Şimdi Ara

★★★ HTC Desire HD Kullanıcılar Kulübü [ Destek | Bilgi ] ★★★ (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.611
Cevap
14
Favori
302.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • malesef back-up almamistim,daha once cwm denemistim,sorun olmaz yuklerim herhalde, peki wipe factory reset yaptiktan sonra yeni rom olarak orjinal rom u yukleyemez miyim? ya da su anda bi sekilde telefonun durumunu nasil gorebilirm, oyle bi program var mi?
  • nasıl rom yükleneceğini öğrenmek için bknz: İMZAM!!!!!!!!!!!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvrenCCC

güle güle kullan. bizim batarya 1200 mah sanırım. 1 gün bile gitmiyor.

Cihazın batarya süresini uzatmak için neler yapman gerektiğini öğrenmek için imzamdaki rehberden faydalanabilirsin. Normal kullanım ile bu cihazın bataryası 2 gün gitmektedir. (bütün gün 3G-wifi açıksa hiç bir cihaz 2 gün gitmez)Hemen çamur atmayın cihaza.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekquila

malesef back-up almamistim,daha once cwm denemistim,sorun olmaz yuklerim herhalde, peki wipe factory reset yaptiktan sonra yeni rom olarak orjinal rom u yukleyemez miyim? ya da su anda bi sekilde telefonun durumunu nasil gorebilirm, oyle bi program var mi?

settings-->about phone-->software information
  • Rom yüklemeye gerek var mı? Yükleyince ne oluyor?
  • quote:

quote:

quote:

arkadaslar telefonumu nasil ilk aldgim haline herseyiyle beraber geri dondurebilirim, bir iki root etmeye calistim, kilitlendi falan, daha sonra 2 aydir oyle kullaniyorum su anda orjinal room var ama acaip yavas telefon, bir de bir sey daha soracagim, google contatcs ( zaten butun rehberim orada kayitli ) kendini otomatik sync ediyo facebook twitter vs ile, ama bu kislerin ne resimleri ne de mil adresleri falan gmaile baktigimda gozukmuyor, o detaylri kalica olarak gmail de gorme, kaydetme sansim var mi acaba?
    tesekkurler

fabrika ayarlarına geri dönersen sıfırlanır cihaz.

dostum onu denedim ama sanirm yine de tam olrak donmedi, root etmeden once kerneli falan degistirmistm onlar hala degismis gozukuyo,
    peki telefonumun root olsun kernel olsun guncel durumunu gorebilecegim bi program falan gibi birsey var mi?

Cihazı root etmeden nasıl kernel değiştirdin?? Cihaza direk eng s-off yapıp kernel mi değiştirdin??

Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek için: settings-->sd&phone storage-->factory reset demen yeterli. Factory reset ile rom, radio veya kernel değişmez. Sadece cihaza sonradan yüklenen her türlü bilgi silinir.

"Root ederken bir iki kilitlendi falan" derken neyi kastediyorsun? Cihaza hangi işlemleri tam olarak nasıl uyguladığını açıkca belirtmeden bu şekilde yardım istersen hiç bir fayda elde edemezsin dostum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cmcntkn

quote:

güle güle kullan. bizim batarya 1200 mah sanırım. 1 gün bile gitmiyor.

Cihazın batarya süresini uzatmak için neler yapman gerektiğini öğrenmek için imzamdaki rehberden faydalanabilirsin. Normal kullanım ile bu cihazın bataryası 2 gün gitmektedir. (bütün gün 3G-wifi açıksa hiç bir cihaz 2 gün gitmez)Hemen çamur atmayın cihaza.

çamur atacak bisey yok. daha once sgs kullandım. arada bariz fark var. %50 neredeyse.

• Dostum cihazın 2 gün dayanmıyorsa yapman gerekenler rehberde yazıyor. Oraya bir bak öncelikle. %50 gibi bir fark olması söz konusu değil eğer cihazı az da olsa nasıl kullanacağınızı biliyorsan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmcntkn

quote:

quote:

quote:

arkadaslar telefonumu nasil ilk aldgim haline herseyiyle beraber geri dondurebilirim, bir iki root etmeye calistim, kilitlendi falan, daha sonra 2 aydir oyle kullaniyorum su anda orjinal room var ama acaip yavas telefon, bir de bir sey daha soracagim, google contatcs ( zaten butun rehberim orada kayitli ) kendini otomatik sync ediyo facebook twitter vs ile, ama bu kislerin ne resimleri ne de mil adresleri falan gmaile baktigimda gozukmuyor, o detaylri kalica olarak gmail de gorme, kaydetme sansim var mi acaba?
    tesekkurler

fabrika ayarlarına geri dönersen sıfırlanır cihaz.

dostum onu denedim ama sanirm yine de tam olrak donmedi, root etmeden once kerneli falan degistirmistm onlar hala degismis gozukuyo,
    peki telefonumun root olsun kernel olsun guncel durumunu gorebilecegim bi program falan gibi birsey var mi?

Cihazı root etmeden nasıl kernel değiştirdin?? Cihaza direk eng s-off yapıp kernel mi değiştirdin??

Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek için: settings-->sd&phone storage-->factory reset demen yeterli. Factory reset ile rom, radio veya kernel değişmez. Sadece cihaza sonradan yüklenen her türlü bilgi silinir.

"Root ederken bir iki kilitlendi falan" derken neyi kastediyorsun? Cihaza hangi işlemleri tam olarak nasıl uyguladığını açıkca belirtmeden bu şekilde yardım istersen hiç bir fayda elde edemezsin dostum.

buradaki rehberlerden birinde root etmeen once kernel i downgrade etmeliyiz gibi bir sey yaziyordu, onu yaptim, daha sonra tum adimlari takip ederken cynogen modu yukledim fakat onun acilis ekraninda telefon dondu kaldi hatta 1-2 gun de oyle kaldi ama sonra bi sekilde acip kaparken duzeldi, ben de oradaki bir menuden recovery falan sectim sanrim sonra da bir daha ellemedim,
    su anda kernel: 2.6.32.21-gf3f553d thu oct 28 softveare: 1.32.405

• quote:

Orijinalden alıntı: cnr.kh

quote:

Orijinalden alıntı: ercanekon

arkadaşlar coredroid hd v3.2 kullanıyorum. spb shell 3d yi indirdim kurdum, ilk kurulumdan sonra home tuşuna basınca htc sense-spb sordu, alttaki tiki işaretleyip ok deyince spb açıldı. gerçekten inanılmaz yapmışlar ancak menüye girip ana ekrana tekrar dönünce spb gidiyor ne yaptımsa tekrar getiremedim. uygulamayı kaldırıp tekrar yükledim spb yine açıldı, yine aynı ayarları yaptım yine sonuç hüsran acaba custom rom danmı kaynaklanıyor bu sorun. aranızda coredroid kullanıp spb kuran varsa yardımcı olsun lütfen. sırf spb için rom değişirim valla, gerçi coredroidi çok seviyorum ama...

spb ücresiz olmadığı için bende de aynı sorunla hata verio :)

ben daha önce söylemiştim o trial falan diye ama neyse :)
    ben de aynı sorunlar var. program bir kurduktan bir süre sonra kendini pasifize ediyor.
    bana kalırsa spb yi satın almak lazım netice de 25tl civarında.
    ama malesef ben nasıl yapılacağını bulamadım.
    daha doğrusu google checkout hesabı açtırmak lazım. makinayı rootlamak lazım falan falan.
    başka yolunu bilen varsa yardım bir zahmet

• quote:

Orijinalden alıntı: blacksea2601

Arkadaslar, cumartesi gunu denemek icin yurt disindan gelen iki telefonu test ettim.lg optimus 2x ve motorola atrix.Her ikisini ve hdh yanyana koydum.Int.sorf yaptim.inanin hic bir arti ozelligi yok her iki telefonunda.hdh basabas yaristi. Optimus 2x in menu gecisleri felaket kotu.atrixinde cok hizli degil.bence hdh daha iyi.Simdi asil konuya geleyim.Kenarda bir telefon daha gozume ilisti.Ne oldugunu sordum.Htc incredibles S oldugunu soyledi.Bu sefer onu incelemeye basladim.Ve su anda onu kullaniyorum.Olmaz boyle birsey.Acayip stabil bir telefon.Hdh den arti yonleri cok.Yillarca telefon kullandim.Bu kadar memnun kaldigim bir telefon gormedim.Hdh da backup aldigim prg.lari yukledim catir catir calisiyor.C.tesi gecesi saat 10 da ilk sarjdan cikardim.telefon gorusmeleri internet oyun su anda sarj %16 sanrim 3-4 sarjdan sonra dahada iyi olur. bu arada batarya 1450 mh.Dilerim boyle bir telefon sizlerede nasip olur.Saygilarimla.

arkadaşım dış görünüşü nasıl, dhd tek parça aliminyum arka kasası bunun nasıl biraz bilgilendirme yapar mısın

• @birdhunter,incrediblesin arka kasasi bütün olarak cikiyor.Telefonun ön tarafi ve arkasi sert plastikten (gayet dayanikli) elde kayma ihtimali hic yok.ekran 4 inc oldugu icin ele gayet guzel oturuyor.ayrica ekran S LCD ve hdh nazaran gayet net.Görüntülü görüşme var.Ve en önemlisi DHD de cok sikinti cektigim telefon zil sesi ve konusma sesi gayet güzel.hatta ayarlardan telefon zil sesini azalrmak zorunda kaldim.Dhd ye nazaran cok artilari var.Tek eksik yani belleginin 1.2 olmasi.ama oda sorun degil. Bundada denedim.nette İphone 4e acik ara fark atti. Optimus 2x ve atrixle inan basa bas.Hatta bazi sayfalari optimustan once acti.İphone 4 te ayni anda youtube sayfasina bastim.incredibles hemen acti.İ4 acilmasini bekledikten sonra tekrar her ikisinede ayni anda bastim.1.22 dakikalik videonun 1 dakikasini oynakriktan sonra İ4 ancak videoya basladi.Foto cekimi Dhd den guzel.video cekimini henuz denemedim.İlk sarjdan sonra nette gezinme oyun gorusme sonucu tam 2 gunu cikardi.Ve telefon gayet ince.İ4 kullanmis birisi olarak gorunus olarak ondan guzel.Telefona kilif veya case kullanmaya hic gerek yok.Akicilik menuler arasi gecisler super.Telefona yandan bakrigin zamanda gayet net.Tap tap bile her defasinda algiliyor.Simdilik bu kadar.Saygilarimla...

• arkadaslar gelen aramayi mesajla nasil reddediyoruz?
  • quote:

@birdhunter,incrediblesin arka kasasi bütün olarak cikiyor.Telefonun ön tarafi ve arkasi sert plastikten (gayet dayanikli) elde kayma ihtimali hic yok.ekran 4 inc oldugu icin ele gayet guzel oturuyor.ayrica ekran S LCD ve hdh nazaran gayet net.Görüntülü görüşme var.Ve en önemlisi DHD de cok sikinti cektigim telefon zil sesi ve konusma sesi gayet güzel.hatta ayarlardan telefon zil sesini azalrmak zorunda kaldim.Dhd ye nazaran cok artilari var.Tek eksik yani belleginin 1.2 olmasi.ama oda sorun degil. Bundada denedim.nette İphone 4e acik ara fark atti. Optimus 2x ve atrixle inan basa bas.Hatta bazi sayfalari optimustan once acti.İphone 4 te ayni anda youtube sayfasina bastim.incredibles hemen acti.İ4 acilmasini bekledikten sonra tekrar her ikisinede ayni anda bastim.1.22 dakikalik videonun 1 dakikasini oynakriktan sonra İ4 ancak videoya basladi.Foto cekimi Dhd den guzel.video cekimini henuz denemedim.İlk sarjdan sonra nette gezinme oyun gorusme sonucu tam 2 gunu cikardi.Ve telefon gayet ince.İ4 kullanmis birisi olarak gorunus olarak ondan guzel.Telefona kilif veya case kullanmaya hic gerek yok.Akicilik menuler arasi gecisler super.Telefona yandan bakrigin zamanda gayet net.Tap tap bile her defasinda algiliyor.Simdilik bu kadar.Saygilarimla...

dostum dhd yi alalı daha üc ay oldu yapma bana bunu :)

• @cnr.kh, seni veya başkalarini üzme gibi bir niyetim yok inan.Bende 4 aydir DHD kullandim.Her seyiyle cok guzel bir telefon ama gerek zil sesi ve gerek konusma sesi bana göre cok az geliyordu.Ama bunun haricinde herşeyinden çok memnundum.Cok zorlandim degistirmemek icin.Nette takip ettigim 2 telefon vardi.Optimus 2x ve atrix.Bana göre ikiside yaramaz ve cift cekirdekliler daha oturmamiş.Her ikisini DHD ilede karsilastirdim.inan Dhd hic ezilmedi.Bazen optimusa fark atti.Atrix de oyle ahim sahim bir telefon degil.Yani nette yazilanlara bakipta akliniz bu iki telefonda kalmasin.Ama htc incredesible icin ayni seyi soyliyemiyecegim.57 yaşindayim.Teknoloji hastasyim.Şimdiye kadar cok telefon kullandim.smartphoneler dahil.Ama bunun kadar içimin isindigi bir telefon görmedim.Tabii bu benim fikrim. Samimiyetime inan seni üzdüysem özür dilerim.Ama arkadaşlari bilgilendirmek istedim.Saygilarimla.
  • quote:

@cnr.kh, seni veya başkalarini üzme gibi bir niyetim yok inan.Bende 4 aydir DHD kullandim.Her seyiyle cok guzel bir telefon ama gerek zil sesi ve gerek konusma sesi bana göre cok az geliyordu.Ama bunun haricinde herşeyinden çok memnundum.Cok zorlandim degistirmemek icin.Nette takip ettigim 2 telefon vardi.Optimus 2x ve atrix.Bana göre ikiside yaramaz ve cift cekirdekliler daha oturmamiş.Her ikisini DHD ilede karsilastirdim.inan Dhd hic ezilmedi.Bazen optimusa fark atti.Atrix de oyle ahim sahim bir telefon degil.Yani nette yazilanlara bakipta akliniz bu iki telefonda kalmasin.Ama htc incredesible icin ayni seyi soyliyemiyecegim.57 yaşindayim.Teknoloji hastasyim.Şimdiye kadar cok telefon kullandim.smartphoneler dahil.Ama bunun kadar içimin isindigi bir telefon görmedim.Tabii bu benim fikrim. Samimiyetime inan seni üzdüysem özür dilerim.Ama arkadaşlari bilgilendirmek istedim.Saygilarimla.

57 mi? vay be helal olsun size. daha nice telefonlar devirmeniz dileği ile...
    arada derin bilgilerinizide paylaşmanızı rica ederiz.

• quote:

@cnr.kh, seni veya başkalarini üzme gibi bir niyetim yok inan.Bende 4 aydir DHD kullandim.Her seyiyle cok guzel bir telefon ama gerek zil sesi ve gerek konusma sesi bana göre cok az geliyordu.Ama bunun haricinde herşeyinden çok memnundum.Cok zorlandim degistirmemek icin.Nette takip ettigim 2 telefon vardi.Optimus 2x ve atrix.Bana göre ikiside yaramaz ve cift cekirdekliler daha oturmamiş.Her ikisini DHD ilede karsilastirdim.inan Dhd hic ezilmedi.Bazen optimusa fark atti.Atrix de oyle ahim sahim bir telefon degil.Yani nette yazilanlara bakipta akliniz bu iki telefonda kalmasin.Ama htc incredesible icin ayni seyi soyliyemiyecegim.57 yaşindayim.Teknoloji hastasyim.Şimdiye kadar cok telefon kullandim.smartphoneler dahil.Ama bunun kadar içimin isindigi bir telefon görmedim.Tabii bu benim fikrim. Samimiyetime inan seni üzdüysem özür dilerim.Ama arkadaşlari bilgilendirmek istedim.Saygilarimla.

mesajını okuduktan sonra samimiyetine güvendim ve telefonu aldığım arkadaşın sitesine girdim ve msj attım dhd yi değişip incredible s almak istediğimi söyledim sattığı ürünlere de bakayım dedim ki bundan var :) inşallah alıyorum gibi :) eh napalım ayak uyduralım bizde artık :D hehe saol paylasımlar için

• TheNorth coredroid 2.2 den ben memnun değilim.Senin yüklediğin v.5 e geçmek istiyorum.Sitene giremedim.Rom çalışması sayfasına bunu ekledin mi? Birde dikkatimi çekti aynı radyo yu kullanıyoruz fakat kernellerimiz farklı.Senin kullandığın kerneli nereden bulabilirim.Yardımcı olur musun?
  • quote:

arkadaslar gelen aramayi mesajla nasil reddediyoruz?

tamam buldum. menu ye basarak mesaj atıyormuş.
  • Burayada yazayım dedim...

Selamlar.
    Arkadşalar Telefonu alalı 1 hafta olacak inşallah.
    Diğer başlıktada birkaç kez takılma olayına değinmiştim. Bir anda başlayan takılma, kapatıp açana kadar devam etmekte ve çok can sıkmakta idi. Ne zaman yapacağı da belli olmuyordu. Bu gün birkaç ayar daha denedim. Akşama kadar bişi olmadı.

Hah dedim bu iş tamam fakat durduk yere yine takılmaya ve öyle devam etmeye başladı. Zaten o anlarda telefonu kullanmak ciddi zor. Sanki %100 CPu kullanıyor meret. Ben arada bir hafıza kartından da şüpheleniyorum da neyse.

Şimdi diğer başıkta da benle aynı sıkıntıyı çeken arkadaş, custom rom yükleyip bu işten kurtulduğunu dile getirmişti. Ben ha son çare olarak kendi çapımda yasal olan room la :D denemeler yaptım fakat başarılı olamadım.

Artık canıma tak dedi. Son bir kez sizlerinde önerisini almak istiyorum...

bu durumda root yapıp cihazı garanti dışı kalmasına göz yumayım mı ?
    Yada offical 2,3 çıksın diye bekleyeyim mi ?
    Yada belki bambaşka sorunu vardır da bilemiyoruz. telefonu servise mi bırakayım?

teşekkür ederim şimdiden

• 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.