Şimdi Ara

Gigabyte'tan 'Hız Aşırtma Turuncusu' renginde özel tasarımlı anakart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• G1-Killer serisi altında hazırladığı oyunculara özel anakart modellerini tanıtan Gigabyte'ın bir sürprizi daha bulunuyor! Tüketici Elektroniği Fuarı 2011'de basın toplantısı düzenleyen firma, hız aşırtma tutkunları ve yüksek performans meraklıları için "OC Orange yani Hız Aşırtma Turuncusu" renginde çok özel bir anakart modeli hazırladığını açıkladı.

Gigabyte adına çalışan dünyaca ünlü hız aşırtma profesyoneli Hicookie'nin katkılarıyla hazırlanan anakart, görselden de anlaşılabileceği üzere 6 adet DIMM slotuna sahip yani Intel'in X58 platformunu temel alması kuvvetle muhtemel. Sıvı Azot bloklarının rahat kullanımı için CPU soketinin etrafını özellikle temiz bıraktığını belirten Gigabyte, yeni anakartıyla çok iddialı olduğunu söyledi ancak detaylar hakkında fazla bilgi vermedi. Üzerinde dört adet PCIe x16 slotu bulunan anakart, yüksek kaliteli bileşenlere de ev sahipliği yapıyor.

Rekor kırmak isteyen profesyonel hız aşırtmacılar ve en iyisini isteyen yüksek performans tutkunlarını hedef alacağı belirtilen anakarta ilişkin daha fazla detayın Cebit fuarında açıklanması bekleniyor.

• ÇOk gösterişli.
  • Teknolojiye katılan yeni tâbir:

Kar Beyazı, Kan Kırmızı, Çimen Yeşili, Civciv Sarısı, Patlıcan Moru, Çingene Pembesi

Hız Aşırtma Turuncusu... :))
  • Profosyonel overclocker'ların isteği üzerine dizayn edildiyse, overclock potansiyeli aşırı yüksek olur zaten şu an 980X rekoru UD9'dadır. Fakat nb soğutucusu çok yüksek çoğu soğutucunun takılmasını engelleyecektir.
  • Giganın evgadan farkı ne.yürü giga yardır giga.ben gigabytedan sr2 gibi bir anakart bekliyorum
  • hiçbirinin tasarımı ud7 ninkine yaklaşamaz sade ve şık
  • Mavi iyiydi ya :D
  • Gigabyte DFI dan alıntı yapmış.

Gigabyte'tan 'Hız Aşırtma Turuncusu' renginde özel tasarımlı anakart
  • Bana eski anakartımı hatırlattın. Ne muhteşem şeydi. Kocamandı. Full ATX.
    Muhteşem overclock makinasıydı. DFI LanParty UltraD
  • Orta sınıf kartlarda da siyah PCB ve turuncu-Sarı UV slotlar istiyoruz.

Ne güzel DFI ve MSI kartlar vardı. Şimdi yok.

Kardeşim o kadar para veriyoruz kasaya. Anakartlar çirkinleşti. Biz biraz görselliğe de önem veriyoruz.

Bunun dışında o hız aşırtmacıya kaç para verdiler acaba. Ben aynı bilgileri bir tane karta da verirdim yani.

Nedir yani turuncu renk slotlar, işlemci çevresinde minumum komponent. Zaten bunlar azıcık bu işe gönül verenlerin bildiği-talep ettiği şeyler. Demekki bu adamlar hiç takip etmiyorlar kullanıcıyı.

150-200TL ye DFI P45 T2RS plus ya da MSI P35 Platinum/Neo2 FR/-FIR gibi anakartlar bekliyoruz.

Yanlız harbi çok pahallandı sanki anakartlar yahu. Önceden 150TL ye de güzel anakartlar vardı. Şimdi 150TL ye ATX anakart bulamıyorsun nerede ise.
  • Gigabyte GA-G41M-Combo Intel G41 FSB 1333MHz (DDR3 1333(O.C.) + DDR2 1066) Soket 775 Anakart

....quad core 8400 2.66 ghz ıslemcı ...

...hı level 2x2 1333 mhz ram

...gelıd tranguılle ıslemcı sogutucu

..ocz fatalıty 550 psu ....

....gıgabyte gtx 460 ekran kartı ..

.... arkadaslar sıstmeım bu ..ben bu anakartla oc yapamadımm ...!!! yedıremedım bır turlu ... kart hakkında bılgısı olan arkadasalr yorum yazarsa sevınırım ... eger olmayacaksa degıstırecegım ..ama oluyorsa masraf yapmak ıstmeıyorum ..cunku degıstırırsem kasada alacagım ..

... 2.66 ıslemcı hızı 2.7 - 2.8 - 3.00 gıbı degısık degerlde denedım hıcbırısını yedıremedım ... bıosda ayarlarım gorunuyor ..fakat wındowsda yada eversette yada cpu -z gıbı programlarda defult calsıyor ...defult ayarlar kayıtlı olarak gorunuyor ...

... bende mı bısı var boarddamı anlamadım .... yarıdmmmmmm plsss.....!!! ayrıca gıgabyten kendı oc programında denedıgımde ıse pc kılıtlenıyor ...anlamadım ben bu ısden bısı ...
  • arkadaslar ....

Dark Falcon Akrylic Şeffaf Pencereli 4 Fanlı Full Siyah Oyuncu Kasa...

bu kasayı almayı dusnuyorum .... bılgııs olan yada kasa onerecek arkadasalr yorumlarını yazarsa sevınırım .....

... buna uygun lga 775 board alacagım .... board olarakda onerıde bulnursanızzz mutlu olurum ...

... sıstemım

..quad core 8400 ıslemcı ..

..glıt tranguılle ıslemcı sogutucu ...

.. gıgabyte gtx 460 256 bıt 1gb ekran kartı

... 4 gb 2x2 ram

.. ocz fatlıty 550 w +80 pcu....

... harddısk ve dvd

...
  • Forumda bu soruları sorabileceğin yerler mevcut. Yine Donanım/Hardware kısmında Sistem Tavsiyeleri diye kısım var.
    Adresi bu:http://forum.donanimhaber.com/forumid_475/tt.htm Orada sorabilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/forumid_183/tt.htm adresindeki Teknik Yardım bölümüne sorabilirsin.

Bir de benim bildiğim Türkçe klavyesi olmayan insanlar ı harfini basamazlar. i basmak zorunda kalırlar.
    Sen ise mâşallah ı basıp i basamıyorsun. Herhalde bilerek yapıyorsun, çünkü i olmayan klavye yok.

Bir de "arkadasalr, bılgııs, bulnursanızzz, sıstmeım, ıstmeıyorum, degerlde, eversette, calsıyor, yarıdmmmmmm plsss" kelimeleri Türkçe'de bulunmayan kelimeler.

İstersen "TÜRKÇE" sormayı dene. Cevap vereceklerdir...
  • Gigabyte GA-P43T-ES3G Intel P43 Express 1600(O.C.) DDR3 Soket LGA775 Anakart....

Asus P5P43TD/USB3 Intel P43 FSB 1600(O.C.) DDR3 1600(O.C.) Soket 775 Anakart.....

ıslemcıye oc yapacagım ...bır oncekı msj da sıstmeım yazdım arkadasalr ....

...ben oc yapmak ıcın board alıyorum bunu goz onunde bulundurarak secım yaaprmısnızz ...

..
  • ben yanlıs yere yanlıs bısıler yazdıgım ıcın kusura bakmasın kımse ..bılmedııgm ıcın ..

... bu ı lar i lere gelınce alıskanlık i kullanarak daha yavas yazıyorum klavyeye butunuyle hakım olmak gerekıyor ....ama ı kullanınca 3 de bırını atıyorsun ..yada herneyse ıste .. boyle alısmısım..solak olmamın etkısıde olabılr .. mausuda sol elımde kullanıyorum ..

... burada bunlara dıkkat edıldıgını bılmıyrdum ... gerekırse ortama ayak uydurum sorun degıl varsa bır kural ısıne gelen uyar ...uymayan gıder ..

.. yok dıkkatını cektıgı ıcın bu acıklamayı yazdınsa oyle... yapacak bısı yok ... burada anlasıldıgından emınım yazdıklarımın .. zamandan tasarruf gıbıde dusunulebılr ..

... eksık fazla harflerde yıne hızlı yazmaya calsıtıgımdan kaynaklanıyor .. ıkı tane uc tane kelımelerın sonuna koydugum harflerde belkı vurgu

...ne bılıyım sasırdım acıkcası ınternette sanalda boyle bır uyarı yada elestırı adı neyse yaptıgınızın ..kımseden duymamısdım ..

... kımse benımle ılgılenmek bana cevap vermek zorunda da degıl elbette .. ben sıteyı tkaıp edıyorum benımde yarıdıma gerek duydugum konular vardı yazdım .. zaten onbasılıgımdanda daha acemı oldugumu sız daha ıyı goruyorsunuz ...

... neyse .. sıkıntı yok ... verdıgınız lınkler ıcın eyvallah ..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.