- x
Avea Numara Değiştirme
78 Cevap109726 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

284 Mesaj
9 Ocak 2011; 1:51:40 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

053x ile başlayan bir Turkcell numarasını Avea faturalı hatta taşıdıktan sonra numarasını değiştirebiliyor muyuz? (055x ile başlayan prefix olacak) Müşteri hizmetlerinden de web kanalından da tam ve kesin bir bilgi alamadım. Teşekkürler.

1846 Mesaj
9 Ocak 2011; 3:20:11 

Online işlemler merkezinden
Hattınızla ilgili işlemler menüsünden
Numara değişikliği kısmına tıklayarak AVEA'nın RASTGELE verdiği bi Avea prefixi hattınıza tanımlayabilirsiniz
Numara benim için önemli diyorsanız;
Faturasız hattınız için numara seçme şansınız var taşıma işleminden sonra ekranda beliren numaralardan birini seçip sonrasında
Faturalı hatta geçiş gerçekleştirebilirsiniz.

284 Mesaj
9 Ocak 2011; 12:49:09 

Avea faturalı hatta numara değiştirme olmuyor mu? Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

1846 Mesaj
9 Ocak 2011; 12:59:10 

quote:

Orijinalden alıntı: pidgin

Avea faturalı hatta numara değiştirme olmuyor mu? Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Oluyor ancak Avea rastgele bi numara tanımlar seçme şansınız yoktur Faturalıda numara önemsizse gerçekleştirebilirsiniz değişimi.
Rica ederim

720 Mesaj
13 Ocak 2011; 21:03:08 

arkadaşlar acaba numara değiştirme kalktımı? kaç gündür iyi numara arıyordum ama şimdi girdim numara değiştirme seçeneği kalkmış.2 farklı numara ile girdim yok?

HP PAVILION DV7-3020ET KULLANANLAR KULÜBÜ
CPU: i7-720qm 1.6 Ghz - 6MB Ön Bellek | 4GB DDR2 RAM | nVidia GT230M GDDR3 1 GB Ekran kartı | 17.3" 1600x900 Led Ekran | | 5/1 Kart okuyucu | HP Web Kamerası | | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA Bağlantısı | Blu-Ray Rom | 8 Hücreli Lityum İyon Pil | HP Mobil Uzaktan Kumandası |Windows 7 Ultimate 64 Bit

364 Mesaj
14 Ocak 2011; 0:35:06 

müşteri hizmetlerinden değiştiriliyor geçen yaptık 5 tl istedi rastgele bi 507 li numara verdiler

1 Mesaj
14 Ocak 2011; 19:44:22 

0 5555 8 5555 8 nolu avea hattım satılıktır.. 5345730067 nolu numaradan ulasabılırsınız...

172 Mesaj
14 Ocak 2011; 19:49:06 

quote:

Orijinalden alıntı: tatliserseriii01

0 5555 8 5555 8 nolu avea hattım satılıktır.. 5345730067 nolu numaradan ulasabılırsınız...

5.000 $ veriyorum

1465 Mesaj
15 Ocak 2011; 0:11:24 

5500 $ veriyom ben

UPS kargo ile çalışan satıcılardan alışveriş yapmıyorum

77 Mesaj
15 Ocak 2011; 10:11:19 

quote:

Orijinalden alıntı: pidgin

053x ile başlayan bir Turkcell numarasını Avea faturalı hatta taşıdıktan sonra numarasını değiştirebiliyor muyuz? (055x ile başlayan prefix olacak) Müşteri hizmetlerinden de web kanalından da tam ve kesin bir bilgi alamadım. Teşekkürler.

numara değişikliği ve devir yapamazsın

284 Mesaj
15 Ocak 2011; 16:19:18 

Cevap için teşekkürler. 1 yıl daha Avea ile işim kalmadı. Konununda benim açımdan önemi kalmadı, umarım başka arkadaşların işine yarar.

1 Mesaj
18 Şubat 2011; 18:24:36 

avea numara değişikliği online işlemler den kaldırılmıştır bilginize....ne zaman kaldırıldı bilmem ama..şu anda ulaşamıyorum...

3063 Mesaj
21 Şubat 2011; 13:12:15 

quote:

Orijinalden alıntı: hades52

avea numara değişikliği online işlemler den kaldırılmıştır bilginize....ne zaman kaldırıldı bilmem ama..şu anda ulaşamıyorum...

2860 Mesaj
21 Şubat 2011; 20:26:11 

quote:

Orijinalden alıntı: hades52

oysa çok da güzel bir uygulamaydı. online işlemlerden niye kaldırdılar anlam veremedim.

34 Mesaj
22 Şubat 2011; 16:18:19 

servis yakında hem faturalı hem faturasız müşterilere tekrar yayına verilecekmiş.
Bir nevi bakım çalışmasındaymış...:)

3491 Mesaj
22 Şubat 2011; 16:26:10 

ayrıca müşteri hizmetlerinden no değişikliği yapılabiliyor, ihtiyacı olanlar online işlemleri beklemesinler

DH Motorola Moto G Kullanicilari

DH müdavimi.

13061 Mesaj
23 Ağustos 2011; 21:04:57 

Vodafone da olduğu gibi son 2 hane değiştirme gibi bir durum varmı?

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

9032 Mesaj
25 Ağustos 2011; 10:58:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Noxco

Vodafone da olduğu gibi son 2 hane değiştirme gibi bir durum varmı?

malesef yok hocam

Unutma, unutturma.
Çocukken her gece yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her gece yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.
Al Capone

13061 Mesaj
25 Ağustos 2011; 15:32:00 

quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

malesef yok hocam

Teşekkür ederim.

9032 Mesaj
26 Ağustos 2011; 11:50:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Noxco

Teşekkür ederim.

rica ederim hocam

Unutma, unutturma.
Çocukken her gece yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her gece yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.
Al Capone

441 Mesaj
21 Eylül 2011; 14:10:08 

bu uygulama devam ediyor mu? hem avea hem vodafone için

293 Mesaj
21 Eylül 2011; 19:36:49 

AVEA'DA
FATURALILARDA
Bu bölümden hattınızın numara değişikliği işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Numara değişikliği talebiniz doğrultusunda yeni bir sim kart almaya gerek kalmadan numara havuzumuzdan seçeceğiniz yeni bir numaranın mevcut simkartınıza tanımlanması ile gerçekleştirilmektedir. Numara değişikliği işlemi için faturanıza 5TL yansıtılacaktır. Eski numaranıza ait bir otomatik ödeme talimatınız bulunuyor ise yeni numaranız için talimat bilgilerinizin güncellenmesi gereklidir.
Abonesi bulunduğunuz katma değerli servisler varsa (sms uyarıları vb) numara değişikliği işleminden 1 gün sonra faydalanmaya devam edeceksiniz.

https://www.avea.com.tr...u=hat.numaradegisikligi

FATURASIZLARDA
Numara Değişikliği

Bu bölümden hattınızın numara değişikliği işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Numara değişikliği talebiniz doğrultusunda yeni bir sim kart almaya gerek kalmadan tarafımızdan beklenen yeni bir numaranın mevcut simkartınıza tanımlanması ile gerçekleştirilmektedir. Numara değişiklik ücreti 5 TL olup hattınızda işlemi gerçekleştirebilmek için en az 8 TL olması gerekmektedir. Otomatik yükleme talimatınız var ise yeni numaranız için güncelleme yapmayı unutmayınız.

441 Mesaj
21 Eylül 2011; 22:47:42 

5 lira çok değil mi vodafone için durum nedir acaba

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Eylül 2011; 11:53:46 

quote:

Orijinalden alıntı: csimurat

5 lira çok değil mi vodafone için durum nedir acaba

+1

7100 Mesaj
2 Ekim 2011; 23:16:31 

quote:

Orijinalden alıntı: bamboochaa

+1

avea 5, vodafone 5, turkcell 8 lira alıyor.

4476 Mesaj
4 Ekim 2011; 5:19:06 

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

Az bile. Don değiştirir gibi numara değiştirilmez hiç değilse.

7100 Mesaj
4 Ekim 2011; 8:48:08 

quote:

Orijinalden alıntı: xFeeL

Az bile. Don değiştirir gibi numara değiştirilmez hiç değilse.

haklısın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

9032 Mesaj
4 Ekim 2011; 10:25:50 

quote:

haklısın.

Nedenmiş bence ucuz olmasi daha iyi adam 15 lira yapsa senede 1 kere degiştirirler ama 5 lira olunca adam ayda 2 kere degiştirir yani her türlü kara gecer operatörler.

Unutma, unutturma.
Al Capone

547 Mesaj
4 Ekim 2011; 19:09:57 

quote:

Turkcell 3 TL alıyordu 8 TL mi yapmış? Eğer yaptıysa yazık.

4476 Mesaj
4 Ekim 2011; 19:15:40 

quote:

Nedenmiş bence ucuz olmasi daha iyi adam 15 lira yapsa senede 1 kere degiştirirler ama 5 lira olunca adam ayda 2 kere degiştirir yani her türlü kara gecer operatörler.

Mesele operatörün kar etmesi değil. Üstüne para bile verse yine kar eder.

6820 Mesaj
4 Ekim 2011; 19:42:40 

Turkcell yenı degiştırdım ucret almadı

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

7100 Mesaj
4 Ekim 2011; 21:56:29 

quote:

ayda 2 kez numara değiştiren adamlarla işim olmaz...

dolandırıcı mı terörist mi ? ne ayak bu adam :)

13061 Mesaj
4 Ekim 2011; 22:16:03 

Online işlemlerde numara değişterme menüsü var, yeniledikce farklı numaralar veriyor, ama pek öyle ahım şahım numara beklemeyin.

4476 Mesaj
4 Ekim 2011; 22:18:24 

quote:

ayda 2 kez numara değiştiren adamlarla işim olmaz...

dolandırıcı mı terörist mi ? ne ayak bu adam :)

Hah işte mesele bu.

9032 Mesaj
5 Ekim 2011; 0:43:29 

eee beyler olcagi düşünceleri bunlar adam fantazi amacli numara degiştiriyor operatör kazanıyor

Unutma, unutturma.
Al Capone

Uzaklaştırılmış
5 Ekim 2011; 16:08:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Turkcell yenı degiştırdım ucret almadı

hazırkatmıydı? kaç yıldır sendeydi? numara 53* lumudur? ilki ücretsiz oldugu bilgisinin linki var mıdır? (çok mu soru sordum :))

9032 Mesaj
5 Ekim 2011; 16:12:59 

quote:

Orijinalden alıntı: bamboochaaa

hazırkatmıydı? kaç yıldır sendeydi? numara 53* lumudur? ilki ücretsiz oldugu bilgisinin linki var mıdır? (çok mu soru sordum :))

Biraz öyle oldu gibi

Unutma, unutturma.
Al Capone

492 Mesaj
24 Ekim 2011; 20:52:27 

aveanın havuzunda numara kalmamış herhalde hep aynı numaralar çıklıyor

720 Mesaj
31 Ekim 2011; 20:02:50 

0553317 ile başlayan numaralar çıkıyor devamlı .. numaraları sınırlandırmışlar hep aynı numaralar geliyor

CPU: i7-720qm 1.6 Ghz - 6MB Ön Bellek | 4GB DDR2 RAM | nVidia GT230M GDDR3 1 GB Ekran kartı | 17.3" 1600x900 Led Ekran | | 5/1 Kart okuyucu | HP Web Kamerası | | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA Bağlantısı | Blu-Ray Rom | 8 Hücreli Lityum İyon Pil | HP Mobil Uzaktan Kumandası |Windows 7 Ultimate 64 Bit

253 Mesaj
13 Aralık 2011; 18:13:38 

Kaç gündür güzel numara yakalayabilmek için uğraşıyordum. Sonunda 555 870 ile başlayan bir numara denk geldi ve aldım. Pes etmeyin, sistem güzel, vakit buldukça deneyin elbet güzel numaralar gelecektir.

Keşke Vodafone'da da böyle bir sistem olsaydı.

4476 Mesaj
13 Aralık 2011; 18:29:28 

quote:

Orijinalden alıntı: DHTR

Kaç gündür güzel numara yakalayabilmek için uğraşıyordum. Sonunda 555 870 ile başlayan bir numara denk geldi ve aldım. Pes etmeyin, sistem güzel, vakit buldukça deneyin elbet güzel numaralar gelecektir.

Keşke Vodafone'da da böyle bir sistem olsaydı.

Kim bilir kimin numarası. 555'li bir numara denk geldiyse biri değiştirmiş, eski numarası havuza düşmüştür. Abuk sabuk mesajlar ve aramalar gelmesine sebep olursa şaşırmam.

253 Mesaj
15 Aralık 2011; 18:40:25 

Network gelmeye başladı bile. Isparta YKM den sürekli mesaj geliyor, garanti de falanca kredi kartınızı ödemediniz diye mesaj attı 2 kez. Duruma göre tekrar değiştirebilirim.

4476 Mesaj
15 Aralık 2011; 19:26:47 

quote:

Orijinalden alıntı: DHTR

Network gelmeye başladı bile. Isparta YKM den sürekli mesaj geliyor, garanti de falanca kredi kartınızı ödemediniz diye mesaj attı 2 kez. Duruma göre tekrar değiştirebilirim.

Buyur buradan yak.
553'lü numaraların temiz çıkma ihtimal %99. Kulağa hoş gelmeyebilir ama uğraştırmaz herhalde.

94 Mesaj
17 Aralık 2011; 12:06:59 

arkadaşlar merhaba
aveada numaramı değiştirsem, numara taşıma için gereken 90 günlük süre yeniden başlar mı? yani hat yeni alınmış gibi mi olur?

Uzaklaştırılmış
25 Aralık 2011; 17:20:21 

Merhaba arkadaşlar, online işlemlerden numaramı değiştirdim fakat webde eskiden hat sahibinin ismi falan geçiyordu şuan silindi. Güncellendikten sonra tekrar gelir mi yoksa bu şekilde mi kalır? Açık hat durumuna düşmesinde hat :)

720 Mesaj
29 Aralık 2011; 0:34:00 

quote:

Orijinalden alıntı: jean valjean

arkadaşlar merhaba
aveada numaramı değiştirsem, numara taşıma için gereken 90 günlük süre yeniden başlar mı? yani hat yeni alınmış gibi mi olur?

numaramın iptaline 4 gün kaldı. yeni numara alsam bu süre uzarmı?

293 Mesaj
29 Aralık 2011; 8:25:10 

quote:

Orijinalden alıntı: jean valjean

arkadaşlar merhaba

biraz geç bir cevap olacak ama, yeniden 90 günlük süre diye birşey olmaz, numarayı değiştirdiğin gün taşıma başvurusu yapabilirsin

94 Mesaj
29 Aralık 2011; 10:20:42 

quote:

Orijinalden alıntı: çaylaq

biraz geç bir cevap olacak ama, yeniden 90 günlük süre diye birşey olmaz, numarayı değiştirdiğin gün taşıma başvurusu yapabilirsin

teşekkürler hocam.

611 Mesaj
29 Aralık 2011; 11:14:06 

quote:

Orijinalden alıntı: çaylaq

90 gun olayi yeniden basliyor sanirim cunku benim basima geldi 118 gunluk hattim vardi 2 defa numara tasima basvurum reddedilmisti arada numara degistirmistim cunku. Sizde bi deneyip sonucu paylasirmisiniz?

293 Mesaj
29 Aralık 2011; 11:18:37 

quote:

Orijinalden alıntı: brcsrdr

90 gun olayi yeniden basliyor sanirim cunku benim basima geldi 118 gunluk hattim vardi 2 defa numara tasima basvurum reddedilmisti arada numara degistirmistim cunku. Sizde bi deneyip sonucu paylasirmisiniz?

@brcsrdr

Sakın kanmayın onlara, "sizi BTK'ya şikayet edicem" deyin, korkarlar o zaman, hemen taşırlar hattını,

bende hiç bir sorun çıkmadan hemde numara değiştirdigim gün turkcell taşıdım, sorunsuz yani...

7100 Mesaj
6 Ocak 2012; 13:57:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Asceticc

AVEA'DA
FATURALILARDA
Bu bölümden hattınızın numara değişikliği işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Numara değişikliği talebiniz doğrultusunda yeni bir sim kart almaya gerek kalmadan numara havuzumuzdan seçeceğiniz yeni bir numaranın mevcut simkartınıza tanımlanması ile gerçekleştirilmektedir. Numara değişikliği işlemi için faturanıza 5TL yansıtılacaktır. Eski numaranıza ait bir otomatik ödeme talimatınız bulunuyor ise yeni numaranız için talimat bilgilerinizin güncellenmesi gereklidir.
Abonesi bulunduğunuz katma değerli servisler varsa (sms uyarıları vb) numara değişikliği işleminden 1 gün sonra faydalanmaya devam edeceksiniz.

FATURASIZLARDA
Numara Değişikliği

Bu bölümden hattınızın numara değişikliği işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Numara değişikliği talebiniz doğrultusunda yeni bir sim kart almaya gerek kalmadan tarafımızdan beklenen yeni bir numaranın mevcut simkartınıza tanımlanması ile gerçekleştirilmektedir. Numara değişiklik ücreti 5 TL olup hattınızda işlemi gerçekleştirebilmek için en az 8 TL olması gerekmektedir. Otomatik yükleme talimatınız var ise yeni numaranız için güncelleme yapmayı unutmayınız.

@network un dikkatine... yukari...

46 Mesaj
6 Ocak 2012; 15:00:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Asceticc

AVEA'DA
FATURALILARDA

FATURASIZLARDA
Numara Değişikliği

aveada faturalılar için numara değişikliği kalkmış galiba geçen olan menü şimdi yok linki tıklıyorum ama yine de aynı

4476 Mesaj
6 Ocak 2012; 15:29:03