- x
Nasıl Formula 1 Pilotu olunur?
111 Cevap39610 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

97 Mesaj
29 Ekim 2005; 19:53:43 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

ARKADASLAR NASIL FORMULA 1 PİLOTU OLUNUYOR YAZARMISINIZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vozer -- 30 Ekim 2005, 0:03:03 >

379 Mesaj
29 Ekim 2005; 21:03:03 

daha önce hiç olmadım, bilmiyorum

Hoşçakal Efsane

2459 Mesaj
29 Ekim 2005; 23:06:04 

formula 1 plotlarının kariyerlerini takip ederek

4772 Mesaj
29 Ekim 2005; 23:40:28 

Arkadaşım dalga geçiyorsun sen galiba. Önce ufak çaplı yarışlarla kartingle filan başlayacan şimdi gidip McLaren'in kapısına dayanıp f1 pilotu olamazsın.

97 Mesaj
30 Ekim 2005; 10:29:17 

yaniiiiii ???

3233 Mesaj
30 Ekim 2005; 13:25:10 

quote:

Orjinalden alıntı: frankos

yaniiiiii ???

yani vazgeç bu sevdadan...

bang! bang!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Ekim 2005; 14:22:48 

hayır sakın ümidini kesme

bak şimdi bir sponsorun olacak seni öyle destekleyecek ve yarışacağın takım için o kadar önemli bir gelir kaynağı olacakki hiç bir yarışta puan alamasan sürekli birilerine arkadan yandan çarpsan startta ışıklar sönmeden kalksanda formula 1 pilotu olabilirsin

yani yetenek filan hikaye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ETUSCH_ -- 30 Ekim 2005, 14:23:43 >

8354 Mesaj
30 Ekim 2005; 21:15:38 

vazgeç bu sevdadan mümkünü yok !!

14 Mesaj
3 Kasım 2005; 8:42:25 

sato olduysa herkes olabilir f1 pilotu...

We're the middle children of history, man. No purpose or place. We have no Great War. No Great Depression. Our Great War's a spiritual war... our Great Depression is our lives. We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.

Uzaklaştırılmış
6 Kasım 2005; 16:24:16 

oyuncak araba - akülü araba - go kart - f3 - f2 - (indy) - f1

896 Mesaj
7 Kasım 2005; 20:11:06 

ki 3-4 yaşında falan başlaman lazım bu işe

5 Mesaj
20 Kasım 2005; 18:19:57 

bilmem nasıl olunur

TAŞ TAŞI AMA LAF TAŞIMA

1634 Mesaj
6 Mayıs 2007; 15:49:50 

En önce Kartingle başlamalısın ... Sonradanda Gidip f5 falan sponsoru araman lazm ..Ama bunun için 100milyar bütçe lazm ...
Yani işin zor ........

ama Sponsor buldunmu işin kolay ...
bu arada arkadaşlarında dediği doğru ...Sato F1 ci olursa sende olursun :D

Gidip Jason Tahinci oğluna sor yada :D Türkiyedeki tek F2 ci

3243 Mesaj
6 Mayıs 2007; 18:56:09 

konu hortlamıs

neyse bende bırsey sorayım o zaman sımdı turkıyede go-kart yada f3 ıcın egıtım veren yer varmı

Formula 1 tarihinde bir sezonda yapılan 16 yarışın 15 ini kazanan,10 unda da duble yapan,o sezon içerisinde 27 tur dışında tüm yarışlarda lider giden,halen bu rekorun tek sahibi,f1 tarihinin en mukemmel ikilisi alain prost ve ayrton senna ya sahip olan tek takım.McLAREN

1155 Mesaj
8 Mayıs 2007; 12:38:56 

2 haftalık bir oğlum var,

kendim türkiye'nin iyi üniversitelerinden birinden mak.müh olarak mezunun, çift yabancı dilim var ve bilgisayar destekli tasarım ve üretim konusunda bulunduğum ilde seminerler ve eğitim vererek en iyileri arasındayım.

Yine de mümkünü varsa oğlumun bir f1 pilotu yada futbolcu olmasını tercih ederim (tabii kültür/eğitim şart)

5 yaşında spor'a başlaması gerektiğini biliyorum, bunun yanında neye ihtiyacı varsa karşılamaya çalışacağım. O yüzden, başlık hakkında bilgi sahibi kişiler varsa aranızda memnuniyet duyarım.

Yanlış anlaşılmasın lütfen, oğlumun yetenekleri yada kendi arzuları o yönde değilse bir zorlama yok, ama eminimki burada herkes babasından bu fırsatı tatmak isterdi.

Uzaklaştırılmış
9 Mayıs 2007; 10:22:25 

quote:

Orjinalden alıntı: angelmad

En önce Kartingle başlamalısın ... Sonradanda Gidip f5 falan sponsoru araman lazm ..Ama bunun için 100milyar bütçe lazm ...
Yani işin zor ........

ama Sponsor buldunmu işin kolay ...
bu arada arkadaşlarında dediği doğru ...Sato F1 ci olursa sende olursun :D

Gidip Jason Tahinci oğluna sor yada :D Türkiyedeki tek F2 ci

100 mılyarda fazla ya

301 Mesaj
9 Mayıs 2007; 13:17:16 

100 milyar başlangıç daha çık çık

Onun çizgilerinin tek bir hedefi var: Kalbiniz.
Miller'ın 8 saniyede 8 sayı
YÜZÜAK (BY ey11)
production ஜஜஜஜ*Leader Prime*ஜஜஜஜஜOptimus ©2007

2907 Mesaj
9 Mayıs 2007; 13:20:47 

Paranın yanında yetenek de lazım.

http://yasar.senturk.name.tr

5688 Mesaj
9 Mayıs 2007; 13:51:39 

Yetenek yoksa Jason derler ona göre dalgasını kaldırmak zor yani...

KING

3243 Mesaj
9 Mayıs 2007; 21:28:48 

beyler cıdden neresı egıtım verıyor.tuzla da e-5 kenarında pıst var kart sampıyonaları yapılıyo.orası egıtım verırmı.

Formula 1 tarihinde bir sezonda yapılan 16 yarışın 15 ini kazanan,10 unda da duble yapan,o sezon içerisinde 27 tur dışında tüm yarışlarda lider giden,halen bu rekorun tek sahibi,f1 tarihinin en mukemmel ikilisi alain prost ve ayrton senna ya sahip olan tek takım.McLAREN

2907 Mesaj
9 Mayıs 2007; 23:32:49 

quote:

Orjinalden alıntı: MMX 166

beyler cıdden neresı egıtım verıyor.tuzla da e-5 kenarında pıst var kart sampıyonaları yapılıyo.orası egıtım verırmı.

Ralli okulu var, fakat pist yarışlarıyla ilgili bir okul olduğundan emin değilim. Bu tür okullar Fransa ve İngiltere'de çok fazla.

3243 Mesaj
9 Mayıs 2007; 23:46:38 

quote:

Orjinalden alıntı: Challenger

Ralli okulu var, fakat pist yarışlarıyla ilgili bir okul olduğundan emin değilim. Bu tür okullar Fransa ve İngiltere'de çok fazla.
pekı nerede.ıstanbul damı

2907 Mesaj
10 Mayıs 2007; 10:40:17 

quote:

Orjinalden alıntı: MMX 166
pekı nerede.ıstanbul damı

Buraya bakabilirsiniz:
http://www.teamactive.org/

F3 eğitimi de var.

2146 Mesaj
15 Mayıs 2007; 20:18:34 

İyi para kazanıyorlar ama.

929 Mesaj
16 Mayıs 2007; 11:29:52 

Arkadaşlar Türkiyede bunun eğitimi veriliyor. İstanbulda karşıdaydı galiba Anadolu yakası. Geçen sene Ntv deki bir programı çımıştı bu çocuklar. Çocukların yaşları 7-8 arası. Karting yapıyorlardı. İşin temelini. Size şunu açıkca söyleyebilirim. Göreceksiniz 5 yıl içinde Türkiyede bir çok f1 pilotu yetişecek. Nerden mi anladım. Çevrenizde ne kadar çok hali saha var dimi. Son 2 yıldır farkettiğim çevremde Karting pistlerinin arttığı aynı Halı sahaları gibi. Bu Türkiyede motor sporlarına olan ilgiyi gösterir. Nitekim ben inanıyorum ki buralardan iyi yetenekler çıkacaktır. Tuncay Şanlı nasıl futbola halı sahada başladıysa bizimde formula-1 de bu tarz yeteneklerimiz bu karting pistelerinden çıkacaktır. Hayal değil. Yıllarca önce F1 Türkiyede izlemek nasıl hayal gibi olup gerçek olduysa buda gerçek olacaktır. İnancım tam.

3243 Mesaj
16 Mayıs 2007; 18:24:00 

sarman o tıcarı yerler maglesef bu tarzda pılot cıkaramaz.oncelık refleks.bende 2 yıldır takılıyorum,bı nane oldummu hayır aynı ben.

ıstersenız bı gun tum f1 bolumu kapısalım

109 Mesaj
16 Mayıs 2007; 18:48:23 

benim bi projem var ama tutmaz...

TOFAŞ F1 Team

Sponsorlar:
Yakıt: Aygaz LPG
Lastik: Petlas AŞ. veya Lassa
Sigara: Maltepe
İçecek: Çaykur
Teknoloji: Casper

yakıt olarakda piknik tüpü takalım pit sırasında çabuk değiştirirz yakıtı. (dedantör sistemi)

o zaman bi Türk F1 pilotu olur.

2907 Mesaj
16 Mayıs 2007; 19:07:52 

sarman61, Almanya, İtalya, İngiltere ve Fransa gibi ülkelerde bir sürü yarış okulu var. F1'de yarışabilecek pilot çıkarmak o kadar kolay değil. Eğer olsaydı, oradakiler de çıkarabilirdi. F1 pilotu çıkarmak için karting yetmez. Daha üst basamaklarda da yarışılması ve deneyim kazanılması gerekir. Bir Schumacher örneğini düşünün. Bir sürü seride yarıştı ve sonra Jordan'da yarışabildi. Keza Massa da senelerce Formula Renault'ta yarıştı ve domine etti, sonra F1'e geçti. Bildiğimiz birçok F1 pilotu birçok seride yarıştı. Türkiye'de böyle bir seri yok. Yurt dışına gitmeleri şart.

929 Mesaj
17 Mayıs 2007; 13:08:11 

Siz beni anlamadınız galiba. Benim anlatmak istediğim şuydu. Bu işler biryerden başalayacaktı dimi. Zamanla. Önce formula-1 pisti ardından karting pistleri yakında bu işin ligleri kurulur. Yani Türkiyede bu tarz motorsporlarına ilgi hızla artıyor. Yani talep arz meselesi. Benim inancım tam. Bernie İstanbul parkı aldı yakında f1 kursu açarsa hiç şaşırmam. Yakın bir gelecekte bizim ülkemizdede bu tarz seriler düzenlenir. Yani işin temeli ne bu sporlarda karting. Biz işin temeline başladık her ne kadar ticari ve Amatörce yapılmış olsada bir şekilde başladık. Zamanla bunun bir üst basamağına çıkacağız kanaatindeyim.

95 Mesaj
22 Temmuz 2007; 20:44:03 

Abi maddi durumun nedir ilk once sen onu soyle bir yarısa katılmanın bedeli en az 500ytl.eger maddi durumun cooook iyi deilse araba kiralıyıp yarısa bilirsin 3.000 ytl civarında tek yarıs icin kira bedeli bu.Sen en iyisi bu sevdadan vazgeç ama illa yapmak istiyorsan istanbul ve izmit bu is icin uygun iller kartingden baslayabilirsin.Benim bildigim kadarıyla boyle cok ayrıntıya girmedim.Bunları bilmen yeterli ama Türkiye de olamassın.Finlandiya ve isvecte bunların dersi veriliyo bir de onu biliyorum.

ÇILGIN GS'Lİ

95 Mesaj
22 Temmuz 2007; 20:47:29 

Tahincioglu bile kac yerde sampiyon geldi ust uste sampion oldu su an gp2 de ve her yarısta ya yarıs dısı yada sonuncu bu isler ole kolay deil.

ÇILGIN GS'Lİ

95 Mesaj
22 Temmuz 2007; 20:50:00 

Cok kucuk bir sansın var matamatiksel olarak yüzmilyonda bir gibi bisi.

ÇILGIN GS'Lİ

521 Mesaj
23 Temmuz 2007; 15:32:25 

f1 pilotu olmak için önce para lazım tabi hem de çok sonra yurt dışına gidersin fisichella f1 pilotları yetiştirmek için motor sporları okulu açtı tabi oraya girmek içinde paradan sonra biraz da yetenek lazım yetenek de para da yoksa mümtaz tahincioğlu gibi bi baban olcak motor sporlarında önemli bi görevde
imkansız değil f1 pilotu olmak. küçük yaşta başlamak+çook para+yurt dışı+brz yetenek+sabır... gerisi gelir

797 Mesaj
24 Temmuz 2007; 12:13:30 

en iyisi sabah akşam dua et "Allah ım inşallah jean todt beni keşfeder de f1 pilotu olurum"diye.

bir bakarsın kabul olur

burası Türkiye ,umut fakirin ekmeği.

pera kullanıcısı!

521 Mesaj
24 Temmuz 2007; 14:35:11 

quote:

Orjinalden alıntı: sumituran

en iyisi sabah akşam dua et "Allah ım inşallah jean todt beni keşfeder de f1 pilotu olurum"diye.

bir bakarsın kabul olur

burası Türkiye ,umut fakirin ekmeği.

4145 Mesaj
24 Temmuz 2007; 18:36:21 

bu konuya uzun zamandır bakmıyordum,yazılanları bugün okudum
sarman'ın söyledikleri çok mantıklı
sarman zaten 1-2 yıl içinde f1 pilotu yetiştiririz dememiş zamanla bu işin olucağını söylemiş ve bence doğruda söylüyor
bu işler duayla kısmetle olmaz,eğitim ve buna bağlı olarakta çalışmayla olur
belki 10 sene belki 20 sene ama gerekli ilgi gösterildikçe başarılabilecek birşey

Simone...

577 Mesaj
1 Ağustos 2007; 16:02:25 

itimat fedakarlık deneyim ister (kelimelerin eşanlamlılarını araştırınız )

Hayatın Anlamı Seni Seven Kişiyi
İki Sözü ile Anlayabilmektir

379 Mesaj
1 Ağustos 2007; 23:30:04 

quote:

Orjinalden alıntı: OğuzhanAhan

niye

Hoşçakal Efsane

355 Mesaj
18 Eylül 2007; 19:37:11 

hadi bende hortlatıyım bari horrttt

Only Galatasaray

114 Mesaj
11 Kasım 2007; 15:42:11 

Çok para lazım... Paran varsa biraz yeteneğin beLki oLursun.

Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

11068 Mesaj
13 Mayıs 2009; 18:10:02 

Öncelikle Türkiye'de çok çok zor imkansıza yakın.Ayrıca maddi destek şart.Schumi ve Senna'nın ailesi 3-4 yaşlarında iken evine go-kart almışlar düşün artık...

We fought him hard we fought him well
Out on the plains we gave him hell
But many came too much for Cree
Oh will we ever be set free?

3243 Mesaj
13 Mayıs 2009; 18:40:37 

quote:

Orjinalden alıntı: Seytan Kobra
Öncelikle Türkiye'de çok çok zor imkansıza yakın.Ayrıca maddi destek şart.Schumi ve Senna'nın ailesi 3-4 yaşlarında iken evine go-kart almışlar düşün artık...

sadece go-kart ıle bıtse yıne ıyı.
honda 9 beygırlık go-kart otomobılı 6000dolar cıvarı.ama ıs bununla bıtmıyor.

2982 Mesaj
13 Mayıs 2009; 22:34:49 

Temel şeyleri karting de öğrenip yurtdışındaki open wheel sınıflarına girmek lazım,discovery de vardı bir belgesel,bayağı uğraşıyordu elemanlar seçilebilmek için.Çok para olması şart ve yurtdışına gitmek lazım yani TR de olmaz bu iş.

1340 Mesaj
17 Mayıs 2009; 16:00:55 

Nasıl pilot olunur desen mantıklı olurdu.Nasıl Real Madrid'de futbolcu olunur gibi bir soru olmuş.

1828 Mesaj
17 Mayıs 2009; 16:14:03 

Fiziksel olarak ta çok iri kıyım olmamak lazım heralde. Benim gibi 1.92-100 kg olursan anca tır yarışlarına katılabilirsin

Genelde F1 pilotları 70 kg'yi aşmıyor sanırım

2982 Mesaj
17 Mayıs 2009; 22:27:23 

Kubica 70 den fazla galiba.

403 Mesaj
28 Haziran 2010; 14:57:10 

quote:

Orijinalden alıntı: voltran2007

benim bi projem var ama tutmaz...

TOFAŞ F1 Team

Sponsorlar:
Yakıt: Aygaz LPG
Lastik: Petlas AŞ. veya Lassa
Sigara: Maltepe
İçecek: Çaykur
Teknoloji: Casper

yakıt olarakda piknik tüpü takalım pit sırasında çabuk değiştirirz yakıtı. (dedantör sistemi)

o zaman bi Türk F1 pilotu olur.

şaka gibi ama öyle bir şey olsa tribünler fullenir.

403 Mesaj
28 Haziran 2010; 14:59:14 

quote:

Orijinalden alıntı: coolfire

Fiziksel olarak ta çok iri kıyım olmamak lazım heralde. Benim gibi 1.92-100 kg olursan anca tır yarışlarına katılabilirsin

Genelde F1 pilotları 70 kg'yi aşmıyor sanırım

Mark Webber 74kg.

403 Mesaj
28 Haziran 2010; 15:01:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Brothers of Metal

Nasıl pilot olunur desen mantıklı olurdu.Nasıl Real Madrid'de futbolcu olunur gibi bir soru olmuş.

nasıl pilot olunur deseydi, siz değerli üyelerimiz "git atatürk havalimanı uçuş okuluna, orayı bitir pilot olursun" derdiniz. formula pilotu olarak vurguluyor ki yanlış anlaşılma olmasın. neyi mantıklı olmamış ?

403 Mesaj
28 Haziran 2010; 15:06:01 

quote:

Orijinalden alıntı: OğuzhanAhan

Güntekin özveri tecrübe ister.. > ?

621 Mesaj
29 Haziran 2010; 2:11:48 

Bence bu sevdadan vazgeç

+~The Crow~+

Come back for Revenge

2081 Mesaj
23 Mayıs 2011; 17:00:45 

quote:

Orijinalden alıntı: sarman61

Arkadaşlar Türkiyede bunun eğitimi veriliyor. İstanbulda karşıdaydı galiba Anadolu yakası. Geçen sene Ntv deki bir programı çımıştı bu çocuklar. Çocukların yaşları 7-8 arası. Karting yapıyorlardı. İşin temelini. Size şunu açıkca söyleyebilirim. Göreceksiniz 5 yıl içinde Türkiyede bir çok f1 pilotu yetişecek. Nerden mi anladım. Çevrenizde ne kadar çok hali saha var dimi. Son 2 yıldır farkettiğim çevremde Karting pistlerinin arttığı aynı Halı sahaları gibi. Bu Türkiyede motor sporlarına olan ilgiyi gösterir. Nitekim ben inanıyorum ki buralardan iyi yetenekler çıkacaktır. Tuncay Şanlı nasıl futbola halı sahada başladıysa bizimde formula-1 de bu tarz yeteneklerimiz bu karting pistelerinden çıkacaktır. Hayal değil. Yıllarca önce F1 Türkiyede izlemek nasıl hayal gibi olup gerçek olduysa buda gerçek olacaktır. İnancım tam.

google dan aratıp buldum,yazdıktan itibaren 4 yıl geçmiş,bırak ilgi fazlalığını seneye yapılmayabilir

hayal gibi olup gerçek olduysa tekrar hayale döncek gibi

şimdi aklıma bişey geldi ama siyaset yaptın diye kapatıcaklar konuyu o nedenle yazmıyorum.

Nisso

3243 Mesaj
23 Mayıs 2011; 17:12:05 

2003 sezonu barcelona gp sporası o uzuntu ıle okay karacan ı aramıstım.
bende sordum okay a ben f1 pılotu olumrmuyum dıye

2687 Mesaj
31 Mayıs 2011; 10:14:25 

F1 pilotu olunmaz, dogulur

591 Mesaj
2 Haziran 2011; 20:03:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Northern

formula 1 plotlarının kariyerlerini takip ederek

Hepsinin farklı hayat hikayesi var.

Kubica 74, Webber 76, Petrov +80, Wurz +80...

quote:

Orijinalden alıntı: sarman61

google dan aratıp buldum,yazdıktan itibaren 4 yıl geçmiş,bırak ilgi fazlalığını seneye yapılmayabilir

hayal gibi olup gerçek olduysa tekrar hayale döncek gibi

şimdi aklıma bişey geldi ama siyaset yaptın diye kapatıcaklar konuyu o nedenle yazmıyorum.

Bay E bbcye yaptığı açıklamada 20 yıl buradayız dedi.Tribün doluluğu açısından 2011 rekor oldu.

0 Mesaj
5 Ağustos 2011; 11:55:06 

formula 1 pilotu olmak için kaç yaşına kadar go cart kullanmak gerekli bilen var mı arkadaşlar?

0 Mesaj
5 Ağustos 2011; 11:59:12 

cevaplayan yok mu?

1598 Mesaj