Şimdi Ara

<<<....FIAT PUNTO EVO KULÜBÜ(39 üye)....>>> (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.272
Cevap
20
Favori
117.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KmL-05

quote:

Orijinalden alıntı: lektonstar

quote:

Orijinalden alıntı: KmL-05

Arkadaslar merhaba , birkac sey sormak istiyorum.

3 ay once aldigim 1.3 mjet evo aracimi gecen ustaya goturdum. Motor uagi yag filtresi hava filtresini 125 liraya yaptirdim.

Ayrica arka kapi gergilerinide ben almistim, ikisini 25 liraya degistirdi.Balatalar iyi dedi.

120bindeki arac icin baska biseye gerek varmiydi acaba ?

Ayrica motor yagina baktim, siyahti. Bu normalmi acaba ?

Su motor sogutma gorevi olan su nedir ? Azalmis gibi sanki, yani kabin yarisindan az. Pembe renkli olan. Ona ekleme yapmalimiyim ?
    Bu konularda biraz cahilim affedin :)

Motor soğutma sıvısı azalmış. Hemen üzerini tamamlayın. Motor sıvısı %50 saf su % 50 antifriz den oluşur. Özellikle bu aylarda çok çok önemli.
    Yağın siyah olması normal, sorun yok. Yağı ilk koyduğunuzda kontrol edin, yine siyah olduğunu görürsünüz. Motorun için tam olarak temizlenemediği için yağ siyahlaşıyor maalesef. Bu arada yağ olarak ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama castrol edge 5-40 turbo dizel yağını tavsiye ederim. Bir de aracınız kaç km de belirtseydiniz daha iyi yardımcı olurdum.

Hocam yag kartina baktim castrol 5 40 koymus.
    O siviyi tamamlamak icin nerden bulabilirim ? Suyla karistirip koyucam sanirim.
    Arac 125 binde hocam.
    Daha onceki arkadas neler yapti bilmiyorum, servisin elinede kalmak istemiyorum acikcasi , dunya masraf cikarmasinlar.
    Nasil ne sekilde kontrol edebilirim eksiklikleri ?

Bu arada hocam birsey daha sorcam.
    Motordan sanki fazla ses gekiyor gibi. Bunu arkadasim bindiginde de soyledi. Acaba fazla km denmi kaunaklaniyor bu yoksa baska sebebi varmidir ?

Ses durumu görecelidir. Kimi aracı çok dinler herşey rahatsız etmeye başlar onu. Kimi umursamaz, sorun olsada normal gelir ona. İşinin ehli bir ustanın görmesi uygun olur. Motor sıvısını yapı marketlerde bulabilirsiniz yada bosh car servis tarzı bir yere gidebilirsiniz. Olmadı özel fiat servislere gidersiniz. Bana sorarsanız bosh car servis ço iyi iş yapıyor. Ben de fren balatalarımı orada değiştiricem. Sizi PUNTO TÜRKİYE forum sitemize davet ediyorum. Bu tarz sorularınıza tecrübeli ve bilgili arkadaşlarımız yardımıyla çok daha sağlıklı cevap alabilirsiniz.
  • 2011 model punto evo 1.3 mjet dinamıc 19850 km gri de aracım var. Geçen kaza yaptım. On kaput ontampon değişti bagaj kapagı arka tampon sol çamurluk boyandı sol far değişti orjinal oarçalarıyla. Sizce budumda arac ne kadar eder kazadan once 32500-33000 tl arasındaydı fiyat? Ne derdşniz kaça satılır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axi2934 -- 3 Ağustos 2013; 4:52:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: axi2934

2011 model punto evo 1.3 mjet dinamıc 19850 km gri de aracım var. Geçen kaza yaptım. On kaput ontampon değişti bagaj kapagı arka tampon sol çamurluk boyandı sol far değişti orjinal oarçalarıyla. Sizce budumda arac ne kadar eder kazadan once 32500-33000 tl arasındaydı fiyat? Ne derdşniz kaça satılır ?

walla gecmış olsun baya hasar var

bir arkadasım 12.000 tl lik ön tampon sol iki kapı kasaı yapmıtı 36.000 lik piıyasada28 e satamadı. sizin bira zdaha cok olduğu için 20 ye satılır mı bilmem

cok gecmıs olsun
  • Punto evo 1.4 active 2011 siyah 77 hp ama servste faturya baktm 105 hp gozuyor :)) benide ekliyebilrsnz arkdsalar.

• 2011 evo active buldum 24500 lira ve 19 bin km kullanan arkadaşlar sizce bu kadar eder mi yoksaaaynı parayı 2010 tjet grande yi mi vereyim
  • Arkadaşlar düz viteste 95 beygirlik bir versiyon yok mu? Sadece otomatiklerde görüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cduman

Arkadaşlar düz viteste 95 beygirlik bir versiyon yok mu? Sadece otomatiklerde görüyorum...

Yeni Punto'larda var.

• 2005 1.3 dizel punto var arkadaşlar
    bakmaya değer mi
    144 binde araç bu km de dizel araç alınır mı, nedir puntonun bu modeli hakkındaki görüşleriniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: b@un

quote:

Orijinalden alıntı: axi2934

2011 model punto evo 1.3 mjet dinamıc 19850 km gri de aracım var. Geçen kaza yaptım. On kaput ontampon değişti bagaj kapagı arka tampon sol çamurluk boyandı sol far değişti orjinal oarçalarıyla. Sizce budumda arac ne kadar eder kazadan once 32500-33000 tl arasındaydı fiyat? Ne derdşniz kaça satılır ?

walla gecmış olsun baya hasar var

bir arkadasım 12.000 tl lik ön tampon sol iki kapı kasaı yapmıtı 36.000 lik piıyasada28 e satamadı. sizin bira zdaha cok olduğu için 20 ye satılır mı bilmem

cok gecmıs olsun

arkadaşım bendede aynı aracın duologic olanı var benimde kaput ve sol çamurluk değişti sağ çamurluk ve sol kapı boyandı . şimdi ilanlara bakıyorum 30-36 bin arası ve çoğunda ya kusurlar (boya değişen) var yada km si çok yüksek şunuda söyliyim fiat bayinin yeni araç almam durumunda bana teklif ettiği fiyat 28 bin tl onlarda 30 a bayiden diye satıcaklar ama büyük ihtimal biz kendimiz araçlarımızı o fiyatlara satamayız sana tavsiyem kullanabildiin kadar kullan ver fiat bayine sıfır bir araç al çık hiç uğraşma..
  • ARKADAŞLAR ACİL YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM. NASİPSE ARANIZA KATILACAĞIM.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2011-punto-evo-1.3-multijet-dynamic-cam-tavan-142491362/detay

MERAK ETTİKLERİM :

ESP - CRUISE CONTROL - STAR&STOP -- FELAN DYNAMİC DE STANDARTMI YOKSA İLAVE DONANIMLARMI İLANLARDA SKYDOME GÜVENLİK PAKETİ FLN YAZIYOR

HANGİ DONANIMLAR MEVCUT ARAÇTA NASIL ÖĞRENEBİLİRİM ?

SON OLARAK BU FİYATI HAK EDİYOR MU ?

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PLAYER66 -- 4 Kasım 2013; 23:48:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PLAYER66

ARKADAŞLAR ACİL YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM. NASİPSE ARANIZA KATILACAĞIM.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2011-punto-evo-1.3-multijet-dynamic-cam-tavan-142491362/detay

MERAK ETTİKLERİM :

ESP - CRUISE CONTROL - STAR&STOP -- FELAN DYNAMİC DE STANDARTMI YOKSA İLAVE DONANIMLARMI İLANLARDA SKYDOME GÜVENLİK PAKETİ FLN YAZIYOR

HANGİ DONANIMLAR MEVCUT ARAÇTA NASIL ÖĞRENEBİLİRİM ?

SON OLARAK BU FİYATI HAK EDİYOR MU ?

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

otomatiklerde hepsi standart ama manuellerde esp, s&s standart değil ek paketlerle alınabiliyordu. adamı arayıp sorabilirsiniz. fiyat bana göre çok uygun.
  • PLAYER66 P kullanıcısına yanıt
    fiyatı oldukca uygun gozukuyor eger satıcının dediği şekilde ise
  • Ankara'da 15inc sac jant satan var mi.

• quote:

15000 liralık hasar çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: PLAYER66

quote:

15000 liralık hasar çıktı

bi b.kluk olduğu belliydi. yoks dizel hemde skydome lu o fiyatlara olmaz...
  • İyi aksamlar yakin bir zamanda manuel vitesli punto evo almayi düşünüyorum yaklasik 7-8 ay sonra size bazi sorularim var.

1. Punto evo en fazla 75.000km yapmis kazasiz yada 1-2 parca değişenli 1.3motor olanini kaca bulurum fiyat olarak (bütçe 25bin tl en fazla)

2. Grande punto varken punto evo almak icin 3-4 bin tl fazla vermeye gerek var mi ? Yani g.p ile punto evo arasinda cok fark varmi konfor vs.

3. Yilda tahminen 15 bin km yaparim m.jete gerek var mi yoksa daha ucuza 1.4fire lpgli mi alayim?

• quote:

Orijinalden alıntı: samet_emre

İyi aksamlar yakin bir zamanda manuel vitesli punto evo almayi düşünüyorum yaklasik 7-8 ay sonra size bazi sorularim var.

1. Punto evo en fazla 75.000km yapmis kazasiz yada 1-2 parca değişenli 1.3motor olanini kaca bulurum fiyat olarak (bütçe 25bin tl en fazla)

2. Grande punto varken punto evo almak icin 3-4 bin tl fazla vermeye gerek var mi ? Yani g.p ile punto evo arasinda cok fark varmi konfor vs.

3. Yilda tahminen 15 bin km yaparim m.jete gerek var mi yoksa daha ucuza 1.4fire lpgli mi alayim?

1.30 bine bulursun bence
    2. punto evo dynamic derim baska bir sey demem
    3.20 bın asagı ise lpg lı de olur neden olmasın
  • Arkadaşlar Brava 1.6 sahibiyim Punto EVo'yu hiç bilmiyorum 1.4 Dynamic 2012 68binde bu araç nasıl sizce?KM biraz çok degil mi yaşa göre?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-eylulotomotivden-satilik-punto-evo1-4-dynamic-143189010/detay/

Yayından kalkmış...kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talin -- 12 Kasım 2013; 23:02:59 >
  • arkadaşlar iyi forumlar...dizel punto alacağım heralde..bu aracın fiyatı çok değil mi sizce....http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-95-beygir-dizel-otomatik-gps-punto-evo-142072343/detay/
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.