğal olarak polisler aracın plakasını çalıntı araç olarak sisteme girecekler ve aracı aramaya başlayacaklar. Siz trafikte gezinirken polisin biri sizi çevirirse aracı elinizden alır ve işler içinden çıkılamayacak bir hale gelir. sakın bunu yapmayın.

388 Mesaj
10 Ocak 2011; 21:09:33 

arabayı çeken kim? ankara trafik vakfı.
bu vakıf devlete ait bir kurum mu? hayır.
ihaleyle mi araç çekme ve yedieminlik hakkı verildi bu kuruluşa? hayır.

zaten aracını çekmeleri bile kanuna aykırı.
aracını rehin tutmaları ayrıca bi kanuna aykırı.

siz kendi aranıza binip gitmişsiniz.
siz bu kanunsuzlukların içerisinde kendi kanuni hakkınızı kullanmışsınız.

sadece 62,00 TL yasak park cezanız var.
gönlünüz rahat olsun.

keşke böyle fırsatlar herkesin eline geçse.

quote:

Orijinalden alıntı: Registry

Sakın böyle birşey yapmayın.

Neden mi ? İşte yanıtı:

Araç otoparkta bulunamayınca doğal olarak polisler aracın plakasını çalıntı araç olarak sisteme girecekler ve aracı aramaya başlayacaklar. Siz trafikte gezinirken polisin biri sizi çevirirse aracı elinizden alır ve işler içinden çıkılamayacak bir hale gelir. sakın bunu yapmayın.

araç hakkında çalıntı ihbarını herkes yapabiliyor mu?
sahibi arabasında.

böyle bi durumda kendi aracımda hırsız muamalesi gördüm diye tazminat davası bile açar adam.
bide bu işten kârlı çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi admylmz -- 10 Ocak 2011; 21:11:56 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

954 Mesaj
10 Ocak 2011; 22:01:56 

evet arkadaslar guzel yorumlarınız ıcın hepınıze ayrı ayrı tesekkurler.

oncelıkle arac alfa romeo spider mat kırmızı. ismime tıklayarak arac hakkındakı konularımıda aracıda gorebılırsınız. bugun hava oglen sıcaktı bende aracımı 2 haftadır ılk defa örtüsinden ve garajdan cıkarmanın keyfini üstünü açarak yaşadım. hava 13.5 derece gosterıyordu guneste vardı ben usumedım :)

evet ustu acık olarak bıraktım cunku bankanın 12:30da ogle tatılıne girecegını bu yuzdende ıslem yapsamda yapmasamda 12:30 da bankadan ayrılacagımın farkındaydım.

yarın gitmeyi dusunmuyorum calıntı arac durumuna dusmemek ıcın cunku aracı edsden benım kullandıgımı tespıt edebılırler ustu acıktı. amacım bır daha o otoparka gıtmemek :D zaten hıc gıtmemıstım. cezada suan nette gozukmuor belkıde daha yazmamışlardı iyi oldu :D

ayrıca benden 60 tl cekme parası 13 tlde otopark parası toplamda 73 tl talep ettıler. ben 100 tl cıkardım. adam 20 tl verıp helal edın dedı bende etmıyorum dedım para ı gerı aldım. adamda ben bı bızım asagdakı kapıya gıdeyım getıreyım dedı. bu sırada aracı cekılmıs yada musterı olan 5-6 kısıde oflayıp pufluyordu cezayı odemdemek ıcın. bende adam gitti 10 dk gectı gelmeyınce kapıda açıktı bastım gittim. bekleyenlerede arkadaslar acele ısım var bence sızde daha fazla beklemeyın dedım ve gittim :D

2853 Mesaj
10 Ocak 2011; 22:14:12 

Bu cezalar ne kadar surede geliyor? Benim aracida cektiler hemen gittim parktan aldim ama henuz trafik cezasi denen ceza gelmedi.

Otoparkda odedigimiz park ve cekme parasi oluyorsa trafik cezasi kesin geliyormu? Gelmeye biliyormuda? Epey oldu ama bana henuz gelmedi.

Oris,Edox,Mido Automatic ve 2013 Beyaz Honda Civic Elegance Eco Automatic.

3219 Mesaj
10 Ocak 2011; 22:23:39 

arac cekıldıyse trafık cezası yememıssınız demektır.ıyı kacırmıssınız.bısey olmaz

Formula 1 tarihinde bir sezonda yapılan 16 yarışın 15 ini kazanan,10 unda da duble yapan,o sezon içerisinde 27 tur dışında tüm yarışlarda lider giden,halen bu rekorun tek sahibi,f1 tarihinin en mukemmel ikilisi alain prost ve ayrton senna ya sahip olan tek takım.McLAREN

388 Mesaj
10 Ocak 2011; 23:27:43 

hayır, ceza kesilmeden aracın çekilmesi tamamen kanuna aykırıdır.
yani çekildiyse ceza yememe durumu yok.

gerçi olayın tamemı kanuna aykırı ama neyse diyoruz.

olay genelde şöyle gerçekleşir.
çekici, yasak parkdaki aracı görür.
saatini alır. arabayı çeker.
sonra polis gelince masa başında oturup ceza yazarlar.
bu olay otoparkda yatmakda olan polisinde işine gelir.
otoparkın işletmecisinde işine gelir.

cemele bey.de de öyle durum gerçekleşmiş muhtemelen.
henüz ceza yazılmadan gidip almış.
aslında direk "ceza olmaksızın siz kim oluyorsunuzda benim aracımı çekiyorsunuz" diye dava açma hakkı vardı.

EDİT:
Araç çekilmesiyle ilgili en yetkili kişiler= kaldırım ve asfalt işçileridir. valilikden direk izinlidirler.
polisler; yasak park, hacizli vb. durumlarda çekme hakkına sahiptir.
zabıtalar; görüntü kirliliği veren araçları çekmekle mükelleftir.

kaldırım ve asfalt işçilerinin çektirdiği araçlardan sadece çekme ve otopark bedeli alınır.
polislerin çektirdiği araçlardan, ceza, çekme bedeli ve otopark parası alınır.
zabıtaların çektirdiği araçlardan, çekme bedeli, otopark parası ve belediyece görüntü kirliliğine neden olma cezası kesilir.

bunun dışında araç çekme şekli sabinin rızasıdır

ama bu çekme ve otopark işletmesinin ankara trafik vakfında olması tamamen usulsüzdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi admylmz -- 10 Ocak 2011; 23:33:52 >

570 Mesaj
10 Ocak 2011; 23:57:19 

bence o kadar büyük sorun olmaz ruhsat sende araba senin zaten en fazla para ödetirler devletin en iyi yaptığı şey zaten

*PEUGEOT 307 1.6 XT PREMIUM MANUEL ATİKER LPG KİTİ*

7147 Mesaj
11 Ocak 2011; 0:17:31 

quote:

ve şenlik başlasın...

4100 Mesaj
11 Ocak 2011; 0:21:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

quote:

ve şenlik başlasın...

sLAUGHTER IS THE BEST MEDICINE

289 Mesaj
11 Ocak 2011; 0:58:57 

quote:

Orijinalden alıntı: CouragePapillon

quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

quote:

ve şenlik başlasın...

İnşallah bir sorun çıkmaz da bence siz bir arkadaşınızı ayarlayıp o otopark görevlisine muhabbet arasında böyle böyle olursa ne olur diye sordurun derim. Sonuç olarak arabanızı çekerken resim çekmiş olsalar gerek ve de parktan çıkarken de kamera kaydına alınmış olabilirsiniz.

6247 Mesaj
11 Ocak 2011; 2:23:31 

Cezadan başka birşey yapamazlar.Zaten çekici ile araç çekmek kanunla bir ilgisi olmadığını biliyorum.Tam araştırmak lazım bu konuyu.

İçin rahat olsun, park cezası harici sıkıntı yok.Aç üstünü keyfine bak.

agresif laz

Eski kullanıcı adı; mRcOLL

4731 Mesaj
11 Ocak 2011; 2:42:20 

Madem arkada yakına otopark vardı neden başta oraya gitmedin sonra uğraştırır işte böyle

Forever Alone
Vienna University Of Technology Elektro Technik

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Ocak 2011; 8:19:23 

Birkaç ihtimal var;

1-Otoparkçı araç çalındı diye bildirebilir.
2-Araç resmi işlemler yapılmadığından yedieminde gözükür, ilk çevirmede bağlanır hem sizin hem otoparkçıların çok başı ağrır.
3-Resmi giriş işlemide yapılmadığından hiçbirşey olmaz, sadece ortada bir park cezası kalır ödenmemiş. Zaten çekilen araçları park cezasını ödemeden, çekici ve otopark ücretini verip alıyorsunuz, park cezası ayrı. Yani normal prosedür işlemiş gibi olur.

Bu arada iyi yapmışsınız.

3682 Mesaj
11 Ocak 2011; 8:33:49 

quote:

Orijinalden alıntı: thekoch

Cok iyi yapmıssınız, trafik cezası dısında birsey olacagını sanmıyorum,
2 sene önce kursa gitmiştim araba ile, yasak olmayan yere arabamı park ettim, yanında da bir sürü araba var,
Cıkışta bir baktım araba yok, bütün hepsi cekilmiş, Basbakan gelicekmiş o gün bursaya güvenlik icin cekilmiş bütün arabalar,
Ee napıcaz gittik bulduk otoparkta, Trafik cezası yazılmamıs, Sadece 60 tl cekici 5 tl de otopark parası aldılar, Hala sövüyorum,
Cekici özel çekici, otaparkın çekicisi trafik cezası yok cünki park yeri yasal,otoparkta benim gibi onlarca araba vardı, Burası Türkiye dedik ödedik

aynı şey izmirde benim aracın başına arkadaşım kullanırken geldi normalde park serbest olan yere o gün için yasaklamışlar aracı çekmişler. otoparktan alırken ceza yok sadece çekici parası dediler ama 10 gün sonra trafik cezası ayrıca geldi, internette de görünmüyor bu cezalar haberiniz olsun ama vergi dairesinde çıkıyor galiba arkadaş gidip ödedi sonra...

Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır

5348 Mesaj
11 Ocak 2011; 8:46:28 

En iyisini yapmışsınız. Ayrıca o Alfayı çok iyi biliyorum konulardan.

Opel Astra H 1.3 cdti / 2013 Skoda Fabia 1.2/ Sony Alpha A57 / HP DV6 1235 et/Lenovo U310 / İpad Mini Retina wifi 32GB / İPhone 4 16 GB / Nokia Lumia 520 / ASUS MS238H 23" LED/ İbanez GRG 170dx / Philips - LivingColor/

1217 Mesaj
11 Ocak 2011; 9:36:37 

olan olmus,iyide yapmissiniz
bakalim ne olcak,beleyip gorelim

4303 Mesaj
11 Ocak 2011; 9:38:32 

bu konu başlığı altındaki gelişmeleri takip edecez hocam.

K.Atatürk

2558 Mesaj
11 Ocak 2011; 13:28:14 

cidden güldüm sanıyorum şöle dile getirebilir ; kardeşim bu nasıl bi sistem anlamıyorum ki heryerden para cıkarmaya calışıyorlar maaşlar az mezarda emeklilikte kabul ettirdiler vatandaşa hani piyasada bişide ucuzlamak üzere hbr i cıksa hadi diyecemde gitgidede dahada kötüleşiyor insanların sabrını falan mı test ediyorlar, işte sonuc adam basmış gitmiş

Evlilik işi yapacaklar ; DİKKAT TV de evlilik programları sizce neden var! reyting için mi? Peki neden herkanalda birden vede günün uzun süren programı? Neden saygısızlık, küfür, kavga, cocuklara kötü örnekler olmasına rağmen yasaklanma veya bi uyarı almıyor? ...Reyting değil, teşvik etmek için var, artık BOŞANMA tercihleri, evlilik tercihini aştığı için var

954 Mesaj
11 Ocak 2011; 15:34:04 

eheheh saolun arkadaslar. nette ceza gozukmuyor hala sanırım gec gırerler. belkı yazacak vakıtlerı olmamıstı ben aracı aldıgımda. otoparkcı calındı ıhbarı yaparsa benım arac cevrılırse neden baglansın ben bunu anlamadım? ruhsat benım ustume ozaman bende sınır oldugum bı komusumun aracını calıntı dıye bıldıreyım adam bosu bosuna cezamı odesın bıde aracı baglandı dıye :D

5348 Mesaj
11 Ocak 2011; 16:15:27 

quote:

eheheh saolun arkadaslar. nette ceza gozukmuyor hala sanırım gec gırerler. belkı yazacak vakıtlerı olmamıstı ben aracı aldıgımda. otoparkcı calındı ıhbarı yaparsa benım arac cevrılırse neden baglansın ben bunu anlamadım? ruhsat benım ustume ozaman bende sınır oldugum bı komusumun aracını calıntı dıye bıldıreyım adam bosu bosuna cezamı odesın bıde aracı baglandı dıye :D

Araç sizin, Yazılmışsa bir ceza ödersiniz ama otoparkçı hiç bir hak idda edemez. Onların tek yaptırımı ücretini almadığı aracı dışarı çıkartmamak. Ama siz erken davrandığınız için Treni kaçırmış oluyor otoparkçı.

Bence hiç stres yapmayın hatta bol bol gülün çocuklarınıza anlatacak güzel bir anınız olduğu için

Opel Astra H 1.3 cdti / 2013 Skoda Fabia 1.2/ Sony Alpha A57 / HP DV6 1235 et/Lenovo U310 / İpad Mini Retina wifi 32GB / İPhone 4 16 GB / Nokia Lumia 520 / ASUS MS238H 23" LED/ İbanez GRG 170dx / Philips - LivingColor/

5323 Mesaj
11 Ocak 2011; 22:04:02 

mesajım bulunsun

https://www.facebook.com/fenerbahcemunihfans

1269 Mesaj
11 Ocak 2011; 22:16:53 

quote:

Orijinalden alıntı: troy

Madem arkada yakına otopark vardı neden başta oraya gitmedin sonra uğraştırır işte böyle

Onca yorum arasında şu yorum....
Çok iyi yapmışsınız. (Tabi eğer olay büyümezse) Tutanak tutulmamıştır muhtemelen,tam indirdikleri sırada görmüşsünüz sonuçta.Fakat çeken kişiler tekrar geldiklerinde "Ulan burada üstü açık bi araç vardı o noldu?" diye panik olmuşlardır herhalde...

"It's time to fight back", that's what Huey said.
2 shots in the dark now Huey's dead.

954 Mesaj
12 Ocak 2011; 0:00:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Chimaerane

quote:

Orijinalden alıntı: troy

Onca yorum arasında şu yorum....
Çok iyi yapmışsınız. (Tabi eğer olay büyümezse) Tutanak tutulmamıştır muhtemelen,tam indirdikleri sırada görmüşsünüz sonuçta.Fakat çeken kişiler tekrar geldiklerinde "Ulan burada üstü açık bi araç vardı o noldu?" diye panik olmuşlardır herhalde...

ehehehe umuyorum ceza yazamadan bu panıgı yasamıslardır :D

yakındakı otoparka gitmedim cunku bankada sıra olsaydı baska subeye gidecektim. zaten sıra olmadıgı ıcın 10 dkikada hallettım

merak eden arkadas ıcınde aracımın fotosu :D pek bı janjanlı cıkmıs