Şimdi Ara

===> SE Xperia™ arc | 4.2' BRAVIA® - 8MP Exmor R™ HD - 8.7mm <===

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.905
Cevap
13
Favori
613.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben telefonu ICS'ye güncelledikten sonra telefonunun rahatlığını savunanlardanım. Fakat yeri geliyor, bıkkınlık getiriyor. Şu telefon, "telefon" a tıklayınca hemen açamayacak mı hiçbir zaman? En az 3-4 saniye bekletiyor ki numara yazarken azda olsa kasıyor.
    Zamanında SGS2 almak farken sony kalitesine aldanıp aldım işte. iPhone 5'i bekliyorum eğer parasına değen bir ürün ortaya koyarlarsa alacağım. Sony ile androidin tam anlamıyla oturuşması için daha var diye düşünüyorum.
  • sony ericson arc dan sonra alınacak telefon yok beyler amiral gemi bu batmaz kolay kolay :) hala en karizma telefon benim gözümde

bi s3 var biraz cezbeden oda herkezde var bi espirisi yok samsungların ekranını beyenmiyorum zaten renkleri hiç gerçekçi değil kulaklıktaki ses kaliteside vasat (benim düşüncem )
    arc satıp s3 e geçsen arada bin lira oynuyo bin lirayı göstericek özellik yok yani

imkanınız varsa root yapın kulanın yada benim gibi 2.3.4 rootsuz kullanın kaldırın facebook da bakın donma varmı cihazda oparanın facesi var ordan girersiniz aynı sıkıntılar bütün android cihazlarda var hemen hemen yeri geliyo s3 de durduk yere kapatıyo tarayıcıyı uygulamayı
  •  ===> SE Xperia™ arc | 4.2' BRAVIA® - 8MP Exmor R™ HD - 8.7mm <===

Kilit özellikler:
    - Android 2.3 Gingerbread
    - 8.1MP Sony Exmor R™ + HD Video + 2.46x Akıllı Zum + f/2.4 diyafram
    - Yüz tanıma, LED Flaş, GeoTagging, ImageStabilizer
    - 125 x 63 x 9 ve 8.7 mm incelik (yay tasarım)
    - 117 gram
    - 4.2 inç 854 x 480 (FWVGA) çözünürlüklü 16M kapasitif multi-touch ekran
    - Sony Mobile BRAVIA® Engine
    - 1GHz Qualcomm MSM8255 işlemci + Adreno 205, 512MB RAM
    - 1500 mAH batarya
    - 16GB, microSD yuva, HDMI port
    - 3.5mm kulaklık girişi, aGPS, Bluetooth 2.1

Resmi site:
    http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/xperiaarc?cc=tr&lc=tr#view=overview

İmza:

Resmi Videolar

Kurcalama Videoları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reis-i Eagles -- 24 Mart 2011; 19:14:32 >

• bu telefon se nun gövde gösterisi olmuş. se neler yapabileceğini bu kadar ince bir telefona sığdırmış ben çok fazla ince telleri beğenmiyorum çünkü kamera ve seste diğer kalın tellere göre biraz geride oluyor.çoğu elektronik parçayı mikro kullandıkları için beni pek tatmin etmiyor şuana kadar tüm model ve markalarda böyle olduğu için söylüyorum.bu telefon çıkmadan bunları söylemek doğru olmaz tabi.
  • konum ve güvenlik ayarlarına gir ondan sonra cihaz yöneticisini seçin ,kaldıramadıgın uygulamayı orda görürsün okeylenmiş ok işaretini kaldır ,sonra geri uygulamalara gir ordan kaldır bu kadar,çünkü bilerek veya bilmiyerek o uygulamayı yönetici olarak seçtigin için kaldırmaz ancak yukarıda söyledigim şekilde kaldıra bilin ,bende de oldu kurdalaya ,kurdalaya buldum dedigimi yap tamamdır
  • Arkadaslar ses kaydedici birde konusurken gorusmeyi kaydedici bir program ariyorum. Yardim edermisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Imaginaerum

quote:

Orijinalden alıntı: chronicmaniac

Evet arkadaşlar Arconium ICS 3.C Custum Rom'u için Türkçe bir rehber hazırlamaya karar verdim..

Cihazınızda oluşabilecek sorunlar için tarafım sorumlu değildir!!!

Öncelikle bize gerekli olanlar;

1- Bootloader'ı unlock bir Xperia Arc yada Arc S
    2- ArcKnight Kernel veya Doom Kernel veya CWM modlu standart kernel (Ben Doom Kernel ile yaptığım için onun linklerini veriyorum size)

Doom kernel v05
    Doom Kernel Wifi Modül (Wifi Sorunu İçin)

3- Baseband 70

LT15 ve LT18 için Baseband 70

Rom Dosyaları

Arconium 3.C Update

Kurulum

1- Öncelikle Baseband 70 i cihazımıza Flashtool ile Flashlıyoruz.. Flashtool'u bu link'ten indirebilirsiniz..

-Daha önce indirdiğimiz FTF uzantılı Baseband dosyamızı C:/Flashtool/firmwares klasörüne atıyoruz..
    -Flashtool programı PC'mizde kurulu diye varsayarak; cihazımızı pc'ye bağlamadan önce altta en sağdaki tuşa basılı tutarak telefonumuzu PC'ye bağlıyoruz..
    -Cihazımızın gerekli driverlerı yüklendikten sonra Flashtool programını açıyoruz (64 Bit işletim sistemi kullanan arkadaşlar flashtool 64 ü açsınlar)
    -Ardından sol üstteki Flash tuşuna basıyoruz (Şimşek Logolu Tuş) ve Flashmode seçili olacak şekilde OK'e basıyoruz..
    -Çıkan menüden LT15_LT18_70 baseband'ı seçiyoruz ve şekildeki gibi olacak şekilde No Final Verification seçili olarak OK'ye basıyoruz..

-Baseband'ımız yüklendikten sonra cihazımızı yeniden başlatıyoruz..

2- Evet şimdi Baseband'ımızı 70'e düşürdük bunu da Ayarlar > Telefon Hakkında bölümündeki Ana Bant Sürümü bölümündeki numaranın sonunun 70 olmasından anlıyoruz..

-Fastboot Bu dosyayı indirip masaüstümüze klasör olarak açıyoruz..
    - Ardından indirdiğimiz Kernel'imizin img dosyasını boot.img olarak değiştirip bu klasörün içine atıyoruz.. Ardından cihazımızı yine fastboot modunda pc'ye bağlıyoruz..
    -Fastboot klasörüne girip klavyemizden Shift tuşuna basarak klasörün içinde boş bir yere sağ tıklayarak Komut Penceresini Burada Aç diyoruz..
    -Ardından fastboot flash boot boot.img yazarak Enter'a basıyoruz.. Kurulum bittikten sonra cihazımız Reboot oluyor ve CWM Ekranı geliyor.. Gelmezse yada reboot olmazsa kendimiz reboot ederek yani kapatıp açarak Doom Kernel yazısını gördükten sonra ses kısma tuşuna basarak cihazımızın Recovery Menüsüne giriyoruz.. Artık az bir yolumuz kaldı..

3- Öncelikle indirdiğimi Arconium 3.c dosyasını cihazımızın SD kartına atıyoruz..

-Recovery Menüde iken ses kısma tuşu ile aşağı inerek Mounts and Storage'a gelerek telefonumuzdan Home tuşuna basıp seçiyoruz.. En alttan mount USB Storage'ı seçiyoruz.. Daha sonra da dediğim gibi Arconium 3.c rom dosyasını SD Kartına atıyoruz..
    -Ardından önceden indirdiğimiz Kernel Dosyasının zipli Wifi Modülünün ismini update.zip yaparak sd kartımıza atıyoruz..
    -Şimdi Çok Önemli Bir Yer var ki bunu kesinlikle atlamayınız!!!
    -Recovery Menüden Factory Reset'i seçiyoruz ve Yes diyoruz..
    -Ardından Wipe Cache Partition diyoruz..
    -Mounts and Storage bölümünden format/system diyoruz..
    -Son olarakta Advanced bölümüne girerek Wipe Dalvik Cache diyoruz..
    -Ana recovery menüsüne dönerek install zip from sdcard diyoruz..
    -choose zip from sdcard diyerek Arconium 3.c dosyasını seçerek kuruluma geçiyoruz..
    -Aroma Installer çıkacaktır karşınıza.. Aroma installer yani rom yükleme menüsü açıldığında isteyen ve bilgisi olan arkadaşlar ilgili menülerden yüklenecek programları seçip kaldırabilirler.. Bu işlemi ilk defa arkadaşlar pek kurcalamasınlar..
    -Romumuz yüklendikten sonra ve cihazı yeniden başlatıp açıyoruz..
    -Şimdi son kez yine cihazı kapatıp yine açarak Ses Kısma tuşuna basarak Recovery Menüye girerek apply / sdcard / update.zip seçeneğini seçiyoruz ve yüklüyoruz.. (Hatırlarsanız Kernel dosyamızı indirirken wifi modül dosyasının ismini update.zip olarak olarak değiştirmiştik)

Cihazımızı yeniden başlatıp kullanmaya başlıyoruz.. Cihazımız Root'lu, 2 Ghz'e kadar overclock edilebilen (1.6 Ghz'i geçmeyiniz cihaza zarar verirsiniz) kernele sahip son sistem ICS yüklü bir canavar haline geldi..

İlk anlatımımdır, Fastboot upload'u ve Ekran görüntüsü bana aittir.
    Geri kalanı için kaynak XDA Forumdur

Eğer eksiğim, yanlışım varsa arkadaşlar uyarın düzeltirim.. İyi Forumlar

Kerneli daha önceden yüklüyoruz değil mi? Fastboot'u hangi siteye yükledin söylememişsin. Rom'u yüklendikten sonra root olayı nasıl yani gerek oluyor mu yoksa rootlu mu zaten. Son olarakta performansı felan nasıl memnun musun? Anlatım için sağol bu arada

Evet kerneli önceden yüklüyorsunuz hocam.. Fastboot'un linkini düzenledim ayrıca burda tekrar veriyim

http://r-a-p-i-d-share.com/files/3074699151/Fastboot.rar (aradaki çizgileri kaldırmanızı gerekiyor)

Performans oldukça iyi, ayrıca overclock imkanı sağlaması çok güzel..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chronicmaniac -- 9 Haziran 2012; 16:07:56 >

• Gerek aylardır özlemle beklediğimiz ICS gerekse daha önceki 4-5 update sonrası hala hayalkırıklığı yaşadığım konuların başında örneğin ''kayıtlar'' a ulaşmak ulaşmak istediğimde 2 bzen 4 sn bekletmesi yine aynı şekilde mesajları açmak istediğimde önce siyah ekran ardından bekleterek görüntü gelmesi konuları var.Telefonda oyun oynayan sürekli kasan biri değilim ancak Sony gibi dev bir firmanın bunlara çözüm üretmemesini aklım almıyor.IPhone'dan kişisel olarak hiç hoşlanmayan biri olarak arkadaşlarımın telefonlarını kurcaladığımda o akıcılık ve hızını kıskanmıyorum desem yalan olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hachi-kyu-san

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330314

Şuradaki ROOT olayı bizim sürümlerde çalışıyor mu flashtools vs vs programlarından anlayan arkadaş deneyip çevirisini yapabilir mi.

Bootloader kilidi açık olan cihazlar için root yöntemi. ICS ve GB için ayrı ayrı...
    indirme linki:http://uploaded.to/file/2gt28pco

Ben denemedim ama paketin içinden çıkan yönergeleri aktarayım. (ICS için)

1- Cihazınıza ics'in son sürümünü flash'layın.
    2- RootXperia.zip'i hafıza kartına kopyalayın.
    3- fastboot kullanarak paketin içinden çıkan recoveryARC.img'yi flash'layın: "fastboot boot recoveryARC.img"
    4- Telefonu recovery modda açıp "RootXperia.zip"i flash'layın.
    5- Telefonu yeniden başlatın.

orijinali:
    1. Flash LT15i_.ftf via Flashtool
    2. Enter recovery by command: fastboot boot recoveryARC.img
    ( recoveryARC.img from this post:http://forum.xda-developers.com/show...&postcount=169 ) indirilen paketten çıkıyor
    3. Sets scripts assets: ENABLED
    4. Flash RootXperia.zip via recovery
    5. Reboot device and voila, done. Now device is rooted.

• quote:

Orijinalden alıntı: deneme123deneme

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/sony-ericsson-xperia-arc-s-lt18i-black-siyah-60194439

arkadaşlar ARC S 869 lira ne düşünüyorsunuz?

almayı planlıyorum

paralel ithalat
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.yuksel

Arkadaşlar şu an için önerebileceğiniz bir ROM var mı? Aslında ICS yüklemek istiyorum ama rootlu da olsun istiyorum. Bunun için bootloader kilidi açmak gerekli mi?http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330314 Bu linkteki LT15i 4.1.B.0.431 Generic Global World ROM'unu flashlayıp rootlu olarak kullanabilir miyim? Biraz bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Install via recovery(unlocked bootloaders) : cmw'den yüklemek için sadece bootloader acık olması gerekiyor.

NEW!ROOT THE NEW 4.1.B.0.431 FIRMWARE (For unlocked bootloaders): Root sadece boot acık olanlar için.

Birden cok link var orada yorumlarındanda anladıgım kadarıyla ics için (.ttf) yani flashtool için olan hem acık hem kilitli bootloader yüklenebilyor ama ondan önce ics sürümüne gecmiş yani ics stock kerneline sahip olman gerekiyor. ttf içinde superuser gömülümü yazmamış o yüzden s.u. varmı bilemiyorum? kg

Boot kilidini acarsan cm9 öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vustic

quote:

Arkadaslar telefonu servise gonderecegim.onceden root yapmistim.

Telefonumun garanti dahilinda olup olmadigini nasil anlarim. Cok acil yardim edin

Gercekten acil yardım edin.

rootlu şekilde gönderip sorun çıkmayan telefonlar var ama garanti olsun derseniz yeniden yazılım atıp gönderin
  • Dahili hafızası kaçtı bunun ya? Arc s ile arasında sadece işlemci farkı mı var yani geri kalan herşey aynı gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

arkadaslar kutudan gelen kulaklik hic iyi ses veremiyor. yokmu onereceginiz kaliteli ses verecek bi kulaklik markasi kullandiginiz??

SENNHEISER MX 371 60tl
    SENNHEISER MX 271 45tl
    Ben MX371'i kullanıyorum çok memnunum. MX 170'te bass yok önermiyorum. O kulağın içine giren kulaklıklar zamanla hijyenikliğini yitiriyor bence. Bunlar ideal. Pahalı da sayılmaz pek.
  • quote:

android 4 yukleyebiliyormuyuz bu telefonlara arkadaslar??

Evet kardeş şu an 4.0.4 sürümü kullanıyor cihazlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: armutyus

arkadaşlar xperia arc'ımı şunlarla jelly beane güncelledim. Gayet stabil, etkili ve çok hoşuma gitti. Aşırı memnunum yani sizlere de tavsiye ediyorum. xperia arc, android 4.0.4(4.1.b.0.587), rootlu ve bootloader kilidi açılmış cihazda yaptım.

Kernel için;http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1838916

Custom Rom için;http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1786871

4...587'ye root yapma işlemi biraz uğraştırdı beni. Daha doğrusu rootlamışım telefonu ama superuser falan yüklü gözükmeyince anlayamamıştım. Birkaç saatim ona gitti ve sonunda kafama dank etti(çünkü denilen hiçbir adımı yanlış yapmadığım halde su falan gözükmüyordu telefonda) ben de dedim ki root testi falan tarzında programlar vardır illa ki. Root Checker denilen programla telefonun aslında rootlandığını ve boşa vakit kaybettiğimi fark ettim :D

Root için de;http://talk.sonymobile.com/thread/41119

Her linkte basitçe anlatılmış yapılacak işlemler. Ama kısaca şöyle;

*Telefonun sürümünü 4...562ye düşürüyoruz
    *Telefonu rootluyoruz
    *Bootloader açıyoruz.
    *Rootlu telefona kernel flashlıyoruz
    *SD carda attığımız ice bean.zip dosyasını(yani custom romumuzu) CWM ile yüklüyoruz.

Tabi bu adımları yaparken verdiğim linklerde bazı ayrıntılar var, onlara dikkat ederek telefonunuzu daha göze hoş gelen ve fonksiyonel bir hale getirebilirsiniz. Gerçekten birçok ek uygulama yükleme derdinden kurtuldum. Baya güzel bir rom.

kernel i indirdim hocam, boot arc adlı dosyanın zipini açıyorum ama o klasör bilinmeyen dosya biçimi şeklinde görünüyor. onu nasıl açacağız?

Şöyle yapıyoruz. Zip dosyasının içinde boot_arc.img diye bir dosya olması lazım, onu flashtool programının olduğu klasörün içinde firmwares diye bir klasör var oraya at(tabi opsiyonel yani herhangi bir yer de olabilir)
    Flashtool adlı program var şuradan indirebilirsin(http://uploaded.net/file/mi5ynnw3).
    Flashtool programını açıp(tabi bu sırada ne olur ne olmaz antivirus programını kapat) telefonu fastboot modunda bilgisayara bağla(fastboot modunda bağlamak için telefonu kapatıp menü tuşuna(en sağdaki tuş) basılı tutarak usb kablosunu telefona takıyorsun.)
    Fastboot moduna geçtiysen telefonun ışığı mavi yanacaktır.(ayrıca flashtool programında da fastboot modunda bağlandığına dair yazı çıkar.)
    Sonra o sol üstte yıldırım şimşek işareti var ona basıyorsun ve fastboot mode seçip ok diyorsun.
    "Select kernel to flash" diye bir seçenek var ona tıklayıp boot_arc.img dosyasını seç.
    Programın ekranında bir yazılar çıkacak yüklendiğine dair, bir de aşağıda yüzdelik sayaç falan var. Zaten yüklenip bittiğinde anlarsın.
    Yüklendikten sonra telefonu açabilirsin tekrar.

Hatta buradan sonra direk recovery moduna geç(telefon açılırken art arda ses kısma tuşuna basarak geçebilirsin). Tabi cwm yüklü olması lazım, bunun için de CWM auto installer diye bir program var onunla kolayca yükleyebilirsin.
    recovery moduna geçtikten sonra "install zip from sdcard" seçeneğini seç. Sonra indirdiğin zip halindeki romu seç ve yesi seç.
    Telefonun ekranında yüklendiğine dair yine yazılar çıkacak, onlar bittikten sonra yüklendiğini yazar ekranda.
    Telefonu yeniden başlatırsın, sonra bir daha yeniden başlat(kendine geliyor sistem)

recovery modda telefonu şöyle kullanıyorsun(ses açma tuşu: yukarı, ses kapama tuşu: aşağı, fotoğraf çekme tuşu: seç, geri tuşu: başa dön)

Nasıl anlattım bilemiyorum ama kafana takılan bir şey olursa sorabilirsin. Ayrıca az-uz ingilizcen varsa xdadevelopers forumunda baya bilgi var.

• yanlis anlamayin ama android 4 kullanan gorme ozurlu galiba.. hizlandi dediler menu gecislerinde gene kasilma var kendinizi avutmak icin buraya yazmayin hizli felan diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolyo

quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

yanlis anlamayin ama android 4 kullanan gorme ozurlu galiba.. hizlandi dediler menu gecislerinde gene kasilma var kendinizi avutmak icin buraya yazmayin hizli felan diye

Kaan polemik olsun diye yazmayın şuraya hızlandı diye yazan kim bilmiyorum ama ilk yüklendiğinde ICS gayet hızlı oluyo genelde sonradan uygulama yüklendikçe kasılmalar başlıyo. Şu an ben 4.0.4 431 li sürümü kullanıyorum telefonum root lu. 2.3.4 te uygulamaları h. kartına taşırdık telefon rahatlasın diye o zamanda telefonu kapatıp açmak için bin kere düşünürdüm menü karışacak yine uğraştıracak diye. Ayrıca GB de telefonu 3-4 günde bir resetlemezsem kasım kasım kasılıyodu şu an 4.0.4 te istersem 1 ay resetlemiyim kasılmıyo cihaz! Senin bahsettiğin menü geçişlerinde arada bir olan kasılma bende de oluyo bazen ama takmıyorum çünkü kullanımı etkileyen bir durum yok.
    Ayrıca ICS birçok yönden daha iyi. Tarayıcı mesela GB dekine göre çok daha stabil çalışıyo, ayarlar menüsünü söylememe gerek yok zaten.

Not: Telefonumda her türlü uygulama yüklü şu an face, twitter, 3 ayrı navigasyon uygulaması ve daha birsürü uygulama yüklü ve bunlar h. kartına titanyumla taşınmadığı içinde rahat rahat reset atabiliyorum telefona.

Niye böyle bir şey dediniz anlamadım açıkçası. Herkes telefonu aynı şekilde kullanmıyor ve her rom da aynı değil. Bence telefon eskisine göre çok daha iyi. Bir sürü yeni özellik var çok daha kullanışlı ve göze çok daha hoş geliyor. GBde de aynı özellikleri sağlayabiliriz ama sürekli ekstra uygulama ara yok uydu uymadı mı falan derken çok uğraştırıyor.Tabi herkesin kullanış biçimi farklı ayrıca sizin yazılarınızı çok görüyorum ve sizin bunları daha iyi bildiğiniz belli.

İnsanları kandırmaya çalışıyormuşum gibi gösteriyorsunuz. Bir yalan için bu kadar uğraşmam yani. Beğendiğim şeyi paylaşmak için saatlerimi ayırdım. Herkes aynı fikirde olsun demiyorum tabi ki ama itiraz üslubu da böyle olmamalı. İcs kullanan ve begenenleri aşağıladınız resmen. Tabi yine de hak vermek lazım sonuçta burada ki birçok kişiden fazla şey biliyorsunuz.

Ayrica tolyo çok güzel anlatmış benim kısaca geçtiğim + özellikleri.

@vustic insallah yarın anlatım yapacağım.

• Ice cream ile wifi internete baglanmakta problem yasayan var mi? internete baglanmiyor
  • quote:

Yeter ! Sıktı bu telefon!!
    Sarjı desen hemen %15 kaldı sarja takın uyarısı almaktan bıktım!!

Elimde sanki köz tutarcasına ısınan telefonun elimi terletip ıslanmasına yeter!
    Hız desen yok telefon menüsü takılıyor. Kendi kendine birden ekran donuyor. Bataryayı cikarmam gerekiyor.
    Imkanımda yok bu telefonu satıp S3 iphone alamıyorum.ne yapıcam bu sarjı cabuk biten elimde deli gibi ısınan telefonu bilmiyorum.

Bahsettiğin telefonların bataryasının daha iyi olduğunu mu düşünüyorsun?

4 çekirdek işlemcili bir telefonun daha az ısındığını mı düşünüyorsun?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.