Şimdi Ara

Lazer göz ameliyatı olmayı düşünüyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
10
Favori
141.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu tedavinin fiyatını merak ediyorum arkadaşlar. Bursa'da yaşıyorum. Acaba nerede tedavi olmalıyım. Kredi çekiyim en iyi nerede yapıyorlarsa 1000 tl fazla vereyim orada ameliyat olayım diyorum. Ne tavsiye edersiniz.

Teşekkürler

• Bilgin olsun diye söylüyorum tedavi ücreti Antalya'da iki göz için 1600TL ancak bu fiyat gözün bozukluk derecesine göre değişiyor olabilir. Aklında bi fiyatlandırma olsun diye dedim.
  • Saol dost. 3000-5000 olur diye düşünüyordum. Korktuğum gibi görünmüyor
  • Bende ilasik ameliyatın fiyatını araştırıyordum bilen var mı? Özgür şuan ki lasik ve çeşitlerinin 3000 liradan aşağı olmadığını duymuştum.
  • ameliyat için ufakta olsa risk var diyorlar %2 gibi,başarısız olma ihtimali varmış operasyonun.Duyduğuma göre ameliyat sonrası oluşabilecek göz hasarlarına önlem olarak kişiden imza istiyorlarmış,oluşabilecek her türlü hasardan sorumluyum gibisinden.
    Böyle birşey var mı cidden?
  • Ameliyat olan birisinden duymuştum bende böyle bir şey, doğrudur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raimond

ameliyat için ufakta olsa risk var diyorlar %2 gibi,başarısız olma ihtimali varmış operasyonun.Duyduğuma göre ameliyat sonrası oluşabilecek göz hasarlarına önlem olarak kişiden imza istiyorlarmış,oluşabilecek her türlü hasardan sorumluyum gibisinden.

ben İstanbul Cerrahi hastanesinde oldum, böyle birşey istemediler.
  • quote:

ameliyat için ufakta olsa risk var diyorlar %2 gibi,başarısız olma ihtimali varmış operasyonun.Duyduğuma göre ameliyat sonrası oluşabilecek göz hasarlarına önlem olarak kişiden imza istiyorlarmış,oluşabilecek her türlü hasardan sorumluyum gibisinden.

Selamlar..

Ben 4 sene önce lazer göz ameliyatı oldum,İstanbul Bayrampaşa Göz Hastanesi'nde..O zaman 700 TL idi..Dünya Göz Hastanesi "kornean ince,excimer lasik olmaz" demişti..Yani tamamen bıçaksız..Fakat Bayrampaşa Göz Hastanesinde lasik ameliyatı oldum,bıçaklı ..

Ameliyatın adı ameliyat sadece..Bacak bacak üstüne at ,muhabbet et..Evde banyo yaparken bile emin ol daha rahatsız olursun ,o derece rahat yani :)

Ameliyatın riski demişler de..Yok öyle birşey,korkutmuşlar seni..Dünyada yılda 250.000 lasik ameliyatı yapılıyor ve olumsuz bir tane vaka yok..Merak etmeyin yani o konuda..

Şuan tamamen kişiye özel lazer tedavileri uygulanıyor.Çok fazla hastaneler arasında fark yoktur bu konuda.Çünkü o teknoloji herkeste var artık..

Tavsiyem ,özellikle göz numaran büyük ise muhakkak ol..Ben çok memnunum..

Bu arada unutmadan ekleyim..Bıçaklı lazeri olursan 3-5 gün gözünde sulanma,yanma ,batma hissi olur..Rahatsız ediyor ama yine de gözlükten iyi idi..Tamamen bıçaksız olan lazer ameliyatlarında ise bu durum sadece saatlerle sınırlı..Aklında bulunsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: f_b1907

quote:

Selamlar..

Ben 4 sene önce lazer göz ameliyatı oldum,İstanbul Bayrampaşa Göz Hastanesi'nde..O zaman 700 TL idi..Dünya Göz Hastanesi "kornean ince,excimer lasik olmaz" demişti..Yani tamamen bıçaksız..Fakat Bayrampaşa Göz Hastanesinde lasik ameliyatı oldum,bıçaklı ..

Ameliyatın adı ameliyat sadece..Bacak bacak üstüne at ,muhabbet et..Evde banyo yaparken bile emin ol daha rahatsız olursun ,o derece rahat yani :)

Ameliyatın riski demişler de..Yok öyle birşey,korkutmuşlar seni..Dünyada yılda 250.000 lasik ameliyatı yapılıyor ve olumsuz bir tane vaka yok..Merak etmeyin yani o konuda..

Şuan tamamen kişiye özel lazer tedavileri uygulanıyor.Çok fazla hastaneler arasında fark yoktur bu konuda.Çünkü o teknoloji herkeste var artık..

Bu arada unutmadan ekleyim..Bıçaklı lazeri olursan 3-5 gün gözünde sulanma,yanma ,batma hissi olur..Rahatsız ediyor ama yine de gözlükten iyi idi..Tamamen bıçaksız olan lazer ameliyatlarında ise bu durum sadece saatlerle sınırlı..Aklında bulunsun..

ameliyat olduğunda yaşın kaçtı ??

• Uzman tv'de excimer lazer ameliyatının yapılışını izledinmi merak ediyorum

Ayrıca numarası 4-5 ve üzerinde olanların araçla gece yolculuğu yapamadığını özellikle sarı ışığın rahatsız ettiğini yazsam...

quote:

Orijinalden alıntı: f_b1907
    Selamlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: f_b190

Selamlar..

kornea inceyse yapılmaz dünya göz doğru söylemiş ben 2000 yılında oldum benimde inceymiş para ticareti uğruna söylemediler 10 sene geçti iyiydim gözlüğü atmıştım şimdi bu lazerden dolayı keratokonus başladı daha kötü durumdayım korneanın incelmesinden ötürü bombeleşmesi sonu kornea nakli tabi oda uzun bir tedavi süreci yapılan lazerle korneayı inceltiyorlar yani düz bir kağıdı buruşturuyorlar kornea yapını bozuyorlar ben yandım siz siz olun korneanızı gözlük atıcam diye kurcalatmayın

• Benim de gözlerde ufak bir bozukluk var gözlük kullanıyorum aslında şikayetçi değilim ama gözlerin sıfırlanması gerek. Kornea inceliyor diye lens bile kullanmıyorum ama ameliyatta da bu durum olduğu için kararsızım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür

Bilgin olsun diye söylüyorum tedavi ücreti Antalya'da iki göz için 1600TL ancak bu fiyat gözün bozukluk derecesine göre değişiyor olabilir. Aklında bi fiyatlandırma olsun diye dedim.

• Yıllardır lens ve gözlük birlikte kullanıyorum. 4.5 ve 3.75 derece miyop rahatsızlığım var, ameliyat olmayı düşünmedim düşünmüyorum. Çünkü babamında dediği gibi "eğer iyi bir şey olsaydı doktorlar kendileri yaparlardı gözlük kullanmazlardı" diye düşünüyorum :)

Babamın espirili yaklaşımı bir yana, 10 yıldan fazla süredir lens kullanıyor olmaktan kaynaklı korneanın incelme olasılığı yüksek bu durumda kesinlikle ameliyat olamazsınız, olursunuz diyeni de bu bilgiyi gizleyeni de hemen sağlık bakanlığına şikayet etmelisiniz, ben ameliyat olmak yerine çözümü, lens + gözlük kullanmakta buldum. Ameliyattan halen çekiniyorum halen korkuyorum ve halen riskli olduğunu düşünüyorum. Siz bakmayın televizyon kanallarında boy gösteren doktorların çok küçükde olsa risk vardır ama henüz hiç sorun çıkmadı demesine, onlar kanallarla anlaşıp hastanelerine müşteri çekmek derdindeler. Hele hele bu dönemde bu kadar denetimsiz yayın yapan özel kanalların ve reklamların cirit attığı bir ortamda kesinlikle medya haberlerine bakılıp ameliyat olunmaz.

bama12'nin anlattıkları ders olsun.

• arkadaşlar benim göz numaram 5di. geçen sene bir çok dr araştırdıktan sonra tavsiye üzerine doktor bozkurt sener le tanıştım ve maslak acıbadem hastanesinde ameliyat olmaya karar verdim. ameliyat sırasında ve sonrasında hafif bi acı oluyo tabi ama değer diyorum. ben cok memnun kaldım. olmak isteyenlerede doç. dr. bozkurt seneri tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgeoz

arkadaşlar benim göz numaram 5di. geçen sene bir çok dr araştırdıktan sonra tavsiye üzerine doktor bozkurt sener le tanıştım ve maslak acıbadem hastanesinde ameliyat olmaya karar verdim. ameliyat sırasında ve sonrasında hafif bi acı oluyo tabi ama değer diyorum. ben cok memnun kaldım. olmak isteyenlerede doç. dr. bozkurt seneri tavsiye ederim.

bu tip kullanıcıların mesaj sayılarını ciddiye almayın. reklam amaçlı mesajlar
  • upp !! arkadaşlar daha çok yoruma ihtiyacım var ameliyat olucam cuma günü büyük ihtimal 2bin küsür
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallaspage

upp !! arkadaşlar daha çok yoruma ihtiyacım var ameliyat olucam cuma günü büyük ihtimal 2bin küsür

Amaliyat oldunuzmu?
  • bidahaki yaza bıraktık 19 yaş doktora göre yeterli ama aileme göre yeterli değildi . Madden ve Maneviyen sorunlar ve bunların saldığı korku gözlükten kurtulma ihtiyacımdan ağır bastı yapcak bişi yok mecburum yani beklemeye :(
  • arkadaslar lazer göz ameliyatı oldum heryeri arastırdım fiyatları yazıyorum

dünya göz hast.: 2800 ve 2000 tl bıcaksız lazer işi ticarete dökmüsler yüzde on indirim kredi kartına taksit yapıyolar

avrupa göz hast.:3000 tl bıcaklı ve bıcaksız lazer

bayrampasa göz vakfı:1900 ve 1000 tl bıcaklı lazer world karta 8 taksit yapıyolar

istanbul göz hast.:600 euro ve 500 euro arasında bıcaklı lazer

istanbul cerrahi hast.: 2000 tl bıcaksız lazer 1500 tl bıcaklı lazer sinan göker yaparsa 3500 ve 2600 tl

ben cerrahi hastanesinde oldum iki gün önce iki hastanenin bulamadıgı astigmatı onlar buldu cok detaylı inceleme yapıldı simdi herkese orayı tavsiye ediyorum cogu yer bu isin kasapı olmus kendinizi buralara yedirmeyin murat saylık isimli doktor ameliyat etti cok samimi rahat biri işi bildigi aşikar yani olmak isteyenler oraya gitsin hiç düsünmesin ben aylardır arastırıyorum son noktayı orda koydum.lens kullananlar 15 gün önce cıkarsın gözün oksijen alması gerekiyo.ameliyat oldugum gün batma acıma cok oldu cünkü uzun süre lens kullandım lens gözü hassaslastırıyo o yüzden batma cok oldu koruyucu gözlük verdiler damla verdiler ertesi gün yani dün hiç acı ve batma kalmadı cok sükür miyop astigmat ikiside düzeldi suan cok hafif bulanık oda bi haftaya kadar netlesicekmis damlalarla birlikte ama genede görüyorum cok baska bi duygu on senedir gözlerim bozuktu eksi 2.75 miyop ve astigmat vardı simdi sıfıra indi olmak isteyen arkadaslara umarım yardımcı olmusumdur kimse tereddüt etmesin olması gerekenlere kesinlikle olun derim herkese saygılar..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.