Şimdi Ara

KULAKLIK TERCİH REHBERİ (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.217
Cevap
53
Favori
133.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: quentin

quote:

Orijinalden alıntı: Ozbi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar elimde kulaklıkları satıp daha iyi bir kulaklık arıyorum tavsiyelerinizi bekliyorum. kulakiçi mi kafaustu mu ona da karar veremedim açıkcası
    kulakiçi olarak Beats Tour
    kulakustu Sennheiser HD25-1 II
    amazon dan alacağım için burdan tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu arada sattığım kulaklıklar burda ilgilenenler ulaşabilir
    http://forum.donanimhaber.com/m_69118866/mpage_1/f_/key_//tm.htm#69118866

amazon'dan nasıl alabiliyoruz? 100 dolar üstü? gözüm Hifi-man re262 yada Etymotic Research Hf5'de.

100$ ustu sikinti olabilir tr ye yolllayacaksan ayrica kargo da yuksek tutar ben usa adresine yolluyorum abim var :) sıkıntı yok benim için

valla biz de halledebilseydik şu amazon işini, RE262 bir tek orda mı var ne.

hocam neden özellikle RE262 düşünüyorsun turbine falan niye düşünmedin

http://www.head-fi.org/t/478568/multi-iem-review-268-iems-compared-visang-vs-k1-added-01-03-13

hemen her türlü müziğe gittiği için, birde bu fiyata daha iyisi var mı? Monster Turbine'ye göre baya iyi diye biliyorum.

linkteki sıralamada turbine ilk sırada RE-262 daha alt sıralarda ayrıca amazon fiyatlarına göre turbine daha uygun

http://www.amazon.com/HiFiMan-RE-262-In-Ear-Stereo-Headphones/dp/B00669L9JA
    http://www.amazon.com/Monster-Turbine-Performance-In-Ear-Speakers/dp/B001LNO722

@quentin İngilizcen var değil mi veya kendi verdiğin linke bir göz attın mı? Monster Turbine'in daha üst modellerinin bile fiyatı Re-262'den fazla olmasına rağmen aldıkları puanlar daha az, kaldı ki Monster Turbine'in 1. sırada olmakla uzaktan yakından alakası yok. Anlaşılan sen sadece fiyatlara göre ayrılan kulaklık listesine bakıp puan sıralaması falan sanmışsın. O liste rastgele bir liste, asıl puan sıralaması head-fi'daki konunun ilk sayfasının en altlarında ve bu konunun ilk mesajında var, Re-262 en iyi 20 kulaklık arasında bulunuyor, Turbine'i bulmak için listede çok daha aşağılara bakmak lazım. Bu arada yine kendi verdiğin Amazon linklerinde bile Re-262 5 yıldızken Turbine 4 yıldız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backslider -- 8 Ocak 2013; 18:35:53 >

• quote:

çok üstün körü bakmışsın. orda ayrıntılı incelemeler var bir göz at bence. Puanlar verilmiş 3.5/5 gibi.
    Yüksek puana görede değerlendirme yapma bence, senin dinlediğin müziğe uygun olmayabilir. re-262 çok iyi ama bulmak sorun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backslider

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar elimde kulaklıkları satıp daha iyi bir kulaklık arıyorum tavsiyelerinizi bekliyorum. kulakiçi mi kafaustu mu ona da karar veremedim açıkcası
    kulakiçi olarak Beats Tour
    kulakustu Sennheiser HD25-1 II
    amazon dan alacağım için burdan tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu arada sattığım kulaklıklar burda ilgilenenler ulaşabilir
    http://forum.donanimhaber.com/m_69118866/mpage_1/f_/key_//tm.htm#69118866

amazon'dan nasıl alabiliyoruz? 100 dolar üstü? gözüm Hifi-man re262 yada Etymotic Research Hf5'de.

100$ ustu sikinti olabilir tr ye yolllayacaksan ayrica kargo da yuksek tutar ben usa adresine yolluyorum abim var :) sıkıntı yok benim için

valla biz de halledebilseydik şu amazon işini, RE262 bir tek orda mı var ne.

hocam neden özellikle RE262 düşünüyorsun turbine falan niye düşünmedin

http://www.head-fi.org/t/478568/multi-iem-review-268-iems-compared-visang-vs-k1-added-01-03-13

hemen her türlü müziğe gittiği için, birde bu fiyata daha iyisi var mı? Monster Turbine'ye göre baya iyi diye biliyorum.

linkteki sıralamada turbine ilk sırada RE-262 daha alt sıralarda ayrıca amazon fiyatlarına göre turbine daha uygun

http://www.amazon.com/HiFiMan-RE-262-In-Ear-Stereo-Headphones/dp/B00669L9JA
    http://www.amazon.com/Monster-Turbine-Performance-In-Ear-Speakers/dp/B001LNO722

@quentin İngilizcen var değil mi veya kendi verdiğin linke bir göz attın mı? Monster Turbine'in daha üst modellerinin bile fiyatı Re-262'den fazla olmasına rağmen aldıkları puanlar daha az, kaldı ki Monster Turbine'in 1. sırada olmakla uzaktan yakından alakası yok. Anlaşılan sen sadece fiyatlara göre ayrılan kulaklık listesine bakıp puan sıralaması falan sanmışsın. O liste rastgele bir liste, asıl puan sıralaması head-fi'daki konunun ilk sayfasının en altlarında ve bu konunun ilk mesajında var, Re-262 en iyi 20 kulaklık arasında bulunuyor, Turbine'i bulmak için listede çok daha aşağılara bakmak lazım. Bu arada yine kendi verdiğin Amazon linklerinde bile Re-262 5 yıldızken Turbine 4 yıldız.

bu kadar ayrıntılı bakmamıştım evet
    iyi ben biraz daha inceliyim o zaman
    herkes turbini övdüğü için öyle düşünmüştüm açıkcası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quentin -- 8 Ocak 2013; 23:06:22 >

• k samsung yp q1 kullandığım baya kaliteli bir playerdı hatta cowon i10 ile kıyaslanabilecek kadar iyi bir playerdı ...

ama işte ... cowon i10 8gb aldıktan sonra müzik arşivi 2gb iken ... 8gb bulması 2 hafta sürmedi.. özellikle flac dosyalar baya bir yer kaplıyor o yüzden yeni player almanın zamanı geldiğini düşünüyorum

Dokunmatik ekranı olmayan (touchpad olabilir i10 i9 gibi: bunun nedeni 1 elde daha kolay yönetilmesi ve cebimden çıkarmadan şarkı değişimi veya bir klasore girebilme ezbere olan şeyleri yapabilmem) dokunmatik ekranda iki saat bakıyorsun sonra tık tak çok gıcık oluyorum nedense ...

ses kalitesi cowon i10 dan üstün veya aynı düzeyde olabilir .. herhangi bir marka olabilir. ve bu ara tüm cowonlarda aynı ses kalitesi mı var? örn cowon X5 deki kalite i10 ile aynı mı?

ve hafıza en az bi 16gb+ diyorum

apple dan olan hiç bişey önermeyin ve ekranı dokunmatik olanları önermeyin ..
    bu ara dinlediğim müzik türü: Trance, Classic 1980-2005 arasındaki parçalar da denilebilir.
    kulaklığım Audio Eterna Rev 1

önerilerinizi 4 gözle bekliyorum

• Değerli ustadlar!
    bende bu kulaklık dunyasına adım atmak üzereyim başlangıç olarak armatür sürücü ve Dinamik Sürücü arasındaki farkı bana anlatma zahmetinde bulunacak warmı rica etsem ?
    kabaca bakınca ie8 gözüme çarptı eski bir cx 300 kullanıcsı olduğumdan olsa gerek.
    ben bunu buldum ama güvenebilirmiyim acaba ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-tasinabilir-muzik-satilik-sennheiser-ie8-108326953/detay/

ve önereceğiniz bir yer varmı yada başka model
    çalar olarak iphone düşünüyorum nedenide her zaman yanımda olmasını istediğim için :D
    çalar olarakta hem telefon hemde çalar iyi bir makina biliyorsanız önermenizi rica ederim daha çoook amatörüm
    şimdiden teşekkür ederim.

• cep telefonuyla kullanacagım küçük ama etkili anfi istiyorum ne önerirsiniz arkadaslar ?
  • listenin benim hükmümde değeri yoktur. cx 300 4.8 puanı var, section 8 in 3.7 puanı var. cx 200 listede yok. kesinlikle taraflı bir liste. bence yapanlar milliyetçi duygularla abd malı olanlara kıyak geçmiş.
  • Cx serisi cidden kötü ama o puanları anca hakediyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam cx 4.8 ise, section 8 "1.8" acnca eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanto

hocam cx 4.8 ise, section 8 "1.8" acnca eder.

Cx300 100 lira section 8 10 lira. F/p olarak her türlü section daha iyi. Puanlamada bunun da etkisi vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

listenin benim hükmümde değeri yoktur. cx 300 4.8 puanı var, section 8 in 3.7 puanı var. cx 200 listede yok. kesinlikle taraflı bir liste. bence yapanlar milliyetçi duygularla abd malı olanlara kıyak geçmiş.

Cx 300 zaten o puandan fazlasını alamaz, zorlasan yarım puan oynar. Detay yok, sesi aşırı boğuk, sahnesi çok dar.
  • cx 300 yerine üstadlar ne önerirsiniz? tabii fiyatı o civarda olan :)
  • quote:

cx 300 yerine üstadlar ne önerirsiniz? tabii fiyatı o civarda olan :)

Vsonic GR06 olur, Brainwavz M2 olur, ECCI PR401 olur. Dinlediğiniz müzik tarzına, kulaklıkta aradığınız özelliklere göre değişir. Aralarında en iyisi sanırım GR06, bu üçü arasında ben sadece PR401'i kullandım, şimdi satıyorum. Yorumlara bakmadan kulaklık almayın. Aşağıda bu konunun ilk mesajında paylaşılan linklerden birini atıyorum, bütçenize uygun aralığındaki kulaklıkların yorumlarına bakın.

• Marshall Major mu Sony Zx600 mü ? Rock ve hiphop dinliyorum.
  • beyler sennehiser hd 439 hakkında ne düşünüyonuz bi yardımcı olsanız önerilerinizi beklıyom sizce nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: SvenVath

Değerli ustadlar!
    bende bu kulaklık dunyasına adım atmak üzereyim başlangıç olarak armatür sürücü ve Dinamik Sürücü arasındaki farkı bana anlatma zahmetinde bulunacak warmı rica etsem ?
    kabaca bakınca ie8 gözüme çarptı eski bir cx 300 kullanıcsı olduğumdan olsa gerek.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-tasinabilir-muzik-satilik-sennheiser-ie8-108326953/detay/

çalar olarak iphone düşünüyorum nedenide her zaman yanımda olmasını istediğim için :D
    çalar olarakta hem telefon hemde çalar iyi bir makina biliyorsanız önermenizi rica ederim daha çoook amatörüm

Hocam ikisinin detaylı anlatımlar techno-fi da mevcuttur.Uzun uzun yazmaktansa ordan okuman daha faydalı olucaktır.Bu arada linkteki ie8 sahtedir.Bukulaklığın üretimi durdu gerçi ve yerine ie80 geldi ama o da zaten 400-450 dolar civarı üst düzey bir monitör.Tavsiyem en başlardan başlamanız eğer düşünceniz hobi olaraksa...

• quote:

Orijinalden alıntı: bose&hifi

quote:

Orijinalden alıntı: SvenVath

Değerli ustadlar!

Hocam ikisinin detaylı anlatımlar techno-fi da mevcuttur.Uzun uzun yazmaktansa ordan okuman daha faydalı olucaktır.Bu arada linkteki ie8 sahtedir.Bukulaklığın üretimi durdu gerçi ve yerine ie80 geldi ama o da zaten 400-450 dolar civarı üst düzey bir monitör.Tavsiyem en başlardan başlamanız eğer düşünceniz hobi olaraksa...

Burada bir şey söylemek isterim. Sennheiser IE8 veya IE80 monitör değildir. Sadece açıklamasında da yazdığı gibi "developed from the ear-canal monitoring headphones" yani kulak kanalı monitörü kulaklıklarından geliştirildi

Eğer monitör diyorsanız mesela Westone um3x var. Ama arkadaşımız yeni başlayacağı için ne monitör nede bunun gibi birşey önerilmez.

Bölümde ilgili tavsiye başlıkları var.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• superluxe b668 sipariş verdim bunun için ayrıtın bir güç kaynağa ihtiyacım varmı ? veya bir ses kartı (not bilgisayarda kullanacağım masaüstü)
  • takip daima
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.