Şimdi Ara

Samsung'dan netbook/tablet tasarımlı melez bilgisayar: Sliding 7

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden Samsung, Sliding PC 7 adını verdiği netbook/tablet tasarımlı hibrit bilgisayarını duyurdu. Aslına bakılırsa Slider PC 7, Apple'ın MacBook Air modeline rakip olabilece incelikte bir netbook ancak klavye tercihinin kızaklı tasarımdan yana yapılmasını ve dokunmatik ekrana ekrana yer verilmesi, onun aynı zamanda tablet bilgisayar olarak kullanılmasını da mümkün kılıyor. Intel'in Oak Trail platformunu kullanan sistem, Windows 7 Home Premium işletim sistemiyle geliyor.

Ağırlığı 1 kilogram'n altında olan Samsung Sliding PC 7, 10.1-inç büyüklüğünde ve 1366 x 768 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahip. 1.66GHz'de çalışan Atom Z670 işlemcisinden güç alan netbook, 2GB bellek geliyor ve işlemciye entegre Z600 serisi grafik birimini kullanıyor. 32GB veya 64GB kapasiteli SSD depolama sürücüsü ile alınabileceği belirtilen hibrit tasarımlı netbook, çok formatlı kart okuyucusu, 1.3MP kamera, 802.11n WiFi, 3G, WiMAX ve HDMI gibi özelliklerle geliyor.

Harici cihazlarla bağlantı için üzerinde USB portu da bulunan Sliding PC 7'nin tek bir şarj ile 9 saate kadar çalışabildiği belirtiliyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Windows 7 Home Premium işletim sistemiyle gelen melez tasarımlı yeni bilgisayar, gelişmiş dokunmatik ekran deneyimi için Samsung'un Touch Launches arabirimi ile güçlendirilmiş. Yenilikçi, dinamik tasarımı ile dikkat çeken Samsung Sliding PC 7'nin Mart ayında kullanıma sunulması beklenirken, yurt dışında 699 dolar seviyesinden başlayan fiyatlarla satılacağı açıklandı.

• Tasarımı çok güzel olmuş.
  • Işte bu benim cihazım. Tam da bana göre bir cihaz. Çünkü tablet ile netbook arasında kalmıştım. Tabletlerin beğendiğim sürümleri android kullandığı için almak istemiyordum. iPAD in de eksiği çoktu. En iyisi Windows kullanan bir cihazdı ama onlarında şarj ömürleri kısaydı.

Bu ilaç gibi oldu. Inşallah buraya da gelir.
  • acaba ne zaman cıkar burada
  • Windows ve atom kullandıktan sonra tablet olsa neye yarar.

Nokia Booklet 3G'ye rakip olur ancak.
  • şekil şemal güzel de birde bunun amd fusion versiyonu olsa atdından yenmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Windows ve atom kullandıktan sonra tablet olsa neye yarar.

ARM'dan ve AMD'den iyi olduğu kesin. Bu gün android'li alıp yarın tekrar Android'li alıp, öbür gün tekrar android'li almaktan iyidir.

İşletim sistemini kendim seçerim bunda en azından. Ayrıca bu işlemci modeli gelişmiş. Bunun kaldırdığı yükü öğbürleri el arabasıyla bile taşıyamaz. Bir kere ARM koysalardı Android koyarlardı. Android'i adam yerine koyupta kullananlara şaşıyorum.

N73 kullanıyorum ve her gün yeni bir program çıkıyor. Soruyorum size daha geçen yıl çıkmış adroid sürümlerine program geliştiriliyor mu? Benim telefonum en azından 2 yıl boyunca güncelleme aldı. Hemde 2006 model. Bunu sağlayacak bir telefon şirketi söyle.

Tamam kötü bir işletim sistemi olabilir ama bunun ne önemi var ki? 5 yıldır kullanıyorum.

MeeGo istediği kadar kötü olsun. Onu kullanan bir telefon almayı düşünüyorum. Ama onu kullanan Tablet asla almam.

Tablet alırsam ancak Windows ve Linux (Mobil sistem hariç) destekli alırım.

• Güzel insan, sen burada tamamen ihtiyaçların doğrultusunda ve beklentileri dile getirerek istediğin bir ürüne ait kişisel görüşünü belirtiyorsun. Olaya sadece subjektif bakıyorsun.

Ben ise işletim sistemiyle ilgili genel bir kıyaslama yaptım. Tablet cihazlar özellikleri ve kullanım şeklinden dolayı daha kolay ve kavranabilir bir işletim sistemi olması gerekir. Windows kullanan bir tabletin kullanımı ne kadar kullanışlı olabilir ki?

Windows 7, temel olarak masaüstü ve dizüstü sistemlerde verimli çalışabilecek bir işletim sistemidir. Donanımın iyi olması gereklidir. Ancak bu özelliklerde bir makineye kapsamlı bir işletim sistemi yüklenirse, kullanıcılar istemeden de olsa her türlü uygulamayı çalıştırma ihtiyacı duyacak. Bu da performans olarak beklentileri karşılamayacak. Haliyle cihazdan soğutacak.

Ancak MacOS ve Android tabanlı sistemler kullanımı daha rahat olacaktır. Çünkü bu konuda çıkan dokunmatik ürünler daha çok ve yaygınlaşmaya da devam etmektedir. Android gelişmeye devam ediyor. Kısa bir sürede Windows düzeyine gelmesini beklemek hayalden de öteye gider.

Demek istediğim Windows kullanan kaç tablet bugüne kadar başarılı olabildi ki?

Evinizdeki masaüstü bilgisayarın dokunmatik olsa, monitörü kucağınıza yatırıp ya da kolunuzla kavrayıp kullandığınızda çok seri mi olacaksınız?

• HTC Shift kopyası-özentisi-çakması...
    Sakın yeni-özgün bir tasarım olduğunu iddia etmesinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raz0r38

quote:

ARM'dan ve AMD'den iyi olduğu kesin. Bu gün android'li alıp yarın tekrar Android'li alıp, öbür gün tekrar android'li almaktan iyidir.

İşletim sistemini kendim seçerim bunda en azından. Ayrıca bu işlemci modeli gelişmiş. Bunun kaldırdığı yükü öğbürleri el arabasıyla bile taşıyamaz. Bir kere ARM koysalardı Android koyarlardı. Android'i adam yerine koyupta kullananlara şaşıyorum.

N73 kullanıyorum ve her gün yeni bir program çıkıyor. Soruyorum size daha geçen yıl çıkmış adroid sürümlerine program geliştiriliyor mu? Benim telefonum en azından 2 yıl boyunca güncelleme aldı. Hemde 2006 model. Bunu sağlayacak bir telefon şirketi söyle.

Tamam kötü bir işletim sistemi olabilir ama bunun ne önemi var ki? 5 yıldır kullanıyorum.

MeeGo istediği kadar kötü olsun. Onu kullanan bir telefon almayı düşünüyorum. Ama onu kullanan Tablet asla almam.

adam N73 ile andoridi karşılaştırıyor.Kafanmı iyi arkadaş android markete girdinmi hiç çıkan oyunları oynadınmı.Dandik dandik java oyunlar programlar yüklüyorsun sonrada n73e çok program çıkıyor dersiniz.

Ayrıca cihaz çok güzel samsunga yakışır kalitede ama atom ile home premiumun ne kadar performaslı olacağını bilemem umarım samsung daha iyi bir işlemci veya andorid 3 koyar

• 2011 cidden tablet savaş yılı olacak.

En beğendiklerim:

- Motorola Xoom
    - Asus Eee Pad Slider

iPad 2 ne yapacak çok merak ediyorum.
  • iPad2 kapılarda kuyruk yapamadı. Ebay'de, Sahibinden'de birilerine avantadan cok para kazandıracak.
    USB olsa da olmasa da iPad2 iPad'den daha fazla satacak. Tüm dünya çıktığı gün onu konuşacak. Apple parayı sokucak delik bulamicak, adamlarda yeşil renkli kagitlara fobi oluşacak. Fanboylar alamasalar da ölümüne savaş vericekler forum köşelerinde. Alanlar mest olacak. Youtube'da ilk haftada 50bin video yüklenecek. iPad2'nin çözünürlüğü daha yüksek olduğu için AppStore da HD+ kategorisi çıkabilir. Çağdaş para birikteremezse iPad2 almak için iPad'ini satılığa çıkarabilir.
  • "iPad2 kapılarda kuyruk yapamadı" diye duzeltmiş iPad'im, kıskandı mı ne. iPadden yazdım mesajı.
    Dogrusu = iPad2 kapılarda kuyruk yapacak. ;))
    Hatta 2gece kapisinda yatanlar da olacaktır...
  • quote:

Güzel insan, sen burada tamamen ihtiyaçların doğrultusunda ve beklentileri dile getirerek istediğin bir ürüne ait kişisel görüşünü belirtiyorsun. Olaya sadece subjektif bakıyorsun.

Ben ise işletim sistemiyle ilgili genel bir kıyaslama yaptım. Tablet cihazlar özellikleri ve kullanım şeklinden dolayı daha kolay ve kavranabilir bir işletim sistemi olması gerekir. Windows kullanan bir tabletin kullanımı ne kadar kullanışlı olabilir ki?

Windows 7, temel olarak masaüstü ve dizüstü sistemlerde verimli çalışabilecek bir işletim sistemidir. Donanımın iyi olması gereklidir. Ancak bu özelliklerde bir makineye kapsamlı bir işletim sistemi yüklenirse, kullanıcılar istemeden de olsa her türlü uygulamayı çalıştırma ihtiyacı duyacak. Bu da performans olarak beklentileri karşılamayacak. Haliyle cihazdan soğutacak.

Ancak MacOS ve Android tabanlı sistemler kullanımı daha rahat olacaktır. Çünkü bu konuda çıkan dokunmatik ürünler daha çok ve yaygınlaşmaya da devam etmektedir. Android gelişmeye devam ediyor. Kısa bir sürede Windows düzeyine gelmesini beklemek hayalden de öteye gider.

Demek istediğim Windows kullanan kaç tablet bugüne kadar başarılı olabildi ki?

Evinizdeki masaüstü bilgisayarın dokunmatik olsa, monitörü kucağınıza yatırıp ya da kolunuzla kavrayıp kullandığınızda çok seri mi olacaksınız?

Aslında bu modele multi boot koyarlarsa daha iyi olabilir. Android ve Ubuntu Tablet Edition olabilir mesela. Fiyatın düşmesi açısından.

Ayrıca konuyu iyi okuduysan Samsung bu cihaza dokunmatik deneyimi geliştirmek için bazı modifiyeler yapmış. Bilmiyorum ama başarılı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkanbaba

quote:

Orijinalden alıntı: raz0r38

quote:

adam N73 ile andoridi karşılaştırıyor.Kafanmı iyi arkadaş android markete girdinmi hiç çıkan oyunları oynadınmı.Dandik dandik java oyunlar programlar yüklüyorsun sonrada n73e çok program çıkıyor dersiniz.

Ayrıca cihaz çok güzel samsunga yakışır kalitede ama atom ile home premiumun ne kadar performaslı olacağını bilemem umarım samsung daha iyi bir işlemci veya andorid 3 koyar

Arkadaşım senin işletim sistemlerinden anlamadığın belli. Java program ve oyun kullanmıyorum nerdeyse. Hep sis uzantılı. Ayrıca dandik dediğin programların bir benzerini kullanan başka bir işletim sistemi de yok.

Ayrıca Android tamam güzel ama onun güncellemelerine kimse zaman ve donanım yetiştiremiyor. Geçen LG açıklama yaptı. 2.3 den sonra güncelleme vermeyeceğiz diye. Adamlar en azından cesaret edip söyledi. Diğer firmalar çaktırmadan kesiyor desteği. Yeni modele sadece 1 yılda 2 kez güncelleme veriyorlar bir yeni modele geçiyorlar.

Aslında size telefon değil işletim sistemi satmış oluyorlar. Şimdi bu tablet android 3.0'ı bile öttürür. ( :D )
    Ama güncellemesine yetişemez Samsung. Çünkü o kadar çok ürün çıkarıyor ki.

Eğer mobil işletim sistemli bir cihaz alacaksanız Apple daha mantıklı. En azından Sistemde donanımda kendilerinin. Hemde az sayıda model ve çok sayıda destek.

Aynen söylendiği gibi: Android'de bölünmüşlük var. Önüne gelen Android'li cihaz çıkarıyor. Güncelleme veren de yok.

Sony de xperia'a güncelleme vermiyeceğiz diyor.

İstediği kadar çok uygulaması olsun. Yeni sürüme geçemedikten sonra.

• yurt dısı cıhazı gelmıstır elımde 17 adet var satılık thematrocq @ hot
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.