Şimdi Ara

★★★ HTC Desire HD Kullanıcılar Kulübü [ Destek | Bilgi ] ★★★ (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.611
Cevap
14
Favori
302.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler olay yine başıma geldi deli olacağım yahu.

Hİç bir şey yokken yine takılmaya başlıyor. Ve şu şekilde izah edersem sanırım en doğru izah olacak....

Resim galersini açtığımızda resimlerin ve fotoğrafların önizlemesi vardır ya tıklarız ve büyür. İşte takılma başladığı anda, o küçük resimler tek tek açılıyor. Bir anda açılmıyor. Fakat normalde tüm önizlemeler anında çıkıyor. Her ne oluyorsa artık takılma olur olmaz o önizlemeler tek tek açılıyor.

Bu yani derdim bu :( İlla root mu yapayım?

2,2 orjinal rom yüklü.
    Quake, Pes2011, RAging, NFS shift, igo, teamwiever, IM, eFILE, winamp, Android system info kurulu. 3G kapalı. Ve internet bağlantısı kesik.

Takılma olduğu an artık öyle gidiyor. İlla kapatıp açmam lazım ki geçsin. Ne iş beyler bir öneri verseniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asyagrafik -- 3 Nisan 2011; 18:05:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.G.A

Beyler olay yine başıma geldi deli olacağım yahu.

Hİç bir şey yokken yine takılmaya başlıyor. Ve şu şekilde izah edersem sanırım en doğru izah olacak....

Resim galersini açtığımızda resimlerin ve fotoğrafların önizlemesi vardır ya tıklarız ve büyür. İşte takılma başladığı anda, o küçük resimler tek tek açılıyor. Bir anda açılmıyor. Fakat normalde tüm önizlemeler anında çıkıyor. Her ne oluyorsa artık takılma olur olmaz o önizlemeler tek tek açılıyor.

Bu yani derdim bu :( İlla root mu yapayım?

2,2 orjinal rom yüklü.
    Quake, Pes2011, RAging, NFS shift, igo, teamwiever, IM, eFILE, winamp, Android system info kurulu. 3G kapalı. Ve internet bağlantısı kesik.

Takılma olduğu an artık öyle gidiyor. İlla kapatıp açmam lazım ki geçsin. Ne iş beyler bir öneri verseniz?

Şahsi görüşüm arka plandaki bir uygulama buna sebebiyet veriyor özellikle dikkatinizi çeken bir uygulama varmı mesela onu yukleyene kadar bir sıkıntı yoktu onu kurduktan sonra oldu gibisinden eğer varsa o uygulamayı kaldırararak deneyin bir de cihazı.. Bu arada root yapmanız bu takılmayı engellemez sadece administrator yetkisi kazandırır size.Fakat root radio s off engine s of ve ardından rom kurarsanız sonuç ne olur bilemiyeceğim.

• Telefona ilk kurduklarım oyun olmuştu. Onları kaldırım deniyorum şimdide.
    Yalnız baktığımda CPU yu kullanan bir başka yazılım pek göremedim o anlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asyagrafik -- 3 Nisan 2011; 18:22:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotmalestud

arkadaslar forumda cok dolastım ama bulamadım .yukarda bir arkadas WP7 LAUNCHER ve ADW LAUNCHER diye iki programdan bahsetmişti. Bunları marketten buldum yukledim ama nasıl kullanacagımı bulamadım . Temalar içinde cıkmıyor.. market apps a bakıyorum open kısmı aktif değil .. installed diyor sadece bunu nasıl kurabilirim?

Arkadaşım home tuşuna basınca orda seçenek olarak gelir. Hangisini kullanmak istiyorsan onu seç. Varsayılan yapmak istiyorsan alttaki tiki seç. Her zaman aktif olsun. Ben spb shell 3d kullanıyorum gayet de güzel. Folder organizer programı ile uygulamaları da tek tek klasörlerde ana ekrana koydum. Bu sayede tüm uygulamalara oluşturduğum klasörler sayesinde ulaşabiliyorum.

selos_79
    Marketten indirilen uygulamalar apk olarak gözükmez. Apk olarak kaydetmek istiyorsanız Appsaver diye bir program var onunla sdkartta appsaver klasörüne kaydedebilirsiniz. Eğer cihazınız rootlu ise titanium backup ile tüm kullanıcı uygulamalarını yedekleyip yeniden eski şekliyle yükleme yapabilirsiniz. Yoksa Appsaver ile apk dosyalarını kaydedin. Fabrika ayarı veya herhangi bir rom yüklemede tek tek dosya yöneticisi programlardan biriyle tek tek yeniden yükleme yapmak gerekir. Appsaver içinde de install diye bir bölüm var ama onu denemedim. Kurulu olmayan ama appsaver ile kaydedilen uygulamaları bu seçenekle yükleyebiliyormuyuz bilmiyorum.

• tesekkur ederim hocam .. bir de su baglantı sorunuma cozum bul.. allah senden razı olsun :D
    quote:

Orijinalden alıntı: recepolmez

quote:

arkadaslar forumda cok dolastım ama bulamadım .yukarda bir arkadas WP7 LAUNCHER ve ADW LAUNCHER diye iki programdan bahsetmişti. Bunları marketten buldum yukledim ama nasıl kullanacagımı bulamadım . Temalar içinde cıkmıyor.. market apps a bakıyorum open kısmı aktif değil .. installed diyor sadece bunu nasıl kurabilirim?

Arkadaşım home tuşuna basınca orda seçenek olarak gelir. Hangisini kullanmak istiyorsan onu seç. Varsayılan yapmak istiyorsan alttaki tiki seç. Her zaman aktif olsun. Ben spb shell 3d kullanıyorum gayet de güzel. Folder organizer programı ile uygulamaları da tek tek klasörlerde ana ekrana koydum. Bu sayede tüm uygulamalara oluşturduğum klasörler sayesinde ulaşabiliyorum.

selos_79
    Marketten indirilen uygulamalar apk olarak gözükmez. Apk olarak kaydetmek istiyorsanız Appsaver diye bir program var onunla sdkartta appsaver klasörüne kaydedebilirsiniz. Eğer cihazınız rootlu ise titanium backup ile tüm kullanıcı uygulamalarını yedekleyip yeniden eski şekliyle yükleme yapabilirsiniz. Yoksa Appsaver ile apk dosyalarını kaydedin. Fabrika ayarı veya herhangi bir rom yüklemede tek tek dosya yöneticisi programlardan biriyle tek tek yeniden yükleme yapmak gerekir. Appsaver içinde de install diye bir bölüm var ama onu denemedim. Kurulu olmayan ama appsaver ile kaydedilen uygulamaları bu seçenekle yükleyebiliyormuyuz bilmiyorum.

• Android PC Suite diye bir japon programıo buldum :D neyse işimi goruyor baglantıyı yaptı :D bi guzel resim film muzik de atıyor şimdilik idare :D
  • arkadasaslar yardım isticem sizde google in reklamları çıkıyo sagdan soldan oyun falan oynarken internete baglıyken bunun engellenmesi mümkünmü
  • quote:

Android PC Suite diye bir japon programıo buldum :D neyse işimi goruyor baglantıyı yaptı :D bi guzel resim film muzik de atıyor şimdilik idare :D

Japon değil çinlilerin yaptığı b ir program.Daha önce türkçe yamasını yapıp vermiştim foruma.

Türkçesi
    http://www.turkdroid.net/forum/windows-uygulamalari/74-android-pc-suite-turkce.html
  • Wifi den yasakli sitelere giremiyorum arkadaslar pc den aciliyor ama htc den acamiyorum.
  • :D pardon .. japon cin cozemedik yazılar kargacık burgacık olunca :D biliyorum ordan indirdim zaten .. ama su dil ayarlarına bi yanıt gelmemiş anlasılan program hala türkce de tokezliyor bu program dısında baska bir program var mı yaw? bir de ben bu programın dosyaları nereye attıgını cozemedim... kendi hafızasına mı SD karta mı
    quote:

Orijinalden alıntı: TheNorth

quote:

Android PC Suite diye bir japon programıo buldum :D neyse işimi goruyor baglantıyı yaptı :D bi guzel resim film muzik de atıyor şimdilik idare :D

Japon değil çinlilerin yaptığı b ir program.Daha önce türkçe yamasını yapıp vermiştim foruma.

Türkçesi
    http://www.turkdroid.net/forum/windows-uygulamalari/74-android-pc-suite-turkce.html

• Wifi den yasakli sitelere giremiyorum arkadaslar pc den aciliyor ama htc den acamiyorum.
  • bende cok ugrastım telefon içinden DNS değiştirdiğim zaman da girmedi.. ama en sonunda bulundugum mekandaki modemin ayarlarını Google ın dnsleri yapınca girmeye basladım
    quote:

Orijinalden alıntı: zoltan83

Wifi den yasakli sitelere giremiyorum arkadaslar pc den aciliyor ama htc den acamiyorum.
  • Google in dns leri derken? Bende 208 le baslayan dns ler var pc de telefonadami dns girmem lazim.
  • 8.8.8.8
    8.8.4.4
  • yaaa beyler biri yardımcı olsun yaaa bu lütfen yaaa bu telefon acılmıo google hesabını istio yapmadım kitledi kendini güvenlik kodunu yanlış girince napmam lazım bi yardım edin yaaa
  • villiger yapacak tek sey telefonu acarken kullandıgın google gmail hesabını girmek .. mail adresini girip şifreni girdiğin anda telefon senindir.
  • @ H.G.A

Dostum cogu arkadas sana yardimci olmaya calismis ma sanirim yanlis yinlendirmeler cunku orjinal rom kullaniyorsun sen bende ilk aldigimda orjinal rom vardi oylece yaklasik iki hafta kullandum ayni dedigin takilmalar oluyor ama ilginctirki arkadaslar sanki orjinal romda hic yasamamislar ben kullanirken deli olcaktim valla ben bide hizli kullanirim teli tam kisilere gircem pat kasio bi yere gircem pat kasio bu gercek istersen butun oyunlari kaldir ertesi gun biraz kullanimda kastigini goreceksin... tek caresi var farkli rom yuklemek kernel felan degisiminin etki etceni sanmm ama dene ben denemdim hic... baska yolu yok su anda coredroid kullaniyirum cok uzun zaman oldu daha kasmma gormedim massalah ama dedigim gibi farkli rom yukle yoksa orjinal ile azap cekersin telefonun hakkini vermelisin.... yani kasmalarin caresini ben o zamn bulamadimda
  • Arkadaşlar telefonumu alalı 3 ay oldu , dün akşam durduk yere ekranın tam ortasında siyahı mavi gösteren bir ölü piksel oluştu. Ne yapmalıyım, kaç piksel ölürse garantiye girer,

teşekkürler
  • arkadaşlar coredroid hd v3.2 kullanıyorum. spb shell 3d yi indirdim kurdum, ilk kurulumdan sonra home tuşuna basınca htc sense-spb sordu, alttaki tiki işaretleyip ok deyince spb açıldı. gerçekten inanılmaz yapmışlar ancak menüye girip ana ekrana tekrar dönünce spb gidiyor ne yaptımsa tekrar getiremedim. uygulamayı kaldırıp tekrar yükledim spb yine açıldı, yine aynı ayarları yaptım yine sonuç hüsran acaba custom rom danmı kaynaklanıyor bu sorun. aranızda coredroid kullanıp spb kuran varsa yardımcı olsun lütfen. sırf spb için rom değişirim valla, gerçi coredroidi çok seviyorum ama...
  • cnr.kh
    Çok teşekkür ederim. Diğer arkadşlara, yardımcı oldukları için çok minnettarım. Bende gözümü karartıp rom olayına girişeceğim fakat tam cesaret gelmedi daha : D

Birde arkadaşlar... Telefonunuz made in ?......... ??? hangi ülke yapımı ?

Bu arada, kasma olduğu anda, Android system info programı ile o anda CPU yu ve belleği kullanan uygulamaları göster dedim. o anki program haricinde bir tane daha CPU yu %4 ve belleği 40-50 mb kadar kullanan ve genelde sürekli değişkenlik gösteren bir satır vardı. Yanlış hatırlamıyorsam Android System filandı.. Ve içinde sürkeli değişken satırlarda işlem yapıyordu. Onu durdurduğum an kasılma kalktı... Ciddiyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asyagrafik -- 4 Nisan 2011; 2:29:45 >

• 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.