Şimdi Ara

Sapphire entegre televizyon alıcılı Radeon HD 5570 Xtend TV modelini gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD Fusion ve Intel Sandy Bridge işlemcili anakartlarıyla gündemde olan Sapphire, entegre televizyon alıcısına sahip Radeon HD 5570 Xtend TV modelini tanıttı. ATi'nin yıllar önce pazara sunduğu All-in-Wonder serisi entegre televizyon alıcılı ekran kartlarının yeni nesildeki temsilcisi olan ekran kartıü standart çözünürlük desteğine sahip tv alıcısıyla geliyor.

Televizyon yayınlarını gösterebilmesinin yanında beraberinde gelen yazılımla kayıt edilmesine de olanak tanıyan DirectX 11 destekli ekran kartı, 128-bit bellek veri yolu desteğine ve 512MB/1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. 400x paralel işlem birimiyle gelen ekran kartı, UVD teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor.

Sapphire tarafından yakında satışa sunulması beklenirken, özellikle hepsi bir arada formundaki bilgisayarlarda kullanılması bekleniyor.

• orta ve düşük seviye kartları yüksek kapasiteli ram koyarak farklılaştırmak yerine böyle "hepsi içinde" çözüm üreterek farklılaştırmaları çok iyi olmuş.

ihtiyacı olan kullanıcılara güç tüketim, maliyet, slot sayısı yönlerinden çok avantaj sağlayacaktır
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • @Confusion

Harfiyen katılıyorum 2gb 3gb ram koyacaklarına farklılık yaratmaları çok iyi olmuş. Hiç değilse DDR5 ram ile süpersonik exper bilgisayar alıcılarına değil de gerçek kullanıcılarına (htpc, düşük profil, ev bilgisayarı, multimedya bilgisayarı, all in one pc vs) hitap eder hale gelmiş.
  • güzel bi kart olmuş medya pcler içinde güzel bi çözüm
  • tv özelliğiyle öne çıkıyor.
  • Orta/üst seviye ekran kartlarındada bu tip entegreli modeller görsek fena olmaz, hatta fiyatını bu ölçüde biraz yüksek tutsalar sorun bile olmaz, bu tip şeyler arayan kişiler için iyi bir çözüm olur. Bu modelde tek beğenmediğim şey fan oldu, o tip bir fanın yük altı olmasa bile çıkarttığı ses inanılmaz rahatsız edici oluyor, acı deneyimler öğretiyor insana. Giriş seviye bilgisayarlar için giriş seviye oyun deneyimi, orta seviye medya deneyimi olacak özellikle ddr5 bellek ile.
  • Vaaay. All-in-Wonder Radeon ha. Çoook uzun yıllardır bu ismi duymuyordum.
  • Ne yani şimdi buna çanak anten mi takacaz yoksa uydu mu xD analog yayın mı yoksa dijital mi xD
  • cok iyi bi atılım bence.
    analog yayındır kesin.
  • çıkıştan belli oluyorzaten analog olduğu
  • gayet başarılı çözüm ilerde dijital çıkışlı olanlarda çıkar çanağa bağlanan tam htpc için olmuş olur kalabalık tamamen biter. aç bilgisayarı internetten insin bu arada lcd de tv seyret.
  • Nostalji olmuş, All-İn-Wonder 9800 se ekran kartımı hatırlattı bana, daha çok oyun için almıştım hiç tv seyretme şansım olmadan bozmuştum.Güzel hareketler bunlar.
  • Keşke dijital olsaymış,kaç kişi kullanıyorki artık normal anteni.
  • Yav bazen keyif olsun diye alienwareden bilgisayar topluyorum CF veya SLI yapınca bilgisayara ne tv kartı ne ses kartı hiçbir şey takılmıyor :D
    Tek slot TV+Ses+Wifi yapsalar çok manyak olur:D
  • normal anten degil o kablolu tv diye birşey var ^^
  • bizim evde kablo tv var. uydunet in yani. şimdi ben bunu alsam, kablo tv nin antene bağlasam, kablo tvdeki kanallar mı çekecek yani?
  • 5770'e analog değil de digital şeklinde entegre edilirse fiyatıda 300-350 tl arası olursa süper olur.
  • Üst seviye ekrankartlarınada dijital uydu kartı yerleştirirler.Biz bunu çatıdaki kafes antene bağlasak olurmu yada tv üstü antene
  • Xtend-TV'si ya! Bunun adı All In Wonder'dır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U
    Xtend-TV'si ya! Bunun adı All In Wonder'dır.

Yani...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.