Şimdi Ara

<<<....FIAT PUNTO EVO KULÜBÜ(39 üye)....>>> (52. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.272
Cevap
20
Favori
117.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üç mesaj yukarda detaylı bi analiz yapmaya çalıştım eğer okursanız sizede faydası olacağını düşünüyorum.

Ben 2011 LPG'li yarı otomatik dijital klima evo kullanıcısıyım ve dikmende oturuyorum. Hergün cevizliderenin o dik yokuşunu çıkıyorum ve ciddi bir sıkıntı yaşamıyorum. Ki ben LPG ile kullanıyorum siz benzinle daha iyi bir performans alırsınız. Eğer yokuşlara geriden belli bir devirle gelirseniz 3'üncü vitesle çıkabiliyorsunuz ancak cinnah'a falan yokuşun ortasından girerseniz 3'ü göremezsiniz 2'nci vitesle çıkarsınız ki bence gayet normal.

Ben alırken araç servis bakımlı olduğu için tereddüt etmeden aldım tabi serviste de genel bir kontrolü yapıldı. Sizin araç için 40.000 bakımının yapılıp yapılmadığını kontrol ettirin bence. KM henüz gelmemiş ama yıl olarak 40.000 bakımı gelmiş. Bu bakımda bir çok husus kontrol ediliyor benim aracın yapılmıştı.

Tüketime gelince benim LPG olduğu için size faydası olmaz ama şehiriçin 10lt/100km.
  • Anladım çok sağolun verdiğiniz bilgiler için. evet yakıt problem gibi gözüküyor. lpg olayını değerlendireceğim. piyasada temiz 2.el bulmak çok zor.hayırlısı artık.
  • Merhabalar, 36 bin bandında dizel otomatik punto almak mantıklı mı ? yoksa benzinliye 32 bandında vermek mi daha mantıklı ? 2011 sonrası modeller için konuşuyorum.
  • Puntosu olan arkadaşlardan birşey rica edecem.
    Direksiyon kilidi ile ilgili .
    Sizde boyle mi işliyor bu özellik.
    Direksiyon düzken kontağı çıkarıp anahtarı çıkarttiktan sonra. Direksiyonu sağa yada sola çevirince çit diye bir ses gelip direksiyon kilitleniyormu.
    Sonrada calistirinca kontak kilidide dönmüyor dimi ? Kontak kilidini iptal etmek içinde sağa sola hafif çevirerek kontağı çevirince anahtar dönüyor dimi ?

Ben servise verdim bende önceden böyleydi diyorum ama şimdi boyle olmuyor diyorum normal karşılıyor lar.sadece direksiyon kitleniyor kontak kilitlenmiyor
    İttiraz edince derksiyon duzken olmaz diyor
    Sağ sola y cevirince kilitleniyor ama duzken olmuyor. Bu özellik sizdede boylemi çalışıyor.

Bir sorunda su city modu açıkken bile eskisine oranla yüzde 20 kadar bir sertleşme olduğu .yada bakim yaptıktan sonra direksiyonun hafifledigini hisseden varmi.

Bir de 1.3 multijet easy modeline bir yazılım varmı yeni .güncelleme vs düz vites için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Puntomu satıyorum 2012 lounge 1.3 m.jet dizel.
    İlgilenenler link ten inceleyebilir.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2012-fiat-punto-lounge-full-degisen-boya-yok-202470807/detay
  • Merhabalar acemi kadın sürücü kardeşim için bir punto evo bulduk 22.000 km'de 1.4 otomatik hasarsız 34.000'e anlaştık, sizce fiyat nasıl? Birde başka bir ilandan bir corsa sürücüsüyle 1000 lira farka anlaşamadık, o da tutturdu punto'nun şanzımanı sorunlu diye... Acaba bir sorun var mı yoksa bu arkadaş tahminim üzere elin malına çamur atarak kendi malını satmaya mı uğraşıyor?
    Edit: model yılını yazmayı unutmuşum, 2013 model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adieu -- 3 Mart 2015; 18:51:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adieu

Merhabalar acemi kadın sürücü kardeşim için bir punto evo bulduk 22.000 km'de 1.4 otomatik hasarsız 34.000'e anlaştık, sizce fiyat nasıl? Birde başka bir ilandan bir corsa sürücüsüyle 1000 lira farka anlaşamadık, o da tutturdu punto'nun şanzımanı sorunlu diye... Acaba bir sorun var mı yoksa bu arkadaş tahminim üzere elin malına çamur atarak kendi malını satmaya mı uğraşıyor?

manuel vites alıcaksanız ilk defa sizden böyle bişey duyuyorum.. triptonik düşünüyorsanız bende 2011 var 65000 km oldu tek bir kez bile sorun yaşamadım araçla ilgili..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adieu

Merhabalar acemi kadın sürücü kardeşim için bir punto evo bulduk 22.000 km'de 1.4 otomatik hasarsız 34.000'e anlaştık, sizce fiyat nasıl? Birde başka bir ilandan bir corsa sürücüsüyle 1000 lira farka anlaşamadık, o da tutturdu punto'nun şanzımanı sorunlu diye... Acaba bir sorun var mı yoksa bu arkadaş tahminim üzere elin malına çamur atarak kendi malını satmaya mı uğraşıyor?

Tam olarak hangI modeli? dizeldr 3 farkli secenek, benzinlide 5 farkli cesit var ve bu cesitlerinde birbirinden farkli ozelliklere sahip (cam tavan, star stop, asr vb.)

• kadir_yilmaz kullanıcısına yanıt
    Evo fire active olan modeldi fakat daha temiz bir corsa bulduk onu aldık hocam gerek kalmadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adieu kullanıcısına yanıt
    Fire active modeline o parayı vermemekle iyi yapmışsınız. Yeni aracınız Hayırlı olsun güle güle kullanın.
  • ANTALYA PUNTO HIZ SABİTLEYİCİ 100 TL

http://forum.donanimhab...72/f_//tm.htm#103497372
  • Herkese merhabalar

2011 13 mj evo cam tavan, hız sabitleyici vs. olan en full modeli
    55binde, hasar kaydı boyası yok.
    Kaça alırsam hakkını vermiş olurum bu aracı ?
    cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

• Vitoc kullanıcısına yanıt
    merhabalar.
    Evo eski kasa. Benim aracım yeni kasa 2012 model lounge full. Fiyatını inceleyin isterseniz. saygılar.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2012-fiat-punto-lounge-full-degisen-boya-yok-202470807/detay
  • punto evo gercekten sınıfında kalite olarak cok önde biaraç.. lakin anlamadığım şu; opel corsa ile aynı motora sahip olmasına ragmen hatta corsa puntonun motorunu kullanıyo olmasına rağmen neden opel corsa puntodan daha az yakıyo? 1.3 dizel motor için söylüyorum! bunu dışında özellikle cam tavanlısı ve bordo iç döşemelisi gercekten harika? nerdeyse abisi bravoya yakın gibi bir his uyandırdı bende...
  • Merhaba,
    Konuya biraz baktım ama göremedim. Mair Dinamic kullanıcısıyım. Araç ESP/Hill Holder/S&S uyarısı vermeye başladı ve motoru kontrol ettirin diyor. Bu sorunla daha önce karşılaşan oldu mu? Ne yaptınız nasıl çözüldü?
  • iyi günler ben de punto evo 2011 1.4 benzin +lpg dynamic modeliyle aranıza katıldım. üye olmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wasabi340

iyi günler ben de punto evo 2011 1.4 benzin +lpg dynamic modeliyle aranıza katıldım. üye olmak istiyorum.

HAyırlı olsun Allah kaza bela vermesin ailenizle güle güle binin inşaallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbasaran

Merhaba,
    Konuya biraz baktım ama göremedim. Mair Dinamic kullanıcısıyım. Araç ESP/Hill Holder/S&S uyarısı vermeye başladı ve motoru kontrol ettirin diyor. Bu sorunla daha önce karşılaşan oldu mu? Ne yaptınız nasıl çözüldü?

1-en kuvvetli ihtimal bu.akü olabilir akünüzü değiştirin.muhtemelen ömrünün sonunda geliyor.
    2-fren tertibatındaki kablolara ve soketlerine baktırın oksitlenme veya soyulma olabilir.
  • Arkadaşlar 40000 km bakımından yeni geldim.Aracım 95 HP 1.3 duologic punto evo.Birmot'ta bu işten iyi anlayan bir usta ile test sürüşü yaptık.Bana söylediği;dur kalk trfikte start stopu kapat ve ekonomi konumunda kullanma oldu.Ekonomiyi uzun yolda kullan dedi.Ayrıca kırmızı ışıkta durduk vitesi boşa alma dedi.Ayak fren pedalına basılıyken zaten debriyaja basılı gibi oluyormuş yan ibalataya zarar vermiyormuş.Bu anlattıklarım kısa sürede debriyaj balatasını değiştirmeyelim diye.Bu arada fiyatı 1200 tl imiş.Sevgiler...
  • Punto Türkiye ailesine sizleri de bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lektonstar -- 18 Nisan 2015; 17:05:30 >
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.