Şimdi Ara

İherb Türkiye için bitmiştir maalesef (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.545
Cevap
3
Favori
110.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

VETERİNER HİZMETLERİ, BİTKİ SAĞLIĞI, GIDA VE YEM KANUNU (http://www.memurlar.net/haber/169469)

Kanun No. 5996 Kabul Tarihi: 11/6/2010

3. madde 65 nolu alt bendi:

quote:

65) Takviye edici gıdalar: Normal beslenmeyi takviye etmek amacıyla, vitamin, mineral, protein, karbonhidrat, lif, yağ asidi, amino asit gibi besin öğelerinin veya bunların dışında besleyici veya fizyolojik etkileri bulunan bitki, bitkisel ve hayvansal kaynaklı maddeler, biyoaktif maddeler ve benzeri maddelerin konsantre veya ekstraktlarının tek başına veya karışımlarının, kapsül, tablet, pastil, tek kullanımlık toz paket, sıvı ampul, damlalıklı şişe ve diğer benzeri sıvı veya toz formlarda hazırlanarak günlük alım dozu belirlenmiş ürünleri,
  • bu sevdadan vazgeçmeyiz, gıda takviyesi alamdan spor olmaz mı bal gibi olur...tr deki satıcılara da para yedirmem, kusura bakmasınlar...göz göre göre kazık yiyecek değiliz...
  • bu konu benim için bitmiştir, hadi bana eyvallah, yapacak bi şey yok, dediğim gibi bu aşamadan sonra "siparişim geldi ve içeriği de şunlar" gibi mesajlar atanların bir kere daha düşünmesi gerekir.. kendi kendilerini ihbar etmektedirler.

benden de THE END.
  • 1.Doktor raporu nasıl olacak reçete tarzı mı?
    2.Tek tek ürünler mi yazacak?
    3.Özel hastane raporu kabul edilecek mi?
    4.Hangi doktordan alıcaz?
    5.Her ürün sipariş ettiğimzde yeni rapor mu alıcaz?
    6.Raporu alıp Gümrük müsteşarlığına mı gidicez?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gayrisafimillihafıza -- 19 Nisan 2011; 18:13:40 >
  • amino asiti proteini her doktor önerir...hele hele tanıdık biriyse hep öneriri...

"doktorun önerdiğine dair bir reçeteyi,"
  • şimdi bende astım raporu var işime yarar mı bu konuda arkadaşlar yoksa illa gelen ürünlerin etken maddesi mi yazmak zorunda o zaman işimiz çok zor
  • Arkadaşlar olay gerçekten bitmiştir.Ben bir doktor olarak bunu söylüyorum.İlaç raporu almak kolay değildir.Ayrıca bir doktor olarak söylüyorum,bu güne kadar hiç bir raporda protein tozu,balık yağı yazdığını görmedim.Bu raporlar resmidir.Böyle ilaç statüsünde olmayan şeyleri yazamazsınız,elle yazılan bir şey değildir,bilgisayar sistemi zaten kabul etmez. Sadece reçeteyi kabul etmiyorlar biliyorsunuz.Sizin anlayacağınız genelgeyi çıkarırırken zaruri ihtiyacı olanı mağdur etmedik diyebilmek için,yasal yollara başvurulmasın diye böyle birşey yapılmış.Sadece belki kanser hastalarında,yada ileri derece Alzhemier(bunama ) hastalığında belki böyle rapor verilebilir.Bundada ama bildiğiniz gibi doktor ve başhekim onaylı heyet kararı olabilir.Öyle proten tozu falan hiç bir raporda yer almaz.Kısaca hepimize geçmiş olsun.Gerçi kendimiz ettik kendimiz bulduk gibi olduk ama yapacak bişey yok şu anda.Artık son mesajımdı bu ,yurt içinden temin etmeye çalışacağız bundan sonra.Yada yurtdışına giden birisine nazımız geçerse ona getirtmeye çalışacağız.Saygılar.

• Bir çıkar yolunu bulmaya çalışacağız artık, yapacak birşey yok şimdilik bekleyip durumu görmek dışında.
    Olmadı bu işin bavul ticaretini yapanlarla getirteceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burzumvarg

bu sevdadan vazgeçmeyiz, gıda takviyesi alamdan spor olmaz mı bal gibi olur...tr deki satıcılara da para yedirmem, kusura bakmasınlar...göz göre göre kazık yiyecek değiliz...

senden yukarıda rica etmişler yazını değiştirmen için, yok illa anlamıycan inat edicen anlamamak için. GÖZ GÖRE GÖRE SENİN GİBİLER YÜZÜNDEN BU HALE GELDİK, Artık kazığı istediğin yerden pozisyonda yersin bu zamandan sonra..
  • Hiç birşey almam Türkiyeden
  • 3 - 13.06.2010 tarihli ve 27610 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununun 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının 65 nolu alt bendinde tanımlanan "takviye edici gıdalar" ile 06.12.2003 tarihli ve 25308 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Türk Gıda Kodeksi 2003/42 nolu Sporcu Gıdaları Tebliği'nin 4 üncü maddesinde tanımlanan "sporcu gıdaları"nın posta ve hızlı kargo yoluyla getirilmesi mümkün bulunmamaktadır.

Ancak, bu kapsamdaki ürünleri doktor tavsiyesi ile kullanan kişilerin, hastalıklarına dair resmi hastaneden alınmış bir raporu ve doktorun önerdiğine dair bir reçeteyi, milli sporcuların ise "Milli Sporcu Belgesi"ni ilgili gümrük idaresine ibraz etmeleri halinde söz konusu ürünleri posta ve hızlı kargo yoluyla getirmelerine izin verilir.

geçmiş olsun :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McOrco -- 19 Nisan 2011; 22:51:25 >

• Benim dikkatimi çeken birşeyde 4. madde yani kozmetik ürünleride getirilemez diyo...Bilmiyorum ama bu daha büyük bir kitleye hitap ettiği için baya yankı yapacaktır bence.Ayrıca ben iherbden şu an itibariyle 3 dolarlık bir ilaç siparişi verdim gelirsede yazacam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omniaa

bu konu benim için bitmiştir, hadi bana eyvallah, yapacak bi şey yok, dediğim gibi bu aşamadan sonra "siparişim geldi ve içeriği de şunlar" gibi mesajlar atanların bir kere daha düşünmesi gerekir.. kendi kendilerini ihbar etmektedirler.

benden de THE END.

Katkılarından ve paylaşımlarından dolayı teşekkür ederiz..

Sonunda buda oldu peynir altı suyu, balık yağı, amino tabletleri posta yoluyla girişi yasaklandı. ekbesin prepatları zararlıymış gibi. kodamanların cepleri daha çok doysun diye!! yakında bimlerde görürüz bilimum ürünleri..
  • quote:

Orijinalden alıntı: magancı

quote:

Orijinalden alıntı: omniaa

bu konu benim için bitmiştir, hadi bana eyvallah, yapacak bi şey yok, dediğim gibi bu aşamadan sonra "siparişim geldi ve içeriği de şunlar" gibi mesajlar atanların bir kere daha düşünmesi gerekir.. kendi kendilerini ihbar etmektedirler.

benden de THE END.

Katkılarından ve paylaşımlarından dolayı teşekkür ederiz..

Sonunda buda oldu peynir altı suyu, balık yağı, amino tabletleri posta yoluyla girişi yasaklandı. ekbesin prepatları zararlıymış gibi. kodamanların cepleri daha çok doysun diye!! yakında bimlerde görürüz bilimum ürünleri..

Hepinizle tanıştığım için çok mutluyum arkadaşlar
    gecmiş olsun :(
    suan pazardaki tanınmıs markaların urunlerin dist. leride onlardan
    kendi mallarını satan maranki kirbarlı urunleri vsde
    dolayısıyla barı bunada el atmayın be!
    dıyecegımız hergun yenı bırseye daha el atıp ıcıne edıp
    karaborsa eskıyalık mantıgıyla
    KILIFINA UYDURARAK
    hergun bırseyın daha ıcıne edıyorlar
    Allahlarından bulacaklarından suphem olmamasına ragmen
    Yaradandan en büyük dileğim bunu biraz hızlandırmasıdır.

• Biz ürünleri yurtdışından getirtirsek iktidarın cebi nasıl dolacak ama değil mi(!), for you ve bimden alışveriş yapınız
  • rica ederim McOrco. sizin gbi aynı düşüncedeki arkdaşların olması sevindirici.. amin diyerek Katılmamak elde değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Biz ürünleri yurtdışından getirtirsek iktidarın cebi nasıl dolacak ama değil mi(!), for you ve bimden alışveriş yapınız

http://www.maranki.com/urunler.php

satanlarda kendılerınden markette satısa gecemeseler bıle
    ki sukur henuz gecemedıler eczacılar cetın cevız cıktı
  • Beyler kozmetik ürünlerini toptan yasaklamışlar farkındaysanız bu da ayrı bir skandal bu genelge çok canlar yakacak bence artık yalnız değiliz

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/04/11/ucuz-kozmetige-son şimdi iherb,yakında strawberry,dealextreme.....böyle gider bence gümrüğü kapatsınlar toptan kökünden çözsünler.

ayrıca bu haberde geçen düzenleme 2012 sonunda diyor yani iherb falanda dahildir bu sisteme gerçi genelge çıktıda bu haberle çelişiyor off kafam çok karıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackegomania -- 20 Nisan 2011; 8:23:24 >

• Bir çözüm getirilmeli bu işe, bu şekilde kalamaz. Türkiye'den satın almamızı istiyorlar madem, 5$ değerindeki ürünü 45 liradan satmayacak o zaman firmalar,
    biz de paşa paşa ülkemizden alışveriş yapacağız. Eğer bu genelge ile halkın iyiliği düşünülüyorsa, samimiyetlerini yurtiçi fiyatların cüzileştirilmesi konusunda
    baskılar yaparak göstersinler. Türkiye'de bu işi adam akıllı yapan bir firma yok ve de hepsi birbirinden kazık. (solgar, gnc vs vs.)
    Birebir abd fiyatlarında supplement satışı istiyoruz, sesimizi duysunlar madem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Bir çözüm getirilmeli bu işe, bu şekilde kalamaz. Türkiye'den satın almamızı istiyorlar madem, 5$ değerindeki ürünü 45 liradan satmayacak o zaman firmalar,
    biz de paşa paşa ülkemizden alışveriş yapacağız. Eğer bu genelge ile halkın iyiliği düşünülüyorsa, samimiyetlerini yurtiçi fiyatların cüzileştirilmesi konusunda
    baskılar yaparak göstersinler. Türkiye'de bu işi adam akıllı yapan bir firma yok ve de hepsi birbirinden kazık. (solgar, gnc vs vs.)
    Birebir abd fiyatlarında supplement satışı istiyoruz, sesimizi duysunlar madem...

Mümkün degil hocam
    amaç halkı s...
    sevmek...

Genelgede tam olarak amacına uygun :)

Bu haklar bize devletimizin bir armağanı değildi.
    Gümrük birliğine dahil oldugumuz için sahip olduğumuz haklardı...

Bakalım birlik üyesi diğer ülkeler ne diyecek bu ise tr kendı kafasına gore element uydurmus ama...

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.