Şimdi Ara

muayenesiz yakalanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
45.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracımın muayenesi 1ay gecmişti ve eskişehirde cevirmede 62tl ceza ve 8 gun izin verdiler belgeyle ama şimdi 1ay gecti bn haftaya anca yaptırcam aracım trafikten men filan değildir dimi?

• Yakalanmazsanız bir sorun olmaz ama muayneden önceki ilk çevirmede baglarlar
  • yok zaten ünideym şimdi araba istanbulda kullanılmıyor finaller bitsin ilk işim tuvturk aracımın üstü siyah folyo ile kaplı onu cıkarmama gerek var mı bide randevuyu şimdiden alabilirmiyim arıyıp?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuraydin

yok zaten ünideym şimdi araba istanbulda kullanılmıyor finaller bitsin ilk işim tuvturk aracımın üstü siyah folyo ile kaplı onu cıkarmama gerek var mı bide randevuyu şimdiden alabilirmiyim arıyıp?

Aracınızın orjinal rengide siyahsa bi sorun olmaz. Ancak önceki rengi farklıysa ya ruhsata işletmeniz gerek ya da folyoyu çıkartmanız. Randevu konusu ise telefonla randevu alınabiliyor ama 1 hafta sonrasına veya daha sonrasına alabiliyormusunuz bilmiyorum.
  • aracım böyle az kusurlu gecmez mi acaba cıkarmak sartmıdır daha yeni sayılır ya

muayenesiz yakalanma
  • muayenede geciken her ay için fazla para veriyorsunuz onu da bilmelisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: STasdemir

muayenede geciken her ay için fazla para veriyorsunuz onu da bilmelisiniz

ewt %5miş her ay için
  • Sakın trafiğe çıkma çünkü aracın şuan trafikten men.
    ayrıca ruhsattan tescil belgesini almış olmaları lazım
    aldılarsa trafiğe gidip oradan alınan belgenin fotokopisini alacaksın vize için
    vizeden sonra gidip belgeni ordan alabilirsin. şimdi vergi affı çıkacak çıktıktan sonra bütün araçlar vizeye girecek
    af çıkmadan yaptırırsan iyi olur. tabi gecikmiş vergi borcun yoksa.varsa affı bekle
  • hiç bişey almadılar ama belge filan
  • Ben komple kaplattınız sanmıştım. Sadece tavan ise pek bi sorun olmaz diye düşünüyorum. En azından denemeye değer. Ağır kusur sayarlarsa 1 hakkınız daha var ücretsiz muayane ettirmeye.
  • internette kusurlar tablosu var, size uygun olanı seçip ağır kusur mu hafif kusur mu görebilirsiniz. ya da hiç uğraşmadan 0212 444 8008 numaralı teli (Tüvtürk) arayıp durumu izah edip sorun. En doğru cevabı ordan alabilirsiniz.
  • ben en iyisi böle gidim orda olmazsa çıkartırm 2dkka
  • Bunu konu hala tam anlaşılmadı; Şimdi muayenesiz ilk yakalandığınızda 8 gün süre ve 62 ceza veriliyor burası tamam. Bu 8 gün dolunca bir daha çevrilirseniz araç bağlanıyor mu yoksa 8 gün dolunca otomatik trafikten men mi oluyor?
  • ben bağlanılıyor diye biliyorum ama bilmiyormda
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB

Bunu konu hala tam anlaşılmadı; Şimdi muayenesiz ilk yakalandığınızda 8 gün süre ve 62 ceza veriliyor burası tamam. Bu 8 gün dolunca bir daha çevrilirseniz araç bağlanıyor mu yoksa 8 gün dolunca otomatik trafikten men mi oluyor?

İlk yediğin cezada verilen süreden sonra zaten araç trafikten men olmuş oluyor. 8 gün dolduktan sonra 2. kez yakalandığında ise araç bağlanıyor ve otopark parası çekici parası vs. ödersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UgurKRN -- 9 Ocak 2011; 5:48:21 >
  • her ay için %5 ceza alırlar
    polıse yakalanmadıgın muddetçe sorun olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

Benimde aracın muayne zamanı geldi. 15 ocak son sanırım...Ne gibi prosedürler izlemek gerek bir listeleyin ???

Tüm araçlar için;

* Ruhsat
    * Fenni Muayene İzin Belgesi
    * Zorunlu Sigorta
    * İlk yardım çantası: Traktörler, motosikletler ve motorlu bisikletler hariç tüm motorlu araçlarda en az 1 adet.
    * Üçgen Reflektör: Motosikletler ve motorlu bisikletler hariç tüm motorlu araçlarda 2 adet.
    * Yangin Söndürme Cihazı: Sayısı, cinsi ve kapasitesi araç sınıfına ve aracın kullanım amacına göre değişiklik gösterir.
    * Stepne: Motosikletler ve lastik tekerlekli traktörler hariç bütün araçlar ile tarım orman römorkları da dahil olmak üzere tüm römorklarda her zaman kullanılabilir durumda bulundurulacak.

Kaynak: Hürriyet

Benimde aracımın bugün son günü.

Ama birşey gözüme takıldı.2011 yılı için egzos emisyon ölçümünü süresinde yaptırmamanın cezası 700 küsür tl imiş.

benim ki 2 hafta önce bitti.Muayenede yaptırsam yine bu cezayı ödeyecekmiyim ?
  • egzos emisyonuda yaptırmadım yaptırım mı gidim acaba?
  • benim aracım da arkadaşlarla yaptığım ufak bir istanbul kaçamağında çevirmeye girdi ve muayenem geciktiği için 62 lira ceza yedim cezayı 15 gün içerisinde 45 lira olarak ödedim ama polis bana o esnada 7 gün süre veriyorum bu süre içerisinde aracı muayeneye götür sonra ruhsatla emniyete git bağlamayı kaldır dedi ben muayeneyi yaptırdım ama bağlamayı kaldırmadım sorun olurmu acaba sonuçta çevirmede muayene tam herşey tam sorun çıkar mı şimdiden teşekkürler
  • valla ben bu işi anlamdm şimdide vergiyi yatırcam böle bir araç yok diyo

bgn trafik polisine sordum men olmaz dedi yakalnrsan baglarlar dedi ama gözükmüyor inş ben yanlış baktım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.