- x
SUPERONLİNE TILGIN MODEM VE PORT AÇMA SORUNU ..1 GÜNDÜR ÇÖZEMEDİM
34 Cevap14387 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Ocak 2011; 20:53:29 

SÜPERONLİNIN VERMİŞ OLDUĞU Tilgin HG 1311 C MARKA MODEMİ KULLANIYORUM...1 GÜNDÜR UĞRAŞIYORUM.NETTE YAZILAN TÜM YAZILANLARI UYGULAMAMA RAĞMEN AÇTIĞIM PORTLAR DA HATA ALIYORUM..

SORUNUM ŞÖYLE..12000 PORTUMU AÇMAK İSTİYORUM .MODEMİN ARAYÜZÜNDEN..

1.GELİŞMİŞ
2.BAĞLANTI NOKTASI İLETME
3. ÖZEL İLETME
4.ADIMI YAZOYRUM.ÖRNL:OKAN...BAĞLANTI ŞEÇİYORUM:SUPERONLİNE OLARAK
5..EKLE TIKLIYORUM ÜSTTEKİ LERE DOKUNMADAN 3:SIRARA PC İP ADRESİ YAZIYORUM.192.168.1.2..
6.YENİ DİYORUM TCP SEÇİYORUM BAŞLA SON BAŞLA 12000 YAPIYORUM
7..ETKİN DURUMA GETİRİP UYGULA SONRA KAYDETE BASIYORUM...

SORUNDA BURDA BAŞLIYOR..

EMULE VE UTORRENT GİBİ DOSYA PAYLAŞIMINDA ..EMULE 4662 TCP OLARAK EKLEDİĞİMDE YUKARIDAKİ GİBİ..

http://www.softcam.tv/port/index.php

BURADAN PORTUMUN AÇIK OLDUĞUNU GÖRÜYORUM...

TORRENTTE İSE PORTU 12000 YAPIYORUM..YUKARDAKİ GİBİ TCP 12000 OLARAK AYARLIYORUM MODEM DE

BURADA PORTUMUN AÇIK OLDUĞUNU GÖRÜYORUM..FAKAT HER İKİ PROĞRAM AÇIK OLDUĞUNDA PORTLARIMIN AÇIK OLDUĞUNU GÖREBİLİYORUM http://www.softcam.tv/port/index.php BURADAN ..EMULE VE TORRENTİ KAPATTIĞIMDA PORTLARIMIN KAPALI OLDUĞUNU GÖRÜYORUM..

SUPERONLİNE MÜŞTERİ HİZ.ARADIM ONLAR KENDİLERİ AÇTILAR PORTU 12000 OLARAK (FARKLI PORTLAR DA DENEDİM..) .YİNE AYNI ŞEKİLDE HATA VERDİ http://www.softcam.tv/port/index.php BURADAN

NOLUR YARDIM EDİN DOSTLAR ..NNEDİR BUNUN ÇARESİ ..MODEMİ YAD HERNEYSE ROUTERİ KIRAYIMMII AZ KALDI ZATEN....ÇOK ACİL LAZIM BAN A BU PORT...SERVER KURACAĞIM...

Uzaklaştırılmış
10 Ocak 2011; 21:09:32 

yokmu yardım edecek arkadaş............

9570 Mesaj
11 Ocak 2011; 1:15:15 

Bence en kısa zamanda Tılgın'ı boz. Değişim talep et ve Pirelli getirmelerini iste.

1356 Mesaj
11 Ocak 2011; 1:23:53 

pirelli artık verilmiyor.Bendeki bütün portlar açık torrent indirirken hiç sorun yaşamadım.TTnet gibi yok modeme port aç bilmem ne o derdim yktu.

Bundan sonra sadece laptop

27 Mesaj
11 Ocak 2011; 10:00:14 

okand1977 ,

Ayarları yaptığın ekranın görüntüsünü gönderebilir misin, yardımcı olmaya çalışayım.

Modemin seri numarası nedir ?

Uzaklaştırılmış
11 Ocak 2011; 20:40:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet_Mert

okand1977 ,

Ayarları yaptığın ekranın görüntüsünü gönderebilir misin, yardımcı olmaya çalışayım.

Modemin seri numarası nedir ?

üstad allta koyuyorum resimi..yukarıda anlattığım gibi torrente 12000 portu verdiğim de ve torrent açık olduğunda açık görünüyor..keza emulede de aynı..4662 ve 4672

http://img214.imageshack.us/i/modemt.png/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okand1977 -- 11 Ocak 2011; 20:44:14 >

Uzaklaştırılmış
11 Ocak 2011; 21:08:15 

Pirelli var bende, git pirelli iste sende.

132 Mesaj
11 Ocak 2011; 21:16:58 

http://forum.donanimhaber.com/m_39971320/tm.htm

Yukardaki konuda gerekli bilgi var port açmak için. Benim de pirelli modem bozulmuştu dün, bugün tilgin getirdiler. Linkteki konudan port açma işlemini başarıyla gerçekleştirdim.

>> Intel i5 4670k@4.6ghz(1.25v) -- Asus Z87-A -- 2x4 GB Gskill Ripjawsx DDR3-1600 -- AMD R9 280X VAPOR-X TRI-X -- 240 GB Sandisk Extreme II SSD -- Seasonic X-760 Gold PSU -- Coolermaster HAF 912+ -- Thermalright Ultra-120 rev. C + Akasa Viper S Fan -- Creative X-FI Titanium + Edifier DA5000Pro 5+1 -- AOC 23.6" E2461Fwh -- Logitech G103 Klavye -- Razer Deathadder Mouse + Steelseries Qck Heavy -- Logitech G230 Headset
>> Lenovo Y500 GT650M SLI
>> LG Google Nexus 5

Uzaklaştırılmış
11 Ocak 2011; 21:51:10 

quote:

Orijinalden alıntı: eLmrCh

http://forum.donanimhaber.com/m_39971320/tm.htm

Yukardaki konuda gerekli bilgi var port açmak için. Benim de pirelli modem bozulmuştu dün, bugün tilgin getirdiler. Linkteki konudan port açma işlemini başarıyla gerçekleştirdim.

üstad yazılanları okuduysanız.utorrent yada emule ile ilgili bir sıkıntım olmuyor..örneğin utoorrewnte 12000 portunu verip..modem den de 12000 portunu açtığım da sorun olmuyor..utorrent açık olduğun da ...

benim sorunum utorrenti yada emuleyi kapattığımda başlıyor...server kuracağım o yüzden lazım 12000 portu yada 22000 22500 33333 44400 44440 ...vs portlar...

sanırım anlatabildim..

9570 Mesaj
11 Ocak 2011; 22:54:56 

quote:

Orijinalden alıntı: AtiMX4

pirelli artık verilmiyor.Bendeki bütün portlar açık torrent indirirken hiç sorun yaşamadım.TTnet gibi yok modeme port aç bilmem ne o derdim yktu.

Ben bugün sıfır Pirelli aldım. Bana da Tılgın'ın stoklarda kalmadığı söylendi. Ankara Batıkent için en azından.

Uzaklaştırılmış
11 Ocak 2011; 22:58:34 

quote:

Orijinalden alıntı: .ZeuS.

Ben bugün sıfır Pirelli aldım. Bana da Tılgın'ın stoklarda kalmadığı söylendi. Ankara Batıkent için en azından.

ben demi başvursam acaba pirelli için

nasıl ve nereye başvuracaz pirelli için üstad...

pirellide yaşarmıyım bu sorunları..teşekkürler...

9570 Mesaj
11 Ocak 2011; 23:02:24 

Benim son FW güncellemesinden sonra sorunum oldu ve e-posta yolladım. 2 gün sonra geldiler yeni modemle. Ben talep etmemiştim aslında. Gerçi sorunun genel olduğunu öğrendim ama yine de 2,5 senedir kullandığım modemin değişmesi iyi oldu. Wireless performansı da oldukça iyi. Sen de talep et bakalım, belki kabul ederler. Veya direk modem talebi yerine, modemde bir arızadan bahset. O zaman yeni modem gönderirler büyük ihtimalle.

Ben port açmıyorum hiç ve port sorunum da olmuyor torrent programları ile de diğer P2P'lerle de.

1356 Mesaj
12 Ocak 2011; 0:20:43 

Tılgın modem daha iyi arkadaşlar.Eğer modemde bir donma ya da kesilme olursa Pirellideki gibi modemi kapat aç 3-5dk bekle derdi yok.Herşeyi kendisi yapıyor.Ben 2antenli pirelli kullanmıştım ama çok canımı sıkmıştı.Yüksek DBili anten takılmıyordu.Tılgında takılıyor.

Bundan sonra sadece laptop

Uzaklaştırılmış
12 Ocak 2011; 0:36:49 

quote:

Orijinalden alıntı: AtiMX4

Tılgın modem daha iyi arkadaşlar.Eğer modemde bir donma ya da kesilme olursa Pirellideki gibi modemi kapat aç 3-5dk bekle derdi yok.Herşeyi kendisi yapıyor.Ben 2antenli pirelli kullanmıştım ama çok canımı sıkmıştı.Yüksek DBili anten takılmıyordu.Tılgında takılıyor.

üstad benim netle ilgili sıkıntım yok..arada gidiyor oda altyapı ve yenileme den dolayı..benim sıkıntım üstte belirttiğim gibi...

309 Mesaj
26 Şubat 2011; 8:35:55 

quote:

Orijinalden alıntı: okand1977

üstad yazılanları okuduysanız.utorrent yada emule ile ilgili bir sıkıntım olmuyor..örneğin utoorrewnte 12000 portunu verip..modem den de 12000 portunu açtığım da sorun olmuyor..utorrent açık olduğun da ...

benim sorunum utorrenti yada emuleyi kapattığımda başlıyor...server kuracağım o yüzden lazım 12000 portu yada 22000 22500 33333 44400 44440 ...vs portlar...

sanırım anlatabildim..

Olayı yanlış yerinden mi tuttum bilemiyorum ama bazı emule mod'larında program kapandığında windows firewall'da ilgili portları kapatma, programa tekrar girdiğinde ise yeniden otomatik açma seçeneği var. Torrent'da da bu var mı bilmiyorum ama senin sorunun modemden değil de, windows firewall'ın program çıkışında otomatik devreye girmesi yüzünden olmasın ?

Edit: Ayarlar için bkz: Mesela Turkmule v4.0 Mod'unda;
Seçenekler --> Turkmule Group --> Turkmule Mod setting I --> Windows Internet Connection Firewall (ICF) --> eMule başlatıldığında/çıkıldığında WinXP güvenlik duvarında bağlantı noktalarını aç/kapat

Umarım işine yarar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enteran -- 28 Şubat 2011; 1:21:54 >

Motorola Atrix | Vodafone Smart Tab 10 | HTC Evo 3D | Samsung S8530 Wave II (satıldı)

8 Mesaj
14 Nisan 2011; 11:08:38 

quote:

Orijinalden alıntı: .ZeuS.

Benim son FW güncellemesinden sonra sorunum oldu ve e-posta yolladım. 2 gün sonra geldiler yeni modemle. Ben talep etmemiştim aslında. Gerçi sorunun genel olduğunu öğrendim ama yine de 2,5 senedir kullandığım modemin değişmesi iyi oldu. Wireless performansı da oldukça iyi. Sen de talep et bakalım, belki kabul ederler. Veya direk modem talebi yerine, modemde bir arızadan bahset. O zaman yeni modem gönderirler büyük ihtimalle.

Ben port açmıyorum hiç ve port sorunum da olmuyor torrent programları ile de diğer P2P'lerle de.

Pirelli modemde donma problemimi vardı ?

619 Mesaj
14 Nisan 2011; 18:43:17 

Modem üzerinde tanımlı portlar dışında kendiniz port açamıyorsunuz müşteri hizmetlerini arayıp açtırmanız gerekiyor.

309 Mesaj
20 Nisan 2011; 19:29:36 

quote:

Orijinalden alıntı: mcse_turk

Modem üzerinde tanımlı portlar dışında kendiniz port açamıyorsunuz müşteri hizmetlerini arayıp açtırmanız gerekiyor.

Yanılıyorsun arkadaşım.. Benim modemim Pirelli PRG E4202G ve ben kafama göre istediğim portu açtım, şu an gayet güzel çalışıyor. Olay nasıl yapılacağını bilmekte..
Ayrıca Superonline modeme erişerek, bilmeyenlere yardım babında açıyor olabilir..

İstenilen bir portun nasıl açılacağını da siz sormadan ben anlatayım;

Güvenlik --> Port Yönlendirme --> Yeni Giriş (yeşil renkli +) --> Protocol (Tanımlanmış kullanıcı)

seçince Servis Düzenle diye yeni bir sayfa açılıyor. Oraya Servis Adı bölümüne istediğiniz yeni servis bir ismi yazın, altına da portlarınızı ilave edin, sonra tamam'a basınca artık bu yeni Protokol açılabilecek servis portlarının altında beliriyor, tek yapacağınız sizin bu yeni tanımladığınız protokolü seçip portu açmak....

Port kuralı girerken de dikkat edeceğiniz husus TCP veya UDP olarak Herhangi'den --> istediğiniz porta olacak şekilde açmanızdır.
Mesela TCP 1000 portu açmak için TCP Herhangi -> 1000 yapın.

Belki sizin modemde biraz daha farklı yöntemle veya kelimelerle yer almış olabilir ama sonuçta bir şekilde açılıyordur.

Kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enteran -- 20 Nisan 2011; 19:33:51 >

Motorola Atrix | Vodafone Smart Tab 10 | HTC Evo 3D | Samsung S8530 Wave II (satıldı)

619 Mesaj
20 Nisan 2011; 20:04:30 

quote:

Orijinalden alıntı: enteran

Yanılıyorsun arkadaşım.. Benim modemim Pirelli PRG E4202G ve ben kafama göre istediğim portu açtım, şu an gayet güzel çalışıyor. Olay nasıl yapılacağını bilmekte..
Ayrıca Superonline modeme erişerek, bilmeyenlere yardım babında açıyor olabilir..

İstenilen bir portun nasıl açılacağını da siz sormadan ben anlatayım;

Güvenlik --> Port Yönlendirme --> Yeni Giriş (yeşil renkli +) --> Protocol (Tanımlanmış kullanıcı)

seçince Servis Düzenle diye yeni bir sayfa açılıyor. Oraya Servis Adı bölümüne istediğiniz yeni servis bir ismi yazın, altına da portlarınızı ilave edin, sonra tamam'a basınca artık bu yeni Protokol açılabilecek servis portlarının altında beliriyor, tek yapacağınız sizin bu yeni tanımladığınız protokolü seçip portu açmak....

Port kuralı girerken de dikkat edeceğiniz husus TCP veya UDP olarak Herhangi'den --> istediğiniz porta olacak şekilde açmanızdır.
Mesela TCP 1000 portu açmak için TCP Herhangi -> 1000 yapın.

Belki sizin modemde biraz daha farklı yöntemle veya kelimelerle yer almış olabilir ama sonuçta bir şekilde açılıyordur.

Kolay gelsin...

Arkadaş Pirelli PRG E4202G modemin değil TILGIN modemin port açma şeklini sormuş sizin modeminizde açılıyor olabilir ama TILGIN modemde tanımlı portlar dışında kendiniz port ilave edemiyorsunuz..

Kendiniz bile yazdığınızdan emin değilsiniz "sonuçta bir şekilde açılıyordur" demişsiniz emin olmadığınız konuda varsayımlar ile laf olsun diye mesaj yazmayın biliyorsanız bir şeyler yazın olayın nasıl yapılacağınıda gayet iyi biliyorum benim işim bu zaten bir firewall cihazının konsoluna uzaktan erişmek için port açmak istediğimde istediğim portu açamadım süperonline müşteri hizmetleri ile görüştüğümde portu sadece kendilerinin açabileceğini sebep olarakta müşterilerin kendileri port açarken yaşadıkları sıkıntılar ve modemin ayarlarını iyice karıştırmaları olduğunu belirttiler.Ben arkadaşa cevap verirken sizin gibi varsayımlar ile " olması lazım , bir şekilde açılıyor " şeklinde değil bizzat yaşadığım başıma gelen olayın sonucuna dayanarak onu yazdım.

1430 Mesaj
20 Nisan 2011; 23:15:17 

Az önce TILGIN modemde port açtım. Gayette açılıyor sevgili mcse_turk arkadaşım. Hatta isteyen olursa anlatımda yaparız.

11.11.11

619 Mesaj
21 Nisan 2011; 0:02:04 

Arkadaş istemiş işte bana cevap yetiştireceğinize yardımcı olun arkadaşta öğrensin , bilmediğim gözden kaçırdığım bir nokta varsa bende öğreneyim...

1430 Mesaj
21 Nisan 2011; 14:46:21 

Arkadaşın olayı port açmakla tamamen farklı. Modeminde bir sorun var sanıyorum. Amacım size laf yetirştirmek degil yanlış verdiginiz bilgiyi düzeltmek. Simdi anlatım yapayım belki diger arkadaşlara da yardımcı olur.

Öncelikle kendinze bir ip vermeniz gerekli. Başlat çalıştır cmd yazın daha sonra ipconfig yazın ve oradaki ip adresiniz kısmı genelde şu şekildededir. 192.168.1.xxx daha sonra ag baglantılarına girin yerel ag baglantısına sag tıklayın özellikler deyin en alttan internet erişim kurallarına tıklayın daha sonra alanları şu şeklde doldurun.

ip adresi: ipconfigteki ip adresini buraya yazıyoruz.

alt ag maskesi: 255.255.255.0

varsayılan ag geçidi: 192.168.1.1

tamam deyip çıkıyoruz daha sonra modeme giriyoruz. (mozilla yada internet explorer a 192.168.1.1 yazıyoruz. kullanıcı adı admin şifre superonline)

yukarıdan gelişmişe basıyoruz soldan baglantı noktası iletme aşagıdan özel iletme den yeni kurala bir isim yazıyoruz baglantıdan superonline ı seçiyoruz. ekle diyoruz. daha sonra genel kısmından etkini seciyoruz.

kaynak ip adresi ve kaynak ip adresi 0.0.0.0 olacak. hedef ip ise ag baglantılarında ip kısmına yazdıgınız ip adresiniz olacka. yani 192.168.1.xx olan. protokoller kısmına tcp/udp seçiyoruz. açmak istediginiz portu başlaya yazıyoruz misal 56458 son kısmıda misal şunu yazıyoruz 56458 başla kısmına tekrardan 56458 yazıyoruz uygula diyoruz yukarıdan ayarları kaydet diyoruz ve modeme reset atıyoruz. işte bu kadar portumuz açılmış durumda geçmiş olsun.

11.11.11

3916 Mesaj
25 Nisan 2011; 14:26:32 

quote:

Orijinalden alıntı: condemned890

Arkadaşın olayı port açmakla tamamen farklı. Modeminde bir sorun var sanıyorum. Amacım size laf yetirştirmek degil yanlış verdiginiz bilgiyi düzeltmek. Simdi anlatım yapayım belki diger arkadaşlara da yardımcı olur.

Öncelikle kendinze bir ip vermeniz gerekli. Başlat çalıştır cmd yazın daha sonra ipconfig yazın ve oradaki ip adresiniz kısmı genelde şu şekildededir. 192.168.1.xxx daha sonra ag baglantılarına girin yerel ag baglantısına sag tıklayın özellikler deyin en alttan internet erişim kurallarına tıklayın daha sonra alanları şu şeklde doldurun.

ip adresi: ipconfigteki ip adresini buraya yazıyoruz.

alt ag maskesi: 255.255.255.0

varsayılan ag geçidi: 192.168.1.1

tamam deyip çıkıyoruz daha sonra modeme giriyoruz. (mozilla yada internet explorer a 192.168.1.1 yazıyoruz. kullanıcı adı admin şifre superonline)

yukarıdan gelişmişe basıyoruz soldan baglantı noktası iletme aşagıdan özel iletme den yeni kurala bir isim yazıyoruz baglantıdan superonline ı seçiyoruz. ekle diyoruz. daha sonra genel kısmından etkini seciyoruz.

kaynak ip adresi ve kaynak ip adresi 0.0.0.0 olacak. hedef ip ise ag baglantılarında ip kısmına yazdıgınız ip adresiniz olacka. yani 192.168.1.xx olan. protokoller kısmına tcp/udp seçiyoruz. açmak istediginiz portu başlaya yazıyoruz misal 56458 son kısmıda misal şunu yazıyoruz 56458 başla kısmına tekrardan 56458 yazıyoruz uygula diyoruz yukarıdan ayarları kaydet diyoruz ve modeme reset atıyoruz. işte bu kadar portumuz açılmış durumda geçmiş olsun.

Modeme reset atmıyoruz arkadaşlar haberiniz olsun

A! Elbereth Gilthoniel! Silivren penna míiriel. O menel aglar elenath, Gilthoniel, A! Elbereth! A Elbereth Gilthoniel. O menel palan-díriel. Le nallon sí. Di-nguruthos. A tiro nin, Fanuilos!

Dark Evo 5 Led, Core i5-760, Nvidia Gtx470, Microlab 2.1 FC-361, Philips 42PFL540, Samsung 46C750, Samsung BH2430, iPod Mini A1051,Samsung Galaxy Note 10.1, Samsung Galaxy S4 i9500, Nokia 5310, Xbox360 Elite 120gb Asus 15" N55SF

Okyanus ötesine selam olsun!

1430 Mesaj
26 Nisan 2011; 15:58:37 

neden atmayalım ? ben reset attım gayet te oldu. hiçbirsorunda ortaya çıkmadı. ayrıca sık sık reset atıyorum modeme ip degiştirmek için. neden atmıyormuşuz açıklarmısın ?

11.11.11

619 Mesaj
27 Nisan 2011; 1:34:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

Modeme reset atmıyoruz arkadaşlar haberiniz olsun

Ayrıca kendinize bir ıp vermenizede gerek yok zaten modem otomatik ıp dağıtıyor

619 Mesaj
27 Nisan 2011; 1:36:39 

quote:

neden atmayalım ? ben reset attım gayet te oldu. hiçbirsorunda ortaya çıkmadı. ayrıca sık sık reset atıyorum modeme ip degiştirmek için. neden atmıyormuşuz açıklarmısın ?

IP değiştirmek için modem resetlemeye gerek yoktur modemi kapatıp açtığınızda zaten ıp değişir.

1430 Mesaj
27 Nisan 2011; 22:56:48 

resetlemekten kastım zaten kapat açtı :) yani arkasındaki tuşa basıp 10 saniye bekledikten sonra tekrar basıp modemi açmaya reset atmak diyorum ben :D

11.11.11

619 Mesaj
28 Nisan 2011; 15:14:17 

quote:

resetlemekten kastım zaten kapat açtı :) yani arkasındaki tuşa basıp 10 saniye bekledikten sonra tekrar basıp modemi açmaya reset atmak diyorum ben :D

Ama literatürde böyle geçmiyor millete reset attırıp birde kullanıcı adı ve şifre girdirmek ile uğraştıracaksın

309 Mesaj
28 Nisan 2011; 17:43:52 

quote:

Orijinalden alıntı: mcse_turk

Arkadaş Pirelli PRG E4202G modemin değil TILGIN modemin port açma şeklini sormuş sizin modeminizde açılıyor olabilir ama TILGIN modemde tanımlı portlar dışında kendiniz port ilave edemiyorsunuz..

Kendiniz bile yazdığınızdan emin değilsiniz "sonuçta bir şekilde açılıyordur" demişsiniz emin olmadığınız konuda varsayımlar ile laf olsun diye mesaj yazmayın biliyorsanız bir şeyler yazın olayın nasıl yapılacağınıda gayet iyi biliyorum benim işim bu zaten bir firewall cihazının konsoluna uzaktan erişmek için port açmak istediğimde istediğim portu açamadım süperonline müşteri hizmetleri ile görüştüğümde portu sadece kendilerinin açabileceğini sebep olarakta müşterilerin kendileri port açarken yaşadıkları sıkıntılar ve modemin ayarlarını iyice karıştırmaları olduğunu belirttiler.Ben arkadaşa cevap verirken sizin gibi varsayımlar ile " olması lazım , bir şekilde açılıyor " şeklinde değil bizzat yaşadığım başıma gelen olayın sonucuna dayanarak onu yazdım.

1) Sizin de dediğiniz gibi ve sizden sonra gelen mesajda özel portun nasıl açıldığının tarifinden de anlaşıldığı üzere "kullanıcılar karıştırıyor" diye size açamazsınız demişler. Siz kurcalamayın biz hallederiz hesabı. Sizin yaşadığınız deneyim, müşteri hizmetlerinin işgüzarlığı olup gerçek durumu yansıtmıyor görünüyor. Bu da bir tecrübedir, faydalı oldu.

2) Şimdiye kadar özel port açılamayan modeme rastlamadım, sadece port açması karışık olan modeme rastladım. İlk mesajdaki soruyu soran arkadaşın tarifinde de "özel iletme" ifadesiyle özel port açılabildiği zaten belli oluyor. Öncelikli amacım verdiğiniz hatalı bilgiyi düzeltmekti, arkadaşa yardımcı olan başka bir mesajı evvelce yazmıştım.

3) Zaten arkadaşın sorunu da özel port açamamak veya nasıl açıldığı değil, açtığı portun çalışmaması... Çünkü Superonline da duruma müdahale edip portu kendi elleriyle açtığı halde sonuç değişmemiş. Bu durumda ya modem bozuk ya da sorun kullandığı yazılımda (windows, emule ya da torrent) gibi duruyor ve ben de önceki mesajımla yazılım yönünden yardımcı olmaya çalıştım ancak konu sahibinden cevap gelmedi.

3) Benim elimde TILGIN olmadığı için Superonline'nın verdiği başka bir modem olan PIRELLI'de bunu nasıl yapıldığını anlattım ve sizin modemde de bir şekilde açılıyordur dedim. Çünkü bir firmanın, belli bir kullanıcı kitlesine, karıştırmasınlar ve başına sorun açılmasın diye kısıtlayıcı bir ürün dağıtırken, diğerlerine herşey serbest olan bir ürün dağıtmış olmasının çok da mantıklı olmayacağını düşündüm. Amacım, aynı firmanın müşterilerine dağıttığı farklı bir marka modemde kullanılan ifadeler farklı olsa da gidiş yolu ve mantığı belki aynı olur da böylelikle bir arkadaşa yardımcı olurum diye çabalamaktan ibaretti.

4) Laf olsun diye mesaj yazsaydım oturup nasıl açıldığını tarif etmekle uğraşmaz, sen bilmiyorsun açamamışsın falan gibi saçmalayıp ortalığı bulandırıp köşeme çekilirdim..

Yine de ilginize teşekkürler..

Bir de, sizin modeminizle aynı marka modemle başkaları port açabildiğine göre, eğer gözünüzden birşey kaçmamış ve sizdeki gerçekten port açılamayan nadir bir modemse, firmware (yazılım) güncellemesi ile bunu aşabilirsiniz diye düşünüyorum.
Eğer siz bu durumu aşabilir ve bunu paylaşırsanız başkaları da port açarken superonline'a bağımlılıktan kurtulmuş olur.

Bu arada konunun esas sahibi problemini çözebildi mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enteran -- 28 Nisan 2011; 18:46:12 >

309 Mesaj
28 Nisan 2011; 19:20:31 

quote:

FAKAT HER İKİ PROĞRAM AÇIK OLDUĞUNDA PORTLARIMIN AÇIK OLDUĞUNU GÖREBİLİYORUM http://www.softcam.tv/port/index.php BURADAN ..EMULE VE TORRENTİ KAPATTIĞIMDA PORTLARIMIN KAPALI OLDUĞUNU GÖRÜYORUM..

Arkadaşlar endişeye mahal yok, şimdiye kadar nasıl dikkat etmediğimize hayret ediyorum...

Bilin bakalım ne oldu ....?

Arkadaşın sorunu üzerine kafa yorarken, ben de aynı şeyleri kendi çalışan PIRELLI modemimde denedim.

Normalde çalışan ve HIGH ID alan Emule portları'nı arkadaşın verdiği
adresinden denedim ve
"Port 1000 seems to be closed/filtered
212.253.153.157 adresinize ait
1000 nolu portunuz kapalidir."
yazısını gördüm. Sonra Emule'ü açtım ve SADECE EMULE TAM OLARAK AÇILIP HIGH ID ALDIĞINDA
"...portunuz açiktir." yazdi.
Emule'ü kapata basar basmaz sayfayı yeniledim ve yine
"...portunuz kapalidir." yazdı.

Buna benim de aklım ermedi ama sanırım bu bir tür güvenlik önlemi.

Arkadaşın modemi kesin bozuk değil bu kadarını söyleyebilirim...

Bunun tam olarak ne olduğunu çözersem buraya yazarım. Şimdi acil çıkmam lazım...

417 Mesaj
20 Ağustos 2011; 16:20:22 

arkadaşlar burada mühim olan modemin markası değil superonline internet ayarları değil mi?

38 Mesaj
30 Eylül 2011; 10:29:03 

Bizde bu hafta superonline fiber kullanmaya başladık ve bize de Tılgın modem verildi. Kendi mail serverımız olduğu için port yönlendirme vs. ayarlar yaptık.

http://imageshack.us/ph...-images/844/tilgin.jpg/

Port yönlendirme düzgün çalışıyor fakat bizde de modemi birkaç saatte bir resetleme problemi oluştu. Superonline'ın anadolu yakası temsilcisi Anadolu teknik yeni modem getirdi. Bu tür modem problemleri çok çıkıyormuş. Hemen modemi değiştiriyorlar. Size tavsitem farklı bir modem deneme şansınız varsa onu deneyin. Eğer çalışırsa modemi değiştirmelerini talep edin.

Commader 64

245 Mesaj
2 Aralık 2011; 10:31:41 

Öncelikle verilen bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum.Benim sıkıntım tılgın modemde elektirk gidip geldikten sonra oluyor.Modemi kapatıp açtıktan sonra da oluyor.Port ayarını flatcast ve utorrent için yaptım.

Modem her kapanıp açıldığında sürekli değişiyor.Bu adreste resmi çekip koydum.
http://img196.imageshac...mg196/8938/48709084.png
bu işaretlediğim 181 sayısı sürekli değişiyor port ayarı da bozuluyor.modemin bir ayarı var mı ?192.168.1.181 gibi olan sayı neden sürekli her kapandığında değişiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterkoc -- 2 Aralık 2011; 10:33:34 >

43 Mesaj
11 Aralık 2011; 11:42:15 

Ayarları Yaptıktan Sonra Yukarından Ayarları Kaydet Butonuna Basmıyor Olabilirsin Üst Sağdaki Butona Tıkla Eğer Sorun Devam Ederse Ara Müşteri Hizmetlerini Modem'in Kapanıp Açıldığında Kendini Resetlediğini Belirt Ve Değişim Talep Et Bu İstegin Karşısında Seni Kırmayacaklardır :)

14 Mesaj
27 Eylül 2012; 19:48:32 

condemned arkadasim tesekkur ederim aynen dediklerini yaptim ve aynen portlar acildi uzun zamandir ugrasiyordum cok teskkur ederim.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İnternet] » İnternet Servis Sağlayıcılar » Superonline » SUPERONLİNE TILGIN MODEM VE PORT AÇMA SORUNU ..1 GÜNDÜR ÇÖZEMEDİM
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.527