Şimdi Ara

Sony Ericsson XPERIA X10, Android 2.1'den sonraki güncellemeleri almayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
10.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Tüketici Elektroniği Fuarı 2011'de tanıttığı XPERIA Arc modeliyle tüm dikkatleri üzerine çeken Sony Ericsson'dan mevcut kullanıcılarına kötü bir haber var. Firmanın son dönemdeki en iyi telefonlarından birisi olarak gösterilen Android işletim sistemli XPERIA X10'un, Android 2.1 sonrasındaki güncellemeleri (2.2, 2.3) almayacağı doğrulandı.

4-inç boyutunda ekrana ve 1GHz işlemciye sahip olan XPERIA X10, piyasaya Android 1.6 işletim sistemiyle sunulmuştu. Son olarak Android 2.1'e güncellenen telefon, Froyo veya Gingerbread güncellemesi almayacak ancak Sony Ericsson, kullanıcı deneyimini arttıracak bazı güncellemeler (çoklu dokunmatik desteği gibi) sunacak.

XPERIA X10 için yeni Android sürümleri resmi olarak çıkmayacaksa da, riski göze alan kullanıcılar resmi olmayan Android 2.2 ve Android 2.3 ROM'larını kurabilecek.

• Çok büyük bir şaçmalık olacak bu sonyericsson için . Yine çizdircek karizmayı
  • Yazık ettiler süper cihaza. 2.1 androide millet 1000 lira verdi. 1gz olan bir cihaz en kötü 2.2 froyo ile olmalı.
  • sony'nin ne mal olduğu ortada .

sony'nin havası çöktü . yazılım desteği veremyen bir firmadan kim telefon satın almak ister ki ???
  • İlk dokunmatik symbian da onlarındıda ne işe yarıyorlardı. S60 çok daha kullanışlıydı sonye göre.
  • işlemcisi 1 ghz ama o kadarda kuvvetli değil diye duymuştum. en güzel yeri kamerasıydı ama onada yazık oldu.
  • güzel gözüküyor ama marka olrak teredüt yaratıyor bende neden acaba ?
  • Siz gene dua edin MultiTouch gelecekmiş

2.2 ve 2.3 mutlaka birileri yapar custom ROM olarak...
  • arc ve x10 ikiside farklı işletim sistemi mi kullaniyo ?
  • Kötü haber ama custom rom larla bu cihazı se kullanıcıları uçurur
  • quote:

Orijinalden alıntı: se(dd)at

Siz gene dua edin MultiTouch gelecekmiş

2.2 ve 2.3 mutlaka birileri yapar custom ROM olarak...

2.2 zaten var custom rom olarak ama gelıstırılmeye ıhtıyacı var . yakında stabıl hale gelır.. sony nın yaptıgı ıs hanı!! ama bununda cozumu var tabıı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr...daredevil
    arc ve x10 ikiside farklı işletim sistemi mi kullaniyo ?

İşletim sistemleri aynı fakat versionları farklı.

X10 Android 1.6(Donut) ile piyasaya sürüldü sonra Android 2.1(Eclair) ile güncellendi.
    Xperia Arc ise Android 2.3(Gingerbread) ile piyasaya sürülecek ve belki Android 2.4 güncellemesi gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukkk

Kötü haber ama custom rom larla bu cihazı se kullanıcıları uçurur

ucuyor zaten xda sagolsun :D orjınal romundan cok daha hızlı benım cıhaza su an
  • quote:

Orijinalden alıntı: se(dd)at

quote:

Orijinalden alıntı: dr...daredevil
    arc ve x10 ikiside farklı işletim sistemi mi kullaniyo ?

İşletim sistemleri aynı fakat versionları farklı.

X10 Android 1.6(Donut) ile piyasaya sürüldü sonra Android 2.1(Eclair) ile güncellendi.
    Xperia Arc ise Android 2.3(Gingerbread) ile piyasaya sürülecek ve belki Android 2.4 güncellemesi gelecek.

teşekkür ederim saolun :)
  • ya en iyi telefonu denilen aletta 65k renk var :D
  • Bu SE ile Samsung akıllanmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Bu SE ile Samsung akıllanmaz.

seni bilmem de artik galaxy s ile samsung akillandi her 3-4 haftadan bir yeni romlar cikiyor hem nexus one dan sonra ilk android 2.3 guncellemsi alicak tel olucak samsung
  • iyi firma çalışanlarının kulakları epey bir çınlıcak sanırım.. custom rom çıkaranlar kadar olamıyormu koskoca firma!! adına yakışmıyor yaptıkları... (yada yapmadıkları :)
  • BU DEMEK OLUYORKİ BUNDAN SONRA ÇIKACAK XPERİA 12'Yİ YANİ ARC'I ALMAMAK ANLAMINA GELİYOR

EĞER BEN 1000 TL VERİYORSAM EN AZ BU 3-4 YIL GİTMELİ ZATEN PEK FAZLA SATAMADI XPERİA

EĞER KULLANICILARIN VE YENİLKİLERİNİ YAPMAZSA SONYERİCSSON AYNEN NOKİA BENZEYECEKTİR...

TEŞEKKÜRLER

HANGİSİ YENİLİKÇİ İSE AKILLI O DUR TEKNOLOJİ YENİLİK İSTER İPHONE 3G 3GS 4G 2G GİBİ TÜM TELEFONLARA UYUMLU YAZILIM ÇIKARIYOR APPLE GERÇEKTEN İŞİNİ BİLİYOR KİMSE BUNU İNKAR ETMESİN KUSURA DA BAKMASIN

TÜKETİCEYEDE ÖNEM VERMEZLERSE SONU ÇOK KÖTÜ OLUR ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ

EN AZINDAN 2.2 FROYO ALMASI GEREKİR

DH TEŞEKKÜRLER
  • Bu SE nin ceo su ne iş yapar!..teknoloji devi olmasına karşın hatta ve hatta 2 dev olmasına karşın teknolojiyi 1 yıl geriden takip etmeleri,son yıllarda hiç bir öncülüğe gitmemeleri gidememeleri...Android hatrına sadece bir güncelleme ile millete sıkı bir kazık atmaları...falanı filanı derken şu olay beni acayıp soğuttu SE'den...yıllardır se kullanırım verdiğim paralar suşi ye girmiş anlaşılan,SE yanlış yoldasın dostum,tok satıcısın anladık kimsenin fikirlerine taleplerine aldırış etmiyorsun anladık ama bukadar burnunun dikime gitme artık!!!SEnin ceo suna burdan .......sas ben diyorum başka daha nedeyim bilemedim!..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.