Şimdi Ara

MSI özel tasarımlı Radeon HD 6950 Twin Frozr II modelini duyurdu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• MSI yüksek performans segmenti için hazırladığı özel tasarımlı Radeon HD 6950 Twin Frozr II modelini duyurdu. AMD'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Cayman Pro GPU'sundan güç alan DirectX 11 destekli ikinci nesil ekran kartı, 80mm çapında iki fana ve beş adet ısı borusuna sahip Twin Frozr II soğutucusu ile referans tasarımlı Radeon HD 6950 modellerine kıyasla 6 derece daha serin ve 19.6 dB daha sessiz çalışıyor. 256-bit bellek veri yolu desteğine, 2GB GDDR5 bellek kapasitesine ve 1408x paralel işlem birimine sahip olan ekran kartında, grafik işlem birimi 810MHz'de, bellekler ise 5000MHz'de görev yapıyor.

Çoklu ekran kartı kurulumları için Crossfire X, çoklu monitör konfigürasyonları içinse Eyefinity teknolojilerine destek sunan kart üzerinde iki adet DVI, HDMI ve iki adet Mini DisplayPort konnektörlerine yer veriliyor. MSI tarafından yakında satışa sunulması beklenen Radeon HD 6950 Twin Frozr II'nin fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    MSI Radeon HD 6950 Twin Frozr II

• işte kart işte soğutucu, mükemmel olmuş...
  • 6 derece çok az.
  • adem bugunde senin agzindan bal damlıyor 6 derece az olabilir ama sessiz bir şekilde 6 derece düşük. çok yüksek sıcaklıklarda çalışan bir kart olduğu için soğutucular fazla etkili olamıyor kasanın içindeki havada ısınıyor.Bence alınası bide 6970modla voltaj ver 1Ghz tmmdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EgoisTe91 -- 7 Ocak 2011; 12:06:38 >
  • Acele edip ref. tasarım almamak lazım işte
  • Süper kart . İnceleme bekliyoruz
  • Kart military class değildir, aynı tüm twin force altında satılan seriler gibi referans tasarım ile aynı kalitede malzemeler kullanmaktadır, 6950'yi 6970 olarak kullanacak biri için almaya değmez. MC bileşenler kullansaydıki 6970 olduğunda 6950 PCB'sinde eksik olan komponentleri kapatıp alınabilir bir kart haline gelseydi...
  • PCB'de eksik komponent yok ki, sadece 2 pin güç girişi eksik o da Military Class olsa bile eksik olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daysleeperxp

PCB'de eksik komponent yok ki, sadece 2 pin güç girişi eksik o da Military Class olsa bile eksik olacaktır.

Var, araştırırsan anlarsın.
  • yapıyorsan tam yap, tam yapmıyorsan hiç yapma! Ama yinede 6950 modunda kullanacaklar için ideal ( fiyatına göre tabi )
  • @fx57

GPU 810MHz yazmışsınız, kart 800MHz olmalı.
    http://www.msi.com/product/vga/R6950-Twin-Frozr-II.html

@ No Way Out un dediği gibi

Evet "Military Class" bu kartta yok malesef.
    Sadece "Solid Capasitör" kullanmışlar,detaylara yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

TR satış fiyatı 620-660 lira şuanda referans tasarımlı modeller.
    Bu kartta en az 720 civarı lira olur sanırım.

Ekleme:

810 MHz @ Hd 6950 nin fabrika çıkışı OC li modelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-19232E7C9 -- 7 Ocak 2011; 18:33:45 >
  • Süper bir kart. MSI'ın kart üzerinde kullandığı bu soğutucu soğutma performansı oldukça iyi olan bir soğutucu.. Merakla incelemesini bekliyorum.
  • Kart Harika Görünüyor

Bileşenlerin Military Class olması elbette süper olurdu. MSI da alıştığımız bir durum.
    Fiyat farkı çok olmacaksa ki zannetmiyorum, Referans tasarımdan daha sessiz ve soğuk olacağı kesin.
    Bunun için bile alınabilir Twin Frozr II
  • Vallahi kim ne derse desin ben msi ın bu tasarımına hastayım, bitiyorum, öldüm
  • kaslı bir kart gerçekten msı bu işi biliyor
    giri plakalar çok hoş durmuş
  • Saphire kartlara bu soğutucudan takmam lazım
  • soğutucuyu tek satmazlarmı ya blower kafa ütülüyor oyunlarda:D
  • seviyorum msi ve gigabyte ın böyle tasarımlı soğutucularını ben Türkiye'ye geldiği içindir belkide
  • güzel kartı
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

quote:

Orijinalden alıntı: daysleeperxp

PCB'de eksik komponent yok ki, sadece 2 pin güç girişi eksik o da Military Class olsa bile eksik olacaktır.

Var, araştırırsan anlarsın.

İyi de referans tasarımı 6970 olarak kullanabiliyorsak bu modeli niye kullanamayalım? Sonuçta bu daha gelişmiş bir model değil mi? Referans tasarımdan daha mı kötü ki olmaz diyorsunuz?

http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/videolari/HD-6950leri-HD-6970-yapiyoruz-Video-inceleme.htm

Burada PCB'lerin aynı olduğunu söylüyor Mesut Bey.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.