Şimdi Ara

===> SE Xperia™ arc | 4.2' BRAVIA® - 8MP Exmor R™ HD - 8.7mm <=== (697. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.905
Cevap
13
Favori
613.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 695696697698699
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim sorum baseband ve bu linkteki (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1325640 ) romu yüklemek ile alakalı.

1- 4.0.2.A.0.62 baseband'e sahibim. Bilmediğim için gidip çıktığı gün bilgisayar üzerinden güncellemiştim ve super user 'ım falan gitti. Kaç haftadır bu şekilde kullanıyordum sonra canıma tak etti ve factory reset yaptım.
    Sorum şu ki; ben bir daha root yapmak istersem telefonu nasıl root layabilirim. 0.42'ye flash lamadan olmaz mı ?

2- Telefonuma link te gördüğünüz hızlı ve seri rom'u yüklemek istiyorum. Her zaman böyle bir telefon kullanmak istedim. Hızlı olsun sorunsuz olsun. Eskiden gözüme batmayan stock rom ve yavaşlıkları şimdilerde beni deli ediyor.
    Gerçekten ancak bu romun nasıl kurulacağını anlamadım. Unutmayın bir de BASEBAND sorununa sahibim. Bu konuda adım adım açık bir biçimde yapmam gerekenleri yazan bir yer var mı ? Veya sizlerden bunu rica ediyorum lütfen..

3- Telefonuma yeni class 10 hafıza kartı aldım TEAM marka, nasıldır bilmiyorum ama Toshiba class 4 16 gb ile aynı paraydı, bende özellikle telefonun hafızasının kıtlığından yakınıyordum, bir çok uygulamayı artık takılmadan hafıza kartı üzerinden çalıştırmayı düşünüyorum. Sizce TEAM nasıl bir markadır ? Class 10 almak'la iyi etmiş miyim ? Yoksa class 4 de işe yarar mıydı gerçekten ?

4- Son soru :) Diyelim ki beğenmedim bu rom u geri dönme şansım var biliyorum ancak tam olarak nasıl dönüyorum onu bilmiyorum, yani içindeki yazılımları vs. nasıl geri getireceğim ? - Hafıza kartını değiştirmem de sıkıntı çıkar mı bu konuda ?

Ayrıca bildiğiniz, wifi vs. problem olur mu bu rom da ( herhangi bir sorun belirtilmemiş ancak benim bildiğim Track ID programı vs. bir daha çalışmıyor )

Şimdiden sorularımı cevaplayan tüm "Arc"daşlara teşekkürler :)

BlasteR

• Simgeleri gizlemek icin Quickpic uygulamasini onermisti bir arkadas.
    İndirdim, ama player uygulamasi oldugunu gordum.
    Yanlis uygulama mi indirdim acaba?
    Bilenler vecap verirse memnun olurym.
    Selamlar...
  • Black BlasteR kardes,
    Toshiba class 4, 32 GB sd karti 9 aydir sorunsuz kullaniyorum.

Onceki 2 telefonumda Team'ın 8 GB sd kartini sorunsuz kullanmistim.
    Tereddut ederek almistim ama memnun kalmistim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: holyjohn

quote:

Orijinalden alıntı: maviufuklar

Arkadaşlar, panoramik fotograf nasil cekiliyor veya nasil elde ediliyor?
    Acil cevap lutfen. Tsk...

Panaromik çekerken soldan sağa, sağdan sola, yukardan aşağıya, aşağıdan yukarıya gibi seçenekler var. Ben soldan sağa sabit hızda elimi oynatmadan etrafımda dönerek çekiyorum. Zaten telefon, çok hızlı yada yavaş döndüğünüz zaman uyarıyor. Ben bizim fakültenin anatomi laboratuvarında eskiden çektiğim bir fotoğrafı örnek göstereyim. Çok özenemedim, biraz dikkatli davranınca daha güzel fotoğraflar çekilebiliyor.

Kardes cok tesekkur ederim, ise yaradi.
    Bir de 3D panoramik cekim modu var. Cektim ama fark goremedim. Nasil kullaniliyor ve 3D nasil elde ediliyor. Tsk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Black_BlasterR

"Arc" daşlar Merhaba,

Benim sorum baseband ve bu linkteki (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1325640 ) romu yüklemek ile alakalı.

1- 4.0.2.A.0.62 baseband'e sahibim. Bilmediğim için gidip çıktığı gün bilgisayar üzerinden güncellemiştim ve super user 'ım falan gitti. Kaç haftadır bu şekilde kullanıyordum sonra canıma tak etti ve factory reset yaptım.
    Sorum şu ki; ben bir daha root yapmak istersem telefonu nasıl root layabilirim. 0.42'ye flash lamadan olmaz mı ?

2- Telefonuma link te gördüğünüz hızlı ve seri rom'u yüklemek istiyorum. Her zaman böyle bir telefon kullanmak istedim. Hızlı olsun sorunsuz olsun. Eskiden gözüme batmayan stock rom ve yavaşlıkları şimdilerde beni deli ediyor.
    Gerçekten ancak bu romun nasıl kurulacağını anlamadım. Unutmayın bir de BASEBAND sorununa sahibim. Bu konuda adım adım açık bir biçimde yapmam gerekenleri yazan bir yer var mı ? Veya sizlerden bunu rica ediyorum lütfen..

3- Telefonuma yeni class 10 hafıza kartı aldım TEAM marka, nasıldır bilmiyorum ama Toshiba class 4 16 gb ile aynı paraydı, bende özellikle telefonun hafızasının kıtlığından yakınıyordum, bir çok uygulamayı artık takılmadan hafıza kartı üzerinden çalıştırmayı düşünüyorum. Sizce TEAM nasıl bir markadır ? Class 10 almak'la iyi etmiş miyim ? Yoksa class 4 de işe yarar mıydı gerçekten ?

4- Son soru :) Diyelim ki beğenmedim bu rom u geri dönme şansım var biliyorum ancak tam olarak nasıl dönüyorum onu bilmiyorum, yani içindeki yazılımları vs. nasıl geri getireceğim ? - Hafıza kartını değiştirmem de sıkıntı çıkar mı bu konuda ?

Ayrıca bildiğiniz, wifi vs. problem olur mu bu rom da ( herhangi bir sorun belirtilmemiş ancak benim bildiğim Track ID programı vs. bir daha çalışmıyor )

Şimdiden sorularımı cevaplayan tüm "Arc"daşlara teşekkürler :)

BlasteR

ROM yüklemen için bootloader kilidinin açık olması gerekiyor. Eğer açıksa root edilmiş .62 sürümü xda'nın forumlarında var. Değilse zaten yükleyemezsin. İllaki root etmek istiyorsan flash tool ile 42 veya 58 sürümünden birini yükleyip yine flash tool ile root edebilirsin. Dediğim gibi BL kilidin kapalı ise rom yükleyemezsin. Açmak ise biraz karışık bir işlem. Ayrıca telefonun garanti dışı kalır. Bu işlerden fazla anlamıyorsan BL kilidine dokunma derim. Aksi bir durumda servis kayıt bile açmaz.

Hafıza kartı olayına gelince; recovery mod üzerinden işlem yapmak için telefona takılı bir micro SD gerekiyor. Flash tool için gerekmiyor. Yani hafıza kartını multi medya dosyalarının yedeğini alarak değiştirmende bir sakınca yoktur.

• Bl kilidi acmak icin yontemlerin sirayla yazili oldugu link verebilir misiniz rica etsem.

telefonum yurtdisi, herhangi bi korkum yok, en fazla brick ederim sonra duzeltirim, ogrendiklerimde yanina kar kalir.

kilidi actiktan sonra verdgim linkdeki romu direk yukleyebiliriz sanirim.

• http://www.youtube.com/watch?v=LRH3pC7MhEA

Bu video da anlatılanlar işe yarar mı ? Çünkü benim versiyon 2.3.4, video da adamın ki 2.3.2 - bir şey fark eder mi ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: holyjohn

quote:

Arkadaşlar, panoramik fotograf nasil cekiliyor veya nasil elde ediliyor?
    Acil cevap lutfen. Tsk...

Panaromik çekerken soldan sağa, sağdan sola, yukardan aşağıya, aşağıdan yukarıya gibi seçenekler var. Ben soldan sağa sabit hızda elimi oynatmadan etrafımda dönerek çekiyorum. Zaten telefon, çok hızlı yada yavaş döndüğünüz zaman uyarıyor. Ben bizim fakültenin anatomi laboratuvarında eskiden çektiğim bir fotoğrafı örnek göstereyim. Çok özenemedim, biraz dikkatli davranınca daha güzel fotoğraflar çekilebiliyor.

Kardes cok tesekkur ederim, ise yaradi.
    Bir de 3D panoramik cekim modu var. Cektim ama fark goremedim. Nasil kullaniliyor ve 3D nasil elde ediliyor. Tsk.

3D fotoğraf da aynı şekilde çekiliyor. Çektikten sonra HDMI kablosuyla bir 3D televizyona bağlamak gerekiyor. Telefondan, bilgisayardan, normal LCD veya plazmalardan bakamıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Black_BlasterR

Bl kilidi acmak icin yontemlerin sirayla yazili oldugu link verebilir misiniz rica etsem.

telefonum yurtdisi, herhangi bi korkum yok, en fazla brick ederim sonra duzeltirim, ogrendiklerimde yanina kar kalir.

kilidi actiktan sonra verdgim linkdeki romu direk yukleyebiliriz sanirim.

evet aynen o şekilde. yalnız bl açıkken telefonu OTA ile güncelleme yapma. brick olur.

• Arkadaşlar merhaba,

Bootloader kilidini açtım telefonumun, internetteki bilgileri kullanarak, şu an sorunsuz görünüyor.

Şimdihttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=22919676 bu linkdeki Arconium ICS yi yüklemek istiyorum telefonuma. Bunu nasıl yapabilirim. Yahu xda da adam gibi ya anlatmıyorlar, ya ben anlamıyorum

Eğer bir arkadaş yardımcı olabilecekse çok sevinirim.

Edit:http://articles.muratyalcinkaya.net/45-xperia-arc-4-0-1-android-rom-root-bootloader-islemleri.html

Bu linkini verdiğim sitedeki adam güzel güzel anlatmış Rom lamayı, fakat verdiği site multiupload sitesi ve çalışmıyor linkler.. İnternette de durum aynı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kongor -- 29 Şubat 2012; 21:38:39 >

• Arconium icsV2 yi telefona kurdum, titanium back up nedense yedeklemeyi başaramadı, ben de sildim.herşeyi ama neyse romla alakalı görsellik çok güzel performans çok zayıf diyebilirim. Arconium 7.01 çok başarılıydı performans olarak. Kurulum için önce kerneli fastbootla yüklemeniz sonra hafızakartına attığınız rom u yüklemeniz gerekiyor bunun içinde telefonu açınca gelen ilk ekranda ses azaltma tuşuna basılı tutup cwm modunu açıp önce factory reset yapmanız daha sonra select zip from.sd kart sekmesinden romunuzu seçip yüklemeniz gerekiyor. Kısaca böyle daha ayrıntılı açıklamalar xda da mevcut. Bir de bilen varsa bu ics için V6supercharger nasıl yapılıyor ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

kaan bey verdiğiniz fotoğraflardaki pil göstergesi gibi birşey arıyorum, pilin doluluk yüzdesini görebileyim diye. ancak xda forumu araştırdım ya telefona custom rom ile ya da recovery veya cwm ile yükleniyor. telefona da kıyamıyorum yok mudur daha kısa bir yöntemi? fotoğraflarda da görünce aklıma geldi danışayım dedim.

• Arkadaşlar telefonda resim çektiğimde hiç noise yok olarak gözüküyor fakat pc attığımda ise çok fazla noise oluyor görüntü sanki 2mp kamera ile çekilmiş gibi duruyor bunu nasıl engelleyebilirim

• Merhaba Arkadaşlar,

Şuan Recovery v5.0.2.7 DoomLord 'u kullanıyorum. ICS alpha Rom'u yukledim (4.0.1) SD Mount dışında her şey sorunsuz görünüyor, mount etmek için recovery mod a girmek gerek.

İnanılmaz akıcı değil, ama kullanışlı ve değişik geldi bana. WIFI vs. çalışıyor.

En kısa zamanda Türkçe olarak ya youtube da ya yazarak nasıl yüklenir, artıları eksilerini paylaşacağım

Not: Aklım ancak "Arconium ICS" de kaldı. Onu da yüklemek istiyorum bir ara. En azından DOOM'un beta sı gelene kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkH3R0

Arkadaşlar telefonda resim çektiğimde hiç noise yok olarak gözüküyor fakat pc attığımda ise çok fazla noise oluyor görüntü sanki 2mp kamera ile çekilmiş gibi duruyor bunu nasıl engelleyebilirim

her fotoraf icin ayar yapmiyorsan auto scene moduna al. 8m de cek yada resmi koy buraya bakalım ayarlarina
  • Arkadaslar benim arc'ın sürümü 2.3.3 . pc companion a baglayıp güncelle dedigimde zaten güncel diyor :S Neden güncellemeyi görmüyor bu tel :S 2.3.4 olsun istiyorum ben
  • * Arkadaşlar bu yakınlık sensörü üzerinde meydana gelen kılcal çatlak malesef benim cihazda da baş gösterdi. Sony bu durumu garanti kapsamına almış mıydı?

* Bu konudaki son durum nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ca3sar

* Arkadaşlar bu yakınlık sensörü üzerinde meydana gelen kılcal çatlak malesef benim cihazda da baş gösterdi. Sony bu durumu garanti kapsamına almış mıydı?

* Bu konudaki son durum nedir acaba?

evet garanti kapsamında
  • Forumda bir adam yardim etmeyecek mi? Telefonumu guncelleyemiyorum! 0.62 guncellemesi. Usb ile telefon gormuyor.wifide gunceleme.iniyor ancak tamamlanamadi hatasi veriyor.biri yardim etsin

• 
Sayfa: önceki 695696697698699
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.