Şimdi Ara

Nokia E71 Kullanıcıları Kulübü (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.009
Cevap
7
Favori
124.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Joseph3535

Beyaz e71e sahibim. Telefonu 1 senedir kullanıyorum hiç bir sıkıntısı yoktu. Lakin 3 4 gündür kafayı yiyicem şarj sornu başladı. Şarj ediyorum batarya full diyor. Tam konuşma yapıyorum pat batarya zayıf deyip kapanıyor. Bu bi anda olmaya başladı daha once 2 3 gün gidiyordu batarya süresi. Sorun bataryadan mı yoksa telden mi bilemedim ?

merhaba; ben 2 yıldır e71 kullanıyorum. ilk 1 yıl sonunda telefonumun şarjı sabahtan akşama kadar gidiyordu. konuşma-mesajlaşma-email(sürekli mail kutumu taraması) ve internet derken normaldir diyordum. daha sonra telefonu bir süreliğine bir arkadaşa vermek için temizledim. gereksiz ne kadar program varsa kaldırdım ve farkettim ki şarj süresi iki katına çıkmış. yani sabah şarj edip kullanmaya başlayınca artık akşam değil ertesi gün akşama kadar yetiyor şarjım. demem o ki; bu son 2-3 gün bir program ekleyip kurmuş olabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: simian

Nokia E71 telefonumda otomatik kilitlenme süresi yok seçeneğini seçince telefonun kilidi açılamıyor diyor. Kilit kodunu biliyorum ama kilitli olmasını istemiyorum. Otomatik kilidi nasıl kaldırabilirim.

arkadaşım benim telefonum türkçe değil bu yüzden menülerin tam karşılıkları bunlar olmayabilir ama yardımcı olmaya çalışayım.

ayarlar-
    güvenlik-
    telefon ve sim kart-
    kilit kodu'na gir. burada kendi şifreni gir ve doğruysa şifre senden yeni bir şifre üretmeni ister. yeni şifreni üret ve ikinci kez istediğinde de aynısını yaz. daha sonra

tuştakımı otomatik kilit süresi'ne gir ve bunu "yok" olarak seç yeni şifreni gir. hallolması lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

Öncelikle ne tip bir cihaz kullaaıcağınıza karar veriniz.Dokunmatik telefonları kullanmak çok zevkli ancak kapasitif ekran olmak kaydıyla.Rezistif ekranlar dirençli tip oldukları için zaman zaman algılama sorunu yaratıyorlar.

Klavyeli bir cihaz kullanacaksanız,e71 tavsiyemdir.E63le aralarında ufak farklar vardır.Bunlardan 1.si;
    e71de arka kapak paslanmaz çeliktir ve bu cihaz e63ten daha incedir.
    2)Daha kaliteli bir kamera ve müzikçalar

Kötü yanı;
    e71'in sar değeri daha yüksektir.

Ortak özellik olarak klavye yapısı ve içerisinde bulunan uygulamaları söyleyebilirim.
    e63 alacaksınız siyah modeli,e71 alacaksanız gümüş modeli tavsiye ederim.

E63le e71 arasındaki farka değer mi derseniz,bence değmez.Ancak ihtiyaçlar kişiden kişiye değişir.Benim açımdan kamera ve müzikçalar önemli değildi e63 tercih ettim,sizce önemliyse e71 tercih edin.
    Hangi modeli seçerseniz seçin,pişman olacağınızı zannetmiyorum...

bende E71 kullanıyorum. E71'in sar değeri yüksektir yazısı dikkatimi çekti. Sar değeri cümlesini biraz açarmısın?

sar değeri telefonun yaydığı elektromanyetik güç. bu da elbette insan sağlığı için bir tehdit.

ayrıntılarını okumak istersen

http://forum.donanimhaber.com/m_10917025/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: fuatturkrap

quote:

Orijinalden alıntı: simian

Nokia E71 telefonumda otomatik kilitlenme süresi yok seçeneğini seçince telefonun kilidi açılamıyor diyor. Kilit kodunu biliyorum ama kilitli olmasını istemiyorum. Otomatik kilidi nasıl kaldırabilirim.

arkadaşım benim telefonum türkçe değil bu yüzden menülerin tam karşılıkları bunlar olmayabilir ama yardımcı olmaya çalışayım.

ayarlar-
    güvenlik-
    telefon ve sim kart-
    kilit kodu'na gir. burada kendi şifreni gir ve doğruysa şifre senden yeni bir şifre üretmeni ister. yeni şifreni üret ve ikinci kez istediğinde de aynısını yaz. daha sonra

tuştakımı otomatik kilit süresi'ne gir ve bunu "yok" olarak seç yeni şifreni gir. hallolması lazım..

nokia E71 telefonumda otomatik kilitlenme süresi yok seçeneğini seçince telefonun kilidi açılamıyor diyor.

• merhaba arkadaşlar ben bu telefonu almayı düşünüyorumda acaba sıfır üretimi halen devam etmekte mi ? bide telefonun +'ları ve -'leri neler ?
  • Arkadaslar merhabalar anneme aldim nokia e71 telefon guzel tipik nokia iste kamerasinda bi ariza gordum bi benekleşmeler war cektigi zaman pek net değil bana gore cameranin merceginde mi bi tozlanmalar olmuş yoksa başka bisiy mi anlamadim tam birde internetine girdim kurcalarken internet hizi gayet iyiyde internette bazi harfler degisik ac
    aba bunun sorunu nedir bilen var mi guncellemeyle cozulur mu beyaz kasa taktirmayi dusunuorum camerasini ve o dedigim internet olayini yapilirsa cok guzel olur sesi oldukça iyi ama birazcik daha belki artilablrse her yerden duyulablr sorunlarim bunlardir sorunlarimi yardim edebilirseniz sevinirim herkese iyi bayramlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: pvt.enis

merhaba arkadaşlar ben bu telefonu almayı düşünüyorumda acaba sıfır üretimi halen devam etmekte mi ? bide telefonun +'ları ve -'leri neler ?

üretimi bitti sanırım. mağazalarda sıfırı kaldıysa onlar kaldı.

benim artı eksi görüşlerim şurada:

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=20683363

yine de ben bu saatten sonra android işletim sistemli telefonları tercih etmenizi öneririm. mesela samsung galaxy gio..

• quote:

quote:

merhaba arkadaşlar ben bu telefonu almayı düşünüyorumda acaba sıfır üretimi halen devam etmekte mi ? bide telefonun +'ları ve -'leri neler ?

yine de ben bu saatten sonra android işletim sistemli telefonları tercih etmenizi öneririm. mesela samsung galaxy gio..

hmmmm anladım kardeşim burdada batarya 1.5 ila 2 gün arası gidiyo demişde ben pek kullanmam en fazla 10-15 dakka internete faceye girer çıkarım
    pil ömrüde benim için çok önemli bazı sitelerdede pil ömrü en uzun bu telefonda olduğu yazıyodu
    bide kafamda e63 var ama oda çıkalı çok oldu ve sıfırını bulmam imkansız
    diğer android işletim sistemi telefon almayı düşündüm ama onlarda çok pahalı maalum öğrenci adamız cebimize uygun temiz full klavyeli bi telefon arıyorum gerekirse 2.el temizlere yönelicem yardımın için çok teşekkür ederim sağolasun kardeşim

• quote:

quote:

quote:

hmmmm anladım kardeşim burdada batarya 1.5 ila 2 gün arası gidiyo demişde ben pek kullanmam en fazla 10-15 dakka internete faceye girer çıkarım
    pil ömrüde benim için çok önemli bazı sitelerdede pil ömrü en uzun bu telefonda olduğu yazıyodu
    bide kafamda e63 var ama oda çıkalı çok oldu ve sıfırını bulmam imkansız
    diğer android işletim sistemi telefon almayı düşündüm ama onlarda çok pahalı maalum öğrenci adamız cebimize uygun temiz full klavyeli bi telefon arıyorum gerekirse 2.el temizlere yönelicem yardımın için çok teşekkür ederim sağolasun kardeşim

az kullanacaksan sifir cihazlarda 3 gunu gorebilir bekleme suresi. fakat 2.el alacaksan garantisi devam eden cihazlara bak oncelikle..

ayrica gio ile e71 arasinda fiyat olarak cok fark yok ama illa klavye diyorsan ayri tabi. ben de klavyeye alistiktan sonra diger telefonlarla msj yazmakta cok zorlaniyorum. su an telefon klavyemle neredeyse pc klavyesindeki hizimi yakalayacak sevideyim. e71 guzel telefon ama nokia cagin gerisinde kaliyor giderek..

• doğru diyosun kardeşim eğer gerçektende 2-3 gün bekleme süresi varsa hiç değiştirmem telefonumu bende 5310 exp music var bekleme süresi kafadan 5-6 gün
  • ekleyiniz
  • Arkadaslar e71i kafa kafaya hangi cihazlar ile takas edebiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pape

Arkadaslar e71i kafa kafaya hangi cihazlar ile takas edebiliriz?

temizliğine göre 250-270 civarı sayarlar 2. elde bu tarz bir telefon arıyorsan 130-150 tl farkla 2. el bir e72 alabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: uruno

quote:

Orijinalden alıntı: pape

Arkadaslar e71i kafa kafaya hangi cihazlar ile takas edebiliriz?

temizliğine göre 250-270 civarı sayarlar 2. elde bu tarz bir telefon arıyorsan 130-150 tl farkla 2. el bir e72 alabilirsin

Hocam sar degeri dusuk olan bir telefon almak istiyorum e72 dede sar degeri bildigim kadari ile yuksek, yani satma degilde takas yapsak misal samsung tan hangi cihazlari onerirsiniz?
  • arkadaşlar meraba.. ben telefonumun mesajlarının bir sayfa halinde gözükmesini istiyorum örneğin Iphone gibi..birsürü program aradm ama bulamadım.. sizin bi bilginiz, yada bildiginiz bi program varmı ? ilgilenirseniz sevinirim..
  • bnm e 71 im var ..e postasını kullanmıyordum kuzenim telefonumu karıstırırken e postayı acmıs benimde mesaj bolumumde yer kaplıyo acaba e posayı nasıl kapayabilirim .. daha oncede acıktı kapamıstım uzun sure gectim şimdi kapatamadım yardımcı olursanız sevinirim
  • e 71 imin ekranına toz kacmıs sanırsam ekran karrınca benekler dahada belli oluyo acaba sadece ekran camı degışır yada o benekler temizlenirmi .. kac para tutar bırı soyleyebilirmi.. ... birde kartvizite resim koydugumuzda o kişi araken o resim neden o kadar kucuk gözüküyo onu buyutme imkanımız varmı ..
  • merhaba ben de bugun aldım forumdaki bir üyeden kargo ile gelecek..gelince sorularım olacak sizlere..
  • benıde ekleyin lutfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafaunal

arkadaşlar bu telefonu bi ay once filan aldım ancak hiç memnun değilim çok uğraştırıyor beni ve bi kaç sorunum var yardımcı olursanız sevinirim en azından bu sorunlar cozülürse bi süre daha kullanırım bu telefonu.

1- kablosuz ağa bağlandığımda her defasinda aynı ağ için şifre istiyor. sonra erişim noktalarini kurcaladım bişeyler yaptım şifre sorununu çözdüm kablosuz ağları aradğımda direk istedigim ağın adını gösteriyor ve web tarama başlat diyerek bağlanabiliyordum. Daha sonra wlan taramayı kapatip actigimda bu sefer yeniden erişim noktamdaki ağ direk olarak gözükmedi ve listeden secip şifre girmem gerekti bunun sonucunda her defasında abc(01) abc(02) gibi erişim noktaları oluşturuyor kendi kendine. bu şifre olayını nasıl çözebilirim?

2- kablosuz ağa bağlandıktan sonra web tarama başlat diyorum şifre giriyorum sonra menü tusuna basıp menüden ovi ye girmek istiyorum ancak turkcell internet ile bağlaniyor diyor. neden kablosuz ağ yerine bunu tercih ediyor. hatsıza aldım telefonu tekrar denedim bu sefer de şebeke yok diyor.

3- Telefonu bi arkadaşımdan almıştım bi kac ay kullandı kendisi ve e-posta programına kendi mailini kaydetmiş eposta ayarlarindan mail kutusuna girip mail adresini değiştirmek istedigimde "ayarlar değiştirilemiyor !" diye uyarı veriyor. Kendi mail adresimi nasıl ekleyebilirim?

4- Telefonu açtığımda hafıza kartı takılıyken telefon acılınca bi 10-15 saniye kendine gelemiyor ve daha sonra "bazı uygulamalar hafıza kartından yüklenemedi" gibi bir uyarı geliyor bu gecikmeye sinir olduğumdan hafıza kartımı kullanamıyorum çıkardım duruyor oyle !

5- Bugün türkcelle geçtim vodafonedum daha once ve boyle bir sorunum yoktu. Sabah 100mb internet paketi aldım tcellden ondan sonra 3g logosunun altında sanki internete giriyormuşum gibi veri alımında çıkan oklar çıkmaya başladı. yanıp sonmüyor sabit duruyolar ancak internet ile ilgili hiç bişey acık değil vodafoneda da internet paketi alırdım ama bu işaret sürekli cıkmıyordu. telefonu kapatıp actıgımda da gitmiyor. Hattım faturalı olduğu için korkuyorum dolayisiyla kontorlü olsa bi sorun olup olmadığını direk anlayabilrdim ama..

sorunlarım bunlar arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. bi de sizce bu telefonu başka bir telefonla takas etsem kaça sayarlar ? 250 filan eder mi oldukça temiz cihaz.

1- wlan sıhırbazı ile tara once agları. sık kullandıgının ustune gel secenek - erısım noktası tanımla yı sec. sıfreyı bır kereye mahsus gır bı daha gırmek zorunda kalmazsın.

2- webe gir (telefonun kendı ınternet tarayıcısına yanı) secenek- ayarlar- genel - erışim noktasını ıstedıgını sec yada her zaman sor u secersen sorununu cozersın.

3- ayarlar - genel - e posta tusu ayarlarından adresi komple kaldırıp tekrar tanımlayabılırsın

4- yuklemedıgın jar yada sis seklinde uygulamaların setupları hafıza kartında oylece durdugu ıcın bunu yapıyor. onları sılersen bu uyarıyı yapmaz.

5- ayarlar- baglantı- paket veri- gerektiğinde diye seç. erişim noktası yok de kendı kendıne bır yerlere bağlanmaz ozaman

umarım yardımcı olmusumdur

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.