Şimdi Ara

Lazer göz ameliyatı olmayı düşünüyorum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
10
Favori
141.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir yardım edin iLASIK yöntemiyle ameliyat olmak istiyorum.
    Fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı?
    Hangi hastahanede yaptırmalıyım?

Yani en son doktora gideli 2 sene kadar oluyor ve o zaman göz numaram her iki göz içinde 6 numaraydı.
    Şuan ki taktığım gözlük hala 6 ama çok bulanık görüyorum.
    Tahmini 7-7.5 olmuştur. Gözlüksüz 10cm uzağı net görebiliyorum :(
  • Dünyagöze gidebilirsin.Fiyatları bilmiyorum ama 1500'den baslar heralde.Bir de gözün durması gerek.Durmamıssa doktor yapmaz.Ben yazın gittim dünyagöze olacaktım iste ilasik'ten ama göz durmadıgı icin olamadım.
  • 1 yıl önce Ankara kudret göz hastanesinde oldum ilasik bıçaksız göz ameliyatını , ameliyat toplamda 10 dakika sürmedi bile , ASLA BİR ACI HİSSETMİYORSUNUZ , ameliyat sonrasında hemen görmeye başlıyosunuz ve benden bir tavsiye AMELİYATTAN SONRA bir odaya geçip uzanın ve hemşireler ilaçları döksün , çünki 40 dakika ile 1 saat arasında ne yazık ki gözleriniz o kadar sulanıyor ki gözlerinizi açamıyorsunuz , ama 1 saat sonunda gözlükleri takıp yürüyerek çıkabilirsiniz , dünya göz yada kudret göz dışında diğer yerler hakkında net bilgim yok , umarım biraz fikir sahibi olursunuz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipsiz_uçurtma -- 12 Ağustos 2012; 4:29:28 >
  • Beyler olacam ama bende sorun bu yaş ortalamaı 18 yasındayım ama dedigim gibi göz ilerlemesi ne zaman durudur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de 20 yaşındayım.
    Duyduğuma göre 20-21 li yaşlarda durmaya başlarmış.
    Ama 18 yaşından sonra lazer ameliyatı yapıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serceft

Ben de 20 yaşındayım.
    Duyduğuma göre 20-21 li yaşlarda durmaya başlarmış.
    Ama 18 yaşından sonra lazer ameliyatı yapıyorlar.

Abi onlar kaçak paragözler gözün durması lazım ya sonbra hasar olur

• quote:

Orijinalden alıntı: rocket11

Bi hortlatalım

Arkadaşlar bende bu excimer olanından düşünüyorum 3 sorum var daha önce olanlar bir cevaplasa

1- Bu ilasik/excimer ameliyatlarından 10-15 yıl sonra korneanın sarkması diye bir durum söz konusuymuş böyle birşey varmı yaşayan yada tanık olanlar?
    2- Birde ameliyattan sonra geceleri ışıkların rahatsız etmesi vb bir durum varmış bunun görülme sıklığı nedir bugün artık aşılan bir sorunmudur?
    3- Bu ameliyattan sonra görme yetisinde normal seviyelerinde üstüne çıkıldığı kartal göz diye tabir edilen bir görme durumunun oluştuğundan bahsediliyor aslı varmıdır?

Teşekkürler

yaş 23 olmak üzre en fazla 0,50-0,25 büyümüştür 2 sene oldu sanırım artık yaparlar ama hala benim sorulara cevap yok

• Göz numarasının ilerlemesi ortalama kaç yaşında durur?
  • 21 yaşında falan durur diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hybrid Theory*

Göz numarasının ilerlemesi ortalama kaç yaşında durur?

20 li yaşlardan sonra duraksamaya geçiyor diye biliyorum.
  • Hep yaptırmak istediğim ama bi o kadarda korktuğum bi ameliyat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

Orijinalden alıntı: Hybrid Theory*

Göz numarasının ilerlemesi ortalama kaç yaşında durur?

20 li yaşlardan sonra duraksamaya geçiyor diye biliyorum.

Exocoetidae ve sana teşekkür ederim.
  • ben 40 yaşındayım son 15 sene lens kullanıyorum...lens numaram 5 derece miyoptu ama sanırım sol gözüm bu yaşta hala ilerliyor...doktorumun söylemesine göre lensle yüzde 120 görme yeteneğine sahipmişim..yani normal sağlıklı bir gözden ya da en az onun kadar iyi diyor..lensler varken ben de iyi gördüğümü düşünüyorum..çok uzun süre lensleri çıkarmadan yıllardır kullanıyorum bazan 3 ay belki daha uzun süre hiç çıkarmadığım olmuştur..doktorlar her gün çıkarın deselerde benim doktorun demesine göre gözlerim lense çok iyi adapte olmuş..bir kaç haftadır sol gözümde kuruma var ve sanırım lensleri çok uzun zaman kullanmamdan dolayı sıkıntı başladı gibi..şimdi gözlük takınca düz yürüyemiyorum yer ayaklarımın altından kayıyor gibi..lensin kötü bir yanıda aslında etrafta olan her şeyi sizin daha küçük olarak görmeniz...şimdi laser veya başka bir tedavi ile sorunu çözeyim diyorum...laserle ilgili yazılanları okudum benim sorum göz içine takılan sabit lenslerle ilgili bilgisi olan var mı?acaba hiç yaptıran birini tanıdınız mı?çok artısı olduğunu okudum internete mesela yapılan göz asla katarakt olmuyormuş..

• quote:

Orijinalden alıntı: serceft

Arkadaşlar bir yardım edin iLASIK yöntemiyle ameliyat olmak istiyorum.
    Fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı?
    Hangi hastahanede yaptırmalıyım?

Yani en son doktora gideli 2 sene kadar oluyor ve o zaman göz numaram her iki göz içinde 6 numaraydı.
    Şuan ki taktığım gözlük hala 6 ama çok bulanık görüyorum.
    Tahmini 7-7.5 olmuştur. Gözlüksüz 10cm uzağı net görebiliyorum :(

Ben de tam bir sene once oldum dunya gozde bulundugum sehirde yeni acildigi icinkampanya vardi 1000 lirayi gecti ilaclarla felan 21 yasinda oldum ben cok memnunum. Miyop astigmatti 1,5 dereceydi ama kor gibiydim kontrole gitmeyi dusunuyorum ben de. Tek problem goz kurulugu yapiyo onun icin de suni goz yasi veriyolar. Gecmis olsun simdiden.

• Bende olmayı düşünüyorum ama nedense içimde bir korku var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Bende olmayı düşünüyorum ama nedense içimde bir korku var :)

Son durak filmindeki goz lazer sahnesini mi izledin yoksa

• Son zamanlarda olan var mı ??

• quote:

Orijinalden alıntı: halloween13

Arkadaşlar bende düşünüyorum bilenler mesaj atarak yardım edebilir mi fiyatları ve yan etkileri nelerdir

hocam ben bilgi sahibiyim fakat cok ileri düzeyde değil yani gözlerimiz bozuk göz ameliyatı oluyoruz en makul yaş en az 22 dir 25 yaşında olursanız daha iyi olur erken yaşta olunca düzelmeyebiliyor fakat yaptıran tanıdıgım akraba var o yaptırdı yaşı büyük 25 lerde ve şuan gözlüksüz cok rahat görüyor bozukluk yok etkisi yok..
  • Benim gözlerim miyop uzagı göremiyorum 1.5 demisti doktor en son yaşım 18 fiyatlar ne ve nerelerde hastaneler var yardımcı olurmusnuz msj atarsanz yda cvp verirsenz sevinrim.
  • gzmbalaban@gmail.com a göz ile ilgili şikayetlerinizi yazabilirsinz. Düzey Göz Hastanesinde uzman hekimler eşliğinde tedavinizi uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.